jak zrobić, ładne duże fale na włosach - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-03-12 18:13:37

noelka
Gość Netkobiet

jak zrobić, ładne duże fale na włosach

Cześć dziewczyny, chciałabym się Was poradzić jak zrobić fale na włosach? Mam półdługie włosy i zawsze chciałam mieć takie ładne i duże fale. Moim zdaniem ładnie zrobione fale na włosach są kwintesencją kobiecości. Ostatnio się za to zabierałam, tzn. kupiłam duże wałki, itd., jednak niestety, moje fale rozprostowują się w ciągu dwóch godzin. Czy możecie polecić jakiś kosmetyk, który je utrwali na dłużej? Zależy mi również by nie sklejał włosów i ich nie wysuszał. Naprawde to jest moim marzeniem, mieć takie polokowane włoski, ale nic nie mogę zrobić żeby taki efekt osiągnąć sad A może po prostu niektóre osoby nie mają szans na tak piękne fale, bo włosy są mało podatne na różne zabiegi?

Proszę dziewczyny, jeśli znacie jakiś skuteczny sposób jak zrobić fale na włosach podzielcie się nim:)

#2 2008-06-26 18:07:06

Hekate
Zbanowany

Re: jak zrobić, ładne duże fale na włosach

Próbowałaś lakierów lub pianek? Bardzo często, kiedy mamy taką naturalną podatność włosów wystarczą same pianki aby ładnie ułożyć je w fale. Natomiast ja mam taki sposób na chusteczki   Biorę chusteczki higieniczne i zwijam je w rulonik, czasem po dwie, zależy jaką chcę grubość a następnie nakręcam na nie włosy takie lekko wilgotnawe, zwilżone pianką i idę spać   Rano mam nieziemsko polokowane, lekko przeczeszę, jak są zbyt polokowane ( mam taką naturalną podatność ) to wówczas, no cóż, lekko zwilżę wodą i mam taki efekt loków i fal jaki chcę. TA metoda jest tania jak barszcz i działa  Także spróbuj, może ci pomoże? znacie jeszcze jakieś inne proste metody jak zrobić fale na krótkich włosach a jak zrobić fale na długich włosach?

#3 2008-07-30 21:57:18

czystajaklza24
Niewinne początki

Nie wiem czy dokładnie chodzi Ci o takie fale, ale efekt jest wg mnie bardzo dobry. Spróbuj po umyciu, kiedy włosy już same lekką przeschną, zbierać po małych pasmach włosów, następnie skręcaj je, ze skręconych zrób niby koka i zepnij je by pozostały skręcone, ja osobiście do spięcia używam najnormalniejszych wsuwek do włosów. Ściąg wsuwki, kiedy włosy jeszcze nie do końca przeschną i lekko rozczochraj je palcami. Broń Boże, nie rozczesuj ich szczotką lub grzebieniem. Po takim skręcaniu fale utrzymują mi się przez cały dzień i nawet po przespanej nocy efekt pozostaje bez zarzutu.
Staraj się jednak nie robić za cienkich pasm do skręcania, ponieważ po wyschnięciu może Ci powstać, delikatnie mówiąc, siano na głowie. Myślę, że po kilku próbach, sama zorientujesz się co i jak.

Powodzenia smile

#4 2008-09-30 10:41:56

yamejka
Gość Netkobiet

polecam karbownice ale nie tę wkładkę do drobnego karbowania, tylko do dużych fal wygląda bombowo. Fakt że włosy się trochę niszczą ale są teraz karbownice z para , poza tym taka fryzura trzyma się KILKA DNI

#5 2008-10-01 19:38:33

martija
Zaglądam tu coraz częściej

To czy fale utrzymają się długo zależy od rodzaju włosów. Jeśli masz stywne wlosy to małe szanse, że kosmetyk pomoże. Jeśli w falach czujesz się dobrze, możesz zrobić lekką trwałą na grube wałeczki i suszyć je dyfuzorem.

#6 2008-10-01 20:36:38

asiulek
Mój jest ten kawałek podłogi

Mam naturalnie kręcone ( nie falowane - tylko loki ) długie włosy. I powiem tak - kiedy już uzyskasz fale o jakie Ci chodzi to warto je utrwalić. Ja używam serii Nivea do włosów kręconych i fal. Do wyboru masz pianki , lakier do włosów. Naprawdę polecam.

