Śpiworek do spania dla maluszka - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Śpiworek do spania dla maluszka

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 34 ]

1

Temat: Śpiworek do spania dla maluszka

Czy jest to dobre rozwiązanie dla maluszków? Słyszałam różne opinie rodziców, część poleca taki śpiworek, część odradza. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?

Poleć temat na :

2

Odp: Śpiworek do spania dla maluszka

Witaj Lucy!
Ja osobiście nie spotkałam się z negatywną opinią na ten temat. Sama mam przeszło rocznego synka i uważam że taki śpiworek do spania to super sprawa, zwłaszcza jeśli Twój maluszek ma zwyczaj rozkopywać się w nocy z kołderki. A już najlepiej taka rzecz się sprawdza w okresie jesienno-zimowym. Gdy był mniejszy też takowych śpiworków używałam dla dziecka.
Moje dziecko co rano było zimne jak wyjęte prosto z lodówki, nabyłam śpiworek i jestem strasznie zadowolona, śpiworek wystarcza i nie trzeba już kołderki. Koszt nowego wynosi od 50zł i więcej, ale polecam rozejrzeć się po Allegro........ i kupić nieco większy - wtedy będzie mógł być wykorzystany przez dłuższy okres czasu.

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

3

Moje trzy córki panicznie nie znoszą przykrywania i spania w ciepłych piżamach. Praktycznie od niemowlaka używałam śpiworków. Dla mnie najpraktyczniejsze są zapinane z przodu, bez rękawów, z dużą przestrzenią dla nóżek. Odradzam polarowe, bo dziecko zbyt się poci. Najlepsze są bawelniane. Ja poluję na takowe w sklepach z tania odzieżą gdzie można kupić je za kilka złotych a przy tym są dobre gatunkowo i dobrze znoszą częste pranie.
Moja córeczki cztero i dwu letnia tak się do nich przyzwyczaiły, że śpią w nich nadal, a ja wiem że nad ranem nie zmarzną... poza tym lepiej śpią.

Mind is like a parachute... It works only when open...

4

Ja myśle, że to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb dziecka, każdemu dziecku inaczej jest wygodnie, każdemu lepiej w troche innej temperaturze, jedne uwielbiają polar a inne nie znoszą. Mój Antek śpi w pościeli z bawełny- nie ma to jak tradycyja wink z tym, że kołderka ma wypełnienie kukurydziane- naturalne, więc jest cyrkulacja powietrza i mały się nie poci anie nie rozkopuje się w nocy, więc wygląda na to, że jest mu wygodnie i nie za ciepło...

5

Moja córeczka strasznie rozkopuje się w nocy spod kołderki i nie wiem jak zaradzić temu problemowi. Zastanawiałam się właśnie nad śpiworkiem, tylko bałam się, że skoro jest jej gorąco pod kołdrą i się rozkopuje, to w śpiworku już zupełnie się zgrzeje. Dodam, że w pokoju ma temperaturę ok. 21-22 stopni, więc teoretycznie odpowiednią do snu.
Eleonora, a co to jest to wypełnienie kukurydziane? Jaka jest jego przewaga nad innymi wypełnieniami? Pierwsze słysze o czymś takim.

'Mądra kobieta ma miliony naturalnych wrogów: wszystkich głupich mężczyzn.'

6

ja do tej pory tylko pozytywne opinie słyszałam, taki śpiworek nie dość że praktyczny w użyciu to rodzice spokojni że dziecko nie odkrywa się podczas snu i w takiej formie(tu mowa o wyglądzie)większe dziecko chętniej ucina sobie drzemki w ciągu dnia:)
http://wozkidzieciece.pl/foto_plus/maxi-cosi/city/spiworek.jpg
http://wyspa-dzieci.pl/wp-content/plugins/yet-another-photoblog/cache/picture_113.2j0patyrejwgcow8448ow4o8w.6ylu316ao144c8c4woosog48w.th.jpeg

7

Ten pierwszy śpiworek wygląda jak pod namiot tongue
A ten drugi jest przeeeeesłodki, ale moja mała jest jeszcze za mała wink
Szukałam w necie jakiegoś info o tym wkładzie kukurydzianym i znalazłam tylko firmę feretti, która produkuje takie kołdry. Miałyście już jakieś akcesoria tej firmy?

8

A no to mnie troszkę uspokoiłyście, bo mi też się podobają śpiworki. Ten z miśkami jest super, ale zdecydowanie dla dużych dzieci:) Dobrze, to polarowy na pewno odpada , zastanowię się nad bawełnianym, aczkolwiek też się boję, że będzie za gorąco. Na pewno większy wezmę, tak jak radzicie, żeby nie krępował ruchów. A nie lepsze sztuczne wypełnienie? Teraz sporo jest różnych propozycji, może są taki oddychające?

