Jaka jest właściwa wartość wilgotności powietrza w mieszkaniu? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-09-25 20:21:30

lady-in-black
Szamanka

Jaka jest właściwa wartość wilgotności powietrza w mieszkaniu?

Witam smile
Chcialabym sie dowiedziec jaki powinien byc procent wilgotnosci w pomieszczeniu?
Moje urzadzenie wskazuje 54% do 60% niewiem jednak jaka jest norma.
Jesli ktos wie cos na ten temat to z gory dziekuje za odpowiedzi.

#2 2009-09-25 21:31:07

foggia
100% Netkobieta

Re: Jaka jest właściwa wartość wilgotności powietrza w mieszkaniu?

Wilgotnośc w pomieszczeniu zależy od indywidualnych potrzeb, wg pewnej mądrej pani doktor to ok. 60 procent, natomiast jeśli ktoś zwłaszcza zimą skarży się na suchość w nosie, kaszel lub ma inną chorobę której nie służy suche powietrze to wtedy powinna być większa. Moja corka jest alergikiem i cały sezon grzewczy korzystamy z nawilżacza powietrza, ale jaka jest wtedy wilgotność nie umiem odpowiedzieć, ponieważ nie mam urządzenia które to sprawdza. Fakt jest taki ,że w jej pokoju jest świetna atmosfera. W tym roku planujemy wyposażyć w nawilżacze pozostałe sypialnie, bo dzieciaki lepiej sypiają.

Mind is like a parachute... It works only when open...

#3 2009-09-25 21:40:03

lady-in-black
Szamanka

Dziekuje za odpowiedz. Pare dni temu lekarz stwierdzil u mojego synka Pseudokrup ( podglosniowe zapalenie krtani) chcialbym dziecku jakos ulzyc, poniewaz w nocy ma czasem ataki kaszlu, jak jest przeziebiony, problemy z oddychanie spowodowane zwezaniem sie krtani, problemy mina w wieku 6, 7 lat.Zastanawialam sie tez nad nawilzaczem powietrza, ale kompletnie nie wiem jaki wybrac. Nadchodzi zima, wiadomo grzac trzeba, a z tym wiaze sie automatycznie suche powietrze, ktore nie sprzyja dobrze tej dolegliwosci.

#4 2009-09-28 12:15:35

foggia
100% Netkobieta

W kwestii nawilżacza to wybór na rynku jest ogromny. W dużej mierze zależy od możliwości finansowych. My z racji alergii korzystamy z nawilżacza, który ma również funkcję oczyszczania powietrza. Sprawdza się bardzo dobrze. Jest cichy, tani w eksploatacji a co najważniejsze spełnia swoje funkcje. Myślę że i w twoim przypadku nawilżacz to dobre rozwiązanie, aczkolwiek zapytaj jeszcze lekarza prowadzącego. Pozdrawiam, i życzę dużo zdrowia.

Mind is like a parachute... It works only when open...

#5 2009-10-01 09:44:21

zrezygnowanaaa
Przyjaciółka Forum

lady-in-black mój synek tez miał to schorzenie,fakt z wiekiem przechodzi.Co do nawilżacza koniecznie z filtrem,ale tez kwestia czy twój dzieciaczek nie jest uczulony na wilgoć ,pleśnie bo w tym przypadku pogorszysz.Zaopatrz sie w wapno rozpuszczalne .ja podawałam encorton w razie silnego ataku i kupiłam inhalator ,ale to juz doradzi Tobie lekarz.

"Nie ma czegoś takiego jak lęk przed słowami, nie w świecie wszechobecnego słowotoku i werbalnego ekshibicjonizmu" ("Dom na zakręcie")

#6 2009-10-19 23:17:59

lady-in-black
Szamanka

Zrezygnowana dziekuje za odpowiedz.
Nawilzacz odradzil mi lekarz.
Poki co spimy przy pol otwartym oknie, a na kaloryfer daje mokre reczniki.
Musze jeszcze cos wymyslic bo powietrze dalej jest suche a teraz procent wilgotnosci wynosi ok 40 %.

#7 2009-10-20 13:31:50

dianawiech
Net - EKSPERT

A czemu lekarz odradził nawilżacz? Bo nasz właśnie doradzał...
Z tego, co pamiętam, to wilgotnośc w pomieszczeniu nie powinna spadać poniżej 30%, ale nie można też przesadzić w drugą stronę, bo zbyt duża wilgotność m.in. powoduje wzrost pleśni. Ale w sezonie grzewczym, nawet z nawilżaczem, chyba trudno o tak dużą wilgotność.