#7 2011-03-31 17:40:56

Alusia
Administrator

Ja przyznam ,że wypróbowałam sposób Hekate swego czasu i wooow było nieźle, powiem ,ż nawet za bardzo były skręcone Fakt jednak śmieszny, że zapomniałam jednego papilota chusteczkowego odkręcić z tyłu - nie wiem jak to możliwe, nie pytajcie wink - i facet w autobusie który za mną siedział mi powiedział ,ze mam chusteczkę we włosach wink Niemniej ,niemniej, na prawdę były ładnie ułożone w loki, az się sama zdziwiłam. Zrobiłam dokładnie tak, że po umyciu podsuszyłam, dałam pianke i zawinęłam na całą noc.

#8 2011-04-01 14:52:05

Berries
Dobry Duszek Forum

Najlepiej zakręcić na grubą lokówkę (babylis ma taką i chyba rowenta) potem delikatnie przeczesać włosy i utrwalić lakierem nabłyszczajacym

#9 2011-04-10 13:04:34

lool2
Netbabeczka

stosuj piankę do loków, potem pryskaj lakierem (po zdjęciu wałków), najlepiej każde pasmo po trochu, od góry do dołu (nawet moja fryzjerka tak robi), polecam też taki lakier w sprayu, kosztuje ok 12 zł, ma chyba 500 ml-nie pamiętam dokładnie, ma białe opakowanie i czerwony napis: HEGRON SPRAY. świetnie trzyma włosy, tylko nie żałuj go na loki a na bank się będą trzymać! wink

#10 2011-04-12 19:18:16

London69
100% Netkobieta

Duże, tzw. "hollywoodzkie" fale to coś pięknego wg mnie smile Domyślam się, że masz na myśli taką fryzurkę: http://img717.imageshack.us/img717/9186/3b500e15635d0f4840e0378.jpg http://img856.imageshack.us/img856/8886/c0500x6401.jpg

Sama mam półdługie włosy, naturalnie mam fale, ale nieraz wyprostuje a nieraz troszkę "podrasuje" fale. Zazwyczaj robię tak: po umyciu wcieram we włosy piankę albo balsam Skręt Fal i Loków z Pantene, suszę (albo czekam aż same wyschną jeśli mam dużo czasu), następnie jak już wyschną, każdy kosmyk spryskuje lekko lakierem i owijam wokół dolnej płytki prostownicy i zamykam ją. Później powolutku zsuwam na dół wypuszczając pasemko. I tak kolejno z każdym pasmem. Później jeszcze troszkę spryskuje lakierem i lekko tak jakby "czochram" opuszkami palców, żeby się nie rozprostowały. Włosy myję co dwa dni, więc na drugi dzień fale jeszcze się trzymają. smile

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#11 2011-05-19 12:25:56

wiolcis
Tajemnicza Lady

Berries napisał:

Najlepiej zakręcić na grubą lokówkę (babylis ma taką i chyba rowenta) potem delikatnie przeczesać włosy i utrwalić lakierem nabłyszczajacym

popieram lokówka 38mm albo falownica:) utrwalić to lakierem i już:)

#12 2011-05-23 15:18:33

Tamarka
Słodka Czarodziejka

Ojej ale chciałabym mieć taką fryzurkę.,,

#13 2011-05-23 20:00:27

London69
100% Netkobieta

Jest fajny filmik na youtube dziewczyna pokazuje jak łatwo zrobić loki prostownicą. Linka nie wkleję, bo nie można tu, ale wpiszcie sobie na ytb "Get perfect curls" i wejdźcie w pierwszy link, jest to link użytkowniczki rosebud134. smile

*Zaufanie, to świadomość, że ktoś może Cię skrzywdzić jednym łatwym ruchem i stuprocentowa pewność, że tego nie zrobi.
*Zamiast wycierać łzy, wytrzyj ludzi którzy je powodują.

