jak wygląda poród dziecka i cały przebieg porodu ? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-10-14 22:09:41

irminka01
Powoli się zadomawiam

jak wygląda poród dziecka i cały przebieg porodu ?

Chciałabym zapytać wszystkie doświadczone matki jak naprawdę wygląda poród? Czeka mnie to za 4 miesiące istrasznie się tego boję.A dokładnie bólu, krwi bo jestem na nią strasznie wrażliwa itego że podczas porodu zemdleje. Proszę o szczere odpowiedzi a nie słowa otuchy. Z góry dziękuję

Miłości trzeba szukać wszędzie,
nawet za cenę długich godzin,
dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#2 2009-10-17 00:54:38

picola stella
Niewinne początki

Re: jak wygląda poród dziecka i cały przebieg porodu ?

czesc!
urodzilam trojke dzieci.pierwszy moj porod odbyl sie w wodzie i bylo to najwspanialsze przezycie w moim zyciu!!!!dwa pozostale odbyly sie naturalnie i w tej chwili juz je dobrze wspominam.porod jest to cos naturalnego,ze jego bol zapomina sie natychmiast!nie boj sie,ciesz sie,ze urodzisz malenstwo ktore wypelni ciebie i zmieni cale dotychczasowe zycie na jeszcze lepsze!powodzenia!!!

#3 2009-10-17 07:44:18

foggia
100% Netkobieta

Jak każdą młodą mamę i ciebie dopadają rozterki. Ale to normalne. Ja również rodziłam trzy razy naturalnie. Dwa porody odbyły się ze znieczuleniem zewnątrzoponowym i z perspektywy uważam, że to bardzo dobre rozwiązanie. Nie musisz obwiać się widoku krwi, bo jej nie widzisz w trakcie porodu. Najważniejsze to być zdyscyplinowaną pacjentką i stosować się do poleceń położnej, bo to ona monitoruje cały przebieg porodu. Najlepiej udaj się do szpitala w którym zamierzasz urodzić swoje maleństwo i zorientuj się jak to wygląda w danej placówce. Czy są możliwe porody w wodzie, ze znieczuleniem i rodzinne. Obawiamy się tego czego nie znamy, myślę, że jak będziesz wiedziała co cię czeka spokojniej do tego podejdziesz.
Uważam, że doskonałym rozwiązaniem jest korzystanie ze szkoły rodzenia. Tam wykfalifikowany personel dobrze przygotuje ciebie i ewentualnie partnera na to co was będzie czekało. poza tym poznasz podstawy opieki nad dzieciem. W niektórych można zwiedzić szpital i obejrzeć wszystko od podszewki. Korzystałam ze szkoły w szpitalu, którym rodziłam i po przyjęciu na porodówkę nie czułam się tak obco, przyjazne twarze i miejsce które już znałam.
Korzystałam ze szkoły i każdemu gorąco polecam.

Mind is like a parachute... It works only when open...

