Jakie meble do salonu z kominkiem? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-03-09 23:33:54

Lonka28
Gość Netkobiet

Jakie meble do salonu z kominkiem?

Zastanawiam się czy do salonu w kominkiem powinniśmy też wstawić meble? Jest on dość duży,  przestrzeń do wypełnienia jest dość spora? Ściany są koloru oliwkowego. Ja twierdzę, że jakieś ładne mebelki by się przydały - można by tam w nie powstawiać ładną jakąś zastawę obiadową itd Mój mąż nie jest przekonany, twierdzi ,że możemy zagracić salon, że wystarczą nasze wielkie fortele, sofa i stolik. No i lampa obok, jakieś dwa kwiaty. Że ten salon sam w sobie jest juz fajny i mebli mu nie trzeba. No i mam problem smile

#2 2009-03-03 11:19:19

bulma
Niewinne początki

Re: Jakie meble do salonu z kominkiem?

Witam. Wszystko zalezy od tego jaka koncepcje wystroju przyjmiesz. Bardzo czesto spotykam sie z meblami przy kominku. Ale proponuje mebloscianke,która bedzie dopasowana do koloru scian i do kominka. Generalnie salon to takie miejsce gdzie spotykają się wszyscy domownicy , spełnia wiele funkcji nade wszystko jednak jest wygodnym miejscem wypoczynku. Kominek na pewno da fajny nastrój. Ale ja jestem za tym aby do salonu wpuścić jak najwięcej światła dziennego. Pamiętaj ,że kominki należy co roku sprawdzac po kątem ewentualnych pęknięć. Również raz w roku trzeba zrobić przegląd z kominiarzem bo tylko jego regularne czyszczenie zapewni dobre funkcjonowanie.

http://img220.imageshack.us/img220/1680/kominek55.jpg

#3 2009-03-07 13:51:22

Anastazja
Słodka Czarodziejka

Ja bym proponowała coś delikatnego, a ten kominek to w jakim stylu jest? Nowoczesny czy bardziej tradycyjny? No bo jak nowoczesny to meble też powinny mieć ten ryt nowoczesności a jak znów bardziej tradycyjny to można poszaleć w starociach i antykwariatach i dobrać coś bardziej tradycyjnego. Także tutaj wiele zależy od tego jaki masz styl tego salonu i jaką atmosferę w salonie chcesz stworzyć. Czasem kiedy w salonie są już sofy itd, meble nie specjalnie się mieszczą, jak np, tutaj w tych rozwiązaniach :

http://img84.imageshack.us/img84/3605/kominek1.jpg

http://img571.imageshack.us/img571/403/kominek2.jpg

#4 2009-03-07 14:14:34

asiulka090
Wróżka Bajuszka

Mnie wydaje mi sie ze jakies ladne stylowe komody nieco dalej od kominka byly by ok wink No i koniecznie drewniane podłogi bo są praktyczne - szybko je można umyć i są ciepłe. Także ja uwielbiam właśnie drewniane podłogi i jak nic wydaje mi się że bedą fajnie wyglądać do mebli w starym stylu i pasować do kominka.A czasem można ściany tak zaprojektować żeby były zarazem pólkami i wtedy wszystko świetnie się zgrywa jak np tutaj :

http://img535.imageshack.us/img535/8652/kominek3.jpg

#5 2009-11-24 11:19:21

paula99
Zaglądam tu coraz częściej

Też mam duży salon z kominkiem i wsadziłam tam komodę i regał na książki, no i oczywiście wypoczynek. Wypoczynek dostałam jako prezent ślubny od teściów, jako że miał dość krzykliwy kolor, bo bordo, to meblami musiałam jakoś stonować. Kupiłam bykowe i fronty pomalowałam farba tez na bordo, zeby było nawiązanie. Ściany mam jasny beż ze złotymi akcentami, więc wszystko się ładnie dogrywa. Jak najbardziej jestem za wstawieniem jakiegoś mebla w salonie, żeby zrobiło się przytulniej i żeby było na czym postawić świece, ramki, kwiaty... smile

Ostatnio edytowany przez Emilia (2009-12-10 19:43:29)

#6 2009-11-26 12:42:28

lena5
Zbanowany

Jeśli ściany mają kolor oliwkowy to powinnaś zainwestować w drewniane meble mają teraz na rynku bardzo różne ceny i dodam,że niektórzy producenci stawiają na produkcję ekologiczną:)  Ja ostatnio kupiłam komodę i śliczny stół, dodałam bardzo stary obraz( pamiątka po dziadku), zmieniłam kolor ścian na blado żółty i nie poznaje mieszkania! Jest tak przytulnie i elegancko, aż chce mi się wracać do domu. Rozważam jeszcze kwestie kominka, zawsze mi się podobała koncepcja posiadania go.

