Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1 Ostatnio edytowany przez monia1920 (2015-04-27 21:18:21)

Temat: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Kobitki kochane i Wy drodzy Panowie.
Ratujcie jakas rada, bo nie wiem jak sie zachowac, a nie chcialabym tego zle rozwiazac.
Z bylym partnerem rozstalam sie ok 2 lat temu. Mamy 6 letnia  corke - cudowna! Oboje bardzo ja kochamy. Bardzo dlugo po rozstaniu klocilismy sie. Mysle, ze wrzalo w nas tak dlugo jak dlugo byly tam jeszcze jakie takie uczucia. Moj byly partner jest osoba bardzo nerwowa, latwo wpadajaca w zlosc czy nawet furie ( glowny powod naszego rozstania ). Ostatnio kazde z nas poszlo wlasna droga. Ja zaczelam sie z kims spotykac, on zwiazal sie z kobieta. Kiedy razem zamieszkali powiedzialam mu, ze chce poznac jego partnerke, poniewaz ona spedza czas z nasza corka ( raz w tygodniiu corka nawet zostaje tam na noc ). Moj ex nie byl zachwycony, ale po dluuuuugim przekonywaniu i klotni ( jakze by nie ) - zgodzil sie. Spotkalismy sie w kawiarni. Kobieta okazala sie mila, grzeczna, cieplo odnosila sie do mojej corki. Rozmawialysmy sobie po kobiecemu, az mojemu ex nie spodobala sie jedna z moich opini i znowu zaczelo sie - rzucil kilka przykrych slow, zabral partnerke ( ktora przyznac szczerze wygladala na zszokowana jego zachowaniem w stosunku do matki jego dziecka ) i wyszli.
Po tym spotkaniu zaczelam dostawac od niej wiadomosci - okazalo sie, ze chce sie ze mna zaprzyjaznic!!! Bardzo to dla mnie dziwne! Nie wiem, jak mam sie zachowac. Oczywiscie zalezy mi na zdrowej, uprzejmej relacji ( przede wszystkiem ze wzgledu na moja corke ), ale kolegowac sie? Czy to nie lekka przesada? Troszke zenujace, nie sadzicie?
Prosze - radzcie, jak najlepiej postapic.

P.S. Mam nadzieje, ze wrzucilam temat w odpowiedni dzial. smile hmm

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Pozwolcie, ze dodam - moj ex raczej pomyslem niebylby zachwycony

3

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Moim zdaniem fajnie ze chce się zaprzyjaźnić smile przynajmniej  będziesz wiedziała z kim ma twoja córka do czynienia smile

4

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

A ja myślę, że ona chce więcej informacji o twoim ex, bo jak furiat to z niego zrezygnuje

5 Ostatnio edytowany przez feniks35 (2015-04-27 21:41:02)

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Moim zdaniem tu nie ma miejsca na ocenę osób trzecich czy to zenujace i stosowne.Istotne co Ty czujesz. Jeśli dyskomfort i skrepowanie to na sile nie ma co nawiązywać bliższej znajomości. Jeśli natomiast myslisz ze to może być fajna pozytywna osoba, która warto byłoby lepiej poznać nawet przez wzgląd na to ze współuczestniczy w wychowaniu twojej córki to czemu nie? Nie patrz na to z perspektywy osób postronnych. Zrób to co dyktuje Ci intuicja.
W sumie to co napisał Paulo tez jest możliwe. Napisalas ze była w szoku widząc zachowanie twojego ex partnera.Może wobec niej do tej pory nie stosował agresji i kobieta chce się od Ciebie dowiedzieć z kim tak naprawdę ma do czynienia..

6

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Przecież pierwsza wyszłaś z propozycją spotkania. A Twoje ówczesne motywy, u mnie osobiście, budzą niesmak, Co za przedziwny zwyczaj kontrolowania partnerek ojców swoich dzieci? Ty jemu również przedstawiasz wszystkie osoby, z którymi wasze dziecko ma styczność?

7

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic
vinnga napisał/a:

Przecież pierwsza wyszłaś z propozycją spotkania. A Twoje ówczesne motywy, u mnie osobiście, budzą niesmak, Co za przedziwny zwyczaj kontrolowania partnerek ojców swoich dzieci? Ty jemu również przedstawiasz wszystkie osoby, z którymi wasze dziecko ma styczność?

W sumie to też racja. Wyszła pierwsza z propozycją, trochę to nie halo. ale stało się, wóz trza ciągnąć albo się urwać.

8

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Vinnga i Paulo. Nie chcialam sie spotkac, zeby ja oceniac, ani nic takiego. Zwyczajnie jako matka, chcialam wiedziec z kim przebywa moja corka. I tak - wszystkich, z ktorymi corka spedza duzo czasu moj ex poznal, takze mezczyzne, z ktorym sie spotykam.
Tak wydaje sie mila i sympatyczna osoba. A jezeli rzeczywiscie chce cos ze mnie wyciagnac - coz chyba raczej nie bede obgadywac ojca mojej corki do jego partnerki. Prawda jest tak dramatyczna, ze i tak by mi nie uwierzyla. Niedlugo sama sie przekona, bo precej czy pozniej wyjdzie na jaw jego prawdziwe ja. I tak juz duzo widziala, bo byla z nim odebrac corke, kiedy zrobil awanture wlasnej matce przed szkola.

