Historia filmem opowiedziana. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Historia filmem opowiedziana.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 5 ]

Temat: Historia filmem opowiedziana.

Od lat pojawiają się produkcje, opowiadające (czasem nie do końca bezpośrednio) historię danego kraju. Powstało mnóstwo filmów, w których zawarta jest Bitwa Pearl Harbour czy obozy zakłady III Rzeszy.
Jaki film wywarł na Was największe wrażenie, pozostał w pamięci, zmienił myślenie i.... dlaczego?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Historia filmem opowiedziana.

Nie przepadam za historią w ogóle, za filmami historycznymi też nie za bardzo, ale filmem, który zrobił na mnie naprawdę duże wrażenie była "Dziewiąta kompania". Uderzyło mnie w nim pokazanie bezsensowności wojny, która raczej od początku była skazana na niepowodzenie (jak zresztą okazało się i później), bezsensowną, prowadzoną tylko dla buty. I te słowa na zakończenie filmu, że "Związek Radziecki zapomniał o swoich bohaterach"... tak jak i teraz świat zapomina o tych, którzy oddali życia za "sprawę nie swoją"...

"W związku z tym, że wraca moda na rzeczy retro mam nadzieję, że zdrowy rozsądek i inteligencja znowu wrócą do łask."

3

Do cna poruszyła mnie "Lista Schindlera", jak również "Miedzy niebem a ziemią" (z Tommy Lee Jonesem) .
Chyba dlatego, że wydarzyło się to naprawdę. Ktoś do dziś nosi to wspomnienie.

Reklama

"Wiatr buszujący w jęczmieniu", "Głód" - Irlandia Północna, IRA te klimaty.  Jak dla mnie świetne filmy, które spowodowały, że na jakiś czas zainteresowałem się tematem historii tego kraju i organizacją IRA

Posty [ 5 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Historia filmem opowiedziana.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018