SEKS W ISLAMIE - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 65 z 148 ]

1 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 10:58:52)

Temat: SEKS W ISLAMIE

Rozmowy z moimi koleżankami i ich decyzje w sprawie wybory arabów muzułmanów na partnerów seksualnych skłoniły mnie żeby wam drogie forumowiczki i czytelniczki tego forum pokazać jak islam podchodzi do seksualności kobiet.
Tu macie filmik oglądnijce cały ale szczególnie od minuty 27 : 20 sekund.

https://www.youtube.com/watch?v=vlCAp6GuHnE

Jest trochę o islamie w internecie i jako że niedługo jeśli się nie przebudzimy w Europie będzie panował islam warto zapoznać się z tematem.

Islam to nie jest religia pokoju,  to religia przemocy.

Tu jeszcze taki tylko  filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=h6viZhG1CtY

Miłego oglądania smile

A tu jak ktoś chce dowiedzieć się o Islamie i muzułmanach w Europie bardziej w kontekście politycznym

https://www.youtube.com/watch?v=48zcPakMWBg

Miłego oglądania smile


Perspektywa kalifatu w Europie jest bardzo prawdopodobna.  Kiedyś północna Afryka i bliski wschód (podobnie jak teraz Europa) były chrześcijańskie nie było islamu.
Dzisiaj np w Arabi Saudyjskiej za uczestnictwo we mszy świętej jest kara śmierci. Bodaj w zeszłym tygodniu stracono za uczestnictwo we mszy chrześcijańskiej 44 osoby. Wyrok wydał sąd prawomocnie działający w Arabii Saudyjskiej.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: SEKS W ISLAMIE

Seba, żebyś się tylko nie zdziwił, jak chrześcijaństwo podchodzi do seksualności kobiet. big_smile

A swoją drogą to powinno być chyba w dziale "Religia"... smile

3 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 15:01:10)

Odp: SEKS W ISLAMIE
Vian napisał/a:

Seba, żebyś się tylko nie zdziwił, jak chrześcijaństwo podchodzi do seksualności kobiet. big_smile

Wiem jak podchodzi. Kobiecie krzywda się nie dzieje. Nie są obrzezane, nie ma haremow itp.
Powiem więcej, to jak księża (i chrześcijaństwo) odnoszą  się do seksualności człowieka dużo bardziej pokrywa się z tym w jaki do seksu podchodzą kobiety niż mężczyźni. Kobiecie dużo łatwiej się w to (nauka kościoła) wpasować niż chłopakowi. To jak podchodzą do seksualności kobiety jest bardzo zbieżne z tym jak o seksualności mówią księża, i zupełnie inne niż podejście facetów.
Z tego co się nauczyłem godność kobiety jest wyjątkowo ważna w chrześcijaństwie.

4

Odp: SEKS W ISLAMIE

Seba, Biblii to Ty nie czytałeś, co? smile
I Biblia, i Tora, i Koran mają kobiety w pogardzie jako coś gorszego od mężczyzny. Tak samo Ojcowie Kościoła, imamowie i ortodoksyjni rabini.
Po prostu muzułmanie podchodzą do tego dosłownie, a chrześcijanie nader często sobie olewają i wybierają to, co im pasuje.

5 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-09-14 15:32:48)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Mimo wszystko chrześcijanie nie zezwalają na śluby z kilkulatkami w świetle prawa. W chrześcijańskich krajach pedofilia to jednak przestępstwo...

6

Odp: SEKS W ISLAMIE
Iceni napisał/a:

Mimo wszystko chrześcijanie nie zezwalają na śluby z kilkulatkami w świetle prawa. W chrześcijańskich krajach pedofilia to jednak przestępstwo...

Tylko co z tego, skoro pedofile (również w sutannach) nie dostają adekwatnych kar?

7

Odp: SEKS W ISLAMIE

Znaczy będziesz popierać islam bo niektórzy księża nie zostali odpowiednio ukarani?

Bo według mnie to DUŻO  z tego.

8

Odp: SEKS W ISLAMIE
Iceni napisał/a:

Znaczy będziesz popierać islam bo niektórzy księża nie zostali odpowiednio ukarani?

Bo według mnie to DUŻO  z tego.

Nie popieram Islamu w żaden sposób.
Przekonałam się na własnej skórze, jacy są faceci wyznający tą religię (żyłam z Marokańczykiem).

9

Odp: SEKS W ISLAMIE

No wiec , jakby nie było, nie jestem zwolenniczką żadnej religii, ale patrząc na to, co dzieje się w krajach islamskich - póki mam wybór, wybiorę jednak chrześcijaństwo.

