Pytanie/Porada - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1

Temat: Pytanie/Porada

W sobotę wieczorem dostałam okres(9.05) i w niedziele(10.05)o godzinie 17 nakleiłam pierwszy plaster antykoncepcyjny. Na ulotce piszę że trzeba to zrobić w ciągu 24 h od rozpoczęcia miesiączki więc tak zrobiłam ale nie pisze dokładnie od kiedy rozpoczyna sie działanie antykoncepcji a współżyłam w piątek (15.05) czy byłam już zabezpieczona?

2

Odp: Pytanie/Porada

Sorry za post pod postem, nie wiem czy w dobrym dziale proszę o pomoc ale nie jestem zorientowana. Proszę o odpowiedź wink

3

Odp: Pytanie/Porada

Rozumiem, że dopiero zaczęłaś korzystać z antykoncepcji hormonalnej?
Jeśli tak, to niestety plaster Cię nie zabezpieczył. Przy rozpoczęciu korzystania z takiego rodzaju antykoncepcji najlepiej przez pierwszy miesiąc wspomagać się np. prezerwatywą. Podobnie jest przy zmianie sposobu antykoncepcji np. z tabletek na plastry.
Na ulotce Evry (bo zapewne to stosujesz) jest informacja, że jak przesuniesz 1 dzień zmiany plastra w cyklu to przez kolejne 7 dni należy korzystać z antykoncepcji mechanicznej jako dodatkowego zabezpieczenia - ale to się odnosi do sytuacji w której już korzystałaś wcześniej, a np. Ci się zapomniało przykleić plaster.
Na pocieszenie, jeśli okres dostałaś 9.05, a współżyłaś 15.05, tzn. że stosunek miał miejsce praktycznie bezpośrednio po okresie, więc szanse na ciąże są naprawdę niewielkie.

4

Odp: Pytanie/Porada

No tak dopiero zaczęłam ale przecież jak byłam u ginekologa to ona mówiła że jeśli go założe w ciagu 24 h to jestem zabezpieczona to nie wiem źle zrozumiałam czy jak?

5 Ostatnio edytowany przez marz (2015-05-17 15:08:55)

Odp: Pytanie/Porada

z ulotki : " Dzień, w którym kobieta przykleja swój pierwszy plaster będzie jej ?Dniem 1?. ?Dzień Zmiany Plastra? musi przypadać zawsze na ten sam dzień każdego tygodnia " Skoro przykleiłam w niedziele to jest mój dzień 1 .

i dalej :

Jeżeli kobieta po raz pierwszy stosuje preparat EVRA, powinna poczekać do dnia wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeżeli plaster został przyklejony po 1 dniu cyklu miesiączkowego, kobieta powinna stosować niehormonalny środek antykoncepcyjny do dnia 8, kiedy zmienia plaster.


pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się wraz z przyklejeniem pierwszego plastra. Jeżeli plaster został przyklejony po pierwszej dobie miesiączki, należy stosować niehormonalny środek antykoncepcyjny do dnia 8, kiedy zmienia się plaster.

A przykleiłam w ciągu 24 godzin przecież..

6

Odp: Pytanie/Porada
marz napisał/a:

pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się wraz z przyklejeniem pierwszego plastra.

No masz przecież jak byk napisane, że byłaś zabezpieczona.

7

Odp: Pytanie/Porada
Jakly napisał/a:
marz napisał/a:

pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeśli ten warunek zostanie spełniony, działanie antykoncepcyjne rozpoczyna się wraz z przyklejeniem pierwszego plastra.

No masz przecież jak byk napisane, że byłaś zabezpieczona.

Ale osoba wyżej inaczej uważa więc chciałam sie upewnić.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024