Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 26 ]

1

Temat: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Idac ulica ,czy to czekajac w kolejce w autobusie  zbyt przejmuje sie tym co inni mysla o mnie jak pozbyc sie tych mysli o czym myslec w tym momecie i jak zareagowac gdy widzimy jak ktos nam sie przyglada ?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Nie uzależniasz się od mezczyzny, a od opinii/spojrzeń obcych ludzi tak? smile Coś tu nie gra.

3

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?
thepass napisał/a:

Nie uzależniasz się od mezczyzny, a od opinii/spojrzeń obcych ludzi tak? smile Coś tu nie gra.

Nie o mnie chodzi ,pewna bliska mi osoba ma ten problem nie wiem jak jej pomoc ..

4

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Najpierw by wypadało określić co wtedy czuje i czemu, co myśli że myślą o niej ludzie gdy na nią patrzą.

5

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Zacząć myśleć o innych ludziach i sobie ich oceniać. Najlepiej negatywnie wink smile

6

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Niestety ja też tak mam i ciężko się żyje z tą przypadłością...co ciekawe będąc np.kolegą w miejscu gdzie jest dużo obcych ludzi, zupełnie o tym nie myślę.

7

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

....mnóstwo moich znajomych często ulega zgubnemu nadinterpretowaniu i analizowaniu wypowiedzi innych dotyczących bezpośrednio swojej osoby...wygląd, opinia innych itd..ludzie słabi zamykają się w sobie, doprowadza to często do rozpadu relacji społecznościowych...jest milion sytuacji w których człowiek ulega "ciemnej stronie mocy"...najważniejsze, żeby nie wstydzić się wyciągnąć rękę po pomoc....    dla mnie jedną z najszybszych metod uwalniania się od lęków to robienie tego, czego się boisz...
można wtedy zdać sobie sprawę  że były wyolbrzymione....cóż trzeba kochać siebie i podejmować ryzyko otwartości..samoocena jest bardzo ważna na każdym etapie życia....chodzi o to, że jeśli samoocena jest niepewna, niespójna, ulegająca wahaniom.... nie wiesz czy jesteś dobra czy zła, albo że raz dobra, a innym razem uważasz, że jesteś zła...dlatego podatna na informacje zwrotne i poszukująca jej u innych, np. poprzez porównywanie się, ocenianie....

8 Ostatnio edytowany przez Aishka (2014-10-23 02:24:04)

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Tutaj chodzi o to: gdy czuje ,ze ktos jej sie przyglada np w autobusie w kolejce  ,na przystanku to wpada w panike ,bardzo zle sie czuje nieswojo,wrecz ja to paralizuje,wpada w panike nie wie jak zareagowac  ,jakby mogla to by sie schowala uciekla w tym momencie..  ,ze ktos sie jej przyglada,bo nie raz sie jej  zdarzylo ,ze dwie osoby  w autobusie popatrzyly na nia i wpadly w smiech i czasami tez widzi jak kto sie  jej przyglada ,niekoniecznie smiejac sie z niej.

9

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?
Aishka napisał/a:

Tutaj chodzi o to: gdy czuje ,ze ktos jej sie przyglada np w autobusie w kolejce  ,na przystanku to wpada w panike ,bardzo zle sie czuje nieswojo,wrecz ja to paralizuje,wpada w panike nie wie jak zareagowac  ,jakby mogla to by sie schowala uciekla w tym momencie..  ,ze ktos sie jej przyglada,bo nie raz sie jej  zdarzylo ,ze dwie osoby  w autobusie popatrzyly na nia i wpadly w smiech i czasami tez widzi jak kto sie  jej przyglada ,niekoniecznie smiejac sie z niej.

A co sądzi o samej sobie ta Twoja przyjaciółka?
Moim zdaniem, to bardzo ważne w kontekście tych natręctw.
Może ma kompleksy na tle własnego wyglądu lub ukrywa jakieś wstydliwe tajemnice, które - w/g jej mniemania, ma wprost "wypisane na twarzy"?
Jeśli ufa Ci, może otworzy się przed Tobą?