10 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 18:12:31)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Ja pracowałem zagranicą na wakacjach z muzułmaninem z Gwinei w Afryce. Nawet był moim że tak powiem dobrym kolegą dużo rozmawialiśmy o religii też.  Po tym czego dowiedziałem się od niego  o islamie stwierdzam że ludzie praktykujący koran mogą być niebezpieczni dla chrześcijan.Tam jest pranie mózgu ukierunkowane na nienawiść do chrześcijan. Mówię wam trzeba się przed tym bronić.
Dziewczyny czy naprawdę doświadczyłyście zła, które wynikało by z nauk chrześcijańskich, czy powtarzacie jakieś  zmanipulowane informacje pochodzące z naszych mediów??
Z tego co wiem (CZYTAM NAWET NA TYM FORUM) to większość z was chce żeby ich facet był:
inteligentniejszy od was,
silniejszy od was,
wyższy od was,
itp..
ogólnie po prostu lepszy od was.
Czyż nie ????

11

Odp: SEKS W ISLAMIE

Nie.

12 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 18:23:35)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Macie tu jeszcze trochę o SEKS A ISLAM smile

Oglądajcie smile smile

https://www.youtube.com/watch?v=xFn0o4lRRWI

13 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-09-14 18:24:43)

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

Z tego co wiem (CZYTAM NAWET NA TYM FORUM) to większość z was chce żeby ich facet był:
inteligentniejszy od was,
silniejszy od was,
wyższy od was,
itp..
ogólnie po prostu lepszy od was.
Czyż nie ????

Hahahahaha big_smile
Nie.

W ogóle co to za pomysł, że wyższy=lepszy. big_smile To jak jakaś kobieta ma 1,90m i jest wyższa od swojego faceta, to jest lepsza? Co to, konkurs z 1 klasy, kto więcej urósł przez wakacje? big_smile

14 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 18:28:21)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Nie spotkałem jeszcze dziewczyny, która chciała by faceta:
głupszego, słabszego itp od niej samej

Natomiast facetowi nie przeszkadza to że ma dziewczynę: słabszą od siebie głupszą od siebie itp.

Są pewne rzeczy (prawa natury), którym nie da się zaprzeczać tak jak nie da się zaprzeczyć że 1+1 = 2

15

Odp: SEKS W ISLAMIE

A słyszałeś kiedyś o RÓWNOŚCI?

Jak widać można być chrześcijaninem o islamskiej mentalności...

16

Odp: SEKS W ISLAMIE

Ja bym chciała, żebyśmy mniej więcej na równo ze sobą. On może być silniejszy fizycznie, ja psychicznie, ja mogę więcej wiedzieć o jednym, on o czymś innym.

Dla mnie być z kimś głupszym i słabszym od siebie tylko po to, żeby sobie podbić ego, jest gówniarskie i tylko słabi ludzie tego chcą. smile
Tak samo szukanie kogoś, kto nas przepchnie przez życie i będzie silny i mądry za nas. Człowiek się sam powinien rozwijać.

17

Odp: SEKS W ISLAMIE

Tu większe znaczenie ma krąg kulturowy, a nie religia. Na jednym z for często rozmawiałem z Polką, która zdaje się ze względu na małżeństwo przeszła na islam. Rozmawiało się z nią dobrze i nie zauważyłem uprzedzeń do chrześcijaństwa. Z resztą w Polsce mamy wyznawców islamu tatarów i nie ma z nimi najmniejszych problemów.
Pamiętam też inną Polkę, która wyszła za Turka z części zachodniej i ona też mówiła, że nie ma tu problemów, ale już zupełnie sprawa wygląda w części wschodniej Turcji.

18 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-09-14 18:38:29)

Odp: SEKS W ISLAMIE

O dziwo się zgadzam z adamajkisem. Dorzuciłabym, że znaczenie ma też kraj (typowy Libańczyk będzie miał jednak ciut inne poglądy społeczne niż Saudyjczyk) i to, czy ktoś pochodzi z dużego miasta, jest wykształcony, czy z małej zapadłej wioseczki i kształcił go najwyżej miejscowy imam.

I co do tej pedofilii to macie rację, tu przegrywa oczywiście islam cholernie mocno, ale oglądałam parę dokumentów o fundamentalistycznych kościołach ze Stanów, gdzie wierni bardzo mocno i wiernie trzymają się Biblii - tam miejsce kobiety nie wygląda za szczególnie, np. żona nie ma prawa korzystać samochodu bez zgody męża, chodzić sama na zakupy, chyba, że za wyraźnym pozwoleniem, nie posiada żadnych pieniędzy, jeśli coś zarabia, to wszystko oddaje mężowi, a kiedy mąż wychodzi do pracy albo wraca do domu, dobra żona zakłada/zdejmuje mu buty. Serio.
Zresztą te kościoły są często bardzo szowinistyczne i agresywnie nastawione do osób o innych poglądach, dokładnie tak, jak w krajach muzułmańskich.

19 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 18:58:11)

Odp: SEKS W ISLAMIE
Vian napisał/a:

oglądałam parę dokumentów o fundamentalistycznych kościołach ze Stanów, gdzie wierni bardzo mocno i wiernie trzymają się Biblii - tam miejsce kobiety nie wygląda za szczególnie, np. żona nie ma prawa korzystać samochodu bez zgody męża, chodzić sama na zakupy, chyba, że za wyraźnym pozwoleniem, nie posiada żadnych pieniędzy, jeśli coś zarabia, to wszystko oddaje mężowi, a kiedy mąż wychodzi do pracy albo wraca do domu, dobra żona zakłada/zdejmuje mu buty. Serio..

