Bankowa pożyczka ślubna - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Bankowa pożyczka ślubna

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

Temat: Bankowa pożyczka ślubna

Wymarzony ślub nie może dłużej czekać, a w skarbonkach i na Waszych kontach brak wystarczającej gotówki?
Nie chcecie pożyczać pieniędzy od rodziców, ani tym bardziej prosić ich o finansowanie Waszego ślubu?

Banki wychodzą Wam na przeciw, coraz więcej z nich ma w ofercie pożyczkę, która udzielana jest dla przyszłych małżonków.

Czy warto rozważyć takie rozwiązanie?
A może takie pożyczki to forma wchodzenia w konwencję, zastaw się a postaw się, która w przypadku ślubów nie jest mądrym rozwiązaniem?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

My z narzeczonym planujemy część odlożyć na ślub, tyle ile się uda, ale niestety na drugą część będziemy musieli wziąć pożyczkę. Nie chcemy dłużej zwlekać, ale nie zarabiamy kroci, więc całej sumy nie uda się uzbierać. Jednak nie przejmujemy się tym aż tak bardzo. Jeśli pożyczymy tylko kilka tys, to zapewne co nieco zwróci się z wesela więc szybko się pożyczkę spłaci. Raczej nie popadam w depresję z tego powodu 'och, nie, trzeba brać pożyczkę! I co to będzie?!" Nie chcemy pożyczać kasy od rodziców, ani tym bardziej prosić ich o sfinansowanie. Prędzej poprosimy szwagra, żeby wziął na siebie kredyt, bo ma zdolność finansową, a my będziemy go spłacać. O tych bankowych kredytach na ślub jeszcze nie słyszałam. Czymś to się różni od zwykłego kredytu?

3

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

Osobiście mam bardzo mieszane uczucia. Z jednej strony uważam, że warto spełniać marzenia, a przecież mnóstwo osób, zwłaszcza kobiet, przez całe swoje życie układa sobie w głowie scenariusze, jak też będzie wyglądał "ten" dzień, a z drugiej, to jest tylko jeden dzień, góra dwa, a dług przeważnie spłaca się długo. Na starcie młodym zwykle potrzebne są pieniądze, a skoro nie stać ich na ślub i urządzenie wesela, to rozumiem, że na urządzanie się też nie mają odłożonych środków, tymczasem wspólne życie trzeba będzie rozpocząć na minusie i to nie jest najprzyjemniejsze uczucie ani też nie wydaje się specjalnie rozsądne. 

Przypuszczam, że ślubne pożyczki oferowane przez banki oferują preferencyjne warunki (przypuszczam, bo nigdy się tym nie interesowałam), ale to jest jednak dług, który później trzeba będzie spłacić. Mimo wszystko, jeśli ktoś w żadnej mierze nie dopuszcza do siebie myśli o skromniejszym weselu, a na wystawne go nie stać, to warto rozważyć wszystkie za i przeciw, bo to jednak jest jakieś rozwiązanie.

4

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

Olinka, raczej nie sądzę, żeby kredyty na ślub miały preferencyjne warunki. Bo myślę, że decydują się na nie ludzie na podobnych zasadach jak biorą pożyczki w firmach Provident. Czyli żyją chwilą, bo ślub to ma być ten wymarzony, jak z bajki, a o konsekwencjach pomyślimy później.

5

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

A ja nie brałabym kredytu na ślub. Wołałabym zrobić niewielkie przyjęcie niż się zapożyczać

6

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

Jak dla mnie glupota. Zapożyczyć sie na własne wesele a poźniej zamiast cieszyc sie nowym startem w przyszłość to trzeba spłacać raty big_smile
jak to się mówi "postaw się a zastaw sie" wolalabym skromniejsze wesele a chociaz z 0 na koncie niż z - na koncie.

Jeszcze jedno mnie bawi , ktoś nie ma kasy na wesele i liczy na to ze z kopert zaplaci np za muzykantów itp. Zamiast cieszyć sie na początku ze ma sie parę złotych z "kopert" od razu trzeba je wydać na uregulowanie zależności. Niby fajnie bo nie będzie sie na minusie ale jednak wchodząc w start nie ma sie nic.

7

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

Nie brałem. Zorganizowaliśmy nieduże przyjęcie dla najbliższej rodziny i znajomych i nie żałuję. Ludzie, którzy brali w podobnym czasie ślub spłacają pożyczkę do dziś. I po co?

8 Ostatnio edytowany przez blackberry88 (2014-08-21 11:44:38)

Odp: Bankowa pożyczka ślubna

Ja bym się poważnie zastanowiła przed wzięciem takiej pożyczki. Na którą osobiście sama bym się nie zdecydowała.

Obliczcie ile jesteście w stanie odkładać na wesele miesięcznie, co możecie opłacić po imprezie (np. fotograf może chcieć dopiero kasę po obróbce zdjęć, czyli jesteście z 3 tygodnie do przodu. Może za część talerzyków czy poprawin też będzie można zapłacić po weselu, więc wtedy część kopert może być wybawieniem wink), co możecie kupić już wcześniej, żeby nie odczuć wszystkiego jednorazowo.
Nie bójcie się większych zaliczek - bo im więcej zapłacicie  na początku, tym mniej to odczujecie na końcu smile

Zróbcie sobie symulację wydatków - taką wersję idealną. Potem sprawdźcie na czym możecie ściąć koszty i zobaczycie, że będzie wam się to opłacało.
Tańsza (niż wstępnie planowana) wódka, lokal z lepszą ceną talerzyka, mniej dań gorących, tańszy dj itp i już się jest te kilka tysięcy do przodu.

Taka chłodna kalkulacja pomoże sprawdzić w jakim punkcie jesteście, ile wam brakuje, ile z tego jesteście sami uzbierać, ile może wam brakować i jak najłatwiej zredukować brakującą sumkę.

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WIECZÓR PANIEŃSKI, ŚLUB, WESELE » Bankowa pożyczka ślubna

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024