Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 25 ]

Temat: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Witam. Jestem tu nowa.
Chciałabym prosić o radę. Poznałam chłopaka przez Internet dość przypadkowo. Początkowo było to takie zwykłe pisanie co kilka dnia. Aż zaczęliśmy pisać codziennie po kilkanaście godzin. Nasza znajomość trwała pół roku. Przez ten okres poznawaliśmy się coraz lepiej, coraz bardziej lubiliśmy, aż on wyznał, że zakochał się we mnie. Dla mnie to wiele znaczyło. Choć ja tak szybko nie zakochałam się w nim. Ale w końcu go pokochałam całym sercem. Mówił, że jestem inna niż wszystkie dziewczyny, że żałuje że mnie wcześniej nie spotkał../ Wszystko pięknie się rozwijało dopóki moje kłamstwo nie wyszło na jaw. Mianowice oszukałam go, czego bardzo żałuję. Przez te pół roku kontaktowaliśmy się jedynie przez Internet i telefonicznie, ani razu się nie spotkaliśmy. Gdy nadeszła chwila spotkania ja stchórzyłam, bo wysłałam mu nie swoje zdjęcia. Jestem osobą mało pewną siebie, obawiałam się, że mnie odrzuci. Wyznałam mu, że ?ja to nie ja?. Jednak on stwierdził, że wygląd nie ma dla niego znaczenia. Mój charakter i osobowość go urzekła. Jednak po przemyśleniu mojego kłamstwa powiedział, że to ?koniec?. Choć widziałam, że mówi to z bólem.
Także posługiwał się swoim drugim imieniem, mam tak od dziecka. Ludzie zamiast ?Ania? mówią na mnie ?Elwira?. Na początku znajomość nie powiedziałam mu o tym, bo z przyzwyczajenia zapomniałam. Byłam i jestem Elwirą. Jednak, gdy wyznałam mu kłamstwo ze zdjęciami to także mu powiedziałam. Jednak uważam, że imię nie ma znaczenia, bo nie kocha się dla imienia.
Powiedźcie czy to było dla niego za wiele?

Bardzo go kocham i zależy mi na nim. W nim odnalazłam to, czego szukałam u mężczyzny. Jest ciepły, opiekuńczy, zawsze mnie wspierał w trudnych momentach, pomagał rozwiązać największe problemy. Teraz strasznie mi go brakuje, bo zawsze był przy mnie..
Czy jest jeszcze szansa za odzyskanie go? Jestem zdeterminowana, aby naprawić błędy.

Druga sprawa:  Przez te pół roku ukrywałam przed rodzicami tą znajomość, gdyż nie umiem rozmawiać z nimi o takich sprawach. Rodzice myślą, że jestem wciąż małą dziewczynką i tak mnie traktują. Chciałaby im powiedzieć o nim, ale nie wiem jak mam zacząć. Wtedy pewnie doradziliby mi jak mam dalej działać? Lecz boję się ich reakcji. Pewnie myślą, że ja i chłopak? Niemożliwe. Codziennie myślę jak im to wyznać, czaję się, lecz mam jakąś blokadę.
Doradźcie.

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez zaklopotana123451 (2014-08-18 14:37:55)

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Hej ile masz lat ??
Jeśli chcesz tą znajomość naprawić to najprościej by było się z nim w końcu spotkać na żywo. Albo się odważysz jakoś, albo stracisz szansę na coś (może) pięknego.  Źle zrobiłaś, że wysłałaś mu nie swoje zdjęcie, już lepiej by było wcale nie wysyłać nic. No tak, dla niego nie jest aż tak bardzo ważny wygląd, ale chodzi o to, że go okłamałaś i to dla niego jest ważne. Stracił trochę zaufanie do Ciebie. Twoja w tym rola, byś teraz odbudowała te zaufanie.
Czy dużo kilometrów was dzieli ?
Nie wiem jacy są Twoi rodzice, ale jeśli powiesz im, że chcesz się spotkać z jakimś chłopakiem poznanym w internecie, to mogą się przerazić. Ludzie starsi inaczej podchodzą do znajomości internetowych.