#4 2009-10-29 09:18:26

venezia87
Na razie czysta sympatia

Witaj irminka01,
kazda kobieta inaczej przechodzi porod,to oczywiste ze sie boisz napewno juz nasluchalas sie mase opowiesci od znajomych jaki to bol,meczarnia itd. ale ja swoj porod wspominam dobrze. Napocztku tez sie bardzo balam dlatego poszlam do lekarza ktory przowadzil moja ciaze 3 dni przed terminem i powiedzialam mu o swoich obawach.Powiedzial ze jesli poczuje sie lepiej to wypisze mi skierowanie do szpitala i tam pod okiem odpowiednich lekarzy bede czekala na cala akcje. Tak tez zrobilam. Pojechalam do szpitala i po dwoch dniach przebywania tam o 18 wieczorem zaczelo sie, najierw skurcze co 8 min potem czestotliwosc sie zniejszala. Bradzo bolal mnie kregoslop i dul brzucha wystapilo niewielkie plamienie ale to normalne. Nie moglam lezec wiec caly czas chodzilam po korytazu. I tak do 4 nad ranem. Wtedy to bole przybraly na sile skurcze byly bardzo intensywne, bylam juz bardzo wyczerpana. Ale caly czas zachwywalam spokoj w tym wszystkim to jest bardzo wazne zeby nie panikowac. Tak po czwartej polozna nala wody do basenu( tak to sie nazywa ale w rzeczywistosci to bardzo duza wanna) weszlam tam i tak do 7 rano z malymi przerwami na masaz lezalam w wodzie. To bardzo pomaga poniewaz nie czuje sie bolu tak bardzo i skurzcze tez sa lagodnijsze.Wtedy to po 7 rano przyszedl lekarz zbadal mnie rozwarcie bylo juz na 9 cm i stwirdzil ze czas juz na porod. Polozna wykonala ostani masaz po czym przebila pechez plodowy wylalo sie mase sluzu z woda nie widzlam tego ale czulam ze duzo tego ze mnie zeszlo.Nie mialam juz sil nwet wstawac, bylo mi wszystko jedno co teraz sie wydarzy, chcialam zeby bylo juz po wszystkim. Lekarz zaprowadzil mnie na sale porodowa polozyli mnie na lozku i zaczelo sie.... skurcze parcia, skorcze parcia...niektore kobiety krzycza, wyzywaja swoich mezow, nawet klna, ja bylam juz tak wyczerpamna ze skupilam sie tylko na parciach nie krzyczalam, strasznie bolala mnie przepona..w pewnym momencie zaczely sie skurcze w lydkach( mialam z tym problem przez cala ciaze)i polozna musiala mi nogi spic pasami bo z bolu podkrczalam je, ten bol w lydkach byl tak silny ze lzy mi same lecialy wtedy lekarz prowadzacy zauwazyl to i kazal pozloznym masowac mi lydki. Sam porod trwal 50 min wiec krotko. Najmilej wspominam moment kiedy moj synek juz wyszedl na swiat a lekarz polozyl mi go na chwile na klatce piersiewej, tak sie wzruszylam ze plakalam jak dziecko, bylam taka szczesliwa. Tej chwili nikt nie jest wstanie odebrac matce dopieroco urodzonego dziecka...ten momemt wart jest kazdego cierpienia.
Wybacz trche sie rozpisalam ale chhcialam zebys wiedziala jak to ze mna bylo. Ale jak wspomnialam wczesniej kazdy porod jest inny, to wszystko zalezy od Twojego podejscia. Dodam tez ze mialam wspanialych lekarzy i polozne. Mysle ze szkola rodzenia to dobry pomysl. Pozdrawiam cie cieplutko.

Bliska dla bliskich..Z dystansem do wszystkich, Inna? Bo inna od innych... Jaka jestem? Wiedzą Ci co powinni wink

#5 2009-10-29 15:24:37

irminka01
Powoli się zadomawiam

Dziękuję venezia87;] Bardzo się cieszę że szczegółowo to opisałaś. Dla mnie jak narazie mój zbliżający się poród traktuję tak jakby miał nastąpić konieć świata tak okropnie się go boję;[  Boję się tego bólu a najbardziej martwi mnie to,ze jestem okropnie wrażliwa na krew a podobno podczas porodu jest jej barzo dużo wiec boję się że będę mdleć;( no i te kroplówki w żyły.. boję się że nie dam rady!

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#6 2009-10-29 17:03:32

venezia87
Na razie czysta sympatia

Powiem Ci cos co powiedzial mi moj lekarz kiedy stwierdzilam ze juz nie dam rady " moja droga nie masz pojecia ile wy kobiety jestescie wstanie zniesc, to dlatego wy rodzicie a nie my...(chodzi tu o facetow)" i to jest swieta prawda. A co do krwi to nie zobaczysz jej i uwierz mi ze mdlec tez nie bedziesz....dasz sobie rade. Jeli masz mozliwosc i dobrze sie jeszcze czujesz to spaceruj jak jest ladna pogoda to bardzo ci pomoze , dotleniszs sie i dziecko... napisz jak sie czujesz w ktorym jestes dokladnie miesiacu. cisze sie ze moglam w ten sposob pomoc, naswietlic sprawe:)

