Województwo dolnośląskie - najciekawsze miejsca turystyczne - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Województwo dolnośląskie - najciekawsze miejsca turystyczne

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

Temat: Województwo dolnośląskie - najciekawsze miejsca turystyczne

Założyłam wątek, aby w jednym miejscu wymienić wszystkie atrakcje województwa dolnośląskiego. Dolny Śląsk uważany jest podobno za najbardziej tajemniczy region Polski, owiany legendami i zagadkami. Mnóstwo ruin zamków, pałaców, starych kopalni i jaskiń, a w nich opowieści o ludziach smile Dolnośląskie to piękna przyroda, począwszy od Śnieżki ze ?spodkiem? na szczycie, wodospadów w Karkonoszach, Gór Stołowych, odludnych Gór Bystrzyckich, wulkanów  w Górach Kaczawskich po ciche Bory Dolnośląskie. Stolica województwa ? Wrocław to piękne zabytkowe miasto, będące centrum kultury i gospodarki. Będąc tam nie można pominąć zabawnych krasnali oczekujących na turystów w najbardziej zaskakujących miejscach. Warto odwiedzić jeden z największych ogrodów zoologicznych oraz Park Miniatur. Dolny Śląsk oferuje liczne trasy podziemne ? kopalnie uranu, złota, a także Jaskinię Niedźwiedzia. Również małe miasteczka zachwycają swoją wyjątkowością: Kłodzko, Bystrzyce, Złotoryje, czy Bolesławiec.
Zachęcam mieszkańców i turystów do podzielenia się swoimi ulubionymi miejscami na Dolnym Śląsku smile Napiszcie, gdzie warto pojechać, gdzie można pojechać i gdzie koniecznie trzeba pojechać będąc w tamtych okolicach smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Województwo dolnośląskie - najciekawsze miejsca turystyczne

Co prawda do Gór Stołowych jeszcze nie dotarłam, ale widziałam mnóstwo cudnych zdjęć, dlatego znalazły się na czele mojej listy miejsc do odwiedzenia. Za to Karkonosze pokochałam od pierwszego wejrzenia, a będzie to już ponad 25 lat smile.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

3

Ja w Górach Stołowych byłam jako dziecko, więc nawet nie pamiętam gdzie dokładnie smile Pamiętam tylko, że odwiedzając rodzinkę na Dolnym Śląsku zawsze udawaliśmy się przynajmniej na 2 dni w Góry Stołowe - pod namiot smile

"Nie bój się, uwierz w siebie, masz już wszystko, poczuj więc, że przed tobą cała przyszłość, przecież wiesz"
"Trzeba przecież kochać coś, by żyć. Mieć gdzieś jakiś własny ląd choćby o te dziesięć godzin stąd"
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez GORKA (2014-12-03 22:20:16)

Dolny śląsk to miliony ciekawych miejsc. Tak jak napisała autorka tematu :
Śnieżka wraz z innymi ciekawostkami w Karpaczu,
Jaskinia Niedźwiedzia czyli okolice Czarnej góry,
po drodze warto zwiedzić Lądek zdrój ---super miejsce dla narciarzy.
Następnym zimowym kurortem jest Zieleniec.
Kłodzko ---twierdza,
Ludwikowice,głuszyca,Osówka, Walim podziemia,sztolnie Hitlera,podziemne miasto.
Wałbrzych zamek Książ i palmiarnia,
Karłów Szczeliniec Wielki,
Błędne Skały okolice Kudowy zdrój
Nowa ruda muzeum górnictwa.

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

5

Ja jestem z Dolnego Śląska - piękny region. Zamki (Książ, Bolków, Grodziec, Chojnik, Czocha), wzgórza, dużo zabytków, małych, uroczych miasteczek, pięknych leśnych ścieżek. Zarówno w Karkonoszach jak i Górach Izerskich, na Pogórzu Kaczawskim jest mnóstwo ciekawych miejsc, formacji skalnych. Twierdza w Srebrnej Górze, Kłodzku. Miasteczka takie jak Bardo, Świdnica, Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki. Naprawdę jest co zwiedzać.

"Si vis pacem - para bellum"
Reklama

6

Bardo jest piękne smile Lwówek Śląski z lokalnym browarem, wspomniany Karpacz czy Zamek Chojnik z jego kasztelanem Jędrkiem. Złoty stok z zabytkowymi kopalniami, Sztolnie walimskie, twierdza i jej podziemia w Kłodzku. Dolny Śląsk jest niesamowity smile

7

Zamki!
Ktoś tu właśnie wspominał o zamku w Książu i zamku Czocha.
Genialne są. Oprócz tego piękne krajobrazy. Ja akurat była w Świeradów Zdrój. Dużo Niemców, ale miasteczko urokliwe.

One day you will be mine...

8

Ale świetny pomysł na posta. Uwielbiam Dolny Śląsk i staram się jak najczęściej odwiedzać tamte okolice;) Zamki sa mega...

9

zamki sa przesliczne.. maja taki klimat.. ja uwielbiam jezdzic do kazimierza dolnego.. moge tam spacerowac non stop

10

Zamki, zamki... ale fajne są też lasy po których można pospacerować. Ja od niedawna znów na Dolnym i odkrywam go na nowo.

11

Zamki zamki, a które konkretnie? big_smile

12

Walbrzych to nie tylko Ksiaz ( stary i nowy), to mnostwo wzgorz z ruinami przeroznych twierdz i warowni, bunkrow oraz sztolni.
Trzy Niedzwiadki, Gora Sowia, odrestaurowany Park Sobieskiego z platforma widokowa oraz drugi punkt widokowy znajdujacy sie przy znanej mieszkancom Harcowce oraz wiele, wiele innych pieknych miejsc smile

Walbrzych ma mnostwo malo opisanych gdziekolwiek "miejsc" znanych na ogol jedynie mieszkancom ( i to tym bardziej zainteresowanym ) smile

I'm so lonely, broken angel... Polamano mi skrzydla i odebrano z klawiatury polskie znaki diakrytyczne...

13

Nemezys napisał/a:

Zamki zamki, a które konkretnie? big_smile

Już ktoś napisał : Książ, Bolków, Grodziec, Chojnik, Czocha Ja dodam jeszcze : Zamek Trzebieszowice,Pałac Żelazno. Super miejsca.

Pod moim sercem twoje serduszko pukało. Teraz twoje rączki otulają mój świat,a dłonie me koją twój cichutki płacz.
                                                                   ALEKSANDRA 20.10.2014
                                                                   FRANCISZEK 26.04.2016

14

Bullinka napisał/a:

Walbrzych ma mnostwo malo opisanych gdziekolwiek "miejsc" znanych na ogol jedynie mieszkancom ( i to tym bardziej zainteresowanym ) smile

I właśnie po to te wątki dotyczące województw smile Jak dla mnie bardzo pomocna sprawa, gdy się gdzieś wybieram.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Województwo dolnośląskie - najciekawsze miejsca turystyczne

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016