Ledwo żyję po siłowni - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Ledwo żyję po siłowni

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 17 ]

Temat: Ledwo żyję po siłowni

Postanowiłam po raz kolejny i oby na dłużej regularnie chodzić na siłownię. Wczoraj (30.06.2015 r.) był mój pierwszy dzień i ... ledwo żyję po siłowni. Wiedziałam, że mogę mieć zakwasy zwłaszcza, że nigdy nie uprawiałam sportów, nie ćwiczyłam, ale oprócz zakwasów mam jakieś takie dziwne bóle stawów. sad Czy to jest normalne, że bolą też i stawy, że czuje się takie jakby obciążenie, czy to minie? Nadmieniam, że mam 28 lat, ważę ok 62 kg i mam 164 cm. Gruba nie jestem, ale do szczupłych się nie zaliczam big_smile

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ledwo żyję po siłowni

Za ciężki trening na początek. Jutro będzie boleć jeszcze mocniej:)

3

Odp: Ledwo żyję po siłowni
M?rtainn napisał/a:

Za ciężki trening na początek. Jutro będzie boleć jeszcze mocniej:)

Wczoraj byłam półtorej godziny na siłowni, 40 minut chodziłam na bieżni (podobno bieżnia dobra na spalanie tkanki tłuszczowej), a reszta to ćwiczenia na brzuch. Wydawało mi się, że te 1,5 godz. to i tak za mało sad

4 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-07-01 09:23:38)

Odp: Ledwo żyję po siłowni

1,5 h to za mało?:) Ja ćwiczę 45 minut w porywach;) Na spalenie tkanki dobra jest każda aktywność i przede wszystkim odpowiednie odżywanie. Serie powyżej 10 na brzuch są niefektywne. Więcej nie znaczy lepiej jeśli chodzi o trening Trening brzucha nie powinien zajmować więcej niż 10-15 minut, bo to partia jak każda inna. Poza tym nie ma spalania miejscowego. To, że się ćwiczy brzuszki nie oznacza, że spala się z brzucha. Spala się z całego ciała. Z brzucha najczęściej na samym końcu;) Najlepiej złapać ogarniętego trenera i trenować całe ciało.

Odp: Ledwo żyję po siłowni
twisted87 napisał/a:

Postanowiłam po raz kolejny i oby na dłużej regularnie chodzić na siłownię. Wczoraj (30.06.2015 r.) był mój pierwszy dzień i ... ledwo żyję po siłowni. Wiedziałam, że mogę mieć zakwasy zwłaszcza, że nigdy nie uprawiałam sportów, nie ćwiczyłam, ale oprócz zakwasów mam jakieś takie dziwne bóle stawów. sad Czy to jest normalne, że bolą też i stawy, że czuje się takie jakby obciążenie, czy to minie? Nadmieniam, że mam 28 lat, ważę ok 62 kg i mam 164 cm. Gruba nie jestem, ale do szczupłych się nie zaliczam big_smile

+staż treningowy
+jaki jest Twój cel treningowy
+ile razy w tygodniu ćwiczysz
+jakie masz priorytety
+przebyte kontuzje/przeciwwskazania
+DIETA
+suplementacja

spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania to pomożemy Ci dobrać w miarę odpowiedni program.

6

Odp: Ledwo żyję po siłowni
Full Body Workout napisał/a:
twisted87 napisał/a:

Postanowiłam po raz kolejny i oby na dłużej regularnie chodzić na siłownię. Wczoraj (30.06.2015 r.) był mój pierwszy dzień i ... ledwo żyję po siłowni. Wiedziałam, że mogę mieć zakwasy zwłaszcza, że nigdy nie uprawiałam sportów, nie ćwiczyłam, ale oprócz zakwasów mam jakieś takie dziwne bóle stawów. sad Czy to jest normalne, że bolą też i stawy, że czuje się takie jakby obciążenie, czy to minie? Nadmieniam, że mam 28 lat, ważę ok 62 kg i mam 164 cm. Gruba nie jestem, ale do szczupłych się nie zaliczam big_smile

+staż treningowy
+jaki jest Twój cel treningowy
+ile razy w tygodniu ćwiczysz
+jakie masz priorytety
+przebyte kontuzje/przeciwwskazania
+DIETA
+suplementacja

spróbuj odpowiedzieć sobie na te pytania to pomożemy Ci dobrać w miarę odpowiedni program.