10

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Ma kompleksy ,ale kto ich nie ma.. Nie wie co w danej sytuacji myslec ,pomyslec ,zeby nie wpadac wpanike nie czuc sie zle z tym ,ze ktos przyglada sie.

11

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Są bardzo ciekawe programy ćwiczeń psychologicznych. Warto poszukać na necie.
Polega to na regularnych ''misjach'' typu chodzenie po mieście i pytanie ludzi o godzinę mając zegarek na ręku, albo prośba o wytłumacznie drogi na dworzec stojąc tuż przed nim.
Brzmi debilnie, ale faktycznie pół godziny dziennie sprawia, że po tygodniu ma się centralnie wyjxxxxane no to co inni myślą.

12 Ostatnio edytowany przez ApoteozaPrawdy (2014-10-25 12:35:23)

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?
Aishka napisał/a:

Tutaj chodzi o to: gdy czuje ,ze ktos jej sie przyglada np w autobusie w kolejce  ,na przystanku to wpada w panike ,bardzo zle sie czuje nieswojo,wrecz ja to paralizuje,wpada w panike nie wie jak zareagowac  ,jakby mogla to by sie schowala uciekla w tym momencie..  ,ze ktos sie jej przyglada,bo nie raz sie jej  zdarzylo ,ze dwie osoby  w autobusie popatrzyly na nia i wpadly w smiech i czasami tez widzi jak kto sie  jej przyglada ,niekoniecznie smiejac sie z niej.

To nie jest zwykła nieśmiałość czy zła samoocena. To fobia społeczna, a przynajmniej tak mi się wydaje. Za mało mam informacji, żeby stawiać diagnozę; z wykształcenia psychologiem też nie jestem, ale ten atak paniki dał mi do myślenia.
W każdym razie Twoja znajoma powinna udać się do specjalisty i tam szukać pomocy. Nie jestem zwolenniczką stosowania chemii (w tym przypadku są to leki), ale ewentualnie tutaj stosowana(najlepsza byłaby sama psychoterapia, ale zazwyczaj łączy się ją z farmakologią) wyrządzi mniej szkód, niż życie w ciągłym strachu i napięciu.
Na koniec dodam, iż odradzam leczenie wyłącznie farmaceutykami.

13

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

http://www.youtube.com/watch?v=dMbZXcsLlTQ moze to sie przyda :)Pozdrawiam.

14

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Polecam uparte powtarzanie sobie, że oni mają swoje życie, swoje sprawy i naprawdę obchodzisz ich tyle, co zeszłoroczny śnieg. Patrzysz na kogos i myślisz "co on o mnie myśli"? Nic nie myśli, bo może wstał bladym świtem, natyrał się cały dzień w robocie, nastresował, pewnie jest głodny, zmęczony i chce tylko wrócić do domu, zjeść, wykąpać się i odpocząć. Jeśli o czymś myśli, to o swoich problemach z żoną, dziećmi, psem, kotem, teściową, szefem i sąsiadem, a na pewno nie o Tobie, gwarantuję na 99% smile Nie wiem jak Ty, ale ja nie analizuję każdej osoby, którą widzę, zajmuję się sobą i tym, po co w danym miejscu jestem, albo myślę o swoich sprawach, co mam zrobić jak wrócę, co się wydarzyło danego dnia itp. Dlatego zakładam, że większość ludzi ma podobnie i bardzo mi to założenie odpowiada.

15

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

dołączam się do tematu bo czasem czuję się identycznie , zdarza mi sie nie wychodzic z domu przez pare dni bo wydaje mi sie ,że ludzie sie ze mnie smieja, obgadują mnie , pokazują palcami wtedy czuje sie strasznie sparalizowana , chcialabym sie zapasc pod ziemie , wydaje mi sie ze smieja sie z moich duzych ust, albo z tego jak sie ubralam jak wygladam ... jest mi z tym zle , zrezygnowalam przez to z uczelni , z kursow , zamknelam sie w domu , czasem nawet ciezko mi odebrac tel bo wyonrazam sobie ze rozmoca ma mnie za kretynke , drzy mi glos , zaczynam sie pocic , plenic... to straszne... nie wiem jak z tgym zyc

16

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Myszko, co pojawiło się wcześniej: Twoje kompleksy czy Twoje problemy z narzeczonym? Bo jedno może być przyczyną a drugie skutkiem.

