odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

1 Ostatnio edytowany przez martatoja (2014-09-17 17:14:03)

Temat: odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

Pod koniec miesiąca zaprzestane stosowania krążka Nuva Ring (głównie z powodu wzrostu wagi +15kg) Czego mogę się spodziewać po odstawieniu? jakie objawy mogą nastąpić i czy jest możliwość zapobiegnięcia im w jakiś sposób? Jakie miałyście doświadczenia po odstawieniu antykoncepcji hormonalnej? Ile trwało zanim organizm wrócił do punktu wyjściowego? Jakie jest prawdopodobieństwo jeśli kiedyś w przyszłości chciałabym zacząć używać tabletek antykoncepcyjnych czy to że, po Nuva Ring przytyłam oznacza, że raczej przy każdej antykoncepcji hormonalnej jestem na to skazana?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

maratoja Ja miałąm Nuvaring nie przytyłam nawet kg ...Więc nie wiem czym to spowodowane , nie miałam też żadnych dolegliwośc ani podczas brania ani podczas odstawienia ..Tylko wiesz że zwiększasz ryzyko zajścia w ciąże ? Najpierw udaj się do ginekologa zbadaj się , i widocznie inna metoda antykoncepcji bd ci pisana , lub - nie przytyłaś wcale z Nuvaringu tylko jedzenia braku ruchu itp itd ..Niewiem nie znam Cię
To że jakaś metoda koncepcji nie zadziała wcale nie oznacza że każda inna będzie niosła z soba te same skutki smile

3

Odp: odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

nie mam skłonności do tycia, przez lata moja waga utrzymywała się na takim samym poziomie, cudem było przytyć 1kg, więc jestem pewna, żę to od Nuvaringu, chce narazie odpocząć od hormonów, przejść na prezerwatywy. Co masz na myśli pisząc "zwiększasz ryzyko zajścia w ciążę"? Po odstawieniu Nuvaringu i używaniu prezerwatyw jest większe ryzyko?

4

Odp: odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

Oczywiście , lekarz Ci nie mówił ??

Jeśli jest przerwa w ciagu brania krążków ta tygodniowa krażek dalej nas " zabezpiecza " ma taka substancie  tak ? Ale bierzeż krążek co 3 tyg regularnie , natomiast po odstawieniu i minięciu tego tygodnia zalecane są prezerwatywy ponieważ kobieta staje się " bardziej płodna " to okres podajże ok 3 mc.( mówie jak mi lekarz mówił ) A tak pozatym w każdym opakowaniu krążku jest instrukcja taka książeczka prawda ? Nie czytałaś jej ? Tam jest jak przerwać , jak działa z innymi lekami , skutki uboczne jak wkładać itp itd ...
W przypadku planowania ciąży po odstawieniu nic ci nie grozi żadne tam  ryzyko jak po tabletkach , ale jeśli chcesz odstawić a.nie być w ciaży to.lepiej pamiętajcie o prezerwatywie smile nie musisz.ale możesz zajść w ciąże nawet w 1 cyklu po odstawieniu .. Ja zaszłam.w 3 ( z tymże z.innych przyczyn straciżam ) także powodzenia smile

5

Odp: odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

W książeczce na temat odstawienia nie ma nic poza tym, że można to zrobić  w dowolnym momencie i żeby nie zajść w ciąże należy stosować inne metody antykoncepcji (logiczne). Nie wyobrażam sobie nie zabezpieczać się wcale po odstawieniu krążka. Po odstawieniu krążka kobieta ogólnie staje się płoda (w trakcie stosowania krążka była zabezpieczona, można powiedzieć nie narażona na zapłodnienie) a to czy mniej czy bardziej staje się płodna to chyba żadna różnica jeśli nie chce się zajść w ciążę to czy jestem płodna czy wybitnie płodna to i tak aby uniknąć ciąży w obu przypadkach używam (w moim przypadku) prezerwatywy. Nie za bardzo rozumiem w jaki sposób zwiększam ryzyko zajścia w ciążę skoro dalej będę zabezpieczona tylko, że już nie Nuvaringiem a prezerwatywami.

6

Odp: odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

Ja odstawiłam tabletki na rzecz cyclotestu do npr. Po odstawieniu libido wróciło prawie natychmiast, ale 2 pierwsze cykle były długie tak po  35 dni. Potem wróciły do 28-29 dni. Bóle głowy ustąpiły po pierwszych paru dniach. Cellulit zaczął sie zmiejszać dopiero jak zaczełam biegać

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ANTYKONCEPCJA HORMONALNA ORAZ NATURALNA » odstawienie Nuva Ring / antykoncepcji hormonalnej

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024