Stres przed porodem naturalnym - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Stres przed porodem naturalnym

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1 Ostatnio edytowany przez OliwiaXXX (2014-05-07 15:04:25)

Temat: Stres przed porodem naturalnym

Witam wszystkie Panie !
Jestem w stresie i cholernie się boję sad
To moja pierwsza ciąża i nie wiem jak to będzie , coraz bliżej porodu coraz bardziej o tym myślę .
i coraz bardziej jestem nie spokojna .
Poród mam na 20 maja . Po za tym mała powinna dostać czarny pas za "kopanie" smile
Boję się czy dam radę urodzić naturalnie oglądałam dużo porodów ale to mnie nie uspokaja oczywiście wiem, że każdy przechodzi poród inaczej .
 

Czekamy na Ciebie Majeczko :* smile


Są jakieś Majowe Mamusie ? smile
Pozdrawiam !

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Cześć!

Ja też miałam termin na 20-ego maja, ale urodziłam 22-ego, ponieważ synkowi się nie śpieszyło smile.
Poród miałam wywoływany. Wody odeszły o 1 w nocy, a synek był już ze mną o 13:45.

Tak, bolało smile. Ale da się to przeżyć, naprawdę.
Natura Ci podpowie, co robić. Współpracuj z położną, a wszystko będzie ok.

3

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Moim zdaniem to że się obawiasz jest naturalne. ;) Każda matka martwi się o swoje dziecko. (Zwłaszcza przed porodem.) Powinnaś się zastanowić która forma porodu będzie dla ciebie wygodniejsza. Naturalna jest najpopularniejsza ale jest też cesarskie cięcie. Jeśli ja miałabym wybierać to wolałabym cesarkę. ;) (Ale ja to nigdy w ciąży nie byłam więc nie mam wiele do gadania.)
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało.
Pozdrawiam ciebie i córeczkę. :*

4

Odp: Stres przed porodem naturalnym
Rubies napisał/a:

Moim zdaniem to że się obawiasz jest naturalne. wink Każda matka martwi się o swoje dziecko. (Zwłaszcza przed porodem.) Powinnaś się zastanowić która forma porodu będzie dla ciebie wygodniejsza. Naturalna jest najpopularniejsza ale jest też cesarskie cięcie. Jeśli ja miałabym wybierać to wolałabym cesarkę. wink (Ale ja to nigdy w ciąży nie byłam więc nie mam wiele do gadania.)
Jeśli masz jakieś pytania to śmiało.
Pozdrawiam ciebie i córeczkę. :*

Chciałabym zobaczyć, jak idziesz do położnej i mówisz, że chcesz cesarkę smile
Pewnie by Ci odpowiedziała mniej lub bardziej kulturalnie, że w Polsce nie koncert życzeń.
Można sobie załatwić cc, ale to kosztuje. U mnie, na śląsku, koszt to ok. 4tyś., co i tak jest małym kosztem w porównaniu do tego, ile cc kosztuje szpital (11tyś).

Widziałam kobiety cierpiące po cc. Ja na 12godzin po porodzie już fikałam bez problemu. One przez 2 doby nie mogły się ruszyć, a jak już mogły, to płakały z bólu. Cieszę się, że urodziłam naturalnie, choć syn był duży (4500g) i wcale nie było łatwo.

5

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Jak napisałam,wiele do gadania nie mam. No ale tak to jest kiedy naczytam się za dużo o możliwych powikłaniach po porodzie...

6 Ostatnio edytowany przez Cyngli (2014-05-07 15:45:15)

Odp: Stres przed porodem naturalnym
Rubies napisał/a:

Jak napisałam,wiele do gadania nie mam. No ale tak to jest kiedy naczytam się za dużo o możliwych powikłaniach po porodzie...

No wiesz, cc, to operacja. Też ma wiele powikłań.

Główne powikłania okresu pooperacyjnego po cięciu cesarskim stanowią:

- zakażenia ? jak podaje literatura zakażenia po cięciach cesarskich występują u 30-65 % operowanych kobiet. Najczęściej występują pod postacią; zapalenia błony śluzowej macicy, zakażenia rany oraz zakażenia układu moczowego. Rzadziej występują; ropień w miednicy mniejszej, zapalenie otrzewnej, posocznica. Powikłania te znaczniej rzadziej występują u pacjentek po porodzie siłami naturalnymi.
   
- niedokrwistość i wstrząs krwotoczny ? w trakcie cięcia cesarskiego utrata krwi jest większa niż podczas porodu siłami naturalnymi.
   
