jak rozpalić na nowo miłość - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2009-09-08 16:38:53

niebieska
Zaglądam tu coraz częściej

jak rozpalić na nowo miłość

Witam was ponownie koleżanki pewnie nie jedna na tym forum jest w związku .,I o tym chce porozmawiać .Jak wszystkie wiemy po kilku latach miłość  , zauroczenie , gdzieś ulatuje ,oczywiście wciąż kochamy lecz brak często tej magi która towarzyszy   gdy sie poznajemy i z czasem ulatuje .Chciałabym zapytać was koleżanki jakie macie sposoby na jej potrzymanie na rozkwit , jak nasza miłość podsycać by nie zgasła a może nawet rozkwitła na nowo .Czekam na wasze sposoby

#2 2009-09-08 18:58:55

Celia
Zbanowany

Re: jak rozpalić na nowo miłość

Trzeba ze sobą dużo rozmawiać, o tym co nas boli, ale też o tym, co wprawia w radość. Dużo ze sobą przebywać, ale nie tylko przed TV, ale urozmaicać ten czas, tak jak oboje lubimy.

#3 2009-09-08 20:26:54

Sky-high-etris
Netchłopak

Moim zdaniem na nowo tak samo nie da się rozpalić miłości jaka była na początku. Owszem jakoś się rozkręci ale to nie to samo... Po prostu dużo rozmawiać, mówić to co boli i z czym nam źle. Powtórzyć to co kiedyś robiliście w momencie najpiekniejszej miłości i powspominać. ;-D

Oto i on... boski prototyp.
Mutant, który nigdy nie wszedł do masowej produkcji, zbyt pokręcony, by żyć i zbyt rzadki, by umrzeć...

#4 2009-09-09 08:32:11

oliwka
100% Netkobieta

Tak masz rację,że po wielu latach małżeństwa wkrada się w związek rutyna i powstaje przywiązanie.Ale nigdy nie jest za pózno,aby przywrócić romantyzm w takim związku.Trzeba nad nim pracować cały czas,a to jest wielka praca.Żeby bylo dobrze o zwiazek trzeba dbać.Należy dużo ze sobą rozmawiać o wszystkim,co leży nam na sercu.Trzeba zadbać o wspólne spędzanie czasu i najlepszym rozwiazaniem nie jest dom tylko zmiana otoczenia.Nie muszą to być wakacje,kino czy restauracja bo wystarczy wspólny spacer czy jakiś wypad .Teraz są takie czasy,że żyjemy w ciągłym biegu i wiele małżeństw niby razem każdy z nich żyje osobno,ale nie na tym polega wspólne życie dwojga ludzi.Należy znależ czas tylko dla siebie dla Was dwojga.I nie zapominać o sobie w tym zagonionym świecie.

Ostatnio edytowany przez oliwka (2009-09-09 09:16:45)

"Człowiek jest wielki nie przez to,co posiada,lecz przez to,kim jest;
nie przez to,co ma,lecz przez to,czym się dzieli z innymi."

#5 2009-09-09 09:55:54

judytka28
Dobry Duszek Forum

By taka namiętna miłość trwała trzeba na prawdę sie napracowac. Moje sposoby to: starać się być wciąż atrakcyjnymi dla siebie. Nawet jak siedzimy w domu nie wkładać dresu i papilotów tylko starać się wyglądać jak człowiek (facet naturalnie tez powinien o siebie dbac). Starać się urozmaicać sobie życie, żeby każdy weekend nie był weekendem przed tlewizorem. Cudowne są np randki nawet po kilku latach związku, kiedy musimy się wystroić, facet zabiera nas do restauracji na kolację przy świecach smile. Prowadzić jakieś w miare regularne życie towarzyskie. Może znaleźć jakies wspólne zajęcia - nawet chodzenie na basen czy do szkoly tanca - byle razem).

#6 2009-09-09 10:48:16

niebieska

bardzo spodobała mi sie odp Oliwki  i czekam na inne propozycje a może ciekawe pomysły na spędzanie nie typowo ze soba czasu , relacje i wasze historie o rozpalaniu miłości na nowo

#7 2009-09-09 13:09:39

lady.sweet
Dobry Duszek Forum

ale to obie strony musza sie starac a jesli facetowi sie nie chce a kobieta stara sie ozywic zwiazek to poza rutyna pojawi sie rozczarowanie ....