+staż treningowy - brak - ostatni raz ćwiczyłam w styczniu i lutym 2015 r. i się poddałam
+jaki jest Twój cel treningowy - przede wszystkim spalić dwie oponki z brzucha (obawiam się, że mam otyłość brzuszną) i wzmocnić ciało, bo jestem jak taki flak, zero mięśni
+ile razy w tygodniu ćwiczysz - zaczęłam ćwiczyć od 30.06.2015 r. i obiecałam sobie na razie 3 razy w tygodniu, żeby nie zniechęcić się szybko, bo mam takie tendencje
+jakie masz priorytety - wzmocnić całe ciało, bo każda jego część nie jest jędrna,
+przebyte kontuzje/przeciwwskazania - mam początki lordozy, a kilka lat temu strzeliło mi coś w kręgosłupie, od czasu do czasu boli, jak mam coś baaardzo ciężkiego podnieść
+DIETA - jak do tej pory brak porządnej diety, jadłam byle co, dużo słodyczy
+suplementacja - nie biorę żadnych suplementów dla sportowców, od niedawna biorę tran, magnez, witaminę C.

Wydaje mi się, że nie jestem jakaś gruba, mam szczupłe nogi, ręce, ale ten brzuch (wałeczki i boczki) jest dla mnie zmorą. Brzydko to wygląda

Odp: Ledwo żyję po siłowni

W Twoim przypadku na początek 3 - 6 mcy raczej nie angażowałbym się w treningi siłowe. Na początek musisz trzymać dietę o ujemnym bilansie i koncentrować się na wysiłku aerobowym. Bieganie odradzam. Biorąc pod uwagę kontuzje kręgosłupa bardziej bezpieczne jest pływanie i szybki chód, rower. Na siłowni powinny być bieżnie i orbitreki.
Najefektywniejsze ćwiczenia stymulujące zmianę sylwetki: przysiady, martwe ciągi bardzo mocno obciążają kręgosłup więc dopóki nie okrzepniesz, trening stricte siłowy powinnaś odpuścić.
Z czasem możesz zacząć ćwiczenia z ciężarem własnym - pompki, pompki szwedzkie, podciąganie na drążku, wykroki.

8

Odp: Ledwo żyję po siłowni
Full Body Workout napisał/a:

W Twoim przypadku na początek 3 - 6 mcy raczej nie angażowałbym się w treningi siłowe. Na początek musisz trzymać dietę o ujemnym bilansie i koncentrować się na wysiłku aerobowym. Bieganie odradzam. Biorąc pod uwagę kontuzje kręgosłupa bardziej bezpieczne jest pływanie i szybki chód, rower. Na siłowni powinny być bieżnie i orbitreki.
Najefektywniejsze ćwiczenia stymulujące zmianę sylwetki: przysiady, martwe ciągi bardzo mocno obciążają kręgosłup więc dopóki nie okrzepniesz, trening stricte siłowy powinnaś odpuścić.
Z czasem możesz zacząć ćwiczenia z ciężarem własnym - pompki, pompki szwedzkie, podciąganie na drążku, wykroki.

Ja jak jestem na siłowni to 40 minut idę na bieżni (dosyć szybki chód), bo kiedyś czytałam, że to dobry sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. A po tej bieżni nie wiem co robić, więc okupuje wszystkie sprzęty na których ćwiczy się mięśnie brzucha. Nie wiem, czy to dobrze, ale nie mam innego pomysłu.
U mnie na siłowni jedna godzina treningu z trenerem kosztuje 40 zł, na razie nie dam rady finansowo. Może za miesiąc skusiłabym się na tą jedną, może dwie godziny. Mam nadzieję, że moje ćwiczenia na siłowni dadzą jakiś efekt i nie pójdą na marne przez moją nieznajomość ćwiczeń itd.