Ale jeśli zdecydujesz się na spotkanie z nim, to powiedz komuś o tym, że w ten dzień o tej godzinie idziesz, żeby na wszelki wypadek ktoś wiedział, gdzie jesteś. I oczywiście spotkaj się z nim w miejscu publicznym, tam gdzie dużo ludzi. Nigdy sam na sam, w końcu to pierwsze spotkanie wasze, więc lepiej być ostrożnym.

Pozdrawiam i jeśli Ci na nim zależy to walcz o tą znajomość smile

3

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Raz już sie z nim spotkalam. I co? Jeszcze bardziej sie w nim zakochalam...
Mu nie chodzilo o wyglad, ale po prostu klamstwo go zabolalo.
Dzieli nas 50 km. Chcialabym tam pojechac, ale nigdy u niego nie bylam. Choc znam jego adres. Czy wypada, abym do niego pojechala? Jak jego rodzina na moj widok zareaguje? Przeciez jestem ta zla...

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Rób to co podpowiada Ci serce. Jeśli zależy Ci na nim to walcz !
Pokaż mu, że jest Ci przykro, że żałujesz i przyznaj się do tego, że bałaś się, że nie zaakceptuje Twojego wyglądu, że masz małą samoocenę. Wtedy może zrozumie.
Trzymam kciuki smile

5

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Po pierwsze takich rzeczy się nie robi, wiem że to zabrzmi moralizatorsko, ale zapamiętaj raz na zawsze. Wcale mu się nie dziwię, że się do Ciebie zraził. Ja też poznałam mojego obecnego chłopaka przez Internet, było podobnie, na początku tylko pisanie i tak przez dwa miesiące. Gdybym się dowiedziała, że wysłał mi nie swoje zdjęcia i jeszcze podał inne imię niż ma to pewnie bym z tego zrezygnowała.. Mógł pomyśleć, że jeśli na samym początku kłamałaś to będziesz to robiła ciągle. Możesz spróbować to naprawić a nawet powinnaś, bo potem będziesz żałować. Napisz do niego, powiedz, że żałujesz, że jest dla Ciebie kimś ważnym i że chcesz się spotkać, moim zdaniem jeśli nie odpisze i nie zgodzi się to daj sobie na razie spokój. Może sam się odezwie jak ochłonie.

6

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Wiem, ze zachowalam sie strasznie niedojrzale i bardzo tego zaluje. Codziennie o tym mysle dlaczego tak postapilam? Poczucie winy we mnie tkwi... Pisalam mu dlaczego tak sie zachowalam, opowiedziałam mu wszystko...A on, ze i tak to nic nie zmieni. Pomimo tego chce zawalczyc o niego!
Przez kilka dni sie do niego nie odzywalam, a wczoraj sam do mnie napisal! Czy to znak ze mu wciaz na mnie zalezy tylko czeka na moj ruch?

7

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo
etna007 napisał/a:

Wiem, ze zachowalam sie strasznie niedojrzale i bardzo tego zaluje. Codziennie o tym mysle dlaczego tak postapilam? Poczucie winy we mnie tkwi... Pisalam mu dlaczego tak sie zachowalam, opowiedziałam mu wszystko...A on, ze i tak to nic nie zmieni. Pomimo tego chce zawalczyc o niego!
Przez kilka dni sie do niego nie odzywalam, a wczoraj sam do mnie napisal! Czy to znak ze mu wciaz na mnie zalezy tylko czeka na moj ruch?

Jak najbardziej. Złość mu trochę przeszła i miał czas na przemyślenia.

8

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Wlasnie nie wiem czy to zainteresowanie z jego strony odebrac jako szczere zainteresowanie czy jako litosc?
Czy wypada zaby poszla do niego do domu choc tam nigdy nie bylam i porozmawiala z nim?

9 Ostatnio edytowany przez zaklopotana123451 (2014-08-18 17:11:51)

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Tak wypada. Mogę tylko wiedzieć czy jesteś pełnoletnia? smile
Jeśli napisał, to znaczy, że mu zależy na znajomości z Tobą.
Wszystko teraz zależy od Ciebie.
Nie poddawaj się bez walki smile

10

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Jestem pelnoletnia wink
tylko wiesz ja sie boje jak jego rodzice i sam on na mnie zareaguja. Ja nigdy u niego nie bylam.