To ty oglądałaś program o jakiś amerykańskich sektach sekach sektach !!!!! Nie myl sekt z cheścijaństwem - katolicyzmem

Chrześcijanie walczą z czymś takim  -- z sektami


Vian zależy jakie kryteria przyjmuje się oceniając człowieka
Jeśli za kryterium oceny człowieka przyjmiemy to co mówił JP2 czyli
Człowieka trzeba mierzyć miarą serca - sercem
To to co ja napisałem jest bez sensu


Ale jeśli weźmiemy jednostki fizyczne

To to co ja napisałem ma jednak jakiś sens.

Vian tu się asekurujesz, że FACET ma być taki sam

Facet nie musi się asekurować bez problemu może mieć mniej inteligentna dziewczynę.

20

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:
Vian napisał/a:

oglądałam parę dokumentów o fundamentalistycznych kościołach ze Stanów, gdzie wierni bardzo mocno i wiernie trzymają się Biblii - tam miejsce kobiety nie wygląda za szczególnie, np. żona nie ma prawa korzystać samochodu bez zgody męża, chodzić sama na zakupy, chyba, że za wyraźnym pozwoleniem, nie posiada żadnych pieniędzy, jeśli coś zarabia, to wszystko oddaje mężowi, a kiedy mąż wychodzi do pracy albo wraca do domu, dobra żona zakłada/zdejmuje mu buty. Serio..

To ty oglądałaś program o sektach sekach sektach !!!!! Nie myl sekt z cheścijaństwem - katolicyzmem

O kościołach. I nie wiem, czym niby tamte kościoły się różnią od kościoła katolickiego poza ilością wiernych.

Vian tu się asekurujesz, że FACET ma być taki sam

Gdzie napisałam, że ma być "taki sam"?
Chyba ciut nie zrozumiałeś.
Ma do mnie pasować, a więc nie być ani lepszy, ani gorszy. Jak z butami - mają być ani za duże, ani za małe.

A jak komuś pasuje brać kogoś głupszego od siebie - cóż, to już skomentowałam powyżej, co o tym myślę.

21 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 19:10:49)

Odp: SEKS W ISLAMIE
Vian napisał/a:

O kościołach. I nie wiem, czym niby tamte kościoły się różnią od kościoła katolickiego poza ilością wiernych.

To nie są chrześcijanie to są sekty zrozum to.
Kościół katolicki z tym walczy i przed tym ostrzega.
To nie ma nic wspólnego z kościółme chrześcijańskim to jest największy wróg kościóła

Vian napisał/a:

A jak komuś pasuje brać kogoś głupszego od siebie - cóż, to już skomentowałam powyżej, co o tym myślę.

Uwierz mi dla faceta to niema znaczenia.
Jeśli dziewczyna jest w miarę uczciwa dobra to jej poziom inteligencji nie jest istotny dla faceta.
FACET NIE DYSKWALIFIKUJE  DZIEWCZYNY MNIEJ  INTELIGENTNIEJSZEJ OD SIEBIE UWIERZ

Ty dyskwalifikujesz facetów mniej inteligentych od Ciebie

W sumie to jest to o czym ja piszę

22

Odp: SEKS W ISLAMIE

seba1 dobrze radzę nie wchodzić z Vian w rozmowy o chrześcijaństwie, a w szczególności o katolicyzmie - szkoda czasu. Niestety to osoba uprzedzona.

23 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 19:15:52)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Jeśli ona p...   (pisze oczywiście wink )takie rzeczy to aż trzeba pisać. Brak elementarnej wiedzy nie może w ogóle dyskutować na ten temat.

Vian napisał:

O kościołach. I nie wiem, czym niby tamte kościoły się różnią od kościoła katolickiego poza ilością wiernych.
To nie są chrześcijanie to są sekty zrozum to.
Kościół katolicki z tym walczy i przed tym ostrzega.
To nie ma nic wspólnego z kościółme chrześcijańskim to jest największy wróg kościóła

Vian napisał:

A jak komuś pasuje brać kogoś głupszego od siebie - cóż, to już skomentowałam powyżej, co o tym myślę.
Uwierz mi dla faceta to niema znaczenia.
Jeśli dziewczyna jest w miarę uczciwa dobra to jej poziom inteligencji nie jest istotny dla faceta.
FACET NIE DYSKWALIFIKUJE  DZIEWCZYNY MNIEJ  INTELIGENTNIEJSZEJ OD SIEBIE UWIERZ

Ty dyskwalifikujesz facetów mniej inteligentych od Ciebie

W sumie to jest to o czym ja piszę

24 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-09-14 19:21:24)

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:
Vian napisał/a:

O kościołach. I nie wiem, czym niby tamte kościoły się różnią od kościoła katolickiego poza ilością wiernych.

