Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » KULTURA » Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 9 ]

1

Temat: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

Witam smile
Nie wiem, czy to odpowiednie miejsce i czy temat się nie powtarza. Jeśli tak jest, to proszę o informację. wink

Czy macie jakieś fragmenty wierszy/książek lub po prostu zwykłe słowa, które Was poruszyły? Jeśli tak, to podzielcie się nimi - może poruszą też innych smile

Zacznę, dodając coś od siebie:

"Kobieta udomowiona to taka, która zgubiła gdzieś swój talent, pasję, tkwiący w niej ogień; zostawiła za sobą, zaniedbała to, co kochała, co pragnęła robić, to, kim chciała być. (...) Zrezygnowała z dziecięcych marzeń, ponieważ na jej drodze pojawiła się złota kareta, obietnica łatwego życia, bogaty kochanek, dobrze płatna, choć nudna praca."

"Przyszłość zaczyna się dzisiaj, nie jutro."

"Wielu moich przyjaciół stało się moimi wrogami, wielu nieprzyjaciół zaprzyjaźniło się ze mną, ale obojętni pozostali mi wierni."

"Ponieważ niedola i poniżenie, i śmierć i nic, czym Bóg czy szatan chciałby nas pokarać, nie mogły nas rozdzielić, ty z własnej woli to uczyniłaś."

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

"Cel jest to marzenie z datą wykonania" - Napoleon Hill

"Myśli i słowa mają wielką moc i tworzą naszą rzeczywistość. Wybierajmy je więc mądrze. To, co mówimy, jest odbiciem naszych myśli. Jakie są pierwsze słowa, które mówisz do siebie rano, zaraz po przebudzeniu, a drugie, a trzecie ? Większość ludzi mówi do siebie codziennie rano te same słowa. Jak wpływa to na ten dzień ? Czy jest to pozytywny sposób mówienia, czy też gderasz i narzekasz, bo jeśli gderasz, narzekasz i marudzisz, to taki właśnie dzień będziesz mieć. Sam go sobie zorganizowałeś. A jaka jest Twoja ostatnia myśl przed zaśnięciem ? Właśnie w ten sposób kształtujesz swoją przyszłość. Czy są to myśli pełne mocy, czy myśli o niedostatku ?" - Louise L. Hay

" Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj". Mark Twain

No i cytat z mojej stopki smile.

3

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

"Nieważne jest w moich oczach, czy człowiek będzie mniej, czy więcej po­siadał. Ważne jest, czy będzie mniej, czy bar­dziej człowiekiem"
Antoine de Saint-Exupéry

I coś, co bardzo - lata temu - utkwiło mi w pamięci...
Tekst z piosenki (?) Marka Grechuty z Anawą. "Korowód".

"...Kto z gwiazdozbioru Vega patrząc za ziemię zgadnie
Kto pierwszy był człowiekiem ?
Kto bedzie nim ostatni ?"

http://www.youtube.com/watch?v=0KZ3AXqDjdU

4

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

"jeżeli zabałaganione biurko jest oznaką zabałaganionego umysłu, oznaką czego jest puste biurko?" einstein. Ale najbardziej utkwiły mi słowa mojego narzeczonego, który patrząc mi w oczy powiedział "kocham Cię i chce spędzić z Tobą resztę życia"

5

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

Kiedyś kolega z klasy nabroił coś na lekcji. Nie pamiętam dokładnie o co chodziło.
Ale wtedy wychowawczyni poleciła, aby napisał na tablicy dużymi literami te słowa:
             "Na naprawę zła, nigdy nie jest za pózno".

6

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce
strzała napisał/a:

"Na naprawę zła, nigdy nie jest za pózno".

To mi się podoba smile

7

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

Postaram sie odpowiedziec wierszem:

SENNE MARZENIA

JESIENNE SLONCE DZIS ZASWIECILO
POMIEDZY JEDNYM A DRUGIM DESZCZEM
A TY MI MOWISZ, ZOBACZ JAK MILO
DZIS NIE PRACUJESZ, POSPIJMY JESZCZE

WIEC SIE PRZEWRACAM NA DRUGI BOCZEK
SNIAC DALEJ SWOJE MARZENIA
BO OD NICH JEST JUZ MALUTKI KROCZEK
DO ICH PELNEGO ZISZCZENIA

TYLKO W TO UWIERZ I TO BEZ LEKU
WSZYSTKO CI WTEDY SIE UDA
JESTES OSOBA TAK PELNA WDZIEKU
A TAKIM ZDARZAJA SIE CUDA.

E.J.2.11.13

8

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

"Tu diabeł z Bogiem się zmaga, a polem bitwy jest serce człowiecze".

9

Odp: Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

NIE PAMIETAM GDZIE TO USŁYSZAŁĄM ALE Z PERSPEKTYWY CZASU SAMA PRAWDA...

"A MOŻE NIE MA CZEGOS TAKIEGO JAK MIŁOŚĆ?
MOŻE TO ZAUROCZENIE, KTÓRE POTEM ZAMIENIA SIE W PRZYZWYCZAJENIE... "

Posty [ 9 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » KULTURA » Słowa, które zapadają i w pamięć, i w serce

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024