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic
monia1920 napisał/a:

Vinnga i Paulo. Nie chcialam sie spotkac, zeby ja oceniac, ani nic takiego. Zwyczajnie jako matka, chcialam wiedziec z kim przebywa moja corka

To oczywiste, ze jako matka czułas potrzebę przekonania się jaką kobietą jest aktualna partnerka ex-a, szczególnie, ze dziecko bywa w jej towarzystwie. Jak dla mnie to całkiem naturalne i nie noszące znamion zarzucanego tu "oceniania".
Pomysł z zaprzyjaźnianiem sie jest trochę ...dziwny, bo w tej sytuacji raczej to niemozliwe... Dlaczego? Gdyby Twoje relacje z ex były na zasadach przyjacielskich (niekiedy "z czasem", gdy emocje opadają - jest to mozliwe) - wówczas i taka przyjaźń z jego partnerką miałaby szanse i sens. Ale taka sytuacja tutaj nie wystepuje... Mamy natomiast "poprawne" (w miarę) relacje, ale wciąż - jak widać - "na granicy" (nie trzeba wiele, by znów był wobec Ciebie ...niemiły). Przyjaźń z jego partnerką obecnie jest utopią, bo jesli oni ze soba wciąż bedą - świadczyć to będzie o bardzo specyficznej osobowosci tej kobiety (skoro nadaje sie na partnerkę kogos takiego), a to tym samym kwestionuje mozliwość przyjacielskich relacji.
Obstawiam, że - o ile ta kobieta jest taką, jaką Ci sie wydała - zostanie Twoją przyjaciółką, ale dopiero po rozstaniu z Twoim ex.
Czyli - na moje oko - wkrótce...

10

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Zrób tak, jak uważasz. Jeśli sądzisz, że to żenujące, to się w to nie angażuj. Nic na siłę. Lubić się możecie, ale nie zaraz przyjaźnić.

11

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

moim zdaniem ma podobne problemy z Twoim Ex jak Ty kiedyś i potrzebuje od Ciebie rad. To czy się zaprzyjaźnisz już zależy od Ciebie. Może okazac się fajna babką i zyskasz przyjaciolke a może okazac się ze zacznie wykorzytsywac niektóre rzeczy które jej powiesz przeciwko Tobie. (np. nastawiac dziecko przeciwko)

12

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic
monia1920 napisał/a:

dostawac od niej wiadomosci - okazalo sie, ze chce sie ze mna zaprzyjaznic!!! Bardzo to dla mnie dziwne!

Może słowo ''zaprzyjaźnić'' to dość mocne słowo, ale mieć dobry kontakt z Tobą, czemu by nie? Może jest sama, zero bliższych koleżanek, chce z kimś wyjść z domu i poplotkować tak po babsku ( nie doszukiwała bym się tu spisków z kategorii ''ooo może chce wyszpiegować''). A co miała na myśli już poznasz w praniu.
Z opisu wygląda, że babeczka jest pozytywnie zakręcona, optymistyczna i jakoś nie czułaś się źle w jej towarzystwie. Osobiście nie widzę problemu. Jeżeli TY się dobrze czujesz nie syczysz nienawiścią/zadrościaą/ ogólnie negatywna energią, to idź zobacz, pogadaj. Co Ci szkodzi? nie umrzesz od tego smile

13

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Dziekuje za rady. Mysle ze tak jak mowicie - powoli, bez zbytniego angazowania sie. W koncu to bedzie dobre dla mojej corki.

asiek_aa - tez mysle, ze jest dosc samotna i bycmoze sie myle, ale odnioslam wrazenie, ze ma dosc niska samoocene. Na poczatku spotkania byla tak zestresowana, ze ledwo mi odpowiedziala kiedy zaoferowalam, ze zamowie cos do picia. Ale kiedy ja wyjasnilam, ze wiem, ze sytuacja jest dosc, jakby to ujac - niewygodna, ale po prostu jako matka, chcialam poznac osobe, z ktora spotyka sie moja corka, ona przyznala, ze jako kobieta rozumie to doskonale - atmosfera sie rozluznila. Rozmawialo nam sie dobrze, tak po babsku, do mometu oczywiscie, kiedy mojemu ex cos nie podeszlo.

Troche mi nawet jej szkoda, bo sprawia wrazenie dobrej osoby, troche zaleknionej. Moj ex ja zniszczy, ona sobie z nim nie poradzi. Ona - szara myszka i on - pan i wladca wszechwiedzacy. Ale coz - to nie moj problem.

