1 Ostatnio edytowany przez huanita (2015-03-06 15:51:54)

Temat: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Drodzy Forumowicze czy ktoś z Was stosuje ten suplement? Zastanawiam się nad kupnem ,ponieważ zauważyłam ostatnio ,że po spożyciu jogurtów czy innych produktów mlecznych ,boli mnie brzuch i jest masakrycznie wzdęty sad .Nie chcę rezygnować z mleka itp ,ale też nie mogę się tak źle czuć,macie opinie na temat Lacto Control,komuś pomogło ?

Zobacz podobne tematy :
Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

A słyszałaś o leku który pomaga wszystkim? kup i sprawdź że Goździkowej pomógł nie koniecznie znaczy że tobie pomoże.

3

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Ojej dobra wróżko że też wcześniej nie pomyślałam o tym by kupić i sprawdzić, ale uświadomie Cię gdyż widzę że jesteś tu nowa, po to jest dział recenzji suplementów i preparatów by podyskutować a  nie odsyłać z kwitkiem jak Ty to robisz. nie masz opinii? To omiaj wątek i daruj sobie posty które niczemu nie służą.

4 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-03-09 13:48:47)

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Nie jestem do tego przekonana, jeśli coś nam szkodzi to lepiej zwyczajnie tego nie jeść.

No i druga sprawa nie stawiaj sobie sama diagnozy, bo średnio trafiłaś. Laktoza w jogurtach ulega fermentacji, dlatego też kwaśne produkty mleczne są dobrze tolerowane, Twoim problelem nie jest więc laktoza.

Od stawiania diagnozy jest lekarz, a nie internet i środki bez recepty.

Przepraszam nie odbierz tego źle, ale taka jest prawda, a producent już rączki zaciera.

5

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?
Małpa69 napisał/a:

Nie jestem do tego przekonana, jeśli coś nam szkodzi to lepiej zwyczajnie tego nie jeść.

No i druga sprawa nie stawiaj sobie sama diagnozy, bo średnio trafiłaś. Laktoza w jogurtach ulega fermentacji, dlatego też kwaśne produkty mleczne są dobrze tolerowane, Twoim problelem nie jest więc laktoza.

Od stawiania diagnozy jest lekarz, a nie internet i środki bez recepty.

Przepraszam nie odbierz tego źle, ale taka jest prawda, a producent już rączki zaciera.

Podpisuje sie pod tym - po spizyciu naturalnego jogurtu z zywymi kulturami bakterii nie powinno byc dolwgliwosci powodowanych przez nietolerancje laktozy, bo w takich jogurtach jej nie ma.  A w sprzedazy jest takze mleko typu lacto free, ktore laktozy jest pozbawione, produkowane wlasnie z mysla o osobach z nietolerancja laktozy.

Proponuje najpierw sprawdzic czy po zjedzeniu samego, naturalnego jogurtu w wiekszej ilosci (np 200-300g) nastepuja jakiea dolegliwosci ze strony ukladu pokarmowego.To samo z mlekiem - najpierw przez kilka dni wypic najlepiej na czczo 1-2 szklanki mleka bez laktozy i zobaczyc jak organizm bedzie reagowac. Potem zamienic mleko krowie na kozie, a na koniec na sojowe badz inny mlekopodobny produkt roslinny.

Jezeli objawy pojawia sie MIMO spozywania mleka lacto-free prawdopodobnie jest to nietolerancja na bialko, a nie laktoze. Przy silnej nietolerancji bialka mleka krowiego objawy moga tez wystepowac przy spozywaniu wolowiny/cieleciny lub mleka koziego.

Czasem wzdecia moze powodowac nie sam konkretny produkt, tylko polaczenie jakichs dwu lub wiecej produktow (np. jogurt i ogorki), dlatego wazne jest zeby najpierw dobrze poobserwowac reakcje organizmu na duza porcje konkretnego produktu (szklanka mleka albo szklanka naturalnego jogurtu, kilka plastrow zoltego sera, spora porcja twarogu itp.)

6 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-03-09 14:28:42)

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

No i pytanie co to za jogurt? Jogurt czy syf z cyklu tona cukru i sztucznych barwników typu koszenila? hmm

No i jeszcze jedno, furkoczenie w brzuchu i to że się puści bąka, to naturalny stan rzeczy, zwłaszcza po kefirach, mleku, maślance, jogurcie, bo pobudzają ruchy jelitowe i zawierają bakterie jelitowe, stan ten jednak jest korzystny, a nie patologiczny i nie świadczy o żadnych problemach zdrowotnych.

7

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?
Małpa69 napisał/a:

No i pytanie co to za jogurt? Jogurt czy syf z cyklu tona cukru i sztucznych barwników typu koszenila? hmm

No i jeszcze jedno, furkoczenie w brzuchu i to że się puści bąka, to naturalny stan rzeczy, zwłaszcza po kefirach, mleku, maślance, jogurcie, bo pobudzają ruchy jelitowe i zawierają bakterie jelitowe, stan ten jednak jest korzystny, a nie patologiczny i nie świadczy o żadnych problemach zdrowotnych.