Bliska dla bliskich..Z dystansem do wszystkich, Inna? Bo inna od innych... Jaka jestem? Wiedzą Ci co powinni wink

#7 2009-10-29 17:41:00

irminka01
Powoli się zadomawiam

czuje się w miarę dobrze, czasami tylko mam zawroty głowy lub robi mi się słabo. Jestem w 5 miesiącu ciąży. A spaceruje często tylko nie za długo bo szybko bolą mnie nogi. Podobnie jak Ty mam skurcze w łydkach , zdażają się one nocami dlatego też się boję że przy porodzie będę miała dodatkowo skurcze w nogach. No i też druga sprawa że boję się zszywania i tego jak długo będę dochodzć do siebie no i ten ból krocza w czasie połogu - jest bardzo uciążliwy? Kiedy Ty rodziłaś?

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#8 2009-10-30 07:35:52

foggia
100% Netkobieta

Skurcze w łydkach są szczególnie dokuczliwe. Ja próbowałam moczyć stopy w ciepłej wodzie z solą a dodatkowo każdy wieczór podsuwałam nogi do masowania dla męża. nie sądzę, żeby skurcze złapały cię akurat w trakcie porodu.
Szycia podczas porodu nie musisz się obawiać, gdyż lekarz wykonuje go w znieczuleniu miejscowym i nic nie czujesz. Połóg nie jest zbyt komfortowym okresem, ale jest do zniesienia.  najważniejsza jest wlaściwa higiena. Ja osobiście używałam preparatu Tantum Rosa i robiłam nasiadówki z rumianku. Poza tym bardzo pomocne w pierwszym okresie jest dmuchane koło (takie do pływania), które bardzo ułatwia siedzenie. Myślę, że po urodzeniu maleństwa będziesz skupiona w dużej mierze na nim, i nie bedziesz odczuwać tego tak mocno. teraz wszystko wydaje się abstrakcją.
Dlatego jeszcze raz namawiam cię na zajęcia w szkole rodzenia. Nie tylko przygotowują do porodu, ale rownież dzięki ćwiczeniom uda ci się odprężyć i zrelaksować. Ja próbowałam również jogi dla ciężarnych. Dodatkowo jeśli nie pracujesz takie zajęcia skracają dzień i są rozrywką. Pozatym to ostatnie tygodnie gdy możesz wyjść i spotkać się z ludźmi. Na takich zajęciach poznasz inne matki z podobnymi obawami i myslę, że będzie ci łatwiej. Nie ma to jak rozmowa. Pomysl o tym.

#9 2009-10-30 11:40:21

venezia87
Na razie czysta sympatia

irminkao1
rodzilam prawie 4 lata temu mialam wtedy niecale 19 lat, zszywanie krocza nic nie bili bo jak juz wspomniala foggia dosniesz znieczulenie domiejscowe. Mysle ze szybko dojdziesz do siebie po porodzie o ile bedzie to porod naturalny...rany krocza w szybkim bardzo tempie sie goja wiec nie masz sie czym marwic, uwierz mi ze po porodzie bedziesz tak przejta rola mamusi, ze nie zauwarzysz kiedy wrocisz juz do formy smile Jesli masz jeszcze jakies pytania pisz z checia podziele sie swoim doswiadczeniem..pozdrawiam:)

#10 2009-10-30 15:40:15

irminka01
Powoli się zadomawiam

oj, dziewczyny co ja bym zrobiła bez waszych rad! ;] Faktycznie poszukam jakieś szkoły rodzenia , pewnie faktycznie bedzie mi łatwiej i psychicznie i fizycznie. Jestem z okolic Bydgoszczy, czy któraś z Was też jest? Jeśli tak to proszę doradżcie mi jaki szpital mam wybrać bo naprawdę nie wiem gdzie rodzić !!

