Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1 Ostatnio edytowany przez Rafik (2009-11-09 11:16:49)

Temat: Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

Witajcie dziewczyny i chłopaki,

mam problem z moją 3 letnia córeczką.

Jestem w trakcie rozwodu, od 4,5 miesiaca nie mieszkamy razem.

Dotychczas wszystko było ok w moich kontaktach z córeczką, ale od niedawna jest problem polegający na niechęci do spotykania się ze mną.

Córeczka płacze, ucieka do mamy i nie chce ze mną jechać.

Nie wiem co jest tego przyczyną (no poza ogólnie trudna sytuacją rozwodu).

No oczywiście są myśli, że żona i teściowa gadają głupoty córeczce, ale wcale nie musi być to prawdą.
Ale sami rozumiecie, że emocje są ogromne i obie strony jak to zwykle bywa , nie mają zbyt dobrych relacji.


Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym temacie, jeśli takowe macie.

Sam zamierzam się wybrać do psychologa dziecięcego (bez córeczki), aby się skonsultować, co robić.

Jestem z Warszawy, jeśli znacie dobrego psychologa dziecięcego będę wdzięczny za namiary.

Dziękuję za wszystkie wypowiedzi.

Poooooozdrowionka

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

Dziecko, w każdym wieku wyczuwa negatywne emocje w swoim otoczeniu, a szczególnie między rodzicami...  Być może kiedyś widziała Waszą kłótnię czy chociażby usłyszała podniesione głosy w rozmowie i zapadło jej to w pamięć, teraz kojarzy fakty, że np mamusia płacze a tatusia nie ma cały czas przy niej, taka izolacja jest jej sposobem na odreagowanie. Pamiętajmy o tym, że dziecko to także człowiek i musi czuć się bezpiecznie, a w tym wieku potrzebuje obojga rodziców.
Rozwód jest sprawą dorosłych ale najbardziej cierpią z tego powodu dzieci.
Stąd może wynikać niechęć do kontaktow z Tobą..
Bardzo mi przykro z tego powodu, Rafik, życzę, aby Ci sie wszystko dobrze ułożyło:)

3

Odp: Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

dziecko strasznie przeżywa takie sprawy
może byc wiele powodów dla których córka nie chce spędzać z tobą czasu
ja na twoim miejscu najpierw postawiłabym na rozmowę z ,,żoną,, nawet jeśli między wami jest napięcie itp. to o dziecku powinniście porozmawiać
zapytaj ją wprost jak mała zachowuje się w domu pod twoja nieobecność, czy wie dlaczego tak się dzieje
może warto, abyście oboje porozmawiali z dzieckiem, (chodzi o wspólną rozmowę wy+dziecko, nie każdy z osobna)
ja z doświadczenia wiem, że są różne powody
córka mojej znajomej nie chce widywać się z ojcem dlatego, że nowy partner mamy pokazuje ojca w bardzo negatywny sposób, nawet przy mnie mówił o nim bardzo źle, zwróciłam mu uwagę, ale co ja moge, jak kolezanka nie reaguje, bo nawet nie chce, aby oni sie kontaktowali
oczywiście w twoim przypadku może być całkiem inny powód, moze mała boi sie, że zabierzesz ją od mamy

4

Odp: Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

Tak to bywa...

Najpierw dorośli wyrywają grunt spod małych nóżek, a potem chcą zrozumieć, co takiego zrobili...

5

Odp: Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

Cześć Rafik...
Faktycznie Zona i teściowa nie muszą nastawiać małej przeciwko Tobie...
W sytuacji gdy dziecko częściej przebywa z jednym z rodziców tak jest.
Moja córcia była bardzo do mnie przywiązana,wręcz chodziła mi przy nodze,wystarczyła chwilowa moja nieobecność....
Teraz tylko tata ja może usypiać i do niego sie ciągle przytula)))
Czas ,który spędzasz z małą wykorzystaj na to co ona lubi...zoo,lody,ulubiona bajka)))
Powodzenia

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Rozwód rodziców oczami 3 letniego dziecka...

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024