Ostatnio edytowany przez Emilia (2009-12-10 19:31:35)

#7 2009-11-30 00:34:33

mamymeble
Niewinne początki

Salon  to przede wszystkim miejsce harmonii gdzie odpoczywamy i nabieramy sił na nowy dzień. Meble do salonu powinny być starannie wybrane i dostosowane do indywidualnych potrzeb. Każdy element  szafa, szafka  a nawet donica na kwiaty powinny odpowiadać naszemu wewnętrznemu żywiołowi. Polecam meble do salonu zrobić raz a dobrze i zrobić sobie na zamówienie, które będą spełniać twoje indywidualne upodobania. Moi rodzice zamówili sobie meble właśnie w taki sposób 30 lat temu i do dziś są ozdobą naszego salonu smile

Ostatnio edytowany przez Emilia (2009-12-10 19:32:51)

#8 2010-03-31 13:51:13

ivy
Niewinne początki

Sama przymierzam się do meblowania mieszkania i ostatnio wpadła mi w ręce ulotka/wrzutka w najnowszym numerze ELLE DECORATION (kwietniowym). To jakaś francuska firma - byłam na stronie. W tej ulotce jest jedno piękne zdjęcie salonu z kominkiem - 2 kanapy, stolik do kawy taki fajny, stylowy i komoda kanarkowo żółta. Warto zobaczyć..

#9 2010-04-03 10:52:37

Graszka
Dobry Duszek Forum

I ja muszę sobie salon odświeżyć.. na początku myślałam o jakiejś firmie dekoratorskiej, ale dowiedziałam się ceny i zrezygnowałam. Sama coś wymyśle. A chciałabym coś oryginalnego...

#10 2010-05-11 00:03:38

crossover
Mój jest ten kawałek podłogi

moim zdaniem w salonie z kominkiem powinien być też wygodny fotel, żeby można było się odstresować i spokojnie posiedzieć, mi od jakiegoś czasu marzy się taki: niedozwolony link, tyle, że jak narazie nie za bardzo mi pasuje do salonu, także jak będę zmieniać wszystkie meble to sobie zainwestuje w taki fotel..ale właśnie wydaje mi się, że do Twojego salonu będzie idealny, przy oliwkowym kolorze ścian, czarne fotele [i ogólnie meble] będą się dobrze prezentowały

Post został edytowany ze względu na naruszenie Regulaminu Forum. Jednocześnie przypominam, że na forum nie umieszczamy treści o charakterze reklamowym, nie wklejamy linków do komercyjnych stron internetowych i innych forów. Dziękuję za dostosowanie się i pozdrawiam, Moderatorka Olinka

Ostatnio edytowany przez Olinka (2012-06-22 22:37:41)

#11 2010-05-11 13:30:50

Graszka
Dobry Duszek Forum

Do kogo salonu? Ja na razie jestem na etapie koncepcji..Mam dużą wnękę, gdzie teraz stoi kanapa, ale tak myślałam żeby w niej może tv umieścić. Szafy nie zrobię, bo mam ;] A o kolorze myślałam jakimś szarym albo brązie..

#12 2010-05-11 15:43:40

Elnett
Przyjaciółka Forum

Do salonu z kominkiem to najbardziej podoba mi się wystrój, gdzie znajduje się spory wypoczynek, stolik na kawę, komoda,może jakieś pułki za szkłem... Reszta to drobne ozdoby jak obrazy, wazony, kwiaty, figurki wink

#13 2010-05-27 18:45:02

panda
Zbanowany

Ten fotel bujany zaproponowany przez Crossover jest bardzo fajny. Na takim meblu można chyba porządnie wypocząć po ciężkim dniu pracy. Do tego dobra muzyczka i pyszna herbata... i generalnie nic więcej już człowiekowi nie potrzeba.

