Tajlandia/Cambodza/Wietnam - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Hej,
Jak w temacie czy ktos byl w tych krajach? Czy bezpiecznie? Co polecacie?

Ja plunaje leciec sama i spac w hostelach itd. Dlatego najbardziej mnie interesuje bezpiecznstwo dla samotnej podrozniczki.

pozdrawiam

2

Odp: Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Ja nigdy nie byłam, ale od pewnego czasu zastanawiam się nad wyborem któregoś z tych krajów na dwutygodniowe wakacje

3 Ostatnio edytowany przez ayka (2014-07-20 08:30:07)

Odp: Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Hej, ja byłam właśnie sama przez 2 tygodnie w Tajlandii, w międzyczasie jeszcze zdążyłam zwiedzić trochę Katar.
Moim zdaniem Tajlandia jest bezpieczna dla turystów, drepcząc samotnie, także późnymi wieczorami, i jeżdżąc nocą autobusami nie miałam żadnych złych przygód, za to spotkałam sporo pomocnych ludzi, chociaż słabo u nich z porozumiewaniem się po angielsku, jakoś dało radę.
Dodam tylko, że mnie nie kręca plaże, więc podróżowałam od Bangkoku na północ Tajlandii, całkowicie omijając południe, także nie wiem jak tam się sytuacja przedstawia.
Uważać tylko trzeba na portfel, lokalsi, a zwłaszcza kierowcy tuk-tuków, są mistrzami w wyciąganiu forsy, trzeba się ostro targować :}
Tak czy inaczej kraj polecam, jest pięknie i pysznie, a do upałow można się przyzwyczaić smile

Na marginesie: prawie zawsze jeżdżę sama i w wielu innych miejscach miałam trochę złych przygód, wiadomo, że zawsze trzeba uważac na siebie...

4

Odp: Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Jakby kogoś interesowało na ten rok to Wietnam jak najbardziej polecam. Ja byłam w maju i było cudownie gorąco i ciepła woda - no raj na ziemi. Ale jeżeli ktoś źle znosi wysokie temperatury to lepiej lecieć teraz lub poczekać do jesieni.

Co do Wietnamu: Spędziłam tam 3 tyg. Wydawało się długo. Dość ciężko podróżuje się po Wietnamie. Zarówno pociągi jak i autobusy jeżdżą wolno i sporo czasu zajmuje przemieszczenie się z punktu A do B. W planie była jeszcze Kambodża ale żywcem nie było czasu. Nie wierzyłam ale na prawdę 3 tyg to wcale nie tak dużo.

Warto w obrębie Wietnamu podróżować samolotem. U mnie był to przelot z Sajgonu do Hanoi. Przyjemność kosztowała ok 250 zł. Linie nazywają się JetStar.

Noclegów nie szukałam przed wylotem. Maj to końcówka sezonu. Nie było problemu. Hoteli i hosteli jest mnóstwo. Najdroższy w jakim nocowałam kosztował 6$ za os. za noc + 1$ śniadanie i był o niebo lepszy od hotelu w Poznaniu za 200 zł/os. Przynajmniej były czyste ręczniki.

Ludzie są bardzo mili. Ciężko się tylko dogadać. Nawet jeśli znają język to wymowa bywa niezrozumiała. Ale są gesty i nie jest źle.

W trasie można spotkać mnóstwo młodych ludzi z całego świata podróżujących samotnie lub w małych grupach.

Wycieczka kosztowała ze wszystkim ok 4k z czego połowa to był bilet.

No i podróżowałyśmy 2 baby. Dałyśmy radę. A co! smile

5

Odp: Tajlandia/Cambodza/Wietnam

ja zamierzam lecieć na koniec maja jak tylko skoncze egzaminy. planuje tajlandie i kambodze. mam na to dwa tygodnie. własnie zastanawiaalm sie czy 4tys mi starczą? bilet powinnam kupić do 2tys i slyszalam od kilku os że 2tys na dwa tyodnie spokojnie powinny starczeć.

6

Odp: Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Myśle, ze spokojnie powino Ci wystarczyć smile

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » Tajlandia/Cambodza/Wietnam

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024