9

Fasolko, właśnie mój Antek też się rozkopywał! Odkryłam, że to dlatego, że miał za ciepłą kołdrę, pod która się zwyczajnie pocił... Ta kołderka, którą ma teraz- całą noc jest na swoim miejscu. Jest lekka, przpuszcza powietrze, ale mały nie marznie, poza tym ta pościel jest podobno antybakteryjna i hypoalergiczna, więc tym większy mój komfort psychiczny, kiedy mój mały mężczyzna w niej śpi wink

10

Eleonora napisał/a:

Fasolko, właśnie mój Antek też się rozkopywał! Odkryłam, że to dlatego, że miał za ciepłą kołdrę, pod która się zwyczajnie pocił... Ta kołderka, którą ma teraz- całą noc jest na swoim miejscu. Jest lekka, przpuszcza powietrze, ale mały nie marznie, poza tym ta pościel jest podobno antybakteryjna i hypoalergiczna, więc tym większy mój komfort psychiczny, kiedy mój mały mężczyzna w niej śpi wink

A co to za kołderka? bo w końcu nie napisałaś wink

11

To jest kołderka z wypełnieniem kukurydzianym, jakaś nowość. Ja mam z feretti i to jest chyba ich nowatorski produkt, wiec nie wiem czy inne firmy robia cos takiego, zwlaszcza, ze te z feretti tez sie calkiem niedawno pokazały... no ale to super wynalazek moim zdaniem

12

Yhym, dzięki za odpowiedź, zaraz w necie poszukam sobie więcej informacji na temat tej kołdry. A próbowałaś kłaść spać swojego synka w śpiworku, żeby nie spał odkryty, tak jak to ma miejsce po rozkopaniu się spod kołdry? Bo ja już sama nie wiem jaki jest najlepszy sposób na rozwiązanie naszego problemu... sad
Może rzeczywiście kupię tę kołdrę, o której pisałaś, skoro u Was się sprawdziła.

13

ja nigdy nie stosowałam śpiworka, choć powiem że problem z odkopywaniem się w nocy dalej jest... nie wiem ale sama bym nie chciała spać w śpiworze dlatego też nie kupowałam go dla dziecka. wydaje mi się, że takie coś mocno ogranicza ruchy w czasie spania.

14

Też tak myślałam Sylfka:) Ale powiem Ci że mam śpiworek i nie ma takiego problemu. Może to też zależy od firmy,jak dobrze zrobiony i dopasowany do wieku to się sprawdza. Ja mam  feretti, z tego co widzę firma znana:) I poza tym nie zgrzewa się maluszek w nim,skóra oddycha więc wszystko jest jak należy. Ja z kolei mam jedno pytanie. Mój maluch nie jest alergikiem a chciałam się dowiedzieć czy w przypadku dzieci z alergią kołderka się sprawdza? Moja przyjaciółka ma taki problem i lekarz polecił jej stosować  produkty antyalergiczne. Czytałam,że mają atest,więc raczej ok,ale jak któraś mama stosowała to chciałabym się jeszcze upewnić czy dobrze kombinuję:)

15

Fasolko, ja mam kołderkę, która umożliwia dobrą samoregulację temperatury i wilgoci, ale głównie dlatego, że zależało mi na czymś antyalergicznym, ale moje koleżanki kładą dzieci w śpiworkach i też jest wszystko ok o ile śpiworek jest dobrej jakości, bo niektóre są z bardzo kiepskich materiałów ;/

16

sylfka napisał/a:

ja nigdy nie stosowałam śpiworka, choć powiem że problem z odkopywaniem się w nocy dalej jest... nie wiem ale sama bym nie chciała spać w śpiworze dlatego też nie kupowałam go dla dziecka. wydaje mi się, że takie coś mocno ogranicza ruchy w czasie spania.

czy ogranicza ruchy? to zależy jaki kupisz, jeśli "dopasowany" to wiadomo że dziecku może być lekko niewygodnie, uważam że lepiej kupić większy, bo i na dłużej wystarczy przy szybkim tempie wzrostu dzieci, poza tym śpiworki teraz są tak szyte żeby nie ograniczać ruchów dziecka (są szerokie)  i by maluchy miały w nich ciepło i wygodnie

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

17

Przeglądam właśnie forum w poszukiwaniu informacji na temat pościeli dla dzieci i trafiłam na temat o śpiworkach. Planuję kupić 1,5 rocznemu maluchowi jakąś porządną pościel, ale widzę tu wiele pozytywnych opinii na temat śpiworków no i teraz się zastanawiam, czy one są przeznaczone dla starszych dzieci czy dla maluchów również?

18

Widze ze swietna sprawa z tymi spiworkami smile A czy polecilibyście go dla noworodka? Czy raczej przeznaczony jest dla starszych, kilkumiesiecznych maluchów? U mnie w domu zimą jest nieco chłdno mimo ogrzewania dlego fajna sprawa z tymi spiworkami i teraz sie zastanawiam co kupić. Ten misiu jest słodki !!!