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#11 2009-10-31 10:33:47

foggia
100% Netkobieta

Niestety, jestem z drugiego końca Polski. Ja rodziłam pierwsze dziecko kilka miesięcy po przeprowadzce do nowego miasta gdzie absolutnie nikogo nie znalam. Radzę ci to, co zrobiłam sama. Udaj się do szpitala w którym zamierzasz rodzić i zapytaj na oddziale o szkołe rodzenia. Takie szkoły prowadzą zazwyczaj położne, które pracują na oddziale, i jestem pewna, że wracając  do szpitala jako pacjentka będziesz się dużo lepiej czuła gdy zobaczysz znajome twarze wśród personelu. Jeśli takie rozwiązanie ci nie odpowiada to zapytaj swojego ginekologa.

#12 2009-11-04 11:30:22

irminka01
Powoli się zadomawiam

Mam do Was kobietki pytanie. Czy można do czegoś porównać ból porodowy? Słyszałam też o takim znieczuleniu, które się podaje w postaci zastrzyku 2 tygodnie przed terminem porodu ale niestety nie pamiętam o jaki rodzaj znieczulenia tu chodzi.

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#13 2009-11-05 08:02:28

foggia
100% Netkobieta

Wiesz wydaje mi się z tymi zastrzykami to bajka. po pierwsze terminu porodu nigdy nie można dokładnie przewidzieć,a po drugie  jego działanie wydaje się byc niemożliwe. Musiałoby najprawdopodobniej ingerować w system nerwowy organizmu, dlatego dla mnie to absurd.
Wierze, że przy pierwszym dziecku obawiasz się bólu, ale zamiast się zadręczać przygotuj się na znieczulenie zewnątrzoponowe. Powiedz o tym lekarzowi prowadzącemu i on pokieruje cię na konieczne badania i do anestezjologa w twoim szpitalu. Po co masz się niepotrzebnie dręczyć. Powtarzam, raz jeszcze. Znieczulenie zewnątrzoponowe nie dziala na dziecko, a kobieta nie odczuwa bólu, ale może kontrolować cały przebieg porodu, ponieważ odczuwa intensywność skurczy. Znalazlaś już szkołę rodzenia?

#14 2009-11-05 11:03:49

Sarenka
Przyjaciółka Forum

To wszystko jeszcze przede mną. Może pomyśl sobie, że dla pojawienia się na świecie Twojego dziecka warto jest przejść kilka trudnych chwil, bo przecież jego pierwszy płacz wszystko wynagrodzi wink)

Never, never give up wink

#15 2009-11-05 11:05:53

irminka01
Powoli się zadomawiam

Niestety jeszcze nie wybrałam szkoly rodzenia. A na czym wogóle polega to znieczulenie zewnątrzoponowe? Domyślam się że podaje sie je w trakcie porodu po wielu godzinach męczarni;[

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#16 2009-11-05 17:09:39

koma5
Zbanowany

irminka...zadajesz pytania, jak w średniowieczu!

Są księgarnie, gdzie dostaniesz odpowiednią literaturę.

Są szkoły rodzenia, gdzie będziesz ćwiczyć, dowiesz sie o porodzie, przygotują Cie do porodu, pokażą porodówkę i wszystko inne. Tylko chciej zejść z fotela i poszukać odpowiednich dla Ciebie zajęć. W Bydgoszczy na pewno jest ich bez liku - zapytaj swojej położnej w przychodni lub lekarza.

Sama sie nakręcasz, myślisz o bólu, zamiast myśleć o odpowiedzialnym rodzeniu.

Jak dziecko sie zachowujesz, a nie kobieta, która niedługo zostanie matką. ...

#17 2009-11-05 20:22:34

nokia
Przyjaciółka Forum

Kto nie pyta nie bądzi- nie dziwie sie ze boi się nieznanego, to naturalne neutral

#18 2009-11-05 21:50:45

koma5
Zbanowany

nokia napisał:

Kto nie pyta nie błądzi

no właśnie;)

#19 2009-11-05 23:08:58

irminka01
Powoli się zadomawiam

mysle ze po to jest to forum zeby zadawac rozne pytania jesli sie czegos chce dowiedziec... lekarze maja swoje teorie wiec wole pytac o niektore rzeczy doswiadczone matki... A jesli Pani Komie 5 cos nie pasuje niech sie nie wtraca do rozmowy miedzy Naszym gronem....