#14 2011-05-24 16:03:55

wiolcis
Tajemnicza Lady

London69 napisał:

Jest fajny filmik na youtube dziewczyna pokazuje jak łatwo zrobić loki prostownicą. Linka nie wkleję, bo nie można tu, ale wpiszcie sobie na ytb "Get perfect curls" i wejdźcie w pierwszy link, jest to link użytkowniczki rosebud134. smile

też słyszałam że własnie prostownicą można fajnie zakręcić włosy :> musze spróbować i obczaić ten filmik smile

#15 2011-05-24 16:18:25

huanita
Netbabeczka

dokładnie na YouTubie można znaleźć masę filmików jak zrobić loki i prostownicą i lokówką ,pracując w zakładzie fryzjerskim nauczyłam się że aby loki były ładne nie wystarczy je zakręcić ,otóż najpierw należy porządnie wymyć głowę dwa razy (jeśli nakładacie odżywkę to ją też należy dobrze spłukać ponieważ niedomyte lub obciążone odżywkami włosy są za ciężkie i nasze piękne loki i fale nie utrzymają się za długo) następnie dokładnie suszymy włosy, i dopiero tak przygotowaną czuprynę możemy zacząć zakręcać,aby loczki się dobrze i trwale skręciły trzeba każde pasemko które zamierzamy zakręcić spryskać dobrym lakierem do włosów ,na koniec też utrwalamy gotowa fryzurę lakierem.

Ostatnio edytowany przez huanita (2011-05-24 16:19:31)

#16 2011-05-25 13:57:25

wiolcis
Tajemnicza Lady

a ja pianke przed kręceniem nakładałam tongue dobrze wiedzieć takie rzeczy smile co do lakieru to zawsze nie żauluję żeby się jak najdłużej fryzura trzymała;)

#17 2011-05-26 09:56:53

nitka 24
Przyjaciółka Forum

huanita napisał:

aby loczki się dobrze i trwale skręciły trzeba każde pasemko które zamierzamy zakręcić spryskać dobrym lakierem do włosów ,na koniec też utrwalamy gotowa fryzurę lakierem.

czyli nie nakładać pianki, bo ona obciąży dodatkowo włosy? Może dlatego moje loki nie są trwałe, mimo iż moje włosy łatwo poddają się stylizacji i są raczej podatne na kręcenie?

„Jeśli jakaś kobieta może mi odbić faceta, to niech go sobie bierze, bo ja już bym go nie chciała"

#18 2011-05-27 16:17:58

huanita
Netbabeczka

nitka 24 napisał:

huanita napisał:

aby loczki się dobrze i trwale skręciły trzeba każde pasemko które zamierzamy zakręcić spryskać dobrym lakierem do włosów ,na koniec też utrwalamy gotowa fryzurę lakierem.

czyli nie nakładać pianki, bo ona obciąży dodatkowo włosy? Może dlatego moje loki nie są trwałe, mimo iż moje włosy łatwo poddają się stylizacji i są raczej podatne na kręcenie?

jeśli chcesz użyć pianki to tylko na mokre włosy ,potem wysusz i później przed nakręcaniem lakier.ale może spróbuj sam lakier być może Twoje włosy są faktycznie zbyt obciążone ,musisz to wyczuć sama:)

#19 2011-05-27 18:33:11

nitka 24
Przyjaciółka Forum

no właśnie stosowałam piankę na wilgotne włosy, suszyłam je, nakręcałam na termoloki, spryskiwałam lakierem, po ostygnięciu zdejmowałam termoloki i znowu lakier. Może faktycznie lepiej spryskiwać pojedyncze pasemka i dopiero je nakręcać, zamiast całą głowę już w wałkach?

„Jeśli jakaś kobieta może mi odbić faceta, to niech go sobie bierze, bo ja już bym go nie chciała"

#20 2011-05-28 10:46:28

huanita
Netbabeczka

nitka tak jak napisałam to metoda którą stosowali fryzjerzy w zakładzie gdzie pracowałam ( a był naprawdę porządny) spróbuj zrobić w ten sposób co Ci szkodzi:) ?ja np. jak kręcę loki to na każde pasmo osobno nakładam wosk ,nakręcam i potem utrwalam lakierem,wosk sprawia że włosy pięknie lśnią (przynajmniej u mnie bo czarne mam) smile