"Największym wynalazkiem ludzkości jest procent składany." A. Einstein

Finanse osobiste - warsztaty

#8 2009-10-20 17:45:24

lady-in-black
Szamanka

Przyczyny nie podal. Tylko ze w tym przypadku nie poleca.

#9 2009-10-22 16:57:34

Lilka29
Zaglądam tu coraz częściej

Lekarz odradził nawilżacz? Jestem zaskoczona bardzo bo w przypadku mojej młodszej siostry, która ma podobny problem nasz lekarz stwierdził że jest to konieczność. Wiesz w takiej sytuacji radziłabym się skonsultować z jeszcze jednym lekarzem. Zdrowie dziecka jest najważniejsze i warto mieć pewność, że decyzje lekarzy są słuszne. Rodzice kupili dla mojej siostry nawilżacz parowy Blue Fish (taki w kształcie rybki, w sam raz dla dziecka) i jak dotąd nie słyszałam, żeby narzekali. Nie pamiętam dokładnie, gdzie go kupili ale wydaje mi się, że przez Internet, bo tak im doradzałam, chyba na stronie alergia.med.pl czy cos takiego. Nie wiem nie jestem pewna. Co do ręczników na kaloryferze to zawsze to jakieś rozwiązanie. A jakie macie kaloryfery? Pamiętam, że jak ja byłam mała rodzice zawieszali na kaloryferze takie gliniane podłużne lejki i w nich umieszczali wodę z olejkami eterycznymi. Co prawda ja akurat nie potrzebowałam nawilżacza, ale dla samego faktu lepszego oddychania. Możesz wypróbować również takie rozwiązanie. Bo podejrzewam, że otwarte okno w zimie raczej się nie sprawdzi.

"W życiu jak w tańcu każdy krok ma znaczenie"

#10 2009-10-22 18:47:03

lady-in-black
Szamanka

Z tym oknem to tez obawiam sie, ze w zimie nie da rady.
Niewiem czemu odradzil mi nawilzacz hmmm...
Ja i tak chce sie skontaktowac z laryngologiem w tej sprawie.
Pamietam jak synek byl malutki kupilismy nawilzacz ale, nigdy w zyciu nie chce takiego miec drugi raz. Robil on pare, goraca, i jeszcze gorZej bylo niz bez tego nawilzacza. Ale slyszalam ze sa takie bez pary.

#11 2010-11-27 23:31:34

Halinka
Niewinne początki

Miałam duże problemy z ciągłym katarem u córki i takim odchrząkiwaniem jakby coś stało w gardle. Kupiliśmy nawilżacz powietrza MISTY z funkcją anion, który nie tylko nawilża, ale też eliminuje bakterie z powietrza. Muszę powiedzieć, że sprawdził się świetnie wszystko objawy u dziecka jak ręką odjąć. Wzięliśmy potem drugi dla mnie i męża do sypialni i jest ogromna różnica super się śpi i czuć, że powietrze jest zupełnie inne jakby bardzo rześkie. Wyczytałam, że optymalne nawilżenie to powyżej 65%.

#12 2010-12-08 15:01:44

Cytrynowa_ja
Zbanowany

Powiem Wam, że co lekarz to mądrzejszy. Jeden odradza nawilżacze inny zachęca do kupna. Postanowiłam sama wypróbować i tyle. Od sąsiadki pożyczylam nawilżacz, z allegro kupiłam Zabłocką Mgiełkę Solankową, wg opiniii z internetu bardzo dobra jest do nawilżania mieszkanie i oczyszczania powietrza z alergenów, czy w sam raz dla mojej córki. Niestety sól zapchała jakieś przewody i przestał działać hmm Zaczęłam spryskiwać mieszkanie przy pomocy pojemnika do mycia okien, gdyż widziałam poprawę w komforcie oddychania u mojej córki (muszę dodać, że do tej pory w nocy co godzinę musiałam do niej wstawać - 2,5 roku ). Trochę zmęczyło mnie te ciągłe spryskiwanie i znalazłam taki dostosowany do tej mgiełki nawilżacz http://cislog.istore.pl/pl/antyalergicz … 0-ml.html. Od kilkunastu tygodni nic się nie dzieje, a ja w końcu w nocy mogę trochę pospać i moja mała też smile

Stopka forum