Sposoby na bezsenność - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-03-17 14:22:23

Imalka
Niewinne początki

Sposoby na bezsenność

Jakie znacie sprawdzone sposoby na lepsze zasypianie, jakieś środki ziołowe /nie mocne leki/ ? Nie chce sie katowac, ale taki wspomagacz by mi sie przydal...

#2 2008-03-17 14:41:49

Dota
Dobry Duszek Forum

Re: Sposoby na bezsenność

Imalka napisał:

Jakie znacie sprawdzone sposoby na lepsze zasypianie, jakieś środki ziołowe /nie mocne leki/ ? Nie chce sie katowac, ale taki wspomagacz by mi sie przydal...

Imalko,

a co jest powodem twojej bezsenności?

#3 2008-03-17 14:53:35

Imalka
Niewinne początki

Myślę, że to wynik stresu - zmieniłam ostatnio pracę, więc nowe środowisko...a mnie to zawsze stresuje. Zanim to wszystko ogarnę miną tygodnie ;/

#4 2008-03-17 15:13:46

Dota
Dobry Duszek Forum

Imalka napisał:

Myślę, że to wynik stresu - zmieniłam ostatnio pracę, więc nowe środowisko...a mnie to zawsze stresuje. Zanim to wszystko ogarnę miną tygodnie ;/

a nie wolałabyś wybrać się do sauny, na masaż? ja korzystam z tego typu dobrodziejstw - zdrowsze i przyjemniejsze.... a i jeszcze medytacja, mysl przed zaśnięciem o czymś mega przyjemnym, pomyśl o sobie dobrze i ciepło. smile

dobra jest tez herbata z melisy np z pomarańczą.

#5 2008-03-17 16:44:23

Imalka
Niewinne początki

Dzięki! Z tą sauną to dobry pomysł, na pewno się wybiorę! A co sądzisz o tych specyfikach ziołowych z apteki - są różne: Benosen, Valerin, Persen itp ?

#6 2008-03-18 08:21:44

Dota
Dobry Duszek Forum

Imalka napisał:

Dzięki! Z tą sauną to dobry pomysł, na pewno się wybiorę! A co sądzisz o tych specyfikach ziołowych z apteki - są różne: Benosen, Valerin, Persen itp ?

Imalko,

Nigdy nie brałam takich specyfików - byc może są całkiem skuteczne. Zazwyczaj walczę ze stresem i stanami apatii bez korzystania z leków, bo sama lubię się im przeciwstawiać.  Korzystanie z leków to działanie na skutek a nie na przyczynę - pomozepoprawić nastrój i sampoczucie, ale nie uleczy duszy smile. wiem, wiem pewnie gadam jak mędrzec wink - ale w tym tkwi całe sedno, by leczyć się mądrze i trwale. oczywiście na grypę, czy zapalenie płuc nie pomoże sama medytacja, tu współczesna medycyna ma pewnie więcej do zaoferowania - ot,trzeba zachować balans.

#7 2008-03-19 11:40:28

Bianca
100% Netkobieta

Jeśli masz sytuacje stresowe to raczej te leki nie pomogą Ci zasnąć, wiem bo sama próbowałam -  lepsza i zdrowsza jest jakaś książka do poduszki lub myśli o czymś przyjemnym..

Życie ciągle płata mi figle. Myśli, że mam dość sił by iść ciągle pod wiatr...
...A ja mam już oczy pełne piasku, nie widzę nic...

#8 2008-03-19 21:35:31

berry
Zbanowany

ewag napisał:

Jeśli masz sytuacje stresowe to raczej te leki nie pomogą Ci zasnąć, wiem bo sama próbowałam -  lepsza i zdrowsza jest jakaś książka do poduszki lub myśli o czymś przyjemnym..

zgadzam się, dobra książka jest rewelacyjna do poduchy, u mnie się sprawdza. a leki .. w odstawkę!!