#8 2009-09-09 13:55:59

reni1087
Dobry Duszek Forum

Przede wszystkim muszą chcieć tego obie strony bo inaczej nic z Twoich nawet najfajniejszych pomysłów nie wyjdzie. Hmm wyżej już masz podane duzo pomysłów i juz sama nie wiem co jeszcze można wymyśleć... Nie wiem może masz jakies stare kartki, listy czy różnego rodzaju pamiątki z początku waszej znajomości, powspominajcie jacy byliście szczęśliwi smile

Kobieta zawsze ma racje, nawet jak nie ma, to i tak ma big_smile

#9 2010-02-13 16:43:38

cruzer
Niewinne początki

Witam  smile Jestem chłopakiem(21) z podobnym problemem do waszych a mianowice jestem z moja obecna partnerka(20) przeszlo 2 lata dzieli nas 300km poznalismy sie na wyjezdzie wakacyjnym ok 5 lat temu i nikt z nas nie spodziewal sie wtedy ze bedziemy razem. W naszym zwiazku bylo kilka krytycznych momentow ona miala wachania co do tego czy mnie kocha mowila ze to sa takie jej chisterie spowodowane okresem zimowym szaroscia na dworze mniejwiecej mozna tak to wytlumaczyc pokrotce. Spotykalismy sie ze soba tak czesto jak tylko sie dalo obydwoje chodzilismy do szkoly i troche mielismy to utrudnione ale jakos pociagnelismy od poczatku wakacji 2009 roku ja bylem u niej az do konca stycznia(za kazdym razem jak jestem u niej to mieszkam z nia) w polowie tego okresu juz zaczynalo sie robic nieciekawie stala sie zimna chlodna  w stosunku do mnie ale jakos udalo nam sie rozgrzac atmosfere. no i kilka dni temu napisala do mnie ze musimy powaznie porozmawiac o nas o tym co nas laczy powiedziala ze mnie juz chyba nie kocha i to nie sa juz jej histerie ,ale jest jej zemna bardzo dobrze i chcialaby dalej zemna byc i kochac, ze to nie moja wina (ale ja wiem ze moja wina tez w tym jest bo nigdy nie dawalem jej powodow do zazdrosci nie poczula strachu ze moze mnie stracic albo ktos moze jej mnie odbic,  byla zbyt pewna), powiedzialem ze nie bede jej zatrzymywal bo na sile nie ma sensu ale musi przemyslec to na spokojnie czy napewno chce zebysmy sie rozeszli, ze to moze byc znowu chwilowe bo tak naprawde nie wie czego chce doszlismy do wniosku ze damy sobie czas zobaczymy jak nam sie bedzie zylo bez siebie moze zateskni i bedzie chciala wrocic tylko musi podjac decyzje czy napewno chce zrywac bo moze sie okazac ze bedzie tego zalowac i bedzie za pozno na powroty. Widze ze ona korzysta teraz z zycia chodzi na imprezy spotyka sie ze znajomymi (ja jej nigdy tego nie zabranialem, na imprezy tez chodzilismy jezeli byl czas i mozliwosc wychodzilismy z domu (obydwoje pracowalismy)) ale z drugiej strony to ja nie jestem jakas maskotka bez uczuc i nie pozwiole na to aby po wyszaleniu wrocila sobie domnie tak jakby sie niec nie stalo bo za jakis czas znowu tak bedzie jej brakowac szalenstwa(ja teraz tez spotykam sie ze znajomymi wychodze do klubow zeby nie pomyslala że siedze w kacie i rozczulam sie nad soba. Wiem ze brakuje jej takiego umawiania sie strojenia tak jak na randke i tego dreszczyku emocji przy kazdym spotkaniu z druga polowka no i tu zmierzam do tematu Wpadlem na taki pomysl aby rozgrzac ten zwiazek mozna powiedziec ze zaczac od nowa znowu zaczac sie zdobywac : umowic sie na jakis spacer wyjscie do galerii ale kazdy jedzie tam osobno chodzimy tam sobie jakbysmy byli sami i sie nie znali ja zaczynam z nia rozmowe zapraszam ja do kina jakiejs kawiarni cos w tym rodzaju poznajemy sie na  "nowo".