9 Ostatnio edytowany przez Mirko_81 (2015-07-01 11:36:43)

Odp: Ledwo żyję po siłowni

ból mięśni po pierwszym treningu jest zrozumiały, pochodzi od mikrouszkodzeń, które same się naprawią w ciągu ok 10 dni,

jednak ból stawów zastanawia, może lepiej się zbadać, czy wszystko z nimi w porządku?

EDIT:
ćwiczenia skoncentrowane na brzuchu niestety nie spalą miejscowo tkanki tłuszczowej go przykrywającej

10

Odp: Ledwo żyję po siłowni

Mnie bo zbyt dużym obciążeniu wytrzymałościowym po długiej przerwie też potrafią stawy boleć naprawdę konkretnie. Potem to wszystko przechodzi. Po prostu neidostosowanie obciążenia treningowego do obecnej formy.

Odp: Ledwo żyję po siłowni
twisted87 napisał/a:

Ja jak jestem na siłowni to 40 minut idę na bieżni (dosyć szybki chód), bo kiedyś czytałam, że to dobry sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. A po tej bieżni nie wiem co robić, więc okupuje wszystkie sprzęty na których ćwiczy się mięśnie brzucha. Nie wiem, czy to dobrze, ale nie mam innego pomysłu.
U mnie na siłowni jedna godzina treningu z trenerem kosztuje 40 zł, na razie nie dam rady finansowo. Może za miesiąc skusiłabym się na tą jedną, może dwie godziny. Mam nadzieję, że moje ćwiczenia na siłowni dadzą jakiś efekt i nie pójdą na marne przez moją nieznajomość ćwiczeń itd.

Mięśnie brzucha to jedne z największych w całym organizmie - trening 2x tygodniowo tylko tej partii zupełnie wystarcza. Z góry mówię odpuść sobie A6W bo to jest dobre dla tych, którzy już są w formie.
Kup sobie 1h z trenerem choćby po to, żeby pokazał Ci zastosowanie poszczególnych urządzeń. Jak masz wolną chwilę to rzuć okiem na stronę KFD czy Fitnow tam możesz dowiedzieć się kilku ciekawych rzeczy.

12

Odp: Ledwo żyję po siłowni

Ja ostatnio robię trening siłowy codziennie całe ciało i jest to najlepszy program w historii moich treningów jaki stosowałem. Z tym, że jest jedno ćwiczenie na daną partię, a każdego dnia inna liczba powtórzeń i inne ćwiczenie. Wychodzi w zasadzie jakby się trenowałemo fbw 3 razy w tygodniu bo liczba serii i ćwiczeń wychodzi w tygodniu identyczna, ale mam znacznie lepsze efekty.

Odp: Ledwo żyję po siłowni

Dobrze wykonany FBW wymaga minimum dnia regeneracji. Nie da się codziennie wykonywać siadów czy MC z zakresem 80-100%CM bo po kilku dniach stawy są do wymiany.

14

Odp: Ledwo żyję po siłowni

Ja jestem totalnie początkująca, nie znam się na efektywnym ćwiczeniu, spalaniu tkanki tłuszczowej. Czy dla takiego laika jak ja, który ma prawdopodobnie otyłość brzuszną, bo tylko na brzuchu mam tłuszcz i fałdki, 40 minut szybkiego chodu na bieżni, a potem robienie brzuszków na ławeczce (ale nie tej pochyłej) i innych sprzętach, na których ćwiczy się mięśnie brzucha, ma sens?!
Po bieżni robię następujące ćwiczenia:
Kładę się na ławeczce i robię 3 x 15 brzuszków, na więcej niestety nie mam siły, potem idę na sprzęt na którym ćwiczy się skośne mięśnie brzucha i tam robię 3 x 30 w lewą stronę i 3 x 30 w prawą stronę, potem idę na taki sprzęt, gdzie zakłada się na ramiona "coś" i po prostu zgina się do przodu - 3 x 30. I tak chodzę w kółko i robię te wszystkie ćwiczenia. I schodzi mi na nie ok 50 minut. Mam wtedy 1.5 odhaczone. Tak u mnie to wygląda to wszystko.

