¦piworek do spania dla maluszka - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, wła¶nie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miło¶ć, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-10-10 18:40:56

Lucy
Wkręcam się coraz bardziej

¦piworek do spania dla maluszka

Czy jest to dobre rozwi±zanie dla maluszków? Słyszałam różne opinie rodziców, czę¶ć poleca taki ¶piworek, czę¶ć odradza. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

#2 2009-10-11 12:28:34

nancymw
100% Netkobieta

Re: ¦piworek do spania dla maluszka

Witaj Lucy!
Ja osobi¶cie nie spotkałam się z negatywn± opini± na ten temat. Sama mam przeszło rocznego synka i uważam że taki ¶piworek do spania to super sprawa, zwłaszcza je¶li Twój maluszek ma zwyczaj rozkopywać się w nocy z kołderki. A już najlepiej taka rzecz się sprawdza w okresie jesienno-zimowym. Gdy był mniejszy też takowych ¶piworków używałam dla dziecka.
Moje dziecko co rano było zimne jak wyjęte prosto z lodówki, nabyłam ¶piworek i jestem strasznie zadowolona, ¶piworek wystarcza i nie trzeba już kołderki. Koszt nowego wynosi od 50zł i więcej, ale polecam rozejrzeć się po Allegro........ i kupić nieco większy - wtedy będzie mógł być wykorzystany przez dłuższy okres czasu.

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywisto¶ć.

#3 2009-10-16 08:59:57

foggia
100% Netkobieta

Moje trzy córki panicznie nie znosz± przykrywania i spania w ciepłych piżamach. Praktycznie od niemowlaka używałam ¶piworków. Dla mnie najpraktyczniejsze s± zapinane z przodu, bez rękawów, z duż± przestrzeni± dla nóżek. Odradzam polarowe, bo dziecko zbyt się poci. Najlepsze s± bawelniane. Ja poluję na takowe w sklepach z tania odzież± gdzie można kupić je za kilka złotych a przy tym s± dobre gatunkowo i dobrze znosz± częste pranie.
Moja córeczki cztero i dwu letnia tak się do nich przyzwyczaiły, że ¶pi± w nich nadal, a ja wiem że nad ranem nie zmarzn±... poza tym lepiej ¶pi±.

Mind is like a parachute... It works only when open...

#4 2009-10-18 14:22:33

Eleonora
Na razie czysta sympatia

Ja my¶le, że to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb dziecka, każdemu dziecku inaczej jest wygodnie, każdemu lepiej w troche innej temperaturze, jedne uwielbiaj± polar a inne nie znosz±. Mój Antek ¶pi w po¶cieli z bawełny- nie ma to jak tradycyja wink z tym, że kołderka ma wypełnienie kukurydziane- naturalne, więc jest cyrkulacja powietrza i mały się nie poci anie nie rozkopuje się w nocy, więc wygl±da na to, że jest mu wygodnie i nie za ciepło...

#5 2009-11-21 17:27:26

fasola
Tajemnicza Lady

Moja córeczka strasznie rozkopuje się w nocy spod kołderki i nie wiem jak zaradzić temu problemowi. Zastanawiałam się wła¶nie nad ¶piworkiem, tylko bałam się, że skoro jest jej gor±co pod kołdr± i się rozkopuje, to w ¶piworku już zupełnie się zgrzeje. Dodam, że w pokoju ma temperaturę ok. 21-22 stopni, więc teoretycznie odpowiedni± do snu.
Eleonora, a co to jest to wypełnienie kukurydziane? Jaka jest jego przewaga nad innymi wypełnieniami? Pierwsze słysze o czym¶ takim.

'M±dra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

#6 2009-11-22 23:57:34

Mudiwa
Mój jest ten kawałek podłogi

ja do tej pory tylko pozytywne opinie słyszałam, taki ¶piworek nie do¶ć że praktyczny w użyciu to rodzice spokojni że dziecko nie odkrywa się podczas snu i w takiej formie(tu mowa o wygl±dzie)większe dziecko chętniej ucina sobie drzemki w ci±gu dnia:)
http://wozkidzieciece.pl/foto_plus/maxi-cosi/city/spiworek.jpg
http://wyspa-dzieci.pl/wp-content/plugins/yet-another-photoblog/cache/picture_113.2j0patyrejwgcow8448ow4o8w.6ylu316ao144c8c4woosog48w.th.jpeg

#7 2009-11-24 22:48:08

fasola
Tajemnicza Lady

Ten pierwszy ¶piworek wygl±da jak pod namiot tongue
A ten drugi jest przeeeeesłodki, ale moja mała jest jeszcze za mała wink
Szukałam w necie jakiego¶ info o tym wkładzie kukurydzianym i znalazłam tylko firmę feretti, która produkuje takie kołdry. Miały¶cie już jakie¶ akcesoria tej firmy?