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#20 2009-11-06 08:54:18

foggia
100% Netkobieta

Hej spokojnie, ja też uważam że po to jest forum by każdy mógł napisać to co mu w duszy gra i jeśli komuś to nie odpowiada nie musi zabierać głosu, prawda? Ja traktuję forum trochę jak kawiarenkę i spotkanie ze znajomymi gdzie można na wiele tematów porozmawiać. O wielu rzeczach lepiej porozmawiać, niż się nimi gryźć. Nie rozumiem po co zabierać głos, by tylko kogoś strofować. Chyba powinnismy dbać o atmosferę tego forum? Jeśli na jakiś temat toczy się dyskusja to Moim zdanie należy uszanować osoby biorące w niej udział.

Znieczulenie zewnątrzoponowe podaję anestezjolog gdy rozwarcie wynosi conajmniej 2-3 cm, polega ono na tym, że anestezjolog znieczula skórę w okolicy lędźwiowej na kręgosłupie i wprowadza w przestrzeń międzykręgową cewnik przez który będzie podawany środek znieczulający, koniec cewnika najczęściej przykleja na ramieniu i tam wprowadza lek. Zabieg ten jest bezbolesny, lekarz najczęściej prosi o to by zwinąć się w kłębek na boku i wtedy wykonuje wkłucie. Cewnik to cieniutka (ok. 1 mm) rurka, której wogóle nie będziesz czuła, jednocześnie nie uniemożliwia leżenia na plecach. jedna dawka leku starcza na ok. 2 godziny i po tym okresie możesz otrzymać następne. Znieczulenie zaczyna działać po ok. 15 minutach.
Nie jest prawdą, że podawane jest dopiero po kilku godzinach skurczy. Gdy trafiasz na porodówkę ze skurczami, rozwarcie zazwyczaj wynosi ok. 3 cm.
Swoją drogę poszukaj już szkoły, nie zostawiaj tego na ostatnią chwilę bo powinnaś tam zacząć uczęszczać w okolicy siódmego miesiąca.
pozdrawiam.

#21 2010-01-01 14:55:11

LadyBrunette
Zaglądam tu coraz częściej

Oczywiście że warto pytać smile Tu się zgadzam. Ale za bardzo koncentrujesz się na bólu. Powiem Ci coś co może Cię wesprze. Moja koleżanka urodziła dwójkę dzieci- mówi że woli urodzić dziecko niż iść do dentysty smile Inna że owszem, boli, ale da się przeżyć. Spokojnie smile Sama oczekuję pierwszego dziecka, które pojawi się za trzy miesiące i szczerze mówiąc nie mogę się doczekać smile Zaufaj swojemu organizmowi- jest tak zaprogramowany że sam Cię poprowadzi. O szkołę rodzenia zapytaj w jakiejkolwiek przychodni. I spokojnie- kobiety rodzą codziennie i dają radę- my też damy smile Zamiast stresować się bólami, zastanów się jakie łóżeczko dziecku kupisz big_smile wink

#22 2010-01-04 19:22:49

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

Powiem ci ze ja byłam prawie rekordzistką bo od pierwszych bóli do urodzenia dziecka zajeło mi 28 godzin bez spania jedzenia odpoczynku dłuzszego niz 5 min urodziłam naturalnie bez znieczulenia ciecia krocza nie poczułam nie wiedziałam kiedy je zrobili.Co do widoku krwi ( nie pamietam go) ale pomysl ze przeciez miesiaczkowałas wiec jestes oswojona z widokiem swojej  krwi.Nie bój sie bo nie ma czego.Wiesz ze za duzy stres zwiazany z porodem moze zablokowac skorcze wydłuzyc czas porodu lub nawet skonczyc sie cesarka , a przeciez to co naturalne jest  dobre.Poczytaj, idz do szkoly rodzenia,moze zdecyduj sie na [orod rodzinny nie koniecznie z partnerem moze byc mama przyjaciolka ktos komu ufasz .Zrelaksuj sie a zrobi Wam sie obojgu lepiej