14

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Mi sie wydaje ze chce sie od ciebie wiecej o nim dowiedziec tyle. Mozliwe ze zobaczyla ze jest "gorsza" od ciebie i chce sie dowiedziec dlaczego "taka" kobieta zostawile jej obecnego faceta.
Cos jej ewidetnie nie gra. Pytanie tylko co ty chcesz z tym zrobic.

15

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Na pewno coś w tym jest, że może chce coś wyciągnąć- nie mówię, że nie. Zawsze słucham z zaciekawieniem wzmianek od znajomych/kolegów/ rodziny o moim partnerze- chyba każdy tak ma, ale nie nastawiała bym się na tryb wojownika idąc na spotkanie z nią.
Jak ex ma problem, to zaproś ją np z córką idziesz na plac zabaw/ lody etc. Bądź co bądź babeczka będzie miała swój bagaż z Twoim exem, więc dobrze będzie się czuła gdy nie będzie odczuwała wroga w Twojej osobie.

Nie wiem jakoś pozytywnie nastawiona jestem to tego całego zajścia i podała bym rękę dziewusze. Ślubu z nią nie bierzesz, a dobrych dusz w życiu nigdy za dużo smile

16

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

asiek_aa Tak zrobilam, jak radzilas. Spotkalysmy sie w parku - corka byla zachwycona widzac nas razem. O ex nie pytala, mowila tylko, ze przez wzglad na corke chcialaby utrzymywac mile stosunki. Wszystko super, bo ja takze. Oczywiscie nie nastawialam sie na jakas wielka przyjazn czy cos, ale bardzo mnie ciekawilo o co chodzi. Spotkanie nie bylo zbyt dlugie. Wydawalo mi sie, ze chciala mnie wyczuc na poczatek. Zdecydowanie docenialam jej checi poznania sie i cywilizowanych kontaktow, choc wciaz mnie dziwi, ze chce sie kolegowac.
Wszystko pieknie, a tutaj news - biedna, naiwna, och jakze naiwna dziewczyna!!! Wspomniala mojemu ex a jej obecnemu ze mysli o spotkaniu ze mna ( juz po rzeczonym spotkaniu ) i ze chcialaby sie kolegowac. I zgadnijcie co on na to? Oczywiscie - czysta furia!!! Ma dziewczyna szczescie, ze nie powiedziala, ze juz sie spotkalysmy ( choc tyle rozumu miala ) bo skonczyloby sie duzo gorzej! Opisala mi to wszystko w wiadomosciach. W ostatniej przepraszala bardzo ( choc ja nie widzialam potrzeby ) za to, ze nie bedzie sie mogla zakolegowac, bo on sobie nie zyczy. Na koniec zapytala, czy moze chociaz pisac od czasu do czasu.
I co Wy na to?

17

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

A ja na to jak na lato... szczerze to powiedz jej, ten ex robi dobre jazdy, i jak chce mieć wszystko dobrze to niech sobie znim da spokój

18

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic
paulo71 napisał/a:

A ja na to jak na lato... szczerze to powiedz jej, ten ex robi dobre jazdy, i jak chce mieć wszystko dobrze to niech sobie znim da spokój

Chetnie bym jej powiedziala, bo dziewczyna wydaje sie normalna, troche wstydliwa. Ale co by to dalo. Przeciez i tak mi nie uwierzy - ja nie wierzylam jak mnie przed nim ostrzegali. Myslalam - chca nas sklocic, zazdroszcza szczescia. On przeciez taki kochany!! Bo przyznac trzeba - dobry jest w udawaniu mezczyzny idealnego. Dopiero jak jestes zamknieta w mieszkaniu z dala od rodziny i znajomych - wtedy dopiero wychodzi szydlo z worka!

19

Odp: Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic
monia1920 napisał/a:
paulo71 napisał/a:

A ja na to jak na lato... szczerze to powiedz jej, ten ex robi dobre jazdy, i jak chce mieć wszystko dobrze to niech sobie znim da spokój

Chetnie bym jej powiedziala, bo dziewczyna wydaje sie normalna, troche wstydliwa. Ale co by to dalo. Przeciez i tak mi nie uwierzy - ja nie wierzylam jak mnie przed nim ostrzegali. Myslalam - chca nas sklocic, zazdroszcza szczescia. On przeciez taki kochany!! Bo przyznac trzeba - dobry jest w udawaniu mezczyzny idealnego. Dopiero jak jestes zamknieta w mieszkaniu z dala od rodziny i znajomych - wtedy dopiero wychodzi szydlo z worka!

Ja tam bym powiedzieał.... co tam... jesli jest taki gnojek. Przynajmniej by wiedziała z kim jest, co to za tyb....
Choć pewnie jest zaślepiona jego urokiem... ale może jej da do myślenia... może się przekonać sama...

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MIŁOŚĆ , ZWIĄZKI , PARTNERSTWO » Dziewczyna mojego ex chce sie zaprzyjaznic

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024