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

19

No właśnie też jestem tego ciekawa. Oglądałam różne śpiworki w necie i są też takie dla niemowlaków, więc chyba nadają się też dla takich maluchów wink

20

Iziaaak, ja się ostatnio dowiedziałam, że dla noworodka to najlepiej kupić rożek, a śpiworek jest dobry dla ciut większych maluchów wink

21

Chyba nie napisałam na co się w końcu zdecydowałam smile Kupiłam śpiworek z firmy Feretti dla mojego chrześniaka i ostatnio dowiedziałam się, że maluch w niczym innym już nie śpi jak właśnie w śpiworku i jest to dla niego idealne rozwiązanie, bo w nocy nie odkrywa się i nie marznie. Sam śpiworek dobrze się pierze i jest porządnie wykonany. Czyli prezent w 100% trafiony smile

22

Tak, dla niemowlaka kupiłabym zdecydowanie rożek. Poszukałabym raczej czegoś takiego: http://www.ceneo.pl/showPicture.aspx?productID=1506530 , niż rożka w formie becika. Taki, swoją drogą też Feretti, można swobodnie rozwinąć, żeby stworzyć matę, na której można np. przewinąć maluszka smile Co do śpiworków, to wiem, że produkowane są w kilku rozmiarach, tak że powinnaś znaleźć idealny dla wieku i wzrostu Twojego dzieciaczka smile

23

my akurat mamy spiworek z womaru z polaru, naprawde bardzo cieply i fajny bo sluzy i do wozka i w domu, mozna go tez wykorzystac jako kocyk
taki

24

Verona, taki śpiworek z polaru na pewno musi być bardzo cieplutki, ale powiedz, czy przepuszcza powietrze? Maluszek nie poci się w nim? Takie bawełniane na pewno są bardziej przewiewne. Wiadomo, że bawełna generalnie jest zdrowsza smile

25

A czy to ma jakiekolwiek znaczenie, żeby śpiworek był przewiewny? Myślałam, że najważniejsze jest to, żeby dzieciaczek nie marzł, żeby było mu cieplutko, szczególnie teraz, zimą...

26

Ma znaczenie. I to ogromne! wink Wcześniej kładliśmy naszą małą spać w jakiejkolwiek pościeli. Często rozkopywała się w nocy, bo pociła się pod nią. Wiadomo, że maluch nie zawsze jest w stanie sam z powrotem się okryć, więc leżała tak długo bez przykrycia, aż któreś z nas, mąż albo ja, nie zareagowało. Często się przeziębiała, a i nasz sen nie był komfortowy, bo ciągle wstawaliśmy, żeby sprawdzić wink Bawełniana pościel przepuszcza powietrze, dziecko się nie zgrzeje, nic mu nie przeszkadza, nie odkrywa się i śpi dobrze. Poza tym bawełna też jest cieplutka. Tak samo, jak polar. Nie wiem tylko, czy polar przepuszcza dobrze powietrze, czy raczej izoluje?

27

Nali - tez mielismy taki dylemat, bo do wyboru byla welna i polar, ale zaufalismy opinii i sie okazalo, ze bardzo dobrze przepuszcza powietrze tzw cyrkulacja, przy temp w pokoju 20-22 nie ma mowy o przegrzaniu, na dworze to samo, wszystko jest w porzadku

28

odświeżę trochę temat smile szukałam ostatnio śpiworków dla swojej córeczki i trafiłam na taką stronkę:http://www.bezpiecznysendziecka.pl/ chodzi o bezpieczeństwo dziecka podczas snu. Polecam przeczytać to każdej mamie, która ma małego szkraba. A i oczywiście kupiłam dwa śliczne śpiworki i uważam, że to zdecydowanie dobre rozwiązanie dla dziecka smile

29 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2013-08-29 22:02:26)

u nas sprawdziły się spiworki. mamy dwa spiworki - jeden na lato cienki, a drugi na zime / jesien grubszy. kolderki to byla kiepska opcja. potrafilam nie spac kilka nocy bo moj synek sie tak rozkopywal a potem nogi zimne sad i pobudka sad ale spiworki spisaly sie na medal smile

30

Ooo...Nawet nie wiedziałam, że jest takie rozwiązanie.
Moja żaba też nie lubi się przykrywać. Teraz to pół biedy bo jest ciepło, ale zimą...

A mam pytanie. W takim śpiworku dziecko ma możliwość spania na boczku?
Lenka przekręca się z boku na bok i rzadko śpi na pleckach, więc chciałabym żeby było jej nie tylko ciepło, ale i wygodnie. smile

W życiu nie ma Game Over. Jest tylko Next Level. smile

31

U nas śpiworek tylko na dwór smile Przy takiej zimie się sprawdza. W domu skłaniamy się ku kocykom.

32

Ja jestem za śpiworkiem maluszek się nie odkopuje w nocy,bardzo fajne i dobre są śpiworki dreamer,nie przegrzewają dziecka ale też dziecko w nim nie marznie.Dla mnie rewelacja

33

dla mnie też przydatny jest śpiworek, jeżeli chodzi o model to mamy etoile

Posty [ 34 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Śpiworek do spania dla maluszka