To nie są chrześcijanie to są sekty zrozum to.
Kościół katolicki z tym walczy i przed tym ostrzega.
To nie ma nic wspólnego z kościółme chrześcijańskim to jest największy wróg kościóła

Nie ma takiego pojęcia jak "kościół chrześcijański". Jeden. Są tylko kościołY chrześcijańskie i są ich setki.
Jest kościół katolicki, anglikański, ewangelicko-augsburski, prawosławny etc etc.
Myślę, że powinieneś sprawdzić pojęcie "chrześcijanin", bo bardzo niemądre rzeczy mówisz. smile

A jak komuś pasuje brać kogoś głupszego od siebie - cóż, to już skomentowałam powyżej, co o tym myślę.
Uwierz mi dla faceta to niema znaczenia.
Jeśli dziewczyna jest w miarę uczciwa dobra to jej poziom inteligencji nie jest istotny dla faceta.
FACET NIE DYSKWALIFIKUJE  DZIEWCZYNY MNIEJ  INTELIGENTNIEJSZEJ OD SIEBIE UWIERZ

A mądrzejsze, silniejsze, wyższe czyli ogólnie LEPSZE od siebie?
Bo o takich jakoś przypadkiem nie wspomniałeś... ;-)

25 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 19:24:50)

Odp: SEKS W ISLAMIE
Vian napisał/a:

Nie ma takiego pojęcia jak "kościół chrześcijański"

Są kościóły chrześcijańskie - szerszy kontekst o to mi chodziło

Kościoły chrześcijańskie

Dokładna klasyfikacja Kościołów oraz związków chrześcijańskich i zapożyczających z chrześcijaństwa.

Poniższa klasyfikacja oparta jest na tradycyjnym i najczęściej stosowanym podziale chrześcijaństwa na trzy gałęzie: katolicyzm, protestantyzm i wschodnią ortodoksję (prawosławie i kościoły orientalne)[1] ? mający podstawy w genetycznej i historycznej klasyfikacji wyznań chrześcijańskich. Często jednak niektóre wyznania zalicza się do dwóch wielkich gałęzi, lub uznaje za gałąź odrębną: np. anglikanizm uznawany często za ?drogę środka? (via media) między katolicyzmem a protestantyzmem, czy też orientalne Kościoły wschodnie odróżniane od prawosławia[2]. Inny podział znowu jeszcze bardziej upraszcza klasyfikację dzieląc chrześcijaństwo po prostu na dwie gałęzie: zachodnią (katolicką i protestancką) lub katolicko-prawosławną i protestancką[3]. Niektóre kościoły różnych gałęzi nawiązują między sobą interkomunię.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kościoły_chrześcijańskie

26 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-09-14 19:25:33)

Odp: SEKS W ISLAMIE

No, nareszcie. ;-) Załapałeś.

Nie ma tak, że jest jeden true kościół katolicki, a cała reszta to sekty. Tzn ortodoksyjny ultrakatolik będzie to tak postrzegać, ale dla ortodoksyjnego ewangelika to katolicy będą sektą. ;-)

27 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 19:34:35)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Facet jest otwarty
1) i na inteligentniejsze od siebie tylko jak sama piszesz VIAN na takie raczej niema szans bo kobieta nie chce głupszego faceta od siebie I TAKIEGO DYSKWALIFIKUJE
2) i na mniej inteligetne od siebie ważne żeby była ona poprostu dobra
Facet mierzy w tym przypadku serecm drugiego człowieka tak jak chiał tego JP2 żebyśmy oceniali drugiego człowieka.
Kobieta natmiast użytecznością (mniej inteligenty jest dyskalifikowany - za mało użyteczny)

VIAN ty nie wiesz o czym piszesz. jak możesz mylić jakieś amerykańskie sekty z  chrześcijaństwem sad=(=(=(=(

28

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

VIAN ty nie wiesz o czym piszesz. jak możesz mylić jakieś amerykańskie sekty z  chrześcijaństwem sad=(=(=(=(

Ok, poddaję się. big_smile
Masz listę kościołów, sam ją sobie wygooglowałeś, na tej liście są te kościoły, a Ty się dalej zapierasz, że to nie kościoły. Ok, co ja się będę kopać z koniem. ^^'

Facet mierzy w tym przypadku serecm drugiego człowieka tak jak chiał tego JP2

big_smile

Ciekawe, ja jakoś nie widzę tych tłumów facetów, którzy chętnie wejdą w związek z kobietą, przy której będą się czuli GORSI, bo ona będzie mądrzejsza, atrakcyjniejsza, będzie dużo lepiej zarabiać, będzie miała wyższe stanowisko i ciekawszą osobowość. ^^

No ale skoro tak twierdzisz... tongue

29

Odp: SEKS W ISLAMIE

Seba, ale jeżeli określasz mianem "sekt" kościoły amerykańskie i nie chcesz zaliczyć ich do chrześcijaństwa to powinieneś być konsekwentny i okreslać mianem "sekty" również wiele odłamów islamskich. Bo NIE MA  czegoś takiego jak jeden, jednorodny islam. W islamie jest co najmniej kilka odłamów  i praktyki akceptowane w jednym są tępione w innym.
Określanie wszystkich jako "muzułmanie" jest tak samo trafne jak stawianie w jednym rzędzie chrzescijan katolika, mormona i prawosławnego.