"Laktoza to cukier zawarty w mleku. W jelicie cienkim produkowany jest enzym o nazwie laktaza, pod wpływem którego laktoza rozpada się na dwa cukry proste: glukozę i galaktozę. Dzięki temu glukoza może potem przeniknąć do krwiobiegu. W wypadku niedoboru wspomnianego enzymu niestrawiona laktoza przechodzi do jelita grubego i tam ulega fermentacji, wskutek czego powstają różne kwasy i gazy.
Zaburzenie to, czyli właśnie nietolerancja laktozy, wywołuje niektóre lub wszystkie wymienione objawy(ból brzucha ,wzdęcia ,zaparcia lub biegunki). Nasz organizm wytwarza laktazę w dużych ilościach tylko przez pierwsze dwa lata życia, a potem produkcja tego enzymu stopniowo się zmniejsza. Dlatego z czasem wiele osób coraz gorzej trawi laktozę, nie zdając sobie z tego sprawy"
tak więc o to chodzi z tą nietolerancją.

Małpo 69 furkoczenie w brzuchu to jedno a drugie to straszne bóle jakie mnie gnębiły .
kupiłam ten preparat stosuje go 3 dzień i nawet przez chwile nie zabolał mnie brzuch,a ostatnio bolał mnie praktycznie cały czas, możecie myśleć że to efekt placebo że sobie wmówiłam że pomaga i siła sugestii producentów,ja uważam ze pomaga.

8 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-03-09 15:57:31)

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

No właśnie placebo. Obie Ci napisałyśmy jogurt nie ma laktozy więc jak może Ci faktycznie pomagać coś wspomagające trawienie laktozy skoro w jogurcie nie ma laktozy? Litości...

Nietolerancję laktozy mogłabyś odczuwać pijąc mleko, a nie jedząc jogurt, jogurt nie ma laktozy, jest produktem fermentacji mlecznej, dlatego ludzie nietolerujący laktozy mogą jeść jogurt, pić kefir. Chyba że nie tolerujesz kazeiny, ale tu też nie pomógł by Ci specyfik na nietolerancję laktozy.

Pytałam co to za jogurt, smak, firma, rodzaj.

Brzuch mógł Cię boleć, bo jogurt jest zimny, u niektórych osób zimne mleko, kefir, jogurt daje takie objawy, ale jest to związane ze stanem wątroby, a nie nietolerancją czegokolwiek.

9 Ostatnio edytowany przez Iceni (2015-03-09 16:06:40)

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Ale w naturalnych jogurtach nie ma laktozy! Pod wplywem fermentacji laktoza ulega przeksztalceniu w kwas mlekowy.

Proces, ktory przy slodkim mleku zachodzi w jelitach (czyli trawienie laktozy) w tym przypadku zachodzi w mleczarni tongue przy uzyciu bakterii.

Pastylki z laktaza pomoga tylko w przypadku mleka slodkiego - na trawienie jogurtu juz nie.

10 Ostatnio edytowany przez Małpa69 (2015-03-09 20:18:16)

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Pomijam już że zanim się powie "mam nietolerancję laktozy" to wypada iść do lekarza i zrobić badania.

Iceni usiądź wygodnie bo zaraz padniesz...

Skład tego czegoś....

Substancje wypełniające: sorbitol i mikrokrystaliczna celuloza; laktoza; substancja przeciwzbryiająca: stearynian magnezu; składniki otoczki: substancje zgęszczające: hydroksypropylometylocelulozo i hydroksypropyloceluloza, substancja wiążąca: talk, A barwnik E171.

ba tam jest laktoza! (zapewne jako składnik otoczki)

Smacznego smile A BTW z powodu wydumanej nietolerancji łykasz szkodliwy stearynian magnezu pomijam już resztę..., pozostała część składników gdyby Cię to interesowało może wywoływać reakcje alergiczne, wysypki skórne i takie tam.

No ja chyba też mam nietolerancję laktozy, zjadłam jogurt i brzuch mnie zabolał, zaczęło furkotać i zaraz do łazienki, hahah... to na pewno nie dlatego że zjadłam wielki kubal jogurtu po wielu godzinach nie jedzenia...

Pomijam już że mój tata za każdym razem gdy pije maślankę mówi "nie wchodzić do kibelka bo ja tam zaraz idę" ale ona ma takie właśnie działanie i jest to korzystne.

W Polsce tylko niewielki % ludzi ma nietolerancję laktozy czy kazeiny, bo od dziada pradziada pijemy mleko, jemy sery, w Chinach zać odsetek ten wynosi nawet 95 % populacji.

11

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Lactocontrol jest skuteczny bo sama go zażywam przed piciem mleka, z tym że ja mam nietolerancję laktozy i białka mleka.