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

#9 2008-03-20 13:51:02

Alicyjka35
Niewinne początki

SI! SI! SI! BENOSEN ZDECYDOWANIE! BRALAM KIEDYS TEZ VALERIN, ALE NIE BYLO TAKIEGO EFEKTU JAK PO BENOSENIE.

#10 2008-03-20 22:00:07

berry
Zbanowany

ja tabletkom mówię stanowcze nieeeeeeeeee

Czasem jasna myśl podsuwa ciemne pomysły.

#11 2008-04-10 16:20:53

Kasik
Niewinne początki

Ja brałam Benosen jak nie moglam spac, teraz tylko uspakajajaco, bo udaje mi sie zasnac bez problemu. To nie sa wcale "zle tabletki", bo sklad w 100 % ziołowy.

#12 2008-04-11 10:05:48

Alicyjka35
Niewinne początki

Kasik napisał:

Ja brałam Benosen jak nie moglam spac, teraz tylko uspakajajaco, bo udaje mi sie zasnac bez problemu. To nie sa wcale "zle tabletki", bo sklad w 100 % ziołowy.

HA! MóWIłAM, żE BENOSEN NAJLEPSZY NA PROBLEMY Z ZASYPIANIEM!  NIE TYLKO JA TAK UWAżAM. :d

#13 2008-05-19 00:01:15

ladyB
Niewinne początki

Persen, ale czy ja wiem czy to jest wyjście? Staraj się unikać leków, bo za jakiś czas będziesz się stresowała tym, że stres pokonujesz medykamentami. Odciągaj myśli od tego co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Pozdrawiam z nadzieją, że sobie poradzisz

#14 2008-05-19 08:10:23

hania23
O krok od uzależnienia

Alicyjka35, czy wiesz, że większość leków uzależnia i to nawet tych ziołowych? Czytając twoje posty, sadzę, że zachwyt z jakim piszesz o lekach już swoje zrobił.
Zgadzam się całkowicie z Dorotą, nie strzelajmy do muchy z armaty - za dużo szkód. Zatroszczmy się lepiej o siebie, a ciało odpowie tym samym.
Pozdrawiam ciepło i radośnie

#15 2008-05-20 12:20:42

Alicyjka35
Niewinne początki

SPOKOJNIE DZIEWCZYNY, NIE UZALEŻNIŁAM SIE. BIORĘ GO TYLKO WTEDY JAK MAM PROBLEM Z ZAŚNIĘCIEM, CZYLI NIE CODZIENNIE. ZAWSZE MI POMAGA, WIEC JAK DLA MNIE JEST SKUTECZNY. A BEZSENNE NOCE SA NAPRAWDĘ UDRĘKA NIE TYLKO DLA MNIE, ALE TEZ DLA MOICH NAJBLIŻSZYCH, WIEC PO CO SIE MĘCZYĆ, SKORO JEST TAKI PREPARAT, TORY MI MOŻE POMOC. POZDRAWIAM WAS GORĄCO :-)

#16 2008-05-20 19:52:19

Daria
Do zakochania jeden krok

Z lekami trzeba uważać. Większość (przede wszystkim tych ziołowych) to zwykłe placebo (czyli substancja, która nie ma farmakologicznego wpływu na organizm, substancja obojętna. A to, że działają jest i tak spowodowane naszym myśleniem, naszą wiarą w ich skuteczne działanie. Poza tym, każdy lek, każda substancja przyjmowana przez nas nie pozostaje obojętna dla naszego organizmu. Dodatkowo, zażywanie leków nasennych (nawet ziołowych) powinno być konsultowane z lekarzem.
Alicjo, proponowałabym inne metody niwelowania bezsenności (ćwiczenia fizyczne w ciągu dnia, relaks przed snem, itd.). Pozdrawiam:)

#17 2008-06-06 15:33:11

tryna
Gość Netkobiet

Moim zdaniem od srodkow typu Benosen nie mozna sie uzaleznic, poniewaz maja sklad ziolowy, to samo jest z wplywem na organizm - oczywiscie WSZYSTKO mozna przedawkowac ,nawet wode ,ale srodki farmakologiczne sa dla myslacych smile. Co do efektu placebo - sprawa indywidualna.

