Można jednocześnie pisać pracę i oglądać film? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Można jednocześnie pisać pracę i oglądać film?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 10 ]

Temat: Można jednocześnie pisać pracę i oglądać film?

Mój znajomy twierdzi, że pisze podyplomówkę i w tym samym czasie ogląda film. Ma podłączone dwa ekrany do laptopa. Mówi też, że "Mogę pisać i oglądać. Bez przerywania filmu ;P
Oglądanie filmu to aktywność pasywna a pisanie pracy aktywna, więc w żaden sposób nie przeszkadzają sobie ;>". Ale jak można myśleć nad pracą, gdy myślisz nad fabułą? Albo patrzysz w jeden monitor, kiedy na drugim dzieje się akcja? Oni coś mówią a ty myślisz nad czymś innym? On udaje takiego inteligentnego przede mną?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Można jednocześnie pisać pracę i oglądać film?

Ja zawsze słucham muzyki i czasem am też włączony tv. Można.

???? ?? ?? ????? ??? ?? ??? ?????? ?? ?? ????.
???? ?? ??
???? ??? ??? ?? ??? ?????
?? ???????? ??????,???? ??? ???? ?...

3

To żaden fenomen, po prostu niektórzy mają większą podzielność uwagi, ale w pełni Cię rozumie, ja swego czasu też dostawałem za to burę, kiedy rozwiązywałem krzyżówkę, oglądałem telewizor i rozmawiałem jednocześnie, jednak czas robi swoje, teraz tylko max dwie rzeczy na raz, więc uzbrój się w cierpliwość, z wiekiem ta przypadłość zanika smile

Boso, ale zawsze w ostrogach.
Reklama

4

Mi się często udaje oglądać i pisać na raz, ale najczęściej trochę nie kojarzę, co się dzieje w filmie i jakość tego, co piszę jest znacznie gorsza niż jakbym się skupiła w ciszy. Jednak niektórzy mogą potrafić rozdzielić uwagę tak by żadna z czynności na tym nie ucierpiała.

5

To zależy od tego czy ktoś ma podzielną uwagę i czy nie rozprasza go coś takiego. Ja przy jakiejś pracy słucham muzyki, czasem film ale to rzadziej jedynie muzyka mnie nie rozprasza

Reklama

6

Black_dragon napisał/a:

Mój znajomy twierdzi, że pisze podyplomówkę i w tym samym czasie ogląda film. Ma podłączone dwa ekrany do laptopa. Mówi też, że "Mogę pisać i oglądać. Bez przerywania filmu ;P
Oglądanie filmu to aktywność pasywna a pisanie pracy aktywna, więc w żaden sposób nie przeszkadzają sobie ;>". Ale jak można myśleć nad pracą, gdy myślisz nad fabułą? Albo patrzysz w jeden monitor, kiedy na drugim dzieje się akcja? Oni coś mówią a ty myślisz nad czymś innym? On udaje takiego inteligentnego przede mną?

Zależy od podzielności uwagi. Podobno kobiety często mają tę zdolność lepiej rozwiniętą, ale to wiadomo, statystyka, a wiele zależy od konkretnej osoby. Możliwe, że kolega tak potrafi. Ja mimo że jestem kobietą, to aż tak tej podzielności nie mam rozwiniętej. Zwyczajnie mnie, by to rozpraszało albo no ok, mogłabym, z tym, że albo niewiele bym zrozumiała z filmu albo praca byłaby gorzej napisana, czyli któraś czynność by kulała. Zwłaszcza, że to podyplomówka, a w moim przypadku właśnie pisaninp mojej pracy licencjackiej wymagało wiele skupienie i nie dałabym tak rady. Umiem robić parę rzeczy naraz, ale takich bardziej zwyczajnych, wymagających właśnie mniejszej uwagi. No, ale jak piszę to zależy od osoby, mogę jedynie powiedzieć, że mu zazdroszczę jak tak potrafi te dwie rzeczy w czym jest pisanie pracy, która wymaga skupienia smile Ja potrafię sporo naraz właśnie, ale wymagających mniej uwagi np pisać z paroma osobami, pisać na forum do tego np, czyli takie mniej wymagające rzeczy.

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

7

truskaweczka19 napisał/a:

mogę jedynie powiedzieć, że mu zazdroszczę jak tak potrafi te dwie rzeczy w czym jest pisanie pracy, która wymaga skupienia smile Ja potrafię sporo naraz właśnie, ale wymagających mniej uwagi np pisać z paroma osobami, pisać na forum do tego np, czyli takie mniej wymagające rzeczy.

no, bo ten chłopak ogólnie to bardzo inteligentny jest big_smile

8

Black_dragon napisał/a:

mogę jedynie powiedzieć, że mu zazdroszczę jak tak potrafi te dwie rzeczy w czym jest pisanie pracy, która wymaga skupienia smile Ja potrafię sporo naraz właśnie, ale wymagających mniej uwagi np pisać z paroma osobami, pisać na forum do tego np, czyli takie mniej wymagające rzeczy.

Rozumiem. Ja tam myślę, że nie do końca to jest związane z inteligencją, pewnie nie zawsze, bo na pewno jest wielu inteligentnych ludzi, którym sprawia kłopot skupić się na paru czynnościach, nie mówię o sobie, nie. Po prostu każdy jest w tym względzie inny, ale myślę, że jak kolega ogólnie jest szczery, to czemu masz mu nie wierzyć? smile

"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła"

Wisława Szymborska

9

Black_dragon napisał/a:

Rozumiem. Ja tam myślę, że nie do końca to jest związane z inteligencją, pewnie nie zawsze, bo na pewno jest wielu inteligentnych ludzi, którym sprawia kłopot skupić się na paru czynnościach, nie mówię o sobie, nie. Po prostu każdy jest w tym względzie inny, ale myślę, że jak kolega ogólnie jest szczery, to czemu masz mu nie wierzyć? smile

No, może to nie ma związku z inteligencją, ale on ogólnie jest inteligentny smile A co do szczerości, to mój nowy kolega i nie wyczaiłam jeszcze czy przypadkiem nie zdarza mu się czasem kłamać smile

Posty [ 10 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Można jednocześnie pisać pracę i oglądać film?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016