Napiszcie co o ty myslicie Pozdrawiam i rzycze powodzenia (nie pisze tu o tym dlatego ze sobie z tym nie radze tylko dla tego by poznac wasze opinie na ten temat no i oczywiscie dac kolejny pomysl na dobra zabawe rozgrzanie i odnowieniezasiedzialego i znuzonego zwiazku)

Ostatnio edytowany przez cruzer (2010-02-13 16:44:41)

#10 2010-02-20 10:05:50

alko8733
Niewinne początki

Witam cruzer wink masz w 100 % rację w tym co napisałeś wink wydaje mi się że Twój pomysł jest jak najbardziej na miejscu z tego co mogłam przeczytać wywnioskowałam ze bardzo te dziewczynę kochasz ! więc nic nie stoi na przeszkodzie zeby spróbować na nowo odbudować ten związek ... w razie czego Ty zawsze bedziesz miał spokojne sumienie ze się starałeś ! trzymam kciuki pozdrawiam wink

#11 2010-03-02 17:03:27

cruzer
Niewinne początki

alko8733 no niestety nie udalo sie, zwiazek zakonczony ona po 3 dniach poznala kogos innego i juz z nim flirtuje hmm Jezeli chodzi o pomysl stwierdzila ze zbyt sztucznie byto wygladalo ze ona by to tak odbierala. Życze wszystkim powodzenia:)

#12 2010-04-20 16:46:12

patka069
Niewinne początki

czesc... mam 17 lat i z chlopakiem uz jestem prawie 2 kata... mozecie sie smiac ze to szczeniak i wogole bo ma tyle lat co ja, ale NAPRAWE dojzały jest chociaz miewa nieraz wahania co do uczuc ale ogolnie jest fajnie.. problem poleg na tyl ze od parunastu tygodni jest srednio, tzn nigdy nie lubl sie przytulac i wogole ale ostatio prawie wogole ale jak tak tego bardzo nie lubi to jestem wstaie to zrozumiec... ale czoje ze cos troche sie zmienilo i nieiwem co robic... wiem ze mnie na 100 kocha ale co zrobic zeby było to cos co go do mnie przyciagala do mnie kiedys... moze to wina tego ze ani razu go nie rzucilam a on mne pare razy ale szybko wracalismy... moze on nie wie jak to jest jak mnie mozna stracia

#13 2010-04-20 17:10:06

M_Style
Wkręcam się coraz bardziej

oliwka napisał:

Tak masz rację,że po wielu latach małżeństwa wkrada się w związek rutyna i powstaje przywiązanie.Ale nigdy nie jest za pózno,aby przywrócić romantyzm w takim związku.Trzeba nad nim pracować cały czas,a to jest wielka praca.Żeby bylo dobrze o zwiazek trzeba dbać.

I tu masz praktycznie odpowiedz na wszystko!!
MIŁOŚĆ I POŻĄDANIE -  są jak ogień -  trzeba dokładać do ogniska żeby je rozpalić - trzeba dokładać cały czas gdyż się wypala lecz to nie znaczy że zgaśnie, czasami od iskry powstaje pożar nie do ugaszenia..... lecz czasami trzeba starań by mokre się zapaliło..
Uczucia te w parze ze sobą  pozwalają nam na kontrolowanie naszego życia i szczęścia... jeśli nie jesteś zmienna w swoim związku powstaje uczucie przywiązania.. fakt... wystarczy być szczęśliwym i dobrej myśli.. marzyć..(marzenia często się spełniają), nie pozwalać życiu codziennemu wpłynąć na nasze uczucie do kogoś..nie dać się zdominować przez problemy codziennego dnia (mówić sobie: ''o to będę się martwić później, chodźmy nad wodę kochanie''), pasja namiętność pożądanie szaleństwo postaraj się wmówić sobie że to TY rozpalasz ognisko - waszych wspólnych romantycznych przygód -  i obdarz tym żarem swojego partnera....Powodzenia....

#14 2010-04-20 21:11:23

niespełniona

tylko jak dbać jak sie pokłucił i za 30min wyjechał 800km od domu,czego bym niechciała robić to zawsze jet żle,nigdy nie mam racji,mam dzieci i jest mi ciężko serce mi za nim pęka,nigdy nie myślałam że tak miłość jet silna,niby że mnie kocha ale jakoś tak ciężko pozdrawjam

Stopka forum