#21 2011-06-08 12:24:13

wiolcis
Tajemnicza Lady

hym a co myślicie o takie prostownicy http://zatanio.eu/prostownice/63-prosto … tcurl.html ? nada się też do kręcenia (bynajmniej tak tu piszą) smile doradźcie coś bo chyba ja zamówie, ale najpierw zaczekam na opinie smile a chciałabym nią robić takie loki jak powyżej bo moja obecna prostuje super ale do zakręcić nią ciężko a w dodatku mam ją na spółe z siostrą i co chwile ją mi podbiera i zostaje bez niczego...:>

Ostatnio edytowany przez wiolcis (2011-06-08 12:31:29)

#22 2011-06-08 14:59:03

frytka292
Gość Netkobiet

jesteś pewna Wiolcis że ta prostownica pokręci włosy ???? ja mam coś takiego ale z Philipsa i czasem jak próbowałam nią lekko podkręcić to jakoś to za fajnie nie wyglądało....
może lepiej lokówkę sobie kupić smile teraz też są takie co szybko się nagrzewają smile moja mama kupiła jakąś z byle jakiej firmy chyba za 20 zl i jest świetna smile czasem nie trzeba wydać dużo kasy żeby mieć coś naprawdę super smile

#23 2011-06-09 12:43:56

wiolcis
Tajemnicza Lady

no właśnie potrzebuję takiego uniwersalnego sprzętu gdyż czasem pozostaję bez prostownicy ... muszę to jeszcze przemyśleć w takim razie... a co myślisz frytko292, że nie da rady nią zakręcić ...?

#24 2011-06-09 16:58:51

semi11
Zaglądam tu coraz częściej

Polecałabym fale robione grubą prostownicą,u mnie sprawdzają się idealnie;) Później oczywiscie dobra pianka do loków i fal. Powodzenia ! smile

#25 2011-06-09 21:04:41

nitka 24
Przyjaciółka Forum

semi11 napisał:

Później oczywiscie dobra pianka do loków i fal. Powodzenia ! smile

PÓŹNIEJ??? chyba wcześniej smile a na końcu lakier smile

#26 2011-06-12 14:23:27

frytka292
Gość Netkobiet

wiolcis napisał:

no właśnie potrzebuję takiego uniwersalnego sprzętu gdyż czasem pozostaję bez prostownicy ... muszę to jeszcze przemyśleć w takim razie... a co myślisz frytko292, że nie da rady nią zakręcić ...?

no nie wiem u mnie to się nie sprawdza. wolę lokówkę jak coś smile

#27 2011-06-14 15:06:54

wiolcis
Tajemnicza Lady

zamówiłam smile jak przyjdzie to dam znać czy udało mi się zrobić loki smile

#28 2011-06-14 16:17:27

Hatiuszka
Słodka Czarodziejka

Dziewczyny jeśli szukacie prostownicy, która kręci włosy to polecam sleek&curl remington s1051. Ja używam jej od ponad dwóch lat. Fale wychodzą super. Moja siostra tak mi pozazdrościła ich, że kupiła sobie rok temu taką samą. Do prostownicy dołączona jest płytka jak należy kręcić włosy, zresztą same na pewno szybko się zorientujecie i nabierzecie wprawy. Zanim miałam tą prostownicę często spałam w wałkach, ale loki po nich nie utrzymywały mi się długo, zaledwie połowę dnia. Jak pokręcę tą prostownicą to fale mam jeszcze na drugi dzień.

Wklejam zdjęcie jakie efekty można uzyskać tą prostownicą

http://img861.imageshack.us/img861/1685/remington.jpg

Uploaded with ImageShack.us

...Czy istnieje coś gorszego niż miłość brzydkiej kobiety? Owszem – przyjaźń pięknej kobiety...
                                                                                                                            Albert Camus

#29 2011-06-15 12:02:55

papillon
Cioteczka Dobra Rada

ja robię sobie fale na włosach poprzez skręcanie pasm włosów w palcach (takim ruchem jakbym chciała okręcić włosy na palcu) i jadę suszarką. włosy są ładnie pofalowane i trzymają się do następnego mycia bez jakichkolwiek lakierów, pianek.

