GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 14 ]

1

Temat: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Jakie macie doświadczenia w dotarciu samochodem do celu za pomocą GPS'a?
Bardziej Wam to urządzenie pomagało czy wręcz przeciwnie?
A może miałyście jakieś śmieszne sytuacje z tym związane tongue?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Wypowiem się jako pasażer.
GPS zdecydowanie ułatwia podróże. Ale ten 'naprowadzający' głos - denerwuje mnie i mojego kierowcę. A GPS + CB radio dają pełnię szczęścia. Ten pierwszy pokaże którędy teoretycznie można jechać, a drugi, dzięki kolegom podpowie jakimi haczykami (kolizje, roboty drogowe, radary, misiaczki smile ) może być nafaszerowana obrana przez nas trasa.

3

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Hehehe...no tak ten głos jest wkurzający wink
Ja kilka razy jeździłam z chłopakiem w trasy (jest przedstawicielem handlowym) i kilka razy przez tego GPS'a się pogubiliśmy....a ile razy chciał nas wywieźć w jakiś las czy polną drogę big_smile
Ale i tak najlepszą sytuację mieliśmy gdy jechaliśmy do Karpacza jakoś w lutym - wszystko było ok, jedziemy...jedziemy....a nagle zakręt - patrzymy a droga się kończy przed nami rzeka i prom, który na ten czas nie działał big_smile no to powrót....jedziemy...jedziemy...a po godzinie znowu sytuacja się powtarza big_smile wkurzyliśmy się, że znowu musimy zawracać i wyłączyliśmy to urządzenie nawigacyjne a wyciągneliśmy mapę - dojechaliśmy bez problemu wink
Najlepiej więc mieć i GPS'a i dobrą, aktualną mapę smile

A co do CB - przydatne urządzonko big_smile
chłopak będąc dość często w trasie korzysta z niego i sobie chwali...i pośmiać się można big_smile

4 Ostatnio edytowany przez flores18261 (2012-05-04 16:17:58)

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Wypowiem się jako pasażerka  to fakt głos jest wkurzający ale można się przyzwyczaić , jak do wszystkiego ... Miałam raz okazję śmieszną związaną z GPS-em do teraz jest mi smieszno smile Jadąc autem z moim facetem wybraliśmy się na wycieczkę to było w Anglii mieliśmy jechać nad wodospad High Force ( piękne miejsce smile , zostało w mojej pamięci ) Wiec jadąc autem GPS mówi o trasie i zamiast na wodospad skierowało nas na polane z baranami smile Co się pózniej okazało to już wodospad był całkiem nie daleko smile

5

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Przy korzystaniu z GPSa trzeba być mimo wszystkim czujnym. Często przy opcji najkrótszej drogi GPS wynosi gdzieś przez jakieś polne drogi, czy lasy. tongue Już jedną taką historię słyszałam, ponadto rzecz działa się w środku zimy. tongue

6

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

GPS mnie denerwuje do granic możliwości, zdecydowanie wolę papierowe mapy, przygotowanie się do podróży, przeanalizowanie tras i śledzenie znaków w czasie jazdy ;-) to ma swój urok, którego najbardziej zaawansowany GPS nie zastąpi.

7

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

GPS pomógł mi wiele razy.Ale często się zdarza,że mapa nie jest uaktualniona i zamiast autostrady po której jadę mapka pokazuje pole i każe mi zawrócić.Miałam również problemy gdy byłam w Grecji i za cholerę nie mogłam znaleźć greckich liter.Bez szans żeby wpisać nazwę miejscowości.GPS mam od dwóch lat i pewnie jeszcze nie za bardzo się w niego "wgryzłam"
Ostatnio odmówił mi posłuszeństwa i za granicą wciąż wskazywał ostatnio przejechaną miejscowość w Polsce.

8

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Mam uwiecznioną chwilę z baranami smile Chciałabym dodać tu foto ale nie umiem w dalszym ciągu dodawać fotek . ( Mogłabym mieć prośbę do któreś z Was kobietki by dodały tą fotkę za mnie ? Ja wyśle na maila smile dziękuję .

9

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?
flores18261 napisał/a:

Mam uwiecznioną chwilę z baranami smile Chciałabym dodać tu foto ale nie umiem w dalszym ciągu dodawać fotek . ( Mogłabym mieć prośbę do któreś z Was kobietki by dodały tą fotkę za mnie ? Ja wyśle na maila smile dziękuję .

Dodaje Twoje zdjęcia Flores smile.

http://img21.imageshack.us/img21/3989/d6l36.jpg

http://img703.imageshack.us/img703/7784/d636.jpg

10

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

A jeśli chodzi o GPS, to w styczniu miałam okazję jechać z GPSem nad morze (jako pasażerka), czyli jakieś 400 km. Na szczęście wszystko było ok, choć po pewnym czasie głos nawigacji stał się wkurzający- dobrze że można go wyłączyć smile. Raz zdarzyła nam się niemiła przygoda, bo jechaliśmy akurat w nocy i gdzieś za Łodzią są strasznie rozkopane drogi w dodatku nie oznaczone i nie ma ich na mapie. Pełno tam pachołków i ciężkiego sprzętu. Żeby znaleźć jakieś zjazdy musieliśmy krążyć parę razy, a GPS cały czas gadał "zawróć, jeśli to możliwe" - ale to było niewykonalne. W końcu jakoś zjechaliśmy z tego czegoś co chyba było drogą lub przyszłą autostradą i dojechaliśmy do celu smile.

11

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?
moNniaaaa napisał/a:

A jeśli chodzi o GPS, to w styczniu miałam okazję jechać z GPSem nad morze (jako pasażerka), czyli jakieś 400 km. Na szczęście wszystko było ok, choć po pewnym czasie głos nawigacji stał się wkurzający- dobrze że można go wyłączyć smile. Raz zdarzyła nam się niemiła przygoda, bo jechaliśmy akurat w nocy i gdzieś za Łodzią są strasznie rozkopane drogi w dodatku nie oznaczone i nie ma ich na mapie. Pełno tam pachołków i ciężkiego sprzętu. Żeby znaleźć jakieś zjazdy musieliśmy krążyć parę razy, a GPS cały czas gadał "zawróć, jeśli to możliwe" - ale to było niewykonalne. W końcu jakoś zjechaliśmy z tego czegoś co chyba było drogą lub przyszłą autostradą i dojechaliśmy do celu smile.

Heheh- jeszcze nie spotkałam się z tym by GPS uwzględniał remont czy budowę drogi.Taki urok urządzenia.

12

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Mnie i moją znajomą raz GPS doprowadził idealnie do miejscowości jaką szukałyśmy. Jedyny problem taki, że to była nie ta miejscowość - taka sama nazwa, a miejscowości oddalone od siebie ok 200 km. Nie wiem czy to wina GPS-u, który nie zapytał o którą miejscowość nam chodzi, czy wina naszej nierozwagi wink

13

Odp: GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Dobry GPS z dodatkowymi usługami pozwoli nam ominąć nawet korki. O ile z miasta do miasta poprowadzi nas każdy to te tańsze modele wysypują się na szczegółach, małych miejscowościach i drobnych uliczkach.

Posty [ 14 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PODRÓŻE MARZEŃ » GPS - pomoc czy większe utrapienie w podróży?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024