15 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-07-01 12:52:04)

Odp: Ledwo żyję po siłowni
Full Body Workout napisał/a:

Dobrze wykonany FBW wymaga minimum dnia regeneracji. Nie da się codziennie wykonywać siadów czy MC z zakresem 80-100%CM bo po kilku dniach stawy są do wymiany.

Nie robię codziennie siadów ani mc. Te ćwiczenia są raz w tygodniu. W inne dni są inne. Nie ćwiczę nigdy na więcej niż 90% cm, a i tak jestem praktycznie najsilniejszą osobą na siłowni poza startującym trójboistą. Jak były zawody na siłowni nasze wewnętrzne to w MC wyprzedziłem drugiego zawodnika ledwo o 50 kg:D Darek Mirowski, pierwszy Polak którzy przekroczył 1000kg w trójboju, twierdzi, że on MC ćwiczy tylko krótko przed zawodami. Poza nimi nie robi mc wcale.

Odp: Ledwo żyję po siłowni
twisted87 napisał/a:

Ja jestem totalnie początkująca, nie znam się na efektywnym ćwiczeniu, spalaniu tkanki tłuszczowej. Czy dla takiego laika jak ja, który ma prawdopodobnie otyłość brzuszną, bo tylko na brzuchu mam tłuszcz i fałdki, 40 minut szybkiego chodu na bieżni, a potem robienie brzuszków na ławeczce (ale nie tej pochyłej) i innych sprzętach, na których ćwiczy się mięśnie brzucha, ma sens?!
Po bieżni robię następujące ćwiczenia:
Kładę się na ławeczce i robię 3 x 15 brzuszków, na więcej niestety nie mam siły, potem idę na sprzęt na którym ćwiczy się skośne mięśnie brzucha i tam robię 3 x 30 w lewą stronę i 3 x 30 w prawą stronę, potem idę na taki sprzęt, gdzie zakłada się na ramiona "coś" i po prostu zgina się do przodu - 3 x 30. I tak chodzę w kółko i robię te wszystkie ćwiczenia. I schodzi mi na nie ok 50 minut. Mam wtedy 1.5 odhaczone. Tak u mnie to wygląda to wszystko.

Katowanie brzucha często przynosi efekty odwrotne od zamierzonych. Najpierw ujemna dieta, potem dużo ćwiczeń aerobowych w interwałach(normalnie-szybko-normalnie-wolno-szybko-normalnie).

M?rtainn napisał/a:

Nie robię codziennie siadów ani mc. Te ćwiczenia są raz w tygodniu. W inne dni są inne. Nie ćwiczę nigdy na więcej niż 90% cm, a i tak jestem praktycznie najsilniejszą osobą na siłowni poza startującym trójboistą. Jak były zawody na siłowni nasze wewnętrzne to w MC wyprzedziłem drugiego zawodnika ledwo o 50 kg:D Darek Mirowski, pierwszy Polak którzy przekroczył 1000kg w trójboju, twierdzi, że on MC ćwiczy tylko krótko przed zawodami. Poza nimi nie robi mc wcale.

Trening pod trójbój siłowy a trening kulturystyczny to dwa różne światy, ideologie i metodologie treningowe.

17

Odp: Ledwo żyję po siłowni

Polecam ci ten koktajl:-)
oktajl buraczano-imbirowy
100g świeżego imbiru (nie zmniejszajcie ilości!!)
600g buraków (użyłam 2 średnich młodych buraków)
190g selera naciowego (po prostu dwie łodygi)
200g marchwi (pęczek młodych marchewek)
400g jabłek (2-3 sztuki)

Wszystkie warzywa umyj, pokrój na mniejsze kawałki (takie, żeby zmniejszyły się do sokowirówki) i wyciśnij z nich sok. A teraz możesz pokombinować tak jak ja:
- do jednej szklanki dodaj trochę soli - koktajl będzie bardziej wyrazisty
- do drugiej szklanki dodaj łyżeczkę miodu rzepakowego - gdybyś potrzebował w tej ostrości ciut słodyczy

Posty [ 17 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Ledwo żyję po siłowni

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024