#30 2011-06-15 22:13:08

kotoko
100% Netkobieta

O, temat dla mnie big_smile. Od długieeego czasu próbuję uzyskać efekt takich hollywoodzkich fal na włosach ;-). Mało która fryzura się utrzymuje, bo mam dość ciężkie i gładkie włosy, które szybko się rozprostowują, niestety.
Termoloki się u mnie nie spisują - mimo pianki i lakieru, po godzinie mam ledwie widoczne fale ;-)
Wałki - to już lepsze wyjście, tylko moje włosy schną na wałkach baaaardzo długo, nawet jak idę spać, budzę się rano - dalej są mokre, prawie całkowicie mokre...
Lokówka - podobnie jak prostownica to dość drastyczna metoda katowania włosów, jeśli robimy to często ;-). Miałam grubą lokówkę Remingtona, była super, do czasu kiedy strzeliły mi korki w mieszkaniu i ją spaliły. Została mi...
... prostownica - fale nią zrobione wyglądają ok, jeśli nabierze się trochę wprawy, w przeciwnym razie możemy się narazić na takie hm.. kanciaste załamania na włosach smile.

Na moich włosach najlepsza metoda to: umycie, wtarcie pianki, wysuszenie włosów PRAWIE całkiem, związanie dość wysoko kucyka, ale bez nadmiernego ściskania włosów gumką, skręcenie włosów i owinięcie ich wokół gumki, na koniec związać i pochodzić sobie w takiej fryzurze baletnicy po domu smile. Po kilku godzinach z reguły mam ładne fale (na pewno nie takie jak na zdjęciach wyżej, ale są naprawdę ok smile ), nie mam pojęcia jak to działa, ale działa tongue

#31 2011-06-21 12:28:03

wiolcis
Tajemnicza Lady

próbowałam mojej nowej prostownico-lokówki i jest rewelacyjna smile muszę jeszcze popracować nad tym kręcenie ale już mi idzie całkiem nieźle tongue
a ten sposób powyżej z kucykiem ciekawy smile w sumie to tak jak się powiedzmy zrobi warkocze to tez się włosy dobrze zakręcą i długo trzymają :>

#32 2011-06-30 09:57:09

Marvie
Netbabeczka

A ja spróbuje suszarke "Spin Curl Remington D1001" - dam znac czy efekty sa takie, jak obiecuja :-)

http://up.picr.de/7530368inm.jpg

Ostatnio edytowany przez Marvie (2011-06-30 10:03:43)

#33 2011-06-30 15:55:28

wiolcis
Tajemnicza Lady

jak tym się obsługuje tongue ? jeszcze nie widziałam takiego cuda tongue

#34 2011-06-30 16:23:12

Marvie
Netbabeczka

Wlasciwie jest to zwykla suszarka z odpowiednia nakladka - "wirówka" :-) W otwór u gory wklada sie pasma wlosów, które pod wplywem powietrza wiruja i w ten sposob maja tworzyc naturalne loki. Jutro dostane paczke :-) Jak tylko wypróbuje, od razu dam Wam znac o efektach ;-)

#35 2011-07-05 08:12:47

Marvie
Netbabeczka

No i dziala :-)
Loki rewelacyjne!! Takie naturalne, jak chcialam i co najwazniejsze - dlugo sie utrzymuja... Warunek: nalezy krecic zaraz po umyciu wlosów.
Wczoraj wieczorem po raz pierwszy uzylam, dzis rano (po spaniu!) wygladaja jeszcze lepiej niz wczoraj - wiec - POLECAM! :-)

#36 2011-07-05 10:02:01

totylkoja2011
Zbanowany

Dokładnie tak, suszarka w zupełności wystarczy. Tak na marginesie, to nieźle tu laskę stuningowali....  SPAM

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-08-09 10:35:28)

#37 2011-07-05 13:54:12

pina_mc
Słodka Czarodziejka

Ile taka suszarka kosztuje? smile

Rzeczywistość nie zgadza się z moją teorią?
Tym gorzej dla rzeczywistości!

#38 2011-07-05 14:10:05

Marvie
Netbabeczka

Ja za swoja zaplacilam 120zl. Jest popoludnie, fale ciagle piekne - bez zadnych pianek czy lakierów :-)

Stopka forum