Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

1 Ostatnio edytowany przez Darietta (2014-10-22 18:07:13)

Temat: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Witam mam 18lat za tydzień będzie miesiąc czasu odkąd mój tata nie żyje.

Czuję pustkę, smutek, żal modlę się o niego bardzo mi go brakuje, ale nie mam zamiaru skupiać się na tych emocjach na zawsze zostanie w moim sercu i będą takie dni w których będę niemiłosiernie rozpaczać za nim, ale do naszych uczuć należą także szczęście, radość, uśmiech, euforia.

Moim skromnym zdaniem nie ubieram sie na czarno nie pokazuje tego jak bardzo cierpię przez Ciuchy.
Szczerze powiem wam, że mogłabym iść na imprezę do klubu i bawić się jakby nic się nie stało. ( Co mam o tym myśleć?)

Kocham mojego tatę miałam z nim bardzo dobre kontakty wie, że jestem za nim do tej pory BYŁ BAAAARDZO POZYTYWNY nie pozwoliłby mi
na smutek i wydaje mi się, że nie miał by żalu gdybym się dobrze bawiła w Clubie.

Żałobę nosi się w sercu dopiszę tylko NIKT NIE WIE JAK BARDZO CIERPIĘ _
\


________________ Mo­ja prze­sad­na ra­dość zaz­wyczaj cechu­je się uk­ry­tym smutkiem. ____________________


JAK DLA MNIE WOGÓLE NIE POWINNO BYĆ TAKIE COS JAK ŻAŁOBA powinniśmy żyć tak jak na co dzień tylko pamiętać o zmarłym odwiedzić go na cmentarzu, modlić się za niego i dobrze wspominać Ż Y C I E    P Ł Y N I E    D A L E J. smile

Co wy na takie podejście?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Żałoba nie jest nakazem KK a więc jej brak nie może być grzechem.

Żałoba to czas w jakim przeżywamy stratę bliskiej nam osoby, ale nie jest ona żadnym nakazem.

Z drugiej strony twoja chęć na zabawę może być objawem stresu po śmierci taty, a ból dopadnie cię z opóźnieniem.

3

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Cały czas czuję ból wczoraj jak autem prowadziłam przypomniało mi się jak pierwszy raz tacie się o tym chwaliłam jak widzę zdjęcia jakie kol wiek, a na nich sa daty myślę On żył patrze na moje siostry on nawet ich 18stki nie dożył cały czas mnie, dopada jakiś smutek nie chcę  z nim wlaczyć, ale chce też w sobie uwolinić pozytywne emocje.

4

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

To kiedyś chyba przyjeło się że żałobę nosi się rok,no własnie rok a potem co? Następnego dnia kiedy minie rok,nagle ta żałoba się skonczy?

Ja straciłam mamę w wieku 18 lat.
Po dwóch miesiącach zaczęłam chodzić na imprezy,więcej do ludzi itd,właśnie dlatego żeby nie myśleć,nie zamknąć się w domu ze swoim bólem,bo co to by dało? Nic,życia nie zwróciłoby mojej mamie.
Żałobę nosi się w sercu, nie na pokaz
Ludzie będą gadać,nie raz mi tyłek obrobili że matka w grobie się przewraca bo ja się bawię.
Ludzie zazwyczaj widzą kogoś nie siebie...

I się autorko zgadzam że żałoba nie powinna istnieć

5

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Żałoba to stan ducha... odczucia towarzyszące poczuciu straty.
Onegdaj jej WIDZIALNYM przejawem był sposób ubierania się. Taki sygnał dla otoczenia. z grzechem nie ma nic wspólnego.
Bo to 2 różne rzeczy. Chyba nie trzeba tego dorosłym tłumaczyć?

6

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Witam!
W Kościele żałoba wyrażana w czarnym ubiorze i powstrzymywanie się od zabaw to tradycja ludowa. Nie ma czegoś takiego w prawie kanonicznym . Więc to zależy od Ciebie jak ją będziesz przeżywała. Czy dobrze się z tym czujesz jak np. pójdziesz na potańcówkę  a może potrzebujesz jeszcze samotności. Czasami otoczenie lub rodzina czegoś takiego potrzebuje i trzeba wyważyć swoje postępowanie (jeżeli Ci na tym zależy) tak aby ich nie urazić w ich przeżywaniu bólu. Ale najważniejsze, że Ty zachowujesz w sercu pamięć o Tacie.

Pozdrawiam i wyrazy współczucia z powodu straty Taty.

7

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?
Darietta napisał/a:

Witam mam 18lat za tydzień będzie miesiąc czasu odkąd mój tata nie żyje.

Czuję pustkę, smutek, żal modlę się o niego bardzo mi go brakuje, ale nie mam zamiaru skupiać się na tych emocjach na zawsze zostanie w moim sercu i będą takie dni w których będę niemiłosiernie rozpaczać za nim, ale do naszych uczuć należą także szczęście, radość, uśmiech, euforia.

Moim skromnym zdaniem nie ubieram sie na czarno nie pokazuje tego jak bardzo cierpię przez Ciuchy.
Szczerze powiem wam, że mogłabym iść na imprezę do klubu i bawić się jakby nic się nie stało. ( Co mam o tym myśleć?)

Kocham mojego tatę miałam z nim bardzo dobre kontakty wie, że jestem za nim do tej pory BYŁ BAAAARDZO POZYTYWNY nie pozwoliłby mi
na smutek i wydaje mi się, że nie miał by żalu gdybym się dobrze bawiła w Clubie.