#8 2009-11-24 23:00:52

Lucy

A no to mnie troszkę uspokoiły¶cie, bo mi też się podobaj± ¶piworki. Ten z mi¶kami jest super, ale zdecydowanie dla dużych dzieci:) Dobrze, to polarowy na pewno odpada , zastanowię się nad bawełnianym, aczkolwiek też się boję, że będzie za gor±co. Na pewno większy wezmę, tak jak radzicie, żeby nie krępował ruchów. A nie lepsze sztuczne wypełnienie? Teraz sporo jest różnych propozycji, może s± taki oddychaj±ce?

#9 2009-11-25 11:56:14

Eleonora
Na razie czysta sympatia

Fasolko, wła¶nie mój Antek też się rozkopywał! Odkryłam, że to dlatego, że miał za ciepł± kołdrę, pod która się zwyczajnie pocił... Ta kołderka, któr± ma teraz- cał± noc jest na swoim miejscu. Jest lekka, przpuszcza powietrze, ale mały nie marznie, poza tym ta po¶ciel jest podobno antybakteryjna i hypoalergiczna, więc tym większy mój komfort psychiczny, kiedy mój mały mężczyzna w niej ¶pi wink

#10 2009-11-27 19:06:35

fasola
Tajemnicza Lady

Eleonora napisał:

Fasolko, wła¶nie mój Antek też się rozkopywał! Odkryłam, że to dlatego, że miał za ciepł± kołdrę, pod która się zwyczajnie pocił... Ta kołderka, któr± ma teraz- cał± noc jest na swoim miejscu. Jest lekka, przpuszcza powietrze, ale mały nie marznie, poza tym ta po¶ciel jest podobno antybakteryjna i hypoalergiczna, więc tym większy mój komfort psychiczny, kiedy mój mały mężczyzna w niej ¶pi wink

A co to za kołderka? bo w końcu nie napisała¶ wink

#11 2009-11-28 14:59:19

Eleonora
Na razie czysta sympatia

To jest kołderka z wypełnieniem kukurydzianym, jaka¶ nowo¶ć. Ja mam z feretti i to jest chyba ich nowatorski produkt, wiec nie wiem czy inne firmy robia cos takiego, zwlaszcza, ze te z feretti tez sie calkiem niedawno pokazały... no ale to super wynalazek moim zdaniem

#12 2009-11-28 15:40:04

fasola
Tajemnicza Lady

Yhym, dzięki za odpowiedĽ, zaraz w necie poszukam sobie więcej informacji na temat tej kołdry. A próbowała¶ kła¶ć spać swojego synka w ¶piworku, żeby nie spał odkryty, tak jak to ma miejsce po rozkopaniu się spod kołdry? Bo ja już sama nie wiem jaki jest najlepszy sposób na rozwi±zanie naszego problemu... sad
Może rzeczywi¶cie kupię tę kołdrę, o której pisała¶, skoro u Was się sprawdziła.

#13 2009-11-29 13:48:44

sylfka
Cioteczka Dobra Rada

ja nigdy nie stosowałam ¶piworka, choć powiem że problem z odkopywaniem się w nocy dalej jest... nie wiem ale sama bym nie chciała spać w ¶piworze dlatego też nie kupowałam go dla dziecka. wydaje mi się, że takie co¶ mocno ogranicza ruchy w czasie spania.

#14 2009-11-29 20:27:34

kamila455
Niewinne początki

Też tak my¶lałam Sylfka:) Ale powiem Ci że mam ¶piworek i nie ma takiego problemu. Może to też zależy od firmy,jak dobrze zrobiony i dopasowany do wieku to się sprawdza. Ja mam  feretti, z tego co widzę firma znana:) I poza tym nie zgrzewa się maluszek w nim,skóra oddycha więc wszystko jest jak należy. Ja z kolei mam jedno pytanie. Mój maluch nie jest alergikiem a chciałam się dowiedzieć czy w przypadku dzieci z alergi± kołderka się sprawdza? Moja przyjaciółka ma taki problem i lekarz polecił jej stosować  produkty antyalergiczne. Czytałam,że maj± atest,więc raczej ok,ale jak która¶ mama stosowała to chciałabym się jeszcze upewnić czy dobrze kombinuję:)