- powikłania zakrzepowo ? zatorowe ? ryzyko wystąpienia choroby dotyczy każdej ciężarnej i rośnie wraz z czasem trwania ciąży, największe występuje jednak we wczesnym połogu. Czynniki, które zwiększają to ryzyko są następujące: żylna choroba zakrzepowo - zatorowa w wywiadzie, wrodzony lub nabyty defekt krzepnięcia, otyłość, długi okres unieruchomienia.

- urazy układu moczowego ? urazy pęcherza moczowego zależą w dużej mierze zarówno od techniki wykonywania operacji i doświadczenia operatora jak i anatomii po uprzednich operacjach, jaką zastanie operator po otwarciu brzucha.
   
- powikłania dotyczące noworodka ? związane są przede wszystkim z przyczynami, dla których wykonano ciecie cesarskie. Stany zagrożenia życia płodu (np. zagrażająca zamartwica wewnątrzmaciczna płodu) w znacznym stopniu zwiększają ryzyko wystąpienia tego typu powikłań i są znacznie wyższe niż w przypadku planowanych cięć cesarskich.

7

Odp: Stres przed porodem naturalnym

o,O Matko boska...
Tak to jest kiedy myślę że wiem za dużo a nic nie wiem...
Dziękuje za informacje. wink Zapamiętam je.

8

Odp: Stres przed porodem naturalnym
Rubies napisał/a:

o,O Matko boska...
Tak to jest kiedy myślę że wiem za dużo a nic nie wiem...
Dziękuje za informacje. wink Zapamiętam je.

Nie ma sprawy tongue.

9

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Dziękuję Dziewczyny smile  ale martwię się ,ze zabraknie mi siły ,żeby "przeć " smile wyłącznie przed tym mam największy strach sad
Mam nadzieję ,ze jakoś to będzie smile

10

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Oliwia jest watek majowe mamusie,my juz tam siedzimy jak na szpilkach :-)
Od samego poczatku ciazy sie wspieramy itp..szkoda,ze tak pozno do nas dolaczylas.

Zajrzyj do nas,akurat ja jestem najwieksza panikara,wiec bedziemy mialy o czym pogadac wink
Ja mam termin na 18 maj.

11

Odp: Stres przed porodem naturalnym
OliwiaXXX napisał/a:

Dziękuję Dziewczyny smile  ale martwię się ,ze zabraknie mi siły ,żeby "przeć " smile wyłącznie przed tym mam największy strach sad
Mam nadzieję ,ze jakoś to będzie smile

Oliwia jeśli dziecko nie będzie jakieś monstrualnie wielkie i będzie ułożone prawidłowo to możesz być spokojna, że wypchniesz. Trzeba tylko przeć w dół. Mi położna kilka razy powiedziała "przyj w dół nie do buzi" , nie wiem czy jest to zrozumiałe, ale czasem jak nabrałam powietrza i cała się ścisnęłam to nie przenosiłam tej zgromadzonej energii na krocze, które trzeba w tym momencie rozluźnić.

A jeśli z jakiegoś powodu nie będziesz mogła wypchnąć dziecka to wezmą Cię na cesarkę także nie martw się na zapas.

Ja rodziłam naturalnie i mimo bólu jakbym miała rodzić jeszcze raz to też naturalnie (choć pamiętam, że po porodzie pierwsze co powiedziałam do męża, to NIGDY więcej dzieci)

12

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Parcie polega na Tym jak bys chciala zrobic kupe :-D
Ja jak zaczelam przec to po prostu nastawilam sie ,ze chce zrobic kupke i po chwili moj synek byl ze mna.
I to trwalo kolo 4 minutek ;-)

Skurcze sa najgorsze ale do przezycia.
Zreszta kazdy porod jest inny.
Dasz rade!
I na pewno bedzie dobrze!
Musisz Tylko sluchac poloznej,wspolpracowac z nia.

13

Odp: Stres przed porodem naturalnym

Spokojnie... Ja przez stres wylądowałam w szpitalu w 39 tc bo mi tak ciśnienie skakało że szok....Ja w sumie byłam zadowolona bo byłam juz pod stałą opieką. Poród mi wywołali bo już nie chcieli do domu puszczać a młody jakoś sam sie nie palił do wychodzenia. Po oksytocynie 5 h i po sprawie... jedna strzykawa poszła do końca. Nasze rady zapewne nic nie dadzą i dalej będziesz się bała. Ale to normalne.

Ale na prawdę nie jest to aż tak straszne. Inaczej by kobiety nie chciały kolejnych dzieci big_smile

14 Ostatnio edytowany przez Wielokropek (2014-05-16 16:49:31)

Odp: Stres przed porodem naturalnym

dla zabicia czasu wynalazłem taki zbiór artykułów na podobnej stronce właśnie o rozwoju płodu link usunięty, niektóre z nich są naprawdę ciekawe np. ten o snach kobiet w ciąży smile

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Stres przed porodem naturalnym

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024