1

Temat: Wypadanie włosów.

Polecacie jakiś naprawdę dobry szampon na wypadanie włosów? Stosowałam już tabletki wiele szamponów fryzjerskich ale już nic nie pomaga, włosy wypadają mi garściami. Często myłam je codziennie, od niedawna co 2 dzień ale to również nie pomaga..

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Wypadanie włosów.

Sam szampon to może być za mało, przyczyn wypadania włosów jest wiele- hormony, niedobory witamin i minerałów, stres, choroby przewlekłe. Bez zdiagnozowania przyczyny nie jest powiedziane że szampon uratuje Twoje włosy.

Dobrym szamponem jest dermena, ale osobiście odsyłam do lekarza na badania pod kątem diagnozy przyczyny problemu, bo w zależności od przyczyny postępowanie jest inne.

3

marz napisał/a:

Polecacie jakiś naprawdę dobry szampon na wypadanie włosów? Stosowałam już tabletki wiele szamponów fryzjerskich ale już nic nie pomaga, włosy wypadają mi garściami. Często myłam je codziennie, od niedawna co 2 dzień ale to również nie pomaga..

Mnie od kilku miesięcy strasznie wydalają włosy. Na dniach idę robić badania tarczycy, bo możliwe, że to przez tą chorobę. Lekarz ostatnio powiedział, że mam lekko powiększoną tarczycę i na wszelki wypadek trzeba zbadać poziomy tsh, czy jakoś tak. Ale przyczyny wypadania włosów mogą być naprawdę różne.

Powodzenia.

Reklama

4 Ostatnio edytowany przez Basia1973 (2015-05-20 14:06:10)

Polecam szampon Jantar lub Wax -ja kupiłam w aptece ,mi również wypadają garściami włosy masakra sad (mam niedoczynność )

Im więcej poznaje ludzi,tym bardziej wolę  psy

5

Dobrym środkiem przeciw wypadaniu włosów jest mycie ich żółtkiem jaja (wcieranie w skórę głowy) i pozostawienie ich na ok.15 min, można i dłużej. W czasie ciąży bardzo wzmocniły mi  się, ale po porodzie zaczęły mi wypadać. Mój ginekolog zalecił mi właśnie stosowanie żółtka i wcieranie balsamu z czarnej rzepy. Najlepsza odżywka to taka bez spłukiwania. Z tego co wiem wcieranie piwa też wzmacnia włosy. Gwarantuję, że wzmocnia się wam włosy. Wcierajcie tak 2 - 3 razy na tydzień żółtko lub dwa jak włosy są długie. Efekt będzie widoczny tak po około dwóch miesiącach, może trzech. Mnie odrosła nowa grzywka. Chociaż nigdy nie miałam.

Reklama

6

Szampon służy do mycia, a nie powstrzymywania wypadania. Jest multum wszelkiego rodzaju wcierek, olejków i innych preparatów, także takich do zrobienia samemu w domu, które świetnie działają na ten problem. Na początek możesz spróbować wcierać w skórę głowy np. olej rycynowy i napar z kozieradki. W necie znajdziesz tego o wiele więcej. Ważna jest też dieta, bo to często ona jest powodem wypadania. Staraj się lepiej odżywiać i brać suplementy. Pij drożdże, pokrzywę, skrzyp, siemię lniane (nie wszystko na raz oczywiście). No i dobrze jakbyś najpierw zrobiła sobie odpowiednie badania.

7

Mi strasznie leciały przy niedoborze cynku. Tak samo moze działać niedobór żelaza ale to akurat łatwiej zbadać. Cynku nikt nie bada ani żaden lekarz nie zaleca. Pozostaje rozpoznać niedobór po objawach: czeste przeziębienia, biale plamy na paznokciach, rozstępy.

8

Jak dla mnie to szampon stymulujący odrastanie włosów BiovaxMed. Zwykle sezonowo wypadają mi włosy i wtedy zawsze ratuje mnie właśnie ta seria (jest jeszcze żel do wcierania w skórę głowy). Nigdy mnie nie zawiódł.

włosomaniaczka smile

9

Najwazniejsze i pierwsze co powinnas zrobic to udac sie do lekarza po skierowanie na badania, jak nie zrobisz badan tylko najpierw bedziesz uzywac szamponów,  zoltek czy innych wynalazkow to sobie mozesz zaszkodzic bo jesli przyczyna jest choroba to powinnas zaczac brac leki a jesli badania nic konkretnego nie wykaza to wtedy kup tabletki wzmacniajace wlosy, kup szampon wzmacniajacy i wtedy po czasie powinno byc lepiej

10

Mi na szczęście trochę już mniej wypadają,zażywam selen,szampon zmieniłam na quilibra taka firma bardzo dobra w zielarskim kupiłam.

Im więcej poznaje ludzi,tym bardziej wolę  psy

11

Witaj,może powinnaś zadziałaś od środka? Przez odżywianie się np. Ja kiedys lubiłam jeść orzechy i mój facet zauważył,że wtedy własnie duzo mniej wypadało mi włosów. Potem zażywałam Lewitan (drożdże piwowarskie) Nie piekarskie. Pomogło też. Ale trzeba najpierw sie przebadać u dermatologa. Może też cos jest z tarczycą. Ale zwyczajnie może chodzić o dietę,składników pewnych brakuje Twojemu organizmowi i dlatego sypia się włosy. Sprawdź u lekarza,będziesz spokojniejsza smile

12

wydaje mi się, ze jeśli najlepsze kosmetyki nie pomagaja, to jest to kwestia niewłaściwej diety albo jakiejś choroby. U mnie okazało się, ze to  własnie od hormonów.  Po paru miesiącach wszystko wrócilo do normy.

13

No tak, wszystko zależy od przyczyny takiego nadmiernego wypadania - jeżeli jest to uwarunkowane genetycznie lub coś nie tak z hormonami to nie ma szans sobie poradzić szamponami, odżywkami itp.  Zawsze można się udać do trychologa - jako specjaliści od włosów będą mogli dokładnie zbadać przyczynę i zastosować odpowiednie leczenie. Warto poprzeglądać stronę kliniki dr Trycholog, jest tam fajnie wszystko wyjaśnione.

14

mi po antybioterapii pomogła maska vax ale ważna jest suplementacja od wewnątrz, zdrowe odżywianie i najzwyklejszy skprzyp w tabletkach poprawił kondycję moich włosów i paznokcii

[tu była nieregulaminowa sygnatura]

15

Może warto trochę po wspomagać się suplementem, ale zmiana diety na pewno pomoże, więcej warzyw. A co do szamponu to wystarczy, że zmiana na taki bardziej naturalny, ja kupuję takie z venity mój ulubiony to pokrzywowy, tyle, że trzeba się na pewno przyzwyczaić, bo to inna bajka niz te popularne.

16

Na wypadające włosy polecam produkty firmy Keep24.Stosowałam wiele środków, ale dopiero produkty KEEP PROFESSIONAL okazały się tymi właściwymi. Po 2-3 dniach włosy przestały mi wypadać, po około 4 tygodniach pojawiły się zaś nowe cool

17

Zacznij od diety, wiem że to trudne ale może się uda no i niestety śmierdzący olejek rycynowy jest najlepszy, paskudztwo ale przynosi najlepsze efekty jeśli chodzi o włosy