alimenty - rozwód od czego zacząć ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » alimenty - rozwód od czego zacząć ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: alimenty - rozwód od czego zacząć ?

Dziewczyny poradzcie nie wiem od czego zacząć ? Moja sytuacja wygląda tak - jakis czas temu odkryłam że mąż mnie zdradza ( oczywiście nie przyznaje się do niczego ) ja mam dowody  ( sms, archiwum gg, e-maile, numery telefonów tych kobiet , rozmawiałam z niektórymi ), bardzo długo myslałam co zrobić odejść , zostać ( mamy trójkę dzieci 16 lat, 13 lat i 7 miesięcy , jesteśmy 17 lat po ślubie, o zdradach dowiedziałam się będąc w ciąży z trzecim dzieckiem ), mąż przepraszał, ja rozpaczałam ale w końcu dojrzałam do myśli o rozwodzie, parę dni temu wyprowadził się z domu , nie wiem gdzie przebywa, ja jego wszystkie rzeczy zaniosłam do jego matki, i tutaj mam problem nie wiem jakie dokumenty będą mi potrzebne w sprawie o alimenty, jak napisać pozew , i jaki adres mam podać jako miejsce zamieszkania męża, jeżeli nie wiem gdzie on teraz mieszka. Druga sprawa to rozwód, chciałabym z orzeczeniem winy męża ale nie wiem czy to co mam wystarczy aby udowodnić mu jego winę , czy ewentualnie mam podać  adresy tych kobiety jako świadków jego zdrady ( myślę że z dwie , trzy zgodziłyby się , ponieważ on mówił im że nie ma dzieci i jest w seperacji ).
Jak długo od momentu złożenia czeka się na alimenty, ja obecnie przebywam na urlopie wychowaczym mam co prawda płatny ale to jest 400 zł plus rodzinne to wychodzi w sumie około 600 zł. Mąż zarabia około 2,5 tys - 3 tys, a ja samych opłat plus rata kredytu mam 1,8 tys.Mamy mieszkanie spółdzielcze własnościowe czy istnieje szansa żeby męża eksmitować ?
Wiem że to jakoś chaotycznie napisałam, ale proszę pomóżcie.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: alimenty - rozwód od czego zacząć ?

Po pierwsze pozew piszesz na zwyklej kartce prosisz sad o ustalenie kwoty alimentow dla maloletnich dzieci, pozew rozwodowy tez , co do adresu podaj adres jego matki zaznacz ze nie wiesz gdzie maz mieszka ale ze kontaktuje sie z matka, jesli masz pewnosc ze choc jedna z nich bedzie zeznawac to sproboj poza tym fakt ze sie wyprowadzil i nie wiesz gdzie przebywa to tez bedzie miec znaczenie. Co do spawy o alimenty nie musi byc na niej meza wiec jesli matka mu nie przekaze wezwaqnia nie przejmuj sie sad wezmie pod uwage potrzeby dzieci jak masz jakis dokument o dochodach meza to zabierz go na rozprawe.

3

Odp: alimenty - rozwód od czego zacząć ?

jeżeli udowodnisz mężowi winę a tak zapewne się stanie, możesz starać się ronież o alimenty dla siebie ponieważ z powodu jego zachowania i z tego że zostałaś sama obniżyła się twoja stopa życiowa tym bardziej, że nie pracujesz tylko wuchowujesz dzieci w chwili obecnej

4

Odp: alimenty - rozwód od czego zacząć ?

Podałam ostatnio mojego partnera(nie jesteśmy małżeństwem)o alimenty na mojego 10-mieś synka.Ponieważ pozostawiał mnie niejednokrotnie w trudnej sytuacji nawet finansowo postanowiłam to zmienić.Chciałabym tez ograniczyc mu prawa i chcialabym sie dowiedziec,czy sad by je wogole  ograniczyl,a jesli tak to na pierwszej rozprawie wezmie to pod uwage czy zasądzi tylko kwote alimentow??jezeli ktos wie jak beda wygladaly pierwsze ograniczone prawa dla pozwanego prosze o pomoc:)dzięki:);!

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » alimenty - rozwód od czego zacząć ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024