0 poczucie wartości - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 15 ]

1 Ostatnio edytowany przez blanka93 (2014-10-06 18:22:44)

Temat: 0 poczucie wartości

Cześć, od jakiegoś czasu śledzę to forum i teraz sama postanowiłam napisać o swoim problemie. Mam 21 lata i bardzo niską samoocenę, wręcz zerową. Kiedyś tak nie było, co prawda zawsze miałam mniejsze lub większe kompleksy jednak teraz mnie to przerasta. Chyba jestem DDA, ale nie chcę w ten sposób tłumaczyć wszystkich swoich problemów... Moje kompleksy dotyczą głównie mojego charakteru, osobowości. Nie chodzi o kompleksy dotyczące wyglądu, bo czuję się nawet ładną dziewczyną.
Od jakiegoś czasu mam straszny problem chociażby z czerwienieniem się. Każda sytuacja, która nawet w małym stopniu mnie stresuje kończy się tym, że jestem purpurowa, czasami nawet dostaje plam.. Mój chłopak mówi, że powinnam po prostu mieć więcej kontaktu z ludźmi, ale ja pracuje w restauracji, więc ten kontakt jak najbardziej mam. W każdym razie nawet w pracy zdarza mi się zaczerwienić tak, że aż zaczynam się głupio z tym czuć. Przykładowo, ostatnio przyszła do nas niewielka grupa osób, byli anglojęzyczni, a że mój angielski nie jest najlepszy (mimo tego jestem w stanie dogadać się z turystami, rozumiem większość tego, co do mnie mówią, itd.) przyjmując od nich zmówienie zrobiłam się tak purpurowa, że aż śmieszna, co najgorsze utrzymuję się to na mojej twarzy nawet do godziny. Kolejna sytuacja : chciałam oddać w sklepie zakupioną niedawno rzecz. Okazała się ona niedobra, więc poszłam do sklepu a tam ogromna kolejka i już zaczęłam się stresować. Będąc już przy kasie zaczęłam szukać paragonu i oczywiście nie mogłam go znaleźć przez dłuższą chwile i zrobiłam się tak czerwona, że ekspedientka się zmartwiła czy aby na pewno dobrze się czuje.. A teraz chyba najgłupszy powód mojego zawstydzenia się.. Otóż bardzo nie lubię być fotografowana (kiedyś miałam kompleksy dotyczące szerokości twarzy i unikałam zdjęć jak tylko mogłam, bo wychodziłam na nich paskudnie).. W każdym razie obecnie daje sobie zrobić zdjęcie, kiedy nie jestem na nim sama. Mam jednak znajomą, która uwielbia fotografować, byłyśmy razem na wakacjach i nagle ona zaczęła robić mi zdjęcia, takie typowe portretowe i zrobiłam się czerwona jak burak !! To chyba nie jest normalne.. Mogę wymieniać tego typu sytuacje jeszcze przez dłuższy czas, nie wspominam o naprawdę stresujących sytuacjach, typu egzamin ustny, rozmowa o pracę, bo to oczywiste, że wtedy jestem mega czerwona. Jednak te sytuacje, które wymieniłam występują na co dzień więc chyba nie powinny mnie aż tak zawstydzać.
Proszę o jakieś sugestie, co mogłabym z tym zrobić. Czy powinnam iść na terapie dla DDA, a może do psychologa? Czy sama mogę odbudować swoje poczucie wartości i jak mogę to zrobić ? Pomóżcie

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: 0 poczucie wartości

Cześć

A te rumieńce występują tylko na policzkach? może masz po prostu cerę naczynkową? jak Twoja twarz reaguje na wysokie temperatury/wysiłek, też się czerwienisz wtedy?. Wiem jak to jest kiedy wszyscy wokół mają ładną jednolitą cerę, a Ty jak ten buraczek i te spojrzenia... Ja również miałem z tym problemy pomogła mi odpowiednia pielęgnacja oraz zabiegi IPL-em.

Pozdrawiam

3

Odp: 0 poczucie wartości

Dzięki za zainteresowanie wink
Raczej na całej twarzy.. Tak, przy wysiłku lub dość znacznej zmianie temperatury też mi się pojawiają rumieńce, ale delikatne, nie takie jak przy wyżej wymienionych sytuacjach.. Wydaje mi się jednak, że głównym powodem mojego czerwienienia się jest zawstydzenie, stres, itp. Mimo wszystko możesz mi napisać jak Ty poradziłeś sobie z rumieńcami, może mi też to choć odrobinę pomoże.