#18 2008-06-09 23:13:57

safeti
Gość Netkobiet

Jak macie jakis problem i chcecie go naglosnic lub przedstawic szerokiej "publicznosci" to wejdzcei na www . tak-nie.pl i go przedstawcie. Uzyskacie pomoc fachowcow oraz pozancie opinie innych urzytkownikow serwisu.

#19 2008-06-10 13:18:47

starlet
Zaglądam tu coraz częściej

Uzależniasz się psychicznie - nie ważne czy to ziołowe czy nie.

Poza tym spróbuj naturalniejszych metod - długa relaksująca kąpiel wieczór, dobra książka do poduszki. Poza tym w wolnych chwilach nie myśl o pracy - wyjdź z przyjaciółką na zakupy, do kina, na spacer, pomyśl o sporcie. Niech coś pochłonie całą Twoją uwagę smile

A leki to naprawdę ostateczność sad

#20 2008-10-12 01:34:20

bezsenna
Gość Netkobiet

Ja mam świetny sposób i sprawdzony przeze mnie. W sumie po spojrzeniu na godzine o której to pisze raczej to nie wynika, ale nie brałam go już długo bo mogłam zasypiać bez tego mojego specyfiku...niestety bezsenność wróciła...mam stresowe chwile i jest to silniejesze ode mnie. Moi drodzy najlepszym sposobem jest MELATONINA. Poczytajcie sobie o niej. Nie działa od razu tylko gdzieś tak po tygodniu stosowania. Dzis do niej powróciłam więc jeszcze 5 dni i znów zaczne spać. Tak więc polecam i życze powodzenia

#21 2009-01-24 23:32:05

aja
Wkręcam się coraz bardziej

witam wszystkich mam taki sam problem co tu wszyscy.Blagam was o pomoc nie spię juz od paru lat ,przepisywano mi różne specyfiki nie będę wszystkich wymieniać ale między innymi  relanium oksezepan ,estazolam na początku  tak do tygodnia pomagalo a potem nic łykalam te swinstwa bo chciałam spać ale nic nie pomagało.Spię po 4 godz z przerwami .Muszę wspomniec, ze jak juz zasypiam to zaczynaja bolec mnie nogi  i tak w koło.Lekarze powinni zapytac się o przyczyny ale oni tylko "recepta i do widzenia" Moze ktos z Was mi pomoże bo juz dłuzej nie wytrzymam pomocy

#22 2009-01-24 23:52:48

aja

To znowu ja idę sie polożyć ale wiem ze za godz. znowu będę siedzieć w fotelu bo nie zasnę .Chciałam jeszcze dodać ,że jak juz czuję ze zasypiam to w glowie robi mi sie takie coś co trudno wytłumaczyć powiem to po swojemu jakby piorun wpadł mi do glowy i juz po spaniu .Nie wiem jak to dddddddługo zdołam wytrzymać ale naprawdę jest zle .Pozdrawiam wszystkich bezsennych.

#23 2009-01-25 08:40:15

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Aja , pewnie teraz sobie śpisz. Wiesz ja też miałam podobny problem. Czasem jeszcze mi się zdaża,ale rzadko. Ja skorzystałam z akupunktury. Pani Doktorka nakłuwałam mi igiełkami palce . Mi pomogło. Pamiętam,że po pierwszym razie spałam od 16 tej . do 8.00 następnego dnia. Powtórzyłam zabieg jeszcze z 2 razy. U mnie było to na tle nerwowym. Chciało mi się spać i zasypiałam, a za pół godziny oczy szeroko otwarte i po spaniu. I tak to się ciągnęło sad koszmar. Polecam