30

Odp: SEKS W ISLAMIE

Czekam na opinię facetów.
Facet jest otwarty
1) i na inteligentniejsze od siebie tylko jak sama piszesz VIAN na takie raczej niema szans bo kobieta nie chce głupszego faceta od siebie I TAKIEGO DYSKWALIFIKUJE
2) i na mniej inteligetne od siebie ważne żeby była ona poprostu dobra

Dobra nie wiem o czym ty ogladałaś ten program ale to czym ty piszesz wskazuje na sektę.
Znam prawosławnych protestantów katolików nie spotkałem się z dyskryminacja kobiet w chrześcijaństwie
Podział chrześcijaństwa to
katolicyzm
kościoły wschodnie
protestantyzm
anglikanizm
+ sekty

Ja tu dokładnie nie zagłębiałem się w tą tematykę  nie chciałem ponieważ to jest  temat na dłuższą dyskusję.

31

Odp: SEKS W ISLAMIE

Oj widzę że tu dłuższa dyskusja się szykuje.

32

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

nie spotkałem się z dyskryminacja kobiet w chrześcijaństwie

Kobieta w chrześcijaństwie

?Zarodek płci męskiej staje się człowiekiem po 40 dniach, zarodek żeński po 80. Dziewczynki powstają z uszkodzonego nasienia lub też w następstwie wilgotnych wiatrów.? (św. Tomasz z Akwinu)

?Kobiety są przeznaczone głównie do zaspokajania żądzy mężczyzn.? (Jan Chryzostom, 349-407, gr.)

?Kobieta jest istotą pośrednią, która nie została stworzona na obraz i podobieństwo Boga. To naturalny porządek rzeczy, że kobieta ma służyć mężczyznie.? (św. Augustyn 354-430 ? jeden z najznakomitszych ojców Kościoła)

?Wartość kobiety polega na jej zdolnościach rozrodczych i możliwości wykorzystania do prac domowych? (św. Tomasz z Akwinu, mędrzec Kościoła, 1225-1275)

?Kobieta winna zasłaniać oblicze, bowiem nie zostało ono stworzone na obraz Boga.? (Ambroży, mędrzec Kościoła, 339-397)

?Kiedy widzisz kobietę, pamiętaj, to diabeł! Ona jest swoistym piekłem!? (Papież Pius II, 1405-1464)

?Kobiety ze swej natury są przeznaczone do wspólnych uciech.? (Kapokrates, założyciel klasztoru)

?Kobiety są błędem natury... z tym ich nadmiarem wilgoci i ich temperaturą ciała świadczącą o cielesnym i duchowym upośledzeniu... są rodzajem kalekiego, chybionego, nieudanego mężczyzny... Pełnym urzeczywistnieniem rodzaju ludzkiego jest mężczyzna.? (św. Tomasz z Akwinu)

?Dziewczęta noszące spódniczki mini, pójdą do piekła.? (Wild, SJ, XX w.)

?Kobiecie przystoi jedynie szata żałobna. Skoro tylko przekroczy próg wieku dojrzałego, winna zasłonić swe gorszące oblicze, by nie utracić szczęśliwości wiecznej.? (Tertulian, pisarz chrześcijański)

?W miejscu, w którym zatrzyma się ksiądz, nie powinna przebywać żadna kobieta? (Synod Paryski, 846)

?Kobiecie nie wolno mieszkać w pobliżu kościoła.? (Synod w Coyaca, 1050)

?Księża, którzy udzielają noclegu kobietom i doznają przy tym z podniety, muszą zostać ukarani. Kobiety natomiast mają zostać sprzedane przez biskupa jako niewolnice.? (2. Synod w Toledo)

?U kobiety sama świadomość jej istnienia powinna wywoływać wstyd.? (Clemens Alexandrinus, 215)

?Kobietom nie wolno we własnym imieniu pisać ni otrzymywać listów? (Synod w Ewirze, IV w. n.e.)

?Cała płeć żeńska jest słaba i lekkomyślna. Uświęcona zostaje jedynie poprzez macierzyństwo.? (św. Jan Chryzostom, 349-407)

?Kobietom nie wolno śpiewać w kościele.? (św. Bonifacy, misjonarz benedyktyński, 657-754)

?Żona nie chce, chodz ty, dziewczę!? (Marcin Luter)

?W żadnej religii czy światopoglądzie kobieta nie jest tak szanowana i uważana, jak w chrześcijaństwie.? (Bernard Häring, teolog katolicki, XX wiek)
mateusz.pl




Btw, te kościoły z filmów zaliczały się do protestantyzmu.