17

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Mam to samo a może nawet i gorzej.

Wychodząc z domu mam wrażenie że:

1. Wszyscy mnie obserwują
2. Komentują
3. Wyśmiewają
4. Krytykują
5. Obgadują
6. Dziwnie patrzą
7. Komentują ubjór ubiór i sposób pooruszania się i wogóle wszystko

przez co popadam w kompleksy a życie traci sens,

ale dobrze że jesteście bo już myślałem że tylko ja tak mam a tu taka niespodzianka smile

18

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

B52, musisz zacząć walczyć ze swoimi kompleksami. Nie pozwól, by one sprawiały, że jesteś przytłumiony, skrępowany. Gdy się ich pozbędziesz, zobaczysz jak fantastycznym i otwartym człowiekiem możesz być. To bardzo utrudnia i ogranicza relacje międzyludzkie. Gdy popracujesz nad sobą, to Tobie będzie łatwiej z innymi i innym będzie łatwiej z Tobą. A jak łatwiej, to także przyjemniej i na tej podstawie można zbudować fajne znajomości. Życzę powodzenia. smile
I jeszcze jedno. Wiem, że z punktu widzenia osoby, która ma kompleksy pewne rzeczy wyglądają inaczej, a nawet najszczerszy komplement brzmi jak ironia, ale naprawdę! ludzie na ulicy nawet nie pamiętają, że cię minęli. Mają cię gdzieś, wszyscy są za bardzo skoncentrowani na sobie i swoich problemach, by pamiętać np, że ktoś miał krzywe zęby, albo trądzik. wink

19

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Sluchajcie ale przeciez to bardzo trudne wyzbyc sie takiego myslenia,skoro zdarzalo sie czasami ze ktos nas wysmial ,nasz wyglad.Wtedy jak ktos nam sie  przyglada, boimy sie ze znow to sie powtorzy ,ktos nas wysmieje,tak to dziala.

20 Ostatnio edytowany przez Nektarynka53 (2014-11-04 20:20:44)

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?
Stefanoo napisał/a:

Sluchajcie ale przeciez to bardzo trudne wyzbyc sie takiego myslenia,skoro zdarzalo sie czasami ze ktos nas wysmial ,nasz wyglad.Wtedy jak ktos nam sie  przyglada, boimy sie ze znow to sie powtorzy ,ktos nas wysmieje,tak to dziala.

Podstawowy problem jest taki, że KAŻDY może zostać za coś wyśmiany. Ktoś kto ubiera się charakterystycznie dla danej subkultury, z rudymi włosami, odstającymi uszami, z piegami itp. itd. A nawet z zazdrości, zawiści, czy braku empatii (np. blizny po oparzeniach - czemu jest winna osoba poparzona!?).
Ważne jest, aby nie przejmować się ocenami innych osób, bo one są SUBIEKTYWNE!
Mówi Wam to osoba o porcelanowej jasnej cerze, gdzie 20 lat temu WSZYSCY się opalali i słyszałam "OPAL SIĘ! TO JEST ZDROWE!". A ja nadal jestem biała i dobrze mi z tym smile.

21 Ostatnio edytowany przez davidoff (2014-11-04 21:19:52)

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?
Nektarynka53 napisał/a:
Stefanoo napisał/a:

Sluchajcie ale przeciez to bardzo trudne wyzbyc sie takiego myslenia,skoro zdarzalo sie czasami ze ktos nas wysmial ,nasz wyglad.Wtedy jak ktos nam sie  przyglada, boimy sie ze znow to sie powtorzy ,ktos nas wysmieje,tak to dziala.

Podstawowy problem jest taki, że KAŻDY może zostać za coś wyśmiany. Ktoś kto ubiera się charakterystycznie dla danej subkultury, z rudymi włosami, odstającymi uszami, z piegami itp. itd. A nawet z zazdrości, zawiści, czy braku empatii (np. blizny po oparzeniach - czemu jest winna osoba poparzona!?).