Traktuj innych tak,jakbyś chciała ,żeby oni Ciebie traktowali wink

#24 2009-01-25 14:59:12

aja

witch 77 wielkie dzięki za poradę napisz mi gdzie się udać zeby skorzystac akupunktury ,jesli to przeszłas to wiesz jakie to męczące.U mnie tak jak piszesz zasypiam a za poł godz.siadam na łózku i po spaniu. Jestem starsza od Ciebie ale od zawsze miałam problemy ze spaniem,wieczorami wymyslałam sobie jakieś roboty ,bo nie chciało mi się spac myslałam ,ze to normalne ale teraz wiem ze to były początkimoigo problemu.Zycie mnie nigdy nie rozpieszczało nawet kiedy byłam jeszcze dzieckiem .Tak bardzo chciałabym zkorzystac z Twojej rady ale nie wiem od czego zacząć pomóż mi .Napisz coś jeszcze pozdrawiam

#25 2009-01-25 19:26:51

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Hej. Cieszę się ,że zainteresowałaś się moim postem . Ja jeździłam do Naturoterapii w Złotym Stoku ( dolnośląskie). NIe wiem ,gdzie mieszkasz. Poszukaj w swoim mieście akupunktury. Ważne,aby to był ktoś wykształcony w kierunku medycyny wschodniej. Kolejna ważna rzecz to higiena.Igły oryginalnie zapakowane i jednorazowe tzn. tylko dla Ciebie. Ja kupiłam sobie swój komplet ( 50 zł) ,ale one są już na dożywocie moje.Czasem nakłuwają igłami i ośrodku są wyrzucane do specjalnych pudełek. W dzisiejszych czasach to ważne.
Stres odgrywa tu dużą rolę ,dlatego wszelkie nerwice nalezy leczyć. To żaden wstyd.To Ty się męczysz,prawda?
Pozwól Sobie na kąpiel z olejkiem lawendowym ( odpręża,rozluźnia mięśnie), spokojna muzyczka, meliska na sen lub lampeczka winka( ale nie codziennie, bo wiesz...). Dobre nastawienie i kiedy nawet położysz się i obudzisz to nic złego się nie dzieje. Pamiętaj. smile Dla mnie najgorsze było budzenie się co chwilę i czy nie zaśpię do pracy.To mnie wyczerpało psychicznie.
Pozdrawiam i miłej i spokojnej nocki życzę . Problemy zostawiamy za drzwiami smile Buziole

#26 2009-01-25 19:49:15

Krajanka
Niewinne początki

przede wszystkim moim zdaniem nie wolno sie zmuszac i przewracac z boku na bok... to najgorsze co mozna zrobic. lepiej wstac, pokrecic sie, wziac goraca kapiel, poczytac, byle nie w lozku.

...czekajac na wczoraj....

#27 2009-01-25 21:59:49

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Zgadzam się . Nie ma co się nakręcać,że nie można zasnąć,bo wtedy adrenalina rośnie i po spaniu

#28 2009-01-25 21:59:54

aja

Nawet nie wiesz ile dla mnie znaczy twój post cieszę się bardzo,ze Ciebie to pomogło myślę ze znajdę w swojej miejscowosci fachową pomoc mieszkam w Rybniku (górnośląskie) w tym tygodniu zaczynam się brać za siebie muszę sobie pomóc bo tak dłuzej być nie może.Jesteś młoda i bardzo się cieszę ze wyzdrowiałas całe zycie przed Tobą pisałam Ci ,ze jestem starsza od ciebie i to sporo ale bardzo bobrze mi się z Tobą pisze jak znajdę pomoc to się odezwię Zyczę kolorowych snów i ja równiez przesyłam buziaczki.

#29 2009-01-25 22:41:51

hawwwk
Niewinne początki

Mi lekarz przepisał na recepte atarax i muszę przyznać że śpi się po tym rewelacyjnie ....

Ostatnio edytowany przez hawwwk (2009-01-25 22:43:57)

#30 2009-01-25 22:55:12

aja

hawwwk dzięki wielkie tego jeszcze nie brałam .Tak za godzinę weznę 2 relanium 0,5 imysle ze zasnę na jakąs godzinę bo potem obudzi przebudzi mnie błysk podobny do błyskawicy ,który zagośći w mojej głowie i już po spaniu. Z ta błyskawicą to nie przesada tak to czuję i widzę i to stawia mnie na równe nogi Natomiast Wszystkim życzę spokojnej nocy.

