Agresja w rodzinie i porady rozwodowe - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Agresja w rodzinie i porady rozwodowe

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 3 ]

Temat: Agresja w rodzinie i porady rozwodowe

Witam!

Jestem 20-letnim studentem i chciałbym się dowiedzieć jak wygląda sprawa rozwodowa, ponieważ mama dostała z sądu list, że ojciec złożył podanie o rozwód bez orzekania o winie. Ze względu na to że w tym roku przebywam na wymianie zagranicznej we Włoszech, chciałbym wiedzieć ile razy będę musiał się stawiać na rozprawie rozwodowej. W domu sprawa wygląda tak, że mieszkamy wszyscy razem: ja, 18-letni brat (uczeń liceum klasy maturalnej-będzie startował na studia), 9-letnia siostra, mama i ojciec. Ojciec od wielu lat był bardzo agresywny, bił całą rodzinę od kiedy pamiętam, był bardzo okrutny, używał wulgaryzmów, jednak przy obcych osobach był zawsze bardzo szarmancki, miły, łagodny. I dlatego moja mama chce rozwieźć się z orzeczeniem o wyłącznej winie mojego ojca, tym bardziej że jest on bardzo mściwy oraz złośliwy, i podejrzewam, że z czystej złośliwości chciałby potem uzyskać wyłączną opiekę nad moją siostrą. Na 24 listopada mają wyznaczony termin pierwszej rozprawy i nie wiem czy powinienem być wtedy obecny. Jak zmienić to żeby można się było rozwieźć z orzeczeniem o winie? Czy mama musi wnieść kolejny wniosek, czy po prostu na tej rozprawie jakoś to musi zasygnalizować sędziemu? Nie wiem czy mamy wystarczająco dużo silnych dowodów, głównie to będą nasze zeznania (bardzo wiele sytuacji, bicie, wyzywanie, pourywanie lusterek w aucie mamy, wyjazd z kolegą nad morze w momencie gdy brat zmagał się z chorobą nowotworową - na szczęście okazała się niezłośliwa i skończyło się na usunięciu guza ale jednak zostawił nas wtedy samych, w tym roku byłem w szpitalu ponieważ uderzając mnie paskiem od spodni, uderzył mnie metalową klamrą w głowę i musiały być założone szwy - ale nie byłem na obdukcji, tylko po prostu pojechałem do szpitala, jakieś 4 miesiące temu wezwałem policję, ponieważ wyrzucał mnie z domu, porozwalał mi meble w pokoju, zaczął wyrzucać moje rzeczy na zewnątrz). Wiem też, że moja babcia, a mama ojca, będzie go bardzo broniła i nie zawaha się kłamać, w razie gdyby została powołana na świadka. Czy mamy szansę na orzeczenie rozwodu z winy ojca? Zaznaczam, że nigdy nie nagrywaliśmy jego wyzwisk ani jego zachowania, a od momentu wezwania policji, ojciec bardzo się plinuje, a teraz przed rozwodem, już na pewno będzie spokojny jak baranek. Ojciec również prawie nigdy się nami nie zajmował, głównie wychowywała nas mama, teraz ani ja, ani brat z nim w ogóle nie rozmawiamy. Od czasu wezwania policji, zaczął zabierać moją siostrę na basen, do kina itd., ale wcześniej nigdy nie miało to miejsca. Proszę o pomoc.
Pozdrawiam

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Agresja w rodzinie i porady rozwodowe

Sprawy rozwodowe z orzekaniem o winie są znacznie trudniejsze. Tu się liczą dowody. Bez dowodów będzie słowo przeciw słowu.

Ogólnie podczas sprawy mama będzie mogła znieść wniosek o rozwód z wyłącznej winy ojca, tylko będzie musiała to udowodnić.

Posty [ 3 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Agresja w rodzinie i porady rozwodowe

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024