Podłogi 3D - hit czy kicz? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Podłogi 3D - hit czy kicz?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 13 ]

1

Temat: Podłogi 3D - hit czy kicz?

W niektórych krajach świata bardzo popularne są podłogi, które obecnie zaczynają podbijać również Polskę. Mowa o podłogach 3D ? trójwymiarowych, kolorowych, niezwykłych.

Ta technika do tej pory stosowana była tylko w centrach handlowych i innego rodzaju budynkach użyteczności publicznej, ale to się zmienia ? tego typu podłogi pojawiają się również w prywatnych domach. Co prawda zastosowanie mogą znaleźć w każdym pomieszczeniu, ale chyba największym powodzeniem cieszą się w łazienkach. 

Jak Wam się podoba takie rozwiązanie? Uważacie, że to hit czy kicz? Chcielibyście mieć takie cudo w swoim domu?


  http://puu.sh/kypxt/5ff56e0894.jpg     http://puu.sh/i94Dt/ea64d7ee35.jpg      http://puu.sh/i94L7/ed294e60c3.jpg 

  http://puu.sh/i94Hq/c1e7b090da.jpg     http://puu.sh/i94Pv/d569104ef0.jpg      http://puu.sh/i95oB/6100db8a42.jpg

(źródło: serwis podaj.TO)

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Podłogi trójwymiarowe są ciekawym rozwiązaniem dla tych, którzy uwielbiają niezwykłość.  Poza tym są ciepłe i bogate kolorystycznie. W łazience można stąpać po wiosennej łące albo po morskiej wodzie, przez którą widać piasek i muszle. Zwodząc zmysły dodają wnętrzom kilka klimatycznych  perełek. Myślę, że mogą być frajdą dla dzieciaków, rozbudzając ich wyobraźnię. Z drugiej strony mogłyby się szybko znudzić. Hmm... Wodospad w sypialni? Wolałabym  na ścianie, jeśli już. Takich podłóg nie chciałabym mieć w domu. Chyba, że zamieniam pomieszczenie w palmiarnię lub kolekcjonuję rybki w akwariach.

3

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Jak dla mnie kicz, zle bym sie czula w swoim domu gdybym miala taka podloge, nie lubie takich podlog ani fototapet na scianach

4

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?
Summerka napisał/a:

Z drugiej strony mogłyby się szybko znudzić.

No właśnie, pomijając fakt, że w swoim własnym mieszkaniu w ogóle nie chciałabym mieć takiej podłogi, to chyba tego znudzenia mogłabym obawiać się najbardziej. Mnie niezwykle szybko nudzą się kolory na ścianach, meble, a nawet zwykłe firanki, a co dopiero mówić o tak charakterystycznych wykończeniach. Zdecydowanie wolę neutralne rozwiązania, kiedy wystarczy zmienić kilka detali i/lub dodać jakiś kolor, aby nadać wnętrzu nowego klimatu.
W każdym razie o ile w centrach handlowych albo innego typu budynkach użyteczności publicznej, to może być ciekawy element wystroju, to w mieszkaniach wydaje mi się kiczem, nawet jeśli - nie przeczę - dosyć efektownym.

5 Ostatnio edytowany przez truskaweczka19 (2015-06-03 17:31:09)

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Gdzieś kiedyś chyba w Internecie takie widziałam i jak się przeprowadzę od rodziców, to bardzo chcę mieć taką podłogę w łazience smile Mnie się akurat bardzo podobają, myślę, że mi się nie znudzi smile Najbardziej te z delfinem i wodą morską, bo nawiązują ogólnie do tego, że to jest łazienka i woda i są moim zdaniem przepiękne, ja sobie bardzo chętnie kiedyś jak się przeprowadzę coś takiego zrobię smile Także w moim guście jak najbardziej smile Wiadomo, niektórzy lubią pewne elementy w mieszkaniu subtelniejsze, to może nie być wtedy dla nich jak piszesz Olinko i ja czasem też lubię subtelniejsze, ale tutaj akurat podoba mi się taki mocny element w łazience na podłodze i zdecydowanie kiedyś bardzo chętnie takie coś zrobię smile Dla niektórych kicz, a dla mnie świetnie to wygląda i po prostu podoba mi się. Za to inne pokoje bym miała bardziej neutralne, bez tego już, abo do pokoi mniej, by mi pasowało chyba, w pokojach wolę bez, le w łazience jak najbardziej mi to odpowiada i kiedyś to zrobię jak pisałam.