#23 2010-01-13 22:45:36

gozdzik
Zaglądam tu coraz częściej

To już niedługo poród tak? Ja wam dziewczyny powiem, że poród to tam pestka, to uczucie kiedy już jest po i słychać pierwszy krzyk i jak ci kładą tego maluszka na piersi i wiesz że jest w porządku to jest najmocniesze uczucie szczęścia, radości i wszystkich pozytywnych emocjii razem wziętych, co całkowicie rekompensuje całe 9 miesięcy (w moim przypadku akurat 8 tylko było) i cały ten poród. Mnie trzymało dobre dwa tygodnie, łóżeczka z maleństwem na krok nie chciałam odpuszczać, co potem to już odrębna historia, ale na prawdę dla tego uczucia wszystkie bóle są warte. Ja nie chodziłam do szkoły rodzenia, natomiast sama w domu konsekwentnie ćwiczyłam jogę dla kobiet w ciąży. Co prawda poród miałam wywoływany, i możliwe, że oksytocyna większość trudów mi przyspieszyła, ale na dobre przygotowanie mięśni sama zapracowałam, a za oddech to położne chwaliły smile

#24 2010-01-13 22:52:21

Marii22
Słodka Czarodziejka

Ja także mogę się wypowiedzieć! Także strasznie się bałam! Pod koniec było mi tak ciężko (spać z brzuchem) że chciałam już urodzić:) oczywiście nie ma mowy o spaniu przy noworodku wink hehe
Jak zaczęłam mieć lekkie skurcze to stwierdziłam pff co to dla mnie dam radę, ale kiedy przyszły te mocne to nogi mi się uginały Mąż mnie podtrzymywał!
także mówiłam że nie dam rady itp.. ale musiałam:) nikt za Nas tego nie przeżyje;) każda kobieta inaczej to przeżywa jedną boli niemiłosiernie( nawet opisać się nie da) a inna.... chwila muzyki i po wszystkim. Pomyśl o tym że Dzidzia też łatwo nie ma! ja kiedy zobaczyłam swojego Synka ( poród trwał 25 godzin) byłam wniebowzięta:) mimo zmęczenia nie mogłam zasnąć bo ciągle nie mogłam uwierzyć że już jest ze mną:) ten smyk który towarzyszył mi we wszystkim przez 9 miesięcy już jest ze mną:) Cudowne uczucie:)
przez pół roku bałam się nawet pomyśleć o porodzie:) ale teraz kiedy minęło póltorej roku zapomniałam już:)
Kochana dasz radę jak My wszystkie te zszywanie, znieczulenia to mały pikuś:) nic nie poczujesz tym bardziej tego zszywania jak już urodzisz to będziesz wdzięczna że masz to za sobą:) Pozdrawiam i życzę szybkiego porodu i co najważniejsze zdrowego Malucha:)

#25 2010-01-14 13:37:51

BONIA1
Przyjaciółka Forum

Witam Cię Irminko i Ciebie Foggio ja też mam już za sobą dwa porody . Za pierwszym razem prawie wcale nie myślałam o porodzie bo tak byłam pochłonięta robienia prawa jazdy i calym egzaminem, że ciąża zleciała jak z bicza trzasną. Co do porodu to musiałam mieć cesarkę bo skurczy partych u mnie nie było chociaż czekałam do końca a położna co mnie widziala to ja wciąż uśmiechnięta. Za to z drugim porodem było gorzej odbył się już w sposób naturalny. Najtrudniejsze dla mnie było szycie bolało strasznie, ale wcale nie jest powiedziane, że będziesz cięta.

"Lukrowana rzeczywistość w deszczu prawd się rozpłynie....."