Ważne jest, aby nie przejmować się ocenami innych osób, bo one są SUBIEKTYWNE!
Mówi Wam to osoba o porcelanowej jasnej cerze, gdzie 20 lat temu WSZYSCY się opalali i słyszałam "OPAL SIĘ! TO JEST ZDROWE!". A ja nadal jestem biała i dobrze mi z tym smile.

ALE teraz jasna mleczna różana  karnacja jest modna,a nie  karnacja skora w kolorze " kupy,sraczki"  -.. taka karnacja moda  na  nia to juz  przezytek   i starzej sie wyglada szybciej starzeje -brzydziej sie starzeje niz jasna mleczna karnacja  smile  ,fakt na takiej karnacji mniej widac tak niedoskonalosci jak na jasnej mlecznej .Ale  jasna mleczna karnacja zadbana jest jak najbardziej na plus,zalete .W krajach arabskich od dawna uwazaja ze jasna mleczna karnacja zadbana  jest najpiekniejsza ,najseksowniejsza nawet arabki kupuja specjanie jasniesjze pudry,stosuja produkty takie jak savon noir itp  ,zeby ich skora wygladala jasniej smile

22

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

W nastolaszczym okresie miałam podobny problem, ba, moja siostra zwróciła uwagę, że po wyjściu z domu w moich oczach jest panika i szukanie w każdym przyjaciela. Te i inne objawy spowodowały, że wybrałam się do psychiatry. Diagnoza: nerwica społeczna. wzięłam psychotropa. na drugi dzień na totalnym luzie wsiadłam do autobusu. Ale następnej tabletki już nie wzięłam. Uznałam, że większą siłę odzyskam, gdy sama się uporam z problemem, bez wspomagaczy. teraz jestem na takim etapie, że myślenie, co o mnie pomyślą inni zaczyna mnie powoli męczyć. zwłaszcza, jak się jest wychowanym tak samo, jak inne dziewczynki: mają być uprzejme, miłe, kulturalne... z wiekiem mi to mija. czasami, owszem, miewam myśli, kto jak sobie o mnie pomyśli. w życiu towarzyskim? niech myśli co chce, ja wiem swoje. nie na tej osobie świat się kończy.

23

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

wiesz co ja myśle, że tu chodzi o ciebie a nie o koleżanke (\sorry jak źle doczytałem), ale wiesz co, albo powiedz koleżance czym wy sie przejmujecie, że ktoś coś o was pomysli, albo z was się śmieje??? nie rozumiesz, że banda nieudaczników już taka jest?,że będą się nabijać z każdego kogo tylko mogą? Uwierz w siebie podnieś głowę do góry i do przodu nie słuchaj nikogo i nie patrz jak ktoś się na ciebie patrzy i śmieje (tutaj coś bym ci poradził ale nie wiem czy można na forum). Pamietaj koleżanko jedno, że ty jesteś najlepsza, a to co mówią inni to możesz sobie tym dupe podetrzeć i nie zwracaj uwagi na to co mówią inni, żyj sama dla siebie, osiągniesz sukces i wtedy niech ta banda frajerów co się z ciebie śmieje buty niech ci czyści. Pamiętaj nigdy nie słuchaj co inni mówią zajmij się sobą. Wszyscy ci którzy robią ci krzywde kiedyś poniosą tego konsekwencje, jeżeli bedziesz chciała.
Pozdrawiam serdecznie

24

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

No wlasnie swoja droga opinie innych ,reakcje na nas -nasz wyglad ,a co jesli kobieta patrzac w lustro nie podoba sie sama sobie,nie podoba sie jej to co widzi,wiec jak ma byc pewna siebie,podobac sie sobie ?

25

Odp: Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?
Aishka napisał/a:

...a co jesli kobieta patrzac w lustro nie podoba sie sama sobie,nie podoba sie jej to co widzi,wiec jak ma byc pewna siebie,podobac sie sobie ?

A TO już problem JEST w tej kobiecie a nie w "złych ludziach".
Nie jestem psychologiem, więc nie wiem co zrobić. Ale może psycholog by pomógł? Mam wrażenie, że "od tego jest"

Posty [ 26 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NIEŚMIAŁOŚĆ, NISKA SAMOOCENA, KOMPLEKSY » Idac ulica mysle co inni o mnie sadza jak sie pozbyc tych mysli ?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024