Alimenty na dziecko i matkę dziecka -czy to możliwe? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Alimenty na dziecko i matkę dziecka -czy to możliwe?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

1

Temat: Alimenty na dziecko i matkę dziecka -czy to możliwe?

Witam,
Mój brat uwikłał się w trudny związek, przez kilka lat żył z kobietą, która ma kilkoro swoich dzieci, każde z innym facetem, na wszystkie dzieci bierze alimenty. Kilka miesięcy temu urodziło im się kolejne dziecko-tym razem dziecko mojego brata. Jednak kilka dni temu ona wyrzuciła go z domu. Muszę przyznać że brat ma problem alkoholowy, nigdy się nie leczył, ale jej to nigdy nie przeszkadzało, próbowałyśmy kiedyś jego "kobietę" przekonać do tego, aby namówiła go na leczenie, że skoro ma na niego jakiś wpływ to może jej się uda. Ona jednak odmówiła, nawet z nim nie porozmawiała na ten temat, bo bardzo odpowiadało jej to, że jak był pijany to zabierała mu wszyściutkie pieniążki a później często kłamamła że ktoś go okradł albo my (czyli rodzina) mu je zabraliśmy. Bardzo trudna jest to sytuacja, nie chcę tu potępiać tej kobiety, ale  niestety  ona prowadzi  straszne intrygi. Teraz zagroziła mojemu bratu, że złoży wniosek o alimenty na dziecko. Jest to rzecz oczywista, mój brat dał swoje nazwisko dziecku, uznał je, obowiązek alimentacyjny również wypełni. Ale matka jego dziecka grozi mu tym , że bądzie musiał płacić alimenty również na nią!!! Mam z prawem trochę do czynienia na codzień i dowiedziałam się, że może żądać od niego pieniędzy za czas ciąży i 3 miesiące po urodzeniu dziecka, o ile koszta na utrzymanie dziecka spoczywały na matce. Ale mój brat przez całą ciążę mieszkał z nią i ją utrzymywał i robił to jeszcze przez 2 miesiące po urodzeniu dziecka.
Chciałabym zapytać, czy ktoś może się bliżej orienntuje czy taka sytuacja jest możliwa aby brat płacił alimenty na dziecko i matkę?? Z Kodeksu prawa rodzinnego wynika że o ile nie byli małżeństwem( a nie byli bo ona była mężatką)nie może ona zażyczyć sobie od niego stałych dochodów na siebie. Jednakże mogą być jakieś wyjątki itp. Prosiłabym, aby osoby, które coś wiedzą na ten temat napisały:) Za każdą odpowiedź z góry dziękuję  w imieniu swoim i mojego brata.

Przyjaciel nie zawsze jest w stanie Cię podnieść, ale za to nie pozwoli Ci upaść...
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Alimenty na dziecko i matkę dziecka -czy to możliwe?

Alimenty na dziecko z obowiązku i uznania dziecka płacić będzie natomiast na te kobiete nie.Kodeks Rodzinny i Opiekuńczy wyraźnie mówi w art 60par.1,że obowiązek alimentacyjny dotyczy tylko małżonków(czasem dotyczy po rozwodzie ),ale w przypadku twojego brata nie ma zastosowania.

"Nie ma czegoś takiego jak lęk przed słowami, nie w świecie wszechobecnego słowotoku i werbalnego ekshibicjonizmu" ("Dom na zakręcie")

3

Nie tylko małżonków smile mozna przyznać alimenty na kobiete które jest w ciąży a ojciec uznał to dziecko- lecz tylko wtedy gdy jest w trudnej sytuacji materialnej smile alimenty te są przyznane w celu chronienia dziecka nienarodzonego smile

Reklama

4

Tak zgadzam się z Nokią, sama byłam w takiej sytuacji i ojciec dziecka mi płacił, tylko że on wystraszył się sądu i płacił mi sam z siebie jak byłam w ciąży.

Nadzieja nie jest marzeniem, lecz sposobem przekształcania marzeń w rzeczywistość.

5

a moja siostra dostała alimenty na córke i na siebie bo była bezrobotna

Reklama

6

Hej Kamilka ja mam pytanie czy możesz przybliżyć tą sytuację z Twoją siostrą? Ja jestem w podobnej na dodatek mam grupę inwalidzką i chciałabym wiedzieć czy jeśli nie jestem w związku z ojcem mojego dziecka, mieszkam z rodzicami nie zbyt majętnymi choć z opieki nie mogę otrzymać pomocy bo dochód przekracza 26,45 zł. ze strony ośrodka alimentacyjnego też jeszcze nic bo sprawa o ustalenie ojcostwa jest odwlekana jak to stwierdziła Pani prezes ze względu na brak sędziów i nie mam wyroku a ja jestem bezrobotna i nawet nie bardzo mam jak dziecko zostawić żeby podjąć zatrudnienie a na żłobek prywatny mnie nie stać z kolei państwowe są przepełnione a rodzice zbyt schorowani żeby opiekować się dzieckiem. Dlatego też zaciekawił mnie fakt że Twoja siostra dostała na siebie alimenty. Jeśli możesz to napisz mi coś więcej o tej sprawie .Dziękuję i pozdrawiam.

7

Oksano
niestety jeśli nie ma jeszcze wyroku w sprawie o ustalenie ojcostwa to ani Tobie ani dziecku ze strony jego ojca nic się nie należy. Po prostu formalnie nic go z Wami nie łączy.
Jak czytam takie posty to mnie przerażenie bierze w jakim kraju żyjemy...

"I don't even want to try
to become the one who will save your halo."

8

Podbijam wątek,
czy jeśli byłam w nieformalnym związku to nie ma żadnych odstępstw od tego aby otrzymać alimenty na siebie?
Mój były partner zostawił mnie i dziecko z dwoma kredytami na mnie i jednym gdzie jestem żyrantem, obiecał, że po rozstaniu będzie płacił raty, niestety tego nie robi i sytuacja zrobiła się bardzo nie ciekawa. Na dzień dzisiejszy nawet jak pójdę do pracy (czekam na p-kole) nie zdołam zarobić na wszystkie raty, powoli załamuję ręce tą całą sytuacją:(
Alimenty na dziecko mam już zasądzone.

9

Alimentów na siebie nie dostaniesz.

Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Alimenty na dziecko i matkę dziecka -czy to możliwe?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018