Żałobę nosi się w sercu dopiszę tylko NIKT NIE WIE JAK BARDZO CIERPIĘ _
\


________________ Mo­ja prze­sad­na ra­dość zaz­wyczaj cechu­je się uk­ry­tym smutkiem. ____________________


JAK DLA MNIE WOGÓLE NIE POWINNO BYĆ TAKIE COS JAK ŻAŁOBA powinniśmy żyć tak jak na co dzień tylko pamiętać o zmarłym odwiedzić go na cmentarzu, modlić się za niego i dobrze wspominać Ż Y C I E    P Ł Y N I E    D A L E J. smile

Co wy na takie podejście?

Niestety u nas tak się już utarło, że żałoba trwa przez rok (strata najbliższych mama,tata,brat,siostra) i raczej nie powinno się chodzić na żadne dyskoteki, ja np nie umiałabym się dobrze bawić, wiedząc ,że kochana osoba zmarła nie tak dawno i nie chodzi mi o to co powiedzą inni (to też), ale o mnie samą.Miałaś dobry kontakt z tatą, bardzo go kochałaś, raczej na tańce jest stanowczo za wcześnie,mimo, że bardzo tego chcesz. A co do samego stroju - jasne, że żałobę nosi się w sercu,ale czarnym ubiorem też ją okazujemy,z tym że to wszystko zależy od nas samych. Ja jednak jestem tradycjonalistką i po śmierci mojego taty żałobę nosiłam przez okrągły rok i ani mi w głowie były dyskoteki. A teraz mimo, że to już upłynęło trochę czasu ciągle o nim myślę i ciągle chce mi się płakać. Niestety każdy ma inne do tych spraw podejście. A Ty rób to co uważasz za stosowne.

8

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Darietta myślałam kiedyś tak jak ty. Nie chciałam okazywać w żaden sposób żałoby. Zachowywałam się tak jakby nic się nie stało, niby na zewnątrz byłam pogodna i radosna. Ale smutek i płacz dopadały mnie przez długie miesiące. Zaczęły się pojawiać objawy nerwicy. Skończyło się wtedy kiedy pozwoliłam sobie na przeżycie żałoby, kiedy nie próbowałam smutku zastępować uśmiechem. Wszystko minęło i smutek dopadający znienacka i kołatanie serca, niewyjaśnione bóle głowy, trudności ze złapaniem oddechu. Żałoba jest dla każdego indywidualnym czasem pogodzenia się ze stratą bliskiej osoby i trzeba to przeżyć.

9

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Najważniejsze aby powiedzieć sobie, czego by sobie życzyła osoba która odeszła. Czego by chciał Twój ojciec. Żałoba wcale nie musi trwać rok, bo może trwać całe życie. To stan ducha i pamięci a nie pokazówki.
Ktoś napisał powyżej że się tak u nas utarło że żałoba trwa rok czasu.
A kto tak stwierdził? Kto tak sobie ustalił? Jest jakaś wskazówka w poważniejszych pismach ponad jakieś prawa ustalane przez ludzi?
Ty sama powinnaś wiedzieć co czujesz w swoim sercu i na swojej duszy. Nie pytaj na forum i nie pozwól wcisnąć się w ramki przeżywania żałoby.
Jak by to mnie spotkało, i moje dzieci były w twoim wieku, nie oczekiwałbym od nich aby trwały w żałobie rok. Bo mają cieszyć się życiem. Ja swoim życiem mam zadbać o to, aby przy stole, kiedy mnie zabraknie, nie brakowało uśmiechu i radości, miłych wspomnień.
Jaki ojciec, kochający ojciec i przede wszystkim kochany przez dzieci ojciec oczekiwałby aby one przez rok po jego śmierci, opłakiwały go i wstrzymywały się od zabawy należącej się im z racji wieku?
chyba tylko jakiś bóg.

10

Odp: Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Dziękuje za wszystkie komentarze, ale ze zbiegiem czasu jak Ja jestem wesoła, twarda, a wieczorami od czasu do czasu wspominam tatę i tęsknie, ale nastawienie psychiczne do życia mam dobre tak jakby nic się nie stało chodź stało się bardzo dużo, a ja czuję pozytywną siłę od mojego TATY tak jakby on mnie kierował chodź po tym TEMACIE, który właśnie tu dodałam miałam         ....niepokojący sen......

Śniło MI SIĘ, że o tym wieczorem powiedziałam siostrze, że wyjdę do sklepu i zaraz wrócę wyszłam i jak wracałam zobaczyłam, ze na klatce schodowej pali się światło, a więc zaczęłam biec i jak wbiegałam po czym otworzyłam......

_____[za brzuch złapała mnie BLADA RĘKA]_______ (tylko ja widziałam) i pomyślałam (w śnie)
"o nie tata mi się zaraz ujawni boje się",
a usłyszałam tylko głos (inny niż jego) który powiedział
"NIE SZLAJAJ SIĘ PO NOCACH"

Od tamtej pory po tym śnie wracam do domu w godzinach wieczorowych na razie daruję sobie imprez przez ten okres "świąteczny" -1 listopada, post, dopiero ruszę od Nowego Roku na jakiekolwiek zabawy.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » RELIGIA - DUCHOWE POSZUKIWANIA » Czy zabawa w trakcie żałoby to grzech?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024