Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Telewizja, radio, Internet informują nas na bieżąco, 24h o... wszystkim; o zamiarach Putina i wpadce modowej celebrytki. Niektórzy ludzie przyjmują te informacje bez cienia wątpliwości, jako pewnik.
Czy macie jakieś sposoby filtrowania ważnych dla Was treści i czy w ogóle to robicie ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Oczywiście, że filtruję wiadomości, które do mnie docierają za pośrednictwem mediów. Już dawno przestałam wierzyć w etykę i rzetelność dziennikarską, choć oczywiście niesprawiedliwym byłoby twierdzić, że takowej w mediach nie ma. Niemniej po prostu zakładam, że istnieje jakiś margines przekłamania.

Pytasz czy mam na to jakiś sposób? Nie, po prostu nie przyjmuję bezkrytycznie tego co słyszę lub czytam, choćby dlatego, że część informacji może być własną interpretacją dziennikarza, część oceną subiektywną, część zwykłą manipulacją, a tak naprawdę wiele news-ów wynika z pogoni za sensacją i tak zwanym gorącym tematem, a że tych nie zawsze wystarcza, to czasem trzeba zobaczyć coś, czego tak naprawdę wcale nie ma.

3

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Nie wierzę wszystkim wiadomościom podawanym przez media.  Kiedyś dziennikarze byli rzetelni i nie podawali niesprawdzonych informacji. Dziś wystarczy przeprosić, jeśli news okaże się chybiony. Czy są na to sposoby?  Nie czytam wszystkiego i selekcjonuję wiadomości.

4

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Zależy jakie media podają informacje. Nie uwierzę w wiadomości podane przez "Fakt" ale już "Newsweek", "Gazeta Prawna" i publiczne radio (o dziwo, publiczna telewizja mniej) budzą moje większe zaufanie co do prawdziwości informacji.
Niezmiennie zadziwia mnie fakt szybkiego zamieszczania newsów dotyczących prywatnych tragedii zwykłych ludzi. Tak jakby ktoś dowiedziawszy się np. o śmierci bliskiej osoby od razu informował o tym media...

5

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Ja mam na to bardzo prosty sposób - Internet i tylko Internet. To chyba najbardziej demokratyczne medium jakie mamy na ten czas, to raz. Dwa, mogę łatwo filtrować treści jakie do mnie docierają (zasada klikam albo nie klikam) Z tzw. "tradycyjnych" mediów, takich jak TV czy radio już dawno przestałem korzystać, nie dość że są stronnicze, to jeszcze przeładowane negatywnymi wiadomościami. Wiecznie kraksy, wypadki, afery i tragedie. Człowiek raz na jakiś czas faktycznie chciałby usłyszeć coś pozytywnego.

6

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Jak dla mnie z kolei, Internet podaje bardzo okrojone wiadomości. Wycinki, które często nie są napisane poprawną polszczyzną.
Więc korzystam z wiadomości w Radio Trójka.

7

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Obawiam się że podświadomie można uwierzyć w każdą bzdurę, świadomie, rozumowo - nie. Wydaje mi się że to niestety czy stety podświadomość ma większy wpływ na życie, dlatego najlepiej unikać pewnych programów. Jesteś jak w transie i przyjmujesz każdą informację, mimo iż uważasz ją za nieprawdziwą.

8

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Zawsze biorę poprawkę na to co czytam , słyszę i widzę.

Sami wiemy ... przynajmniej część ludzi że .......... od kiedyś tam , a może nawet
sięgając dalej , kiedy działo się coś zle w naszym Kraju , to było robione zamieszanie
lub uderzano w kogoś innego , aby narobić bałaganu i zamieszania aby odwrócić uwagę od ważnych dla Kraju rzeczy. Teraz nie jest inaczej .... ale prawda nawet za lat 20 wyjdzie czy chcą tego czy nie...

9

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Ja mam naturalny filtr wiadomości. Po prostu ich nie oglądam i mam po blokowane wszystkie takie opcje na fb. Jak coś do mnie dociera to na ogól już jest sprawdzone i ważne w jakimś stopniu.

10

Odp: Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Tak, zgadzam się-nieoglądanie wiadomości to jest jakaś metoda, ale nie można być aż takim ignorantem, w końcu chyba nieźle byłoby się dowiedzieć, że trzeba robić zapasy wody i żywności, bo Putin dostał szału i postawił wszystko na jedną kartę:-) W necie też jest dużo propagandy, a przede wszystkim takiego WOW, wszystko pisane dużą literą, dużo paniki i wykrzykników... najlepiej ufać swojemu rozumkowi:-)

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Media: Czy wierzymy w to, co słyszymy i czytamy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024