rezygnacja z pracy w Niemczech i co dalej? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » rezygnacja z pracy w Niemczech i co dalej?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: rezygnacja z pracy w Niemczech i co dalej?

Witam, bardzo prosze o pomoc osoby, ktore orientuja sie w temacie.
Jestem zatrudniona w niemieckiej firmie od wrzesnia 2014 roku. Umowe mam na czas okreslony do grudnia 2015 roku. Chce zrezygnowac z tej pracy, nie podobaja mi sie warunki, traktowanie pracownikow, rodzaj pracy. Chodze tam bo musze.
Wiem, ze gdy zrezygnuje nie dostane zadnych pieniedzy od  panstwa (pracuje niecale 6 miesiecy) i to nie o to chodzi, na nic nie licze pod tym wzgledem. Chce dac tylko wypowiedzenie i szukac nowej pracy na wlasna reke.
Gdy sie tak stanie to co dalej z moim ubezpieczeniem? (jestem ubezpieczona w AOK). Bede musiala placic na wlasna reke i jakie to kwoty??
Drugie pytanie: gdy dam wypowiedzenie to musze od razu (po ustaniu stosunku pracy) zarejestrowac sie w urzedzie pracy jako bezrobotna czy tez moge przez pewnien czas szukac sama pracy? Jestem w dziwnej sytuacji, ale nie chce juz tam pracowac, psychicznie mnie to meczy a nowa prace na pewno znajde, kwestia czasu.
Jesli ktos zna odpowiedzi na moje pytania to z gory dziekuje!

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: rezygnacja z pracy w Niemczech i co dalej?

Jak sie zwolnisz a nie zarejestrujesz sie od razu w urzedzie pracy to nie masz ubezpieczenia. Co tez bedzie sie za Toba ciagnelo dlugi czas. Nawet jesli po np miesiacu podejmiesz sie pracy, a za pol roku pojdziesz powiedzmy do dentysty, to przez ten miesiac przerwy koszty musisz pokryc sama. Ja bym starala sie poszukac nowa prace i dopiero pozniej sie zwolnic z obecnej... tak jest najbezpieczniej. I zebys ani dnia nie zostala bez pracy (wg umow)

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

3

W momencie kiedy dasz wypowiedzenie, musisz sie zglosic do Urzedu Zatrudnienia, a nie  po ustaniu stosunku pracy.  Zglaszasz sie jako osoba poszukujaca pracy. Moze bedzie CI przyslugiwac Harz IV, ale tego dowiesz sie w urzedzie. Nie przegap tego, bo to tez jest wliczane do spraw emerytury.

kochac, jak to latwo powiedziec....
Reklama

4

A mnie sie wydaje ze po przepracowaniu 5 lub 6 miesiecy, kiedy zglosisz sie natychmiast do urzedu pracy, to panstwo przez ten czas kiedy szukasz pracy oplaca twoje ubezpieczenie i utrzymuje Cie. Ale musisz natychmiast po rezygnacji zglosic sie do odpowiednich instytucji.

The Day I Realized You're Gone...

5

To Tobie sie tylko wydaje, zeby otrzymac pomoc socjalna trzeba spelniac sporo roznych wymogow. Nie chce wprowadzac autorki tematu w bald, bo przepisy sie ciagle zmieniaja. Jedno jest bardzo wyzne, do urzedu trzeba sie zglosic w trakcie wypowiedzenia.

Reklama

6

Mi sie wydaje ze trzeba 2lata przepracowac w ciagu, zeby dostac arbeitslosgeld, ale nie jestem pewna, bo nigdy z takich "uslug" nie korzystalam

16.05.2016 2:12 Majeczka, nasz caly swiat <3<3<3

7

Zgloszenie sie do urzedu nie znaczy automatycznie pobieranie pieniedzy. To SA dwie rozne sprawy.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » EMIGRACJA I ŻYCIE ZA GRANICĄ » rezygnacja z pracy w Niemczech i co dalej?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016