12

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Innymi slowy - to mi SZKODZI, ale lykne sobie troche chemii i bede mogla dalej wlewac w siebie to, co mi szkodzi...

Wiara w "cudowne srodki" jest porazajaca...

13

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Zawsze mnie to zadziwiało. Organizm daje znać, że coś mu szkodzi, czasami w bardzo gwałtowny sposób, a ludzie nie słuchają swojego organizmu, tylko dalej mu to aplikują.

14

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Mam nietolerancję laktozy i powiem wam tyle, że po jogurtach i żółtych serach też można mieć problemy. Zawierają one zawsze śladowe ilości laktozy, jednak im gorszej jakości jogurt, tym laktozy może być więcej. Po niektórych jogurtach nic mi nie jest, a po innych mam problemy. Ogólnie to nie jest tak, że organizm robi problemy, bo laktoza mu szkodzi, po prostu nie umie jej strawić, a Lacto Control działa tak, że dodaje enzym, który sprawia, że produkty mleczne daje się zjeść. Ze swojego doświadczenia wiem, że problem nie dotyczy tylko mleka i produktów z nim związanych, ale np. w niektórym pieczywie mogą być śladowe ilości laktozy, laktoza jest też nośnikiem wielu leków, nie pamiętam, jak to się dokładnie nazywa, ale za głupi odpowiednik magnezu płacę 3x tyle, co inni ludzie, bez nietolerancji laktozy. Z działającym lekiem zaoszczędzę masę pieniędzy, na zamiennikach i nie zaskoczy mnie nic w podróży. Można mieć zaplanowane życie, ale jedziesz w gości i skąd możesz wiedzieć, co masz w jedzeniu? Zapytasz, ale czy inni ludzie bez tego problemu zdają sobie sprawę z tego, że dodają coś z laktozą? Niekiedy produkty ją zawierające są naprawdę nieoczywiste.

Ogólnie to nie jest "cudowny środek", tylko coś, co zawiera enzym, laktozę. Ogólnie poza LC jest jeszcze lek o nazwie "Enzym laktoza". Pomagają, jednak trzeba je brać regularnie. Niby zaleca się brać tylko przed spożywaniem produktów mlecznych, ale wcześniej w sumie określiłem, jak to z nimi jest.

Ten lek działa tak, jak organizm zdrowego człowieka. Dodaje coś, co organizm sam powinien produkować. Nic trudnego i nic odkrywczego. To nie placebo. Pozdrawiam. smile

15 Ostatnio edytowany przez Martainn (2015-12-15 11:51:57)

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

W niektórych społeczność organizm nie produkuje laktazy wcale i całe społeczności nie spożywają produktów mleko pochodnych.
Ja nie mam nietolerancji laktozy, ale źle reaguję na produkty pochodzenia mlecznego ponieważ nie tylko laktoza jest problemem. Problemem są też białka mleczne.
Najlepsze jest jednak to, że jak robiłem jogurt sam z tzw. grzybka tybetańskiego to mogłem go pić do woli. A kupię sklepowy i kupa... dosłownie:D

16

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Martainn, a probowales kiedys dofermentowac kupny kefir? Tzn. otworzyc opakowanie i przetrzymac w temperaturze pokojowej przez kolejne 2-3 dni?

Kupne jogurty/kefiry sa malo przefermentowane (skad w nich zawartoac weglowodanow, skoro ww. to to, co drobnoustroje powinny przetworzyc?).

Ja tak testuje wszystkie kefiry - otwieram (po to, zeby co2 uchodzilo i mi nie wybuchlo po otwarciu big_smile) i wstawiam do szafki. Jak po 3 dniach jest smaczne, tzn ze kultury bakterii sa naprawde zywe i odpowiednie, a nie jakis chłam wink

17

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Wiem, że temat był jakiś czas temu rozpoczęty, ale wreszcie poniekąd zostałem zmuszony do przetestowania tego suplementu i, pomimo że troszkę się bałem, że nie zadziała, jednak wynik jest pozytywny. Ogólnie nie odczuwałem żadnych problemów po spożyciu dość sporej dawki laktozy. 5 min przed jedzeniem połknąłem jedną tabletkę, a potem w czasie jedzenia dla pewności, że będzie ok, kolejną.

Trzeba pamiętać o tym, by brać to przed jedzeniem, ale nie 40min i więcej, przed tylko dosłownie kilka min przed. Przy większych dawkach chyba jest zalecenie na wzięcie 2 tabletek. Jak laktoza została spożyta wcześniej i już są problemy, to pozamiatane. Wtedy pomoże tylko cierpliwość i ewentualnie Espumisan lub NoSpa. Pozdrawiam. smile

18

Odp: Lacto Control na nietolerancje laktozy,skuteczny?

Skąd wiecie ile enzymu jest potrzebne do strawienia konkretnej ilości produktu?
Czy to metoda prób i błędów?