#31 2009-01-26 00:17:59

aja

Witch77jak to bodrze ze napisałas posta ,ja mieszkam w Rybniku (Sląskie) będę szukala fachowej pomocy bo tak dalej nie moze byc męczę się juz wystarczająco dlugo brak mi sił,przyznam się ze oakupunkturze nigdy by mi nie przyszło do głowy..Pisałam Ci juz ze jestem duzo starsza od Ciebie ale bardzo dobrze się z Tobą pisze  Jak znajdę pomoc to ci napiszę Zyczę ci duzo zdrówka i kolorowych snów.

#32 2009-01-26 18:52:10

witch77
Cioteczka Dobra Rada

Aja , ciekawe jak minęła nocka?

#33 2009-01-27 00:43:09

aja

Witam Cie Witch nocka mineła tak jak każda  zle spałam tak jak zawsze , teraz łyknę coś naspanie i do wyra na 1 lub 1,5 godz potem  pobudka na godzinę i dalej do wyra .Cieszę się ze ty masz to za sobą  , spij spokojnie do ranka

#34 2009-02-01 16:30:48

wiola
Niewinne początki

Witam
Ja też cierpię na bezsenność i zażywam leki na sen, które nie pomagają. Jest to straszne bo ciągle czuje sie zmęczona
                                                                                                                                                      pozdrawiam Wioletta

#35 2009-02-07 01:19:30

aja

Witam ja juz chyba zjadłam pół apteki .Tak jak juz pisalam mam niesamowite problemy ze spaniem od paru lat ale to co jest od pół roku to przekracza wszystkie granice zasypiam o 4 po duzej dawce srodków nasennych psychotropowych a do tego doszło jeszcze bóle nóg.Cały dzien nie bolą tylko w nocy biorę dwie tabletki ibuprom maxa czasem i to nie pomaga,jestem juz wykonczona.W poniedziałek jestem umówiona z bioenergoterapełtazobaczę co mi powie .Jestem dobrej mysli może w koncu ktoś mi pomoże.W poniedziałek napiszę po wizycie .Zyczę wszystkim bezsennym dobrej nocy.Aja

#36 2009-02-08 05:10:29

kochaś
Zaglądam tu coraz częściej

Imalka napisał:

Imalko, moja droga, najlepszy sposób - to się popieścić... Nie wiem, ile masz lat, ale jeśli wiecej, to polecam głębokie pocałunki lub... no, może nie dokończę...

A jeśli masz opory, to fajnie jest pomarzyć... zamknij oczy i wyobraź się w przyszłym szczęściu - może to i fantazje, brednie, bałamutnie, ale wiesz, to może także przybliżyć, to, o czym marzysz...

a o czym właściwie marzysz? chcesz być wzięta, czy odrzucona? a może jedno i drugie? wink

PS. W każdym razie tabletki każdej i każdemu stanowczo odradzam!

Ostatnio edytowany przez kochaś (2009-02-08 05:11:39)

#37 2009-02-08 10:29:41

Babeczka
Dobry Duszek Forum

Bardzo dobre na bezsenność jest ciepłe mleko i dobrze przewietrzone mieszkanie.Ja nie będę spać,jeżeli mam w domu za ciepło.Na noc zawsze wyłączam ogrzewanie,choćby nie wiem jakie mrozy były.Do tego kubek ciepłego mleka,książka albo czasopismo do poczytania przy lampce i za chwilę mnie nie ma smile Nie wiem,czy Wam ten sposób pomoże,ale warto spróbować.

#38 2009-02-08 12:18:41

ineka
Gość Netkobiet

Imalka napisał:

Najlepszy jest... seks smile Ja "po" śpię jak anioł... smile

Stopka forum