Ostatnio edytowany przez Emilia (2010-06-11 20:46:33)

#14 2010-05-27 23:09:38

Oen_242
Netchłopak

bulma napisał:

Witam. Wszytsko zalezy od tego jaka koncepcje wystroju przyjmiesz. Bardzo czesto spotykam sie z meblami przy kominku. Ale proponuje mebloscianke,która bedzie dopasowana do koloru scian i do kominka.

Absolutnie bez urazy, ale mebloscianka to najgorszy mozliwy obciach, relikt rodem z najczarniejszyh czasow PRL, wstyd zapraszac gosci wink. Brakuje jeszcze paprotek na parapecie, skory dzika na scianie, serwetki na TV i koszyka owocow na stole.

#15 2010-05-28 11:03:21

mulina
Wkręcam się coraz bardziej

Oczywiście, że daj jakieś meble - jak dla mnie idealne by były jakieś, które nie zasłonią (przytłoczą) tego kominka - najlepiej w tym samym kolorze. Możesz go tylko wyróżnić - jak stracisz przez to trochę przestrzeni to przyklej nad kominkiem lustro o tej samej szerokości aż do samego sufity wtedy uzyskasz fajny efekt a kominek się nie zgubi smile

#16 2010-05-28 14:07:27

H2O
Wkręcam się coraz bardziej

Ja na pewno do salonu z kominkiem wstawiłabym jakiś wygodny wypoczynek albo fotele. Bardzo mi się podobał ten do którego linka podał crossover. Zwłaszcza w kolorze czarnym i zielonym. Nie dość że bujany, to jeszcze ze skóry i nowocześnie wygląda. Bardzo fajne połączenie.

#17 2010-05-28 15:35:52

P&P
100% Netkobieta

Fotel ładny, ale pasuje bardziej do biura, niż do salonu z kominkiem. Meblościankę również odradzam- to już po prostu wyszło z mody i przez swoje rozmiary jest zwyczajnie niepraktyczne.Ja jestem jak najbardziej za minimalizmem i niezagraconą przestrzenią. Skupiłabym się raczej na wygodnej kanapie i fotelach.  Do tego niski stolik na TV, szklaną witrynę na alkohol i niewielką, stylową komodę. Wszystko zależy od tego, jak duży jest salon.

Umieć żyć to najrzadziej spotykana umiejętność na świecie.

Oscar Wilde

#18 2011-05-22 16:45:36

letmedomyway
Do zakochania jeden krok

Do takiego salonu - jak opisany w pierwszym poście - jak najbardziej można wstawić coś jeszcze np. kredens, w którym rzeczywiście można by schować zastawę albo jakaś komoda. Zależy jednak czy jest w salonie odpowiednia ilość miejsca na takie meble. Bardzo ładnie wyglądają meble drewniane więc też można by pokusić się o sosnową czy bukową komodę wink

#19 2011-11-14 10:16:38

Alinka22
Zbanowany

Moim zdaniem powinnaś kupić małe meble ale wyglądowo z stylem nowoczesnym, jeżeli masz dużo miejsca.Graciarnia w salonie to nie za dobry pomysł ale fajne małe meble jak najbardziej są ok. Ja polecam Ci wejść na SPAM i tam wyposażenie salonów na pewno Ci się spodoba. Ja mam meble z tego producenta i jestem bardzo zadowolona.

Ostatnio edytowany przez Anemonne (2011-11-14 11:09:06)

#20 2011-11-17 11:41:44

SzalonaJa
Zbanowany

ja uważam, że do pokoju z kominkiem, najlepsze będą meble z drewna, które w połączeniu z kominkiem nadadzą wnetrzu takiego domowego ciepła i będa przede wszytskim solidne i będą się sprawdzały, przez wiele lat , na pewno cos wybierzesz ciekawego i godnego uwagi
Link usunięty z powodu naruszenia regulaminu.
moderatorka apoteoza

#21 2013-04-01 20:13:18

minastrid
Zbanowany

przede wszystkim trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie, jaki efekt chcemy osiągnąć. Do salonu z kominkiem pasują mnie meble przede wszystkim drewniane, ciepłe i przytulne.

#22 2013-04-27 10:37:55

amelia82
Zaglądam tu coraz częściej

Masz salon z kominkiem - zazdroszczę. Ja do mojego mogłabym wstawić najwyżej jakiś malutki biokomineczek;-))))

Stopka forum