33

Odp: SEKS W ISLAMIE

Nie, nie szykuje się dłuższa dyskusja, bo dla mnie ty jesteś takim samym fanatykiem jak ci muzułmanie, tyle że fanatykiem chrześcijanskim

Ja jestem przeciwna nie muzułmaństwu, chrześcijaństwu, judaizmowi czy Potworowi Spaghetti.  Jestem przeciwna religiom.

Wszystkim.

34 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 20:06:13)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Mówię wam. Przebywałem za granicą trochę czasu. Rozmawiałem na różne tematy z różnymi osobami. Ale to co usłyszałem od tego muzułmanina z Gwinei było inne niż wszystko co poznałem tam było dużo zła.
Rozmawia się z wami dziewczyny jakbyście były strasznie pokrzywdzone przez chrześcijaństwo.

35

Odp: SEKS W ISLAMIE
Iceni napisał/a:

Nie, nie szykuje się dłuższa dyskusja, bo dla mnie ty jesteś takim samym fanatykiem jak ci muzułmanie, tyle że fanatykiem chrześcijanskim

Ja nawet nie chodzę do kościoła big_smile.

36

Odp: SEKS W ISLAMIE

Oh my god! Przebywałeś za granicą!

Ja wciąż przebywam - i co?...

37

Odp: SEKS W ISLAMIE

Jeszcze garść cytatów prosto z Biblii. ;-)

Ef 5, 22-24
" 22 Żony niechaj będą poddane swym mężom, jak Panu, 23 bo mąż jest głową żony, jak i Chrystus - Głową Kościoła: On - Zbawca Ciała. 24 Lecz jak Kościół poddany jest Chrystusowi, tak i żony mężom - we wszystkim. "

1 Kor 11, 8-10
" 8 To nie mężczyzna powstał z kobiety, lecz kobieta z mężczyzny. 9 Podobnie też mężczyzna nie został stworzony dla kobiety, lecz kobieta dla mężczyzny. 10 Oto dlaczego kobieta winna mieć na głowie znak poddania, ze względu na aniołów. "

1 Kor 11, 5-6
" 5 Każda zaś kobieta, modląc się lub prorokując z odkrytą głową, hańbi swoją głowę; wygląda bowiem tak, jakby była ogolona. 6 Jeżeli więc jakaś kobieta nie nakrywa głowy, niechże ostrzyże swe włosy! Jeśli natomiast hańbi kobietę to, że jest ostrzyżona lub ogolona, niechże nakrywa głowę! "

Pwt 22, 5
" 5 Kobieta nie będzie nosiła ubioru mężczyzny ani mężczyzna ubioru kobiety; gdyż każdy, kto tak postępuje, obrzydły jest dla Pana, Boga swego. "

Rdz 3, 16
" 16 Do niewiasty [Bóg] powiedział: Obarczę cię niezmiernie wielkim trudem twej brzemienności, w bólu będziesz rodziła dzieci, ku twemu mężowi będziesz kierowała swe pragnienia, on zaś będzie panował nad tobą. "


Faktycznie, niesamowita estyma i szacunek wobec kobiet z nich przebija. big_smile

38

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:
Iceni napisał/a:

Nie, nie szykuje się dłuższa dyskusja, bo dla mnie ty jesteś takim samym fanatykiem jak ci muzułmanie, tyle że fanatykiem chrześcijanskim

Ja nawet nie chodzę do kościoła big_smile.

Fanatyz mnie polega na tym, że się chodzi do kościoła.
Fanatyzm to uważanie, że jedynie twoja prawda jest słuszna a inne trzeba zwalczac.

39

Odp: SEKS W ISLAMIE

każda ze znaczących na świecie religii ma w pogardzie kobiety i dlatego żadna nie jest dla mnie do zaakceptowania. różnią się od siebie formą i skalą dyskryminacji ale generalnie zawsze kobieta jest jednostką gorszą i mniej ważną.

40

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:
Iceni napisał/a:

Nie, nie szykuje się dłuższa dyskusja, bo dla mnie ty jesteś takim samym fanatykiem jak ci muzułmanie, tyle że fanatykiem chrześcijanskim

Ja nawet nie chodzę do kościoła big_smile.

JP2 nie byłby dumny. tongue

Wszystkim zainteresowanym tematyką polecam książkę Magaret Atwood "Opowieść podręcznej". Tam jest opisana wizja, jak by wyglądał kraj kierujący się fundamentalnie Biblią tak jak muzułmanie kierują się Koranem.
Bardzo, bardzo nieciekawie dla kobiet.

41 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 20:16:12)

Odp: SEKS W ISLAMIE

Po czynach ich poznacie.
W katolicyźmie jest papeiż i zachowuje pewne to ramy.
Uwierz kobietom krzywda się nie dzieje
Islam jest niebezpieczny ponieważ nie maja czegoś takiego jak papież i każdy interpretuje koran jak chce.

42 Ostatnio edytowany przez Iceni (2014-09-14 20:20:25)

Odp: SEKS W ISLAMIE

A co z protestantami i prawoslawnymi? Oni papieża nie mają...