#26 2010-01-14 14:17:20

arbuzekona
Cioteczka Dobra Rada

Jesli jeszcze tutaj wchodzisz....

Rodziłam mając 20 lat...
Niema co ukrywać ból jest pierwsze skórcze przypominały mi podobny ból do bólu brzucha gdy ma sie okres wink  potem było coraz gorzej zaczeły być silniejsze bardziej bolesne szły od krzyża promieniowały na uda nie dało sie stać....  Zawsze wtedy oddychałam POWOLI I GŁĘBOKO!!
POMAGAŁO....

Gdy trafiłam na porodówkę szło to tak szybko że nawet znieczulenia nie dostałam...

Parte są dośc nie przyjemne.... Jeśli już takie bedziesz miałą nie bój sie przeć... Ja się bałam,ale odkryłam na porodówce że jest lepiej jak prze wink 
Co do krwi ja za bardzo jej nie widziałam,nie miałam na to czasu nawet brzydka sala porodowa mnie nie przerażała....

Ale gdy już maluszek wyszedł cały ból poprostu ulotnił sie uciekł siadałam chciałm go zobaczyc położne po mnie krzyczały że nie wolno i zaraz mi go dały na pierś nic juz nie czułam dostałam tylko siły żeby jeszcze łożysko urodzić wink  Rodzenie łożyska mnie akurat nic nie bolało,ale wiem ze czasami sa jakies problemy z tym....

Moja rada jeśli bedziesz przeć zamknij oczy i daj brodę do klatki piersiwej...

Powodzenia:)  i Szczęśliwego rozwiązania smile

"Nigdy nie przegap okazji, aby powiedzieć komuś, że go kochasz"

#27 2010-01-14 16:38:00

irminka01
Powoli się zadomawiam

Witam Was, jeszcze miesiac i porod;{ Z jednej strony ciesze sie ze to juz niedlugo bo juz mi bardzo ciezko a z drugiej strony... nie potrafie opisac mojego strachu. Boje sie bolu, krwi i wszystkiego... A najbardziej tego ze bede mdlec i ze dziecku sie cos stanie!  Przy pierwszym dziecku podobno jest bardzo ciezko;( Wczoraj na zakupach zlapaly mnie dziwne skurcze w podbrzyszu, byly dosc intensywne i przestraszylam sie ze to juz. Nie dzwigam ciezkich rzeczy dlatego nie mam pojecia czym byly one spowodowane! Moze ktoras z Was tez miala takie skurcze na miesiac przed porodem? Czy to mozliwe ze robi mi sie rozwarcie? Pozdrawiam;)

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#28 2010-01-16 16:03:33

clerence
Niewinne początki

nie musisz nic robić, nawet chodzic a skurcze na miesiąc przed porodem i tak mogą być  co prawda nie regularne. Rozciągają sie też wiązadła i tak ciśnie kłuje w dole brzucha. Ja na 23 mam termin-miesiac leżałam do konca grudnia bo ciaza byla zagroznona i tez mialam skurcze,. Musisz na siebie uważac  i nie biegac:)

#29 2010-01-18 13:40:06

irminka01
Powoli się zadomawiam

mam takie pyt. czy od skurczy tzn tego calego bolu nie robi sie słabo? Jesli tak to co wtedy nalezy robic aby uratowac sie od mdlenia? Czy jak juz przyjda bole parte to instynktownie sie prze? Boje sie braku umiejetnod\sci parcia a podobno trzeba mocno brzuchem przec

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#30 2010-02-04 11:10:23

irminka01
Powoli się zadomawiam

jeszcze 2 tygodnie i pojawi sie dzidzia;) Jestem taka podekscytowana a zarazem nadal przeraza mnie myśl o porodzie ze nie dam rady ale mam nadzieje ze juz wkrótce bede mogla pochwalic sie ze urodzilam dziecko i dawac innym rady wink Pozdrawiam

dni i tygodni,
smutku i rozczarowań.