#15 2009-11-30 23:10:42

Eleonora
Na razie czysta sympatia

Fasolko, ja mam kołderkę, która umożliwia dobr± samoregulację temperatury i wilgoci, ale głównie dlatego, że zależało mi na czym¶ antyalergicznym, ale moje koleżanki kład± dzieci w ¶piworkach i też jest wszystko ok o ile ¶piworek jest dobrej jako¶ci, bo niektóre s± z bardzo kiepskich materiałów ;/

#16 2009-12-01 00:08:24

nancymw
100% Netkobieta

sylfka napisał:

ja nigdy nie stosowałam ¶piworka, choć powiem że problem z odkopywaniem się w nocy dalej jest... nie wiem ale sama bym nie chciała spać w ¶piworze dlatego też nie kupowałam go dla dziecka. wydaje mi się, że takie co¶ mocno ogranicza ruchy w czasie spania.

czy ogranicza ruchy? to zależy jaki kupisz, je¶li "dopasowany" to wiadomo że dziecku może być lekko niewygodnie, uważam że lepiej kupić większy, bo i na dłużej wystarczy przy szybkim tempie wzrostu dzieci, poza tym ¶piworki teraz s± tak szyte żeby nie ograniczać ruchów dziecka (s± szerokie)  i by maluchy miały w nich ciepło i wygodnie

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywisto¶ć.

#17 2010-07-04 18:31:14

Nelly
Do zakochania jeden krok

Przegl±dam wła¶nie forum w poszukiwaniu informacji na temat po¶cieli dla dzieci i trafiłam na temat o ¶piworkach. Planuję kupić 1,5 rocznemu maluchowi jak±¶ porz±dn± po¶ciel, ale widzę tu wiele pozytywnych opinii na temat ¶piworków no i teraz się zastanawiam, czy one s± przeznaczone dla starszych dzieci czy dla maluchów również?

#18 2010-07-04 18:59:32

iziaaaaak
100% Netkobieta

Widze ze swietna sprawa z tymi spiworkami smile A czy poleciliby¶cie go dla noworodka? Czy raczej przeznaczony jest dla starszych, kilkumiesiecznych maluchów? U mnie w domu zim± jest nieco chłdno mimo ogrzewania dlego fajna sprawa z tymi spiworkami i teraz sie zastanawiam co kupić. Ten misiu jest słodki !!!

Nie trać wiary w marzenia, tylko d±ż do ich spełnienia !!!

#19 2010-07-05 23:26:27

Nelly
Do zakochania jeden krok

No wła¶nie też jestem tego ciekawa. Ogl±dałam różne ¶piworki w necie i s± też takie dla niemowlaków, więc chyba nadaj± się też dla takich maluchów wink

#20 2010-07-28 23:46:33

Nelly
Do zakochania jeden krok

Iziaaak, ja się ostatnio dowiedziałam, że dla noworodka to najlepiej kupić rożek, a ¶piworek jest dobry dla ciut większych maluchów wink

#21 2010-10-30 11:09:14

Nelly
Do zakochania jeden krok

Chyba nie napisałam na co się w końcu zdecydowałam smile Kupiłam ¶piworek z firmy Feretti dla mojego chrze¶niaka i ostatnio dowiedziałam się, że maluch w niczym innym już nie ¶pi jak wła¶nie w ¶piworku i jest to dla niego idealne rozwi±zanie, bo w nocy nie odkrywa się i nie marznie. Sam ¶piworek dobrze się pierze i jest porz±dnie wykonany. Czyli prezent w 100% trafiony smile

#22 2010-11-26 23:18:14

Nali

Tak, dla niemowlaka kupiłabym zdecydowanie rożek. Poszukałabym raczej czego¶ takiego: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1506530 , niż rożka w formie becika. Taki, swoj± drog± też Feretti, można swobodnie rozwin±ć, żeby stworzyć matę, na której można np. przewin±ć maluszka smile Co do ¶piworków, to wiem, że produkowane s± w kilku rozmiarach, tak że powinna¶ znaleĽć idealny dla wieku i wzrostu Twojego dzieciaczka smile

#23 2010-11-28 17:40:32

verona
Na razie czysta sympatia

my akurat mamy spiworek z womaru z polaru, naprawde bardzo cieply i fajny bo sluzy i do wozka i w domu, mozna go tez wykorzystac jako kocyk
taki