4

Odp: 0 poczucie wartości

Wiesz u mnie znowu jest odwrotnie, stres, emocje tutaj nie było tak źle, akurat w tych sytuacjach nie puszczałem tego buraka smile Gorzej było podczas ekspozycji na słonce lub mróz, lub przy wchodzeniu do klimatyzowanych pomieszczeń z suchym powietrzem, to właśnie wtedy cera reagowała nerwowo i momentalnie dało się wyczuć te uderzenie gorąca na twarzy...Tak jak pisałem mi pomogły zabiegi światłem IPL (trzy podejścia) oraz prawidłowa pielęgnacja żele do mycia, kremy i inne dziwactwa smile dobrze jest też łykać wit.C/rutinoscorbin bo uszczelnia naczynia krwionośne Z Twojego opisu wynika, że masz rumień napadowy tylko u Ciebie problem może leżeć "w samej głowie" i Ty sama w jakiś sposób prowokujesz te skłonności do czerwienienia się. Musisz zacząć walczyć ze stresem, mi np. pomaga w tym siłownia, picie melisy smile oraz medytacja relaksacyjna, dobrze jest też zażywać preparaty z magnezem.

5

Odp: 0 poczucie wartości

tradzik rozowaty charakteryzuje sie wlasnie napadowym czerwienieniem, odrobina stresu i jest bomba na twarzy, nawet jakas mobilizacja do dzialania i masz buraka, poczytaj o tym.

6

Odp: 0 poczucie wartości

hm, ale ja nie mam żadnych zmian, mam gładką cerę żadnych grudek ani widocznych naczynek.. więc nadal wydaje mi się, że to mimo wszystko kwestia samooceny

7

Odp: 0 poczucie wartości

Oj wiem co czujesz. Mam to samo .

Nigdy nie byłam osobą super przebojową. Jednak nie byłam tez bardzo wstydliwa. Ot nie lubiłam występów publicznych i także się rumieniłam. Nie potrafiłam także np. Pracować jako kelnerka za bardzo się denerwowałam .

Wszystko zmieniło się odkąd wychowuje synka i niemal wciąż jestem z nim sama w domu.

Mam wrażenie że przez to iż nie mam kontaktu z ludźmi zaczęłam się ich ,, bać''. Czerwienie się nawet wtedy gdy ktoś dłużej na mnie spojrzy, gdy mam coś dłużej opowiadać, gdy osoba nieznajoma się do mnie odezwie. Dlatego rozumiem co czujesz. Również bardzo się czerwienie. Jest to strasznie krępujące uczucie.

Mam też niską samoocenę. Sama nie wiem dlaczego.

Pozdrawiam Cię autorko i mam nadzieje , ze uwierzysz w siebie

8

Odp: 0 poczucie wartości

naczynka sie rozszerzaja pod wplywem roznych bodzcow i wtedy je widac. po jakims czasie one pekaja i sa widoczne non stop lub powstaje staly rumien ktory jest jeszcze bardziej reaktywny.

9

Odp: 0 poczucie wartości

To nie post o skórze naczynkowej lecz o niskiej samoocenie i czerwienieniu się przez zawstydzenie.

10

Odp: 0 poczucie wartości

zeby sie czerwienic trzeba miec cere mniej lub bardziej naczynkowa wiec warto o tym napomknac. czesto tez jest tak ze to wlasnie skora powoduje zawstydzenie, niesmialosc czy niska samoocene.

11

Odp: 0 poczucie wartości

Akurat jesli chodzi o stan mojej cery to aktualnie jestem z niej zadowalona, ale faktycznie pewnie mam cere naczynkową i też z tego powodu często się czerwienie. Postaram się więc o to zadbać, dzieki za podpowiedz wink
Koniusia napisałaś dokładnie o tym co dotyka też mnie, tak jak i Ty od dziecka nie lubiłam występów publicznych, itp ale obecnie mam problem właśnie nawet z tym jak ktoś się dłużej na mnie patrzy.. Strasznie źle się z tym czuje i koniecznie musze cos z tym zrobic. Jeszcze nie do końca wiem co, ale coś wymyśle.
Tobie też życzę więcej wiary w siebie wink

12

Odp: 0 poczucie wartości

Zauważyłam ze osoby o jasnej karnacji i jasnych włosach często się rumienią.

Ja właśnie tak mam wink

Wiem że nieśmiałosc mozna zwalczyć.

Mój mąż był osobą bardzo zamknieta w sobie. W sklepie bał się zapytać o cene;) gdy mial 20 lat i zdobywał zawód. Odrabiał wojsko przez rok powiedział sobie że się zmieni .Jak Go poznałam nigdy w życiu nie powiedziałabym ze byl kiedys wstydliwy i nieśmiały .

Wiem ze i ja musze sie zmienic bo daleko nie zajde jezeli bede tak zamknięta w sobie.

13

Odp: 0 poczucie wartości

ja sama kiedys bylam zamknieta w sobie i dosc niesmiala, zwlaszcza  okresie dojrzewania. potem zaczelam pracowac miedzy ludzmi i musialam sie przelamac, chyba sie czesciowo udaje. pamietaj "jesli nie jestes odwazny, udawaj ze jestes. nikt nie zauwazy roznicy" wink

14

Odp: 0 poczucie wartości

hej. Mysle, ze powinnas poczytac troche o erytrofobii.

Posty [ 15 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024