Seba... rozumiem, że naoglądałeś się filmów propagandowych, ale już zaczynasz sypac argumentami z tych filmikow. Nie powtarzaj zaslyszanych "prawd". Mysl samodzielnie. Katolikow jest w sumie mniej niz prawoslawnych, protestantow itp razem wziętych. Papież nic w ryzach nie utrzymuje, bo wiekszosc chrzeacijan papieża NIE UZNAJE.

43

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

Po czynach ich poznacie.
W katolicyźmie jest papeiż i zachowuje pewne to ramy.
Uwierz kobietom krzywda się nie dzieje
Islam jest niebezpieczny ponieważ nie maja czegoś takiego jak papież i każdy interpretuje koran jak chce.

nie, nie każdy interpretuje jak chce. odłamów islamu jest mnogość, tak jak jest mnogość odłamów chrześcijaństwa, judaizmu etc. są mniej i bardziej radykalne, są też całkiem "reformowane", gdzie również niby nikomu się krzywda nie dzieje. chodiz raczej o to, ze w swoich fundamentach każda religia pogardza kobietami i nie traktuje ich na równi z jednostkami męskimi.

44

Odp: SEKS W ISLAMIE

A jednak nie przeprowadzają oni zamachów terrorystycznych nie toczą wojen.
Muzułmanie tak.

45 Ostatnio edytowany przez Vian (2014-09-14 20:22:47)

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

W katolicyźmie jest papeiż i zachowuje pewne to ramy.
Uwierz kobietom krzywda się nie dzieje

Raczysz żartować.
Ja tu w zakładce obok czytam, jak arcybiskup Wesołowski płacił nastoletniemu epileptykowi za seks lekami, teraz ów Wesołowski mieszka sobie w luksusowym pałacu dla duchownych w Rzymie, a Ty mi o pewnych ramach i papieżu piszesz..?

Chrześcijanie nie toczą wojen?! big_smile big_smile

46

Odp: SEKS W ISLAMIE

Nie wiedziałem że kobiety  w Polsce są aż tak antychrześcijańskie.
Teraz nie dziwie się że im wszystko jedno czy to arab czy polak. Dla mnie to smutne.

47

Odp: SEKS W ISLAMIE

Taaaak?

A slyszales kiedys o IRA, ETA?

Seba... proszę cię...

48

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

Teraz nie dziwie się że im wszystko jedno czy to arab czy polak. Dla mnie to smutne.

Mnie wszystko jedno, byle ateista.

49

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

A jednak nie przeprowadzają oni zamachów terrorystycznych nie toczą wojen.
Muzułmanie tak.

jak już idziemy tą drogą retoryki to możemy przypomnieć na przykłąd krucjaty.
naprawdę nie jestem zwolenniczką żadnej religii, ale mam uczulenie na postrzeganie muzułmanów przez pryzmat terrorystów. znam wielu wyznawców islamu i do terrorystów mają oni taki sam stosunek jak nie muzułmanie. uważają fanatyzm za najgorszą chorobę toczącą świat islamu. problem polega na tym, że o ludziach, którzy nie mordują, nie robią zamachów, za to wierzą, modlą się, chodza do meczetu i robią mnóstwo innych, często bardzo dobrych rzeczy, nikt nie mówi. bo i co to za informacja?

50

Odp: SEKS W ISLAMIE

Ale tu nie ma żadnej sprzeczności łamie nauki koscióła i tak naprawdę jest poza nim.
To nie kościół jest zły a człowiek który zdradza czynami jezusa i kościół
A jednak oznacza to poprostu że jednak nauki koscioła są dobre bo krytykujesz tego kiędza i mówisz o nim źle tak samo jak mówi o nim źle nauka kościoła. Zgadzasz się z nauką kościła bravo Intuicyjnie podążasz za nauką kościła.

51

Odp: SEKS W ISLAMIE

A co do "nie toczą wojen" to przepraszam bardzo - na Ukrainie teraz muzułmanie między sobą walczą?...

52

Odp: SEKS W ISLAMIE
Iceni napisał/a:

A co do "nie toczą wojen" to przepraszam bardzo - na Ukrainie teraz muzułmanie między sobą walczą?...

To pewno sekty są... big_smile big_smile

53 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 20:31:09)

Odp: SEKS W ISLAMIE

A slyszales kiedys o IRA, ETA?
co do "nie toczą wojen" to przepraszam bardzo - na Ukrainie teraz muzułmanie między sobą walczą?...

Tak to są terroryści ale oni nie podkładają bomb w imię jezusa a muzułamie tak All?hu Akbar

To są jedyni którzy modląc się do boga mordują.