11 Ostatnio edytowany przez zaklopotana123451 (2014-08-18 17:42:55)

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Eee to nie ma problemu. Myślałam, że jesteś młodsza smile
Wiesz co, nie myśl o tym, rób to co uważasz za słuszne. Jeśli czujesz, że Ci na nim zależy mocno, to pojedź, pogadaj, wytłumacz mu na spokojnie wszystko, no postaraj się to naprawić. Myśl tylko o nim, a nie o jego rodzicach. To nie oni w tym momencie są najważniejsi, tylko WY ! smile Działaj kochana, żebyś później nie żałowała, że nic nie zrobiłaś. Uda się ! smile

Jeśli nie chcesz to nie musisz mówić o tym swoim rodzicom. Możesz to zostawić dla siebie, a wtedy kiedy będziesz gotowa i kiedy będziecie się dalej spotykać to dopiero im powiesz.

12

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Zbyt przejmuje sie opinia innych osob. Zastanawiam sie co on zrobi jak nie zobaczy? Czy bedzie chcial rozmawiac czy zamknie mi drzwi przed nosem? Tego wlasnie boje sie...

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Jak nie spróbujesz to nigdy nie dowiesz się tego.
''Nigdy nie pozwól, by strach przed działaniem wykluczył Cię z gry''
smile

14

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Planuję iść tam w środę. Tylko nie wiem jak mam zachować się? Bo jak go widzę to zatykam się, brakuje mi słow.

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Zachowuj się tak jak zawsze się zachowujesz przy nim, bądź szczera, najpierw się przywitaj, a potem wytłumacz.
Będzie dobrze

16

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Zakładam już najczarniejsze scenariusze tongue
A jak jego mama otworzy i dozna szoku, że ośmieliłam się ją nachodzić?
Co wtedy?

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

A skąd Ty wiesz, że on powiedział rodzicom o Tobie? Może oni nic nie wiedzą, a Ty się przejmujesz smile
Nie analizuj! Będzie co ma być. Zrób to co masz zrobić i potem będziesz myśleć smile

18

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Powiedział smile
Do mamy powiedział "mama będziesz miała synową...", ale powiedział to zanim moje kłamstwa wyszły na jaw.
A jego mama do niego powiedziała, że wiedziała, że tak będzie... Obawiam się jej.
A jeszcze gdy chciałam się z nim spotkać ponownie to odmówił i powiedział, że jak go gdzieś będę nachodzić to mnie powyzywa..
Co w takim przypadku robić?

19 Ostatnio edytowany przez ziemniaczana (2014-08-18 22:11:06)

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Wiesz ja w życiu kieruje sie taka banalna zasadą : ten kto nabroił ten naprawia. smile
Sama to sobie zinterpretuj smile

I tak juz nie masz nic do stracenia... wiec ratuj i naprawiaj. Oczywiście z rozsądkiem smile

20

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Powoli malymi kroczkami bede starala sie wszystko naprawic. Tylko najpierw musze to rodzicom powiedziec, moze oni mi cos doradza...

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo
etna007 napisał/a:

Powoli malymi kroczkami bede starala sie wszystko naprawic. Tylko najpierw musze to rodzicom powiedziec, moze oni mi cos doradza...

Sama musisz zdecydować, nie idź na łatwiznę i nie pytaj się kogoś o radę, bo to wtedy nie będzie Twoja decyzja. Odwagi !

22

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Wiem czego chcę..
Ale właśnie tej odwagi mi brakuje...

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

To jeżeli wiesz czego chcesz, to czemu chcesz się pytać o radę rodziców ? smile

24

Odp: Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Chcę żeby mi pomogli tongue
Żeby powiedzieli "rusz dupsko i walcz!"

Posty [ 25 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZWIĄZEK NA ODLEGŁOŚĆ, MIŁOŚĆ PRZEZ INTERNET » Internetowa miłość, a brak pewności siebie powodująca kłamstwo

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024