6

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Chętnie mogę na taką podłogę popatrzeć u kogoś i się pozachwycać, ale sama bym nie chciała. Męczyłaby mi oczy, gdybym musiała codziennie ją oglądać. Moje morskie ściany w łazience są mniej nachalne, a do tego odprężają i też przywodzą mi na myśl ocean, wakacje i relaks. big_smile

7

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?
Olinka napisał/a:
Summerka napisał/a:

Z drugiej strony mogłyby się szybko znudzić.

No właśnie, pomijając fakt, że w swoim własnym mieszkaniu w ogóle nie chciałabym mieć takiej podłogi, to chyba tego znudzenia mogłabym obawiać się najbardziej. Mnie niezwykle szybko nudzą się kolory na ścianach, meble, a nawet zwykłe firanki, a co dopiero mówić o tak charakterystycznych wykończeniach. Zdecydowanie wolę neutralne rozwiązania, kiedy wystarczy zmienić kilka detali i/lub dodać jakiś kolor, aby nadać wnętrzu nowego klimatu.
W każdym razie o ile w centrach handlowych albo innego typu budynkach użyteczności publicznej, to może być ciekawy element wystroju, to w mieszkaniach wydaje mi się kiczem, nawet jeśli - nie przeczę - dosyć efektownym.

Olinko widziałam w galerii handlowej taki kwadracik trójwymiarowej podłogi imitujący oczko wodne. Na to nałożyły się migające na "wodzie" światełka. Wszystkie dzieciaki tam się garnęły i każdy chciał się przekonać czy woda jest prawdziwa:) Pewnie w domu byłaby to doskonałe miejsce zabawy dla kota:)  W niewielkiej przestrzeni zapewne nie wyglądałaby zbyt dobrze, nadmiernie rozpraszając.

8 Ostatnio edytowany przez Olinka (2018-02-02 12:39:24)

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Mi się nawet to podoba, nie zawsze trzeba mieć obrazem, który znajdziemy w internecie, tylko można znaleźć coś swojego. Mnie bardziej interesuje trwałość i sposób mycia - żeby nie było widać smug. Mimo wszystko i tak muszę przyznać, że ostatnio coraz bardziej ciekawi mnie ten temat. Posadzki żywiczne mają coś w sobie. To nie będą standardowe panele, czy gumoleum. Wreszcie można ciekawie skomponować każdą część domu. Bo trzeba się bardziej postarać żeby dopasować podłogę, kolor mebli, ścina dodatków - dla mnie to niesamowita inspiracja. Narazie przeglądam wzory, żeby wybrać coś najbardziej odpowiedniego. Z chęcią poczytam o jakiś ewentualnych minusach inwestycji, żeby dowiedzieć się czegoś więcej.






-----------------
Post został edytowany z powodu naruszenia Regulaminu Forum - przekierowanie do komercyjnej strony.

9

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

W łazience może bym się na coś takiego skusiła, bo efekt jest rzeczywiście niesamowity, ale w pozostałych częściach mieszkania wolę mieć jednak klasyczne podłogi.

10

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?
Nataliii89 napisał/a:

W łazience może bym się na coś takiego skusiła, bo efekt jest rzeczywiście niesamowity, ale w pozostałych częściach mieszkania wolę mieć jednak klasyczne podłogi.

Ja też jedynie w łazience taką wodę morską może bym się skusił. Choć znając żonę to wybiłaby mi z głowy taki pomysł big_smile Ale generalnie jest to kicz. No i efekt jest przeważnie tylko wtedy jak patrzysz na podłogę z jednego miejsca.

11

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Straszny kicz moim zdaniem.

12

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Ja jestem ciekawa jak takie podlogi prezentują się na żywo, na zdjeciu moze i robią wrażenie, ale wydaje mi się, że w rzeczywistości nie ma takiego efektu wow.

13

Odp: Podłogi 3D - hit czy kicz?

Kit na maksa, to wszystko jest kwestia odpowiedniej perspektywy, tak to wygląda jka rozlana farba

Posty [ 13 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » W KRĘGU DOMOWEGO OGNISKA » Podłogi 3D - hit czy kicz?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024