54

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

Ale tu nie ma żadnej sprzeczności łamie nauki koscióła i tak naprawdę jest poza nim.
To nie kościół jest zły a człowiek który zdradza czynami jezusa i kościół
A jednak oznacza to poprostu że jednak nauki koscioła są dobre bo krytykujesz tego kiędza i mówisz o nim źle tak samo jak mówi o nim źle nauka kościoła. Zgadzasz się z nauką kościła bravo Intuicyjnie podążasz za nauką kościła.

pan raczy żartować. łamie nauki koscioła ale ów kosciół robi wszystko by go chronić. zreszta od lat twój kościół i twój papież robią wszystko, by chronić księży pedofilów. a już twój JPII był pionierem tych działań

55

Odp: SEKS W ISLAMIE
seba1 napisał/a:

A slyszales kiedys o IRA, ETA?
Tak to są terroryści ale oni nie podkładają bomb w imię jezusa a muzułamie tak All?hu Akbar

Obadaj sobie dokument "Camp Jesus", tam własnie chrześcijanie się nakręcają, że muzułmanie się zbroją i organizują ataki, więc oni też muszą się zbroić i organizować, bo inaczej zostaną w tyle. ;-)

56

Odp: SEKS W ISLAMIE

a już twój JPII był pionierem tych działań
Naoglądałaś się za dużo bajek w mediach.

Nie wiedziałem że Polki to takie ateistki masakra  sad=(=(=(=(

57

Odp: SEKS W ISLAMIE

Widzisz seba, problem jest w tym, że ty nawet w niektórych punktach masz rację, ale tę rację przekazujesz w tak nieudolny sposób, że niemal ją ośmieszasz.

Nie rób tego. Naprawdę nie jesteś w tym dobry. Nie rob tego, bo szkodzisz sprawie zamiast pomagac.

58 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 20:45:12)

Odp: SEKS W ISLAMIE

idzisz seba, problem jest w tym, że ty nawet w niektórych punktach masz rację, ale tę rację przekazujesz w tak nieudolny sposób, że niemal ją ośmieszasz.

Nie rób tego. Naprawdę nie jesteś w tym dobry. Nie rob tego, bo szkodzisz sprawie zamiast pomagac.

Tak tak tak Wy świetne naprawdę..........................

Wy dziewczyny niestety widzę nie jesteście wstanie niektóry rzeczy zrozumieć chyba to za trudne dla was sad=(=(...........

59

Odp: SEKS W ISLAMIE

wspaniały Jan Paweł II robił wszystko by tuszować afery pedofilskie w KK i cały świat go za to do dziś krytykuje. tylko w tym kraju nic na ten temat powiedziec nie można. i niczego sie nie naoglądałam, na szczęście umiem po prostu sięgnąć trochę głębiej niż do tego, czym karmią nas polskie media, w których krytyka tego człowieka zagraża wycieczką do sądu.

60

Odp: SEKS W ISLAMIE
Vian napisał/a:

Wszystkim zainteresowanym tematyką polecam książkę Magaret Atwood "Opowieść podręcznej". Tam jest opisana wizja, jak by wyglądał kraj kierujący się fundamentalnie Biblią.

Kiedyś czytałem książki Marksa oraz Lenina. Tam była opisana wizja, jak by wyglądał kraj kierujący się fundamentalnie zasadami socjalizmu. Wspaniale.
I co z tego?

61

Odp: SEKS W ISLAMIE
pitagoras napisał/a:
Vian napisał/a:

Wszystkim zainteresowanym tematyką polecam książkę Magaret Atwood "Opowieść podręcznej". Tam jest opisana wizja, jak by wyglądał kraj kierujący się fundamentalnie Biblią.

Kiedyś czytałem książki Marksa oraz Lenina. Tam była opisana wizja, jak by wyglądał kraj kierujący się fundamentalnie zasadami socjalizmu. Wspaniale.
I co z tego?

Tylko jak działała socjalistyczna utopia nie mieliśmy okazji się przekonać w praktyce, tak samo jak utopia Platona pozostaje tylko ideą, a jak działa fundamentalne religijnie państwo, to widzimy nawet teraz. I z reguły nie jesteśmy tym zachwyceni. ;-)

62

Odp: SEKS W ISLAMIE

Czekam na opinię facetów.
Facet jest otwarty
1) i na inteligentniejsze od siebie tylko jak sama piszesz VIAN na takie raczej niema szans bo kobieta nie chce głupszego faceta od siebie I TAKIEGO DYSKWALIFIKUJE
2) i na mniej inteligętne od siebie ważne żeby była ona poprostu dobra

63

Odp: SEKS W ISLAMIE

fundamentalne religijnie państwo, to widzimy nawet teraz. I z reguły nie jesteśmy tym zachwyceni. ;-)
fundamentalne religijnie państwo islamskie - trzeba zaznaczyć

64 Ostatnio edytowany przez seba1 (2014-09-14 20:54:33)

Odp: SEKS W ISLAMIE

VIAN NAPISAŁA "Mnie wszystko jedno, byle ateista."

ATEIŚCI nie sa wcale tacy święci  STALIN - HITLER dwaj najwięksi mordercy jakich ludzkość znała.

65

Odp: SEKS W ISLAMIE

No a fundamentalne państwa chrześcijańskie/katolickie widzieliśmy 1,5 tysiąca lat. Lepsze niby były? big_smile
Teraz są lepsze, bo się laicyzują.

Posty [ 1 do 65 z 148 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024