#31 2010-02-04 13:37:40

vinnga
Moderator

Spokojnie, Irminka. W średniowieczu kobiety jakoś sobie radziły, więc nie ma obaw, że w XXI wieku nie dasz rady smile Istnieje tysiąc sposobów, żeby Ci pomóc, więc jeśli będziesz miała kłopoty to ktoś cię poratuje na porodówce smile Nie przejmuj się na zapas. Poród to coś naprawdę bardzo naturalnego.

Ja pamiętam wściekły ból i moje myśli, że mam to gdzieś, ze przecież wszystko można wytrzymać. No, ale ja się zupełnie nie bałam porodu, po prostu czekałam na pojawienie się dzidzi...

#32 2010-04-12 15:58:23

Sylwia20
Niewinne początki

Mam ten sam problem. To już końcówka 2 trymestru, dużo czytam na temat ciąży i porodu, nie jestem przerażona opowieściami matek o porodach raczej traktuje to jako uświadamiającą wiedzę, którą mam zamiar wykorzystać jeżeli tylko się da. Bo oczywiście każdy poród jest inny i mój też będzie jedyny w swoim rodzaju ale u pierwiastek zawsze będzie istniała ta ciekawość przed nieznanym.
a najlepszej wiedzy nie zdobędziesz od położnej która sama nie ma dzieci tylko od doświadczonych matek. Więc drogie panie dołączam się do prośby o opisanie przebiegu swoich porodów. Byłabym bardzo wdzięczna za wysłanie tej piękniej opowieści, sagi na maila. Z góry dziękuję.

#33 2010-07-10 10:45:11

misia_zn2010
Niewinne początki

Znalazłam wspaniały serwis dotyczacy znieczulenia porodu jest pod adresem
spam. Jest tam wszystko, co chcialbyście się dowiedzieć o znieczulenieu porodu (i o znieczuleniu ogólnym). Ja po lekturze tego serwisu bardzo sie uspokoilam. Polecam goraco wszystki zestresowanym przyszłym mamom.

Ostatnio edytowany przez noelle (2010-07-18 10:53:53)

#34 2010-07-18 00:27:54

jagodaa..
Wkręcam się coraz bardziej

Ja swojego porodu nie wspominam miło. Miałam indukcje i bardzo źle to zniosłam. Bóle były nie do zniesienia a dodatkowo jeszcze miałam bóle z kregosłupa sad. Podobno chodzenie pomaga, ja niestety musiałam leżeć. Cztery godziny przed samą akcją porodową miałam przebity pęcherz płodowy. Później leżałam, zwijałam się z bólu. Nie miałam znieczulenia, bo najpierw było jeszcze za wcześnie, a potem już za późno. Jak miałam już 8cm rozwarcia kazali mi siedzieć i kołysać się na piłce....Ta piłka mi przszkadzała ze wzgledu na kregosłup, myślałam ze nie wytrzymam... Później już skurcze parte, było ich sporo... nie miałam już siły przeć... ledwo oddychałam...Mój facet mi maskę tlenową trzymał i powtarzał ciągle(oddychaj, oddychaj). Skurcze parte polegają na tym, żeby nabrac jak najwiecej powietrza i przec nie wypuszczając powietrza. Byłam nacięta, ale nacięcia nie czułam... przy szyciu nic się nie czuje, dostałam znieczulenie miejscowe... Ból porodowy był tak silny, nie do wytrzymania ze wiecej nie zdecyduje się na dziecko. Krwi prawie nie widziałam, a jak widziałam np z przebicia pęcherza płodowego czy jak siedziałam na piłce to nie ruszyło mnie. W takiej chwili to nie rusza cie widok krwi, ból ci na to nie pozwala... Po wszystkim dostalam mojego synka na chwile na brzuch smile szczęśliwa chwila smile no pogratulować tym paniom które szybko przebiegl im poród smile

" A kto powiedział, że ma być lekko?! (...) Musisz przyjąć życie takie właśnie, jak przychodzi, po kolei wszystko- dobre i złe. Nieważne, czy boli. Nie o to chodzi. Chodzi o istote sprawy(...) O miłość "

Stopka forum