#24 2010-11-28 20:36:03

Nali

Verona, taki ¶piworek z polaru na pewno musi być bardzo cieplutki, ale powiedz, czy przepuszcza powietrze? Maluszek nie poci się w nim? Takie bawełniane na pewno s± bardziej przewiewne. Wiadomo, że bawełna generalnie jest zdrowsza smile

#25 2010-11-28 20:43:44

Deedee29
Niewinne początki

A czy to ma jakiekolwiek znaczenie, żeby ¶piworek był przewiewny? My¶lałam, że najważniejsze jest to, żeby dzieciaczek nie marzł, żeby było mu cieplutko, szczególnie teraz, zim±...

#26 2010-11-28 21:16:04

Nali

Ma znaczenie. I to ogromne! wink Wcze¶niej kładli¶my nasz± mał± spać w jakiejkolwiek po¶cieli. Często rozkopywała się w nocy, bo pociła się pod ni±. Wiadomo, że maluch nie zawsze jest w stanie sam z powrotem się okryć, więc leżała tak długo bez przykrycia, aż które¶ z nas, m±ż albo ja, nie zareagowało. Często się przeziębiała, a i nasz sen nie był komfortowy, bo ci±gle wstawali¶my, żeby sprawdzić wink Bawełniana po¶ciel przepuszcza powietrze, dziecko się nie zgrzeje, nic mu nie przeszkadza, nie odkrywa się i ¶pi dobrze. Poza tym bawełna też jest cieplutka. Tak samo, jak polar. Nie wiem tylko, czy polar przepuszcza dobrze powietrze, czy raczej izoluje?

#27 2010-11-29 10:20:30

verona
Na razie czysta sympatia

Nali - tez mielismy taki dylemat, bo do wyboru byla welna i polar, ale zaufalismy opinii i sie okazalo, ze bardzo dobrze przepuszcza powietrze tzw cyrkulacja, przy temp w pokoju 20-22 nie ma mowy o przegrzaniu, na dworze to samo, wszystko jest w porzadku

#28 2013-07-29 22:23:15

katarynka666
Na razie czysta sympatia

od¶wieżę trochę temat smile szukałam ostatnio ¶piworków dla swojej córeczki i trafiłam na tak± stronkę:http://www.bezpiecznysendziecka.pl/ chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas snu. Polecam przeczytać to każdej mamie, która ma małego szkraba. A i oczywi¶cie kupiłam dwa ¶liczne ¶piworki i uważam, że to zdecydowanie dobre rozwi±zanie dla dziecka smile

#29 2013-08-29 14:40:26

kardamia
Zaglądam tu coraz częściej

u nas sprawdziły się spiworki. mamy dwa spiworki - jeden na lato cienki, a drugi na zime / jesien grubszy. kolderki to byla kiepska opcja. potrafilam nie spac kilka nocy bo moj synek sie tak rozkopywal a potem nogi zimne sad i pobudka sad ale spiworki spisaly sie na medal smile

Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-08-29 22:02:26)

#30 2013-08-29 21:16:39

Nataluszek
Przyjaciółka Forum

Ooo...Nawet nie wiedziałam, że jest takie rozwi±zanie.
Moja żaba też nie lubi się przykrywać. Teraz to pół biedy bo jest ciepło, ale zim±...

A mam pytanie. W takim ¶piworku dziecko ma możliwo¶ć spania na boczku?
Lenka przekręca się z boku na bok i rzadko ¶pi na pleckach, więc chciałabym żeby było jej nie tylko ciepło, ale i wygodnie. smile

W życiu nie ma Game Over. Jest tylko Next Level. smile

#31 2014-02-03 12:50:24

joannazkatowic
Niewinne początki

U nas ¶piworek tylko na dwór smile Przy takiej zimie się sprawdza. W domu skłaniamy się ku kocykom.

#32 2014-02-08 17:01:40

zołzik
Zaglądam tu coraz częściej

Ja jestem za ¶piworkiem maluszek się nie odkopuje w nocy,bardzo fajne i dobre s± ¶piworki dreamer,nie przegrzewaj± dziecka ale też dziecko w nim nie marznie.Dla mnie rewelacja

#33 2014-02-25 13:12:07

malaczarna11
Na razie czysta sympatia

dla mnie też przydatny jest ¶piworek, jeżeli chodzi o model to mamy etoile

Stopka forum