Ilu częściowy komplet pościeli dla noworodka? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Ilu częściowy komplet pościeli dla noworodka?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 16 ]

1

Temat: Ilu częściowy komplet pościeli dla noworodka?

Pomóżcie. Jestem na etapie kompletowania wyprawki i zatrzymałam się właśnie nad pościelą. Zaczęłam przeglądać neta i oszaleć można. Znalazłam komplety 2,3, 6, 12, 14 (!!!) elementowe. I na co tu się teraz decydować? Czy faktycznie te takie złożone komplety są potem przydatne czy to tylko wywalenie kasy w błoto?

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Ilu częściowy komplet pościeli dla noworodka?

Oto moja (subiektywna, oczywiście) lista:

Co trzeba mieć:

-Twardy materac (obojętnie z jakim wypełnieniem).
-Prześcieradło, najlepiej z ceratką, żeby nie musieć co chwilę czyścić materaca.
-Coś do przykrycia - zapomnij o kocach i kołderkach, najbardziej polecany jest śpiworek, bo i nie da się go nasunąć na buzię i się udusić, i daje miłe dla dziecka uczucie ciasnoty. Jeśli trafi Ci się bobas, który nie lubi ciasnoty, dokupisz później lekki kocyk (dla niemowlaka) lub kołderkę (dla starszego dziecka). Jeśli trafi Ci się bobas, który nienawidzi jakiegokolwiek przykrycia big_smile, pozostaje zainwestować w ciepłe piżamki i skarpetki.

Nie trzeba (strata kasy lub kompletny idiotyzm):

-Ochraniacz na szczebelki MOŻNA dokupić, jak się dzidziuś zrobi mobilny wink Ponoć chroni przed przypadkowym włożeniem rączki/nóżki między szczebelki. Co zdolniejsze dziecko i tak włoży big_smile Wiele mam narzeka na kiepski dopływ powietrza do dziecka w takim poowijanym łóżeczku, niektóre nawet straszą, że niemowlę może wcisnąć buzię w ochraniacz i się udusić.
-Poduszka - niemowlaka do mniej więcej 6 miesiąca życia NIE NALEŻY kłaść na poduszkach. Później zobaczysz, czy dziecko w ogóle zechce spać na poduszce i ewentualnie dokupisz.
-Baldachim - słodziasto toto wygląda, ale na tym kończą się jego zalety. Cholerstwo aż się prosi, żeby za nie ciągnąć, wspinać się po nim i wypadać z łóżeczka. A kurzu ile taka wisząca szmata zbiera!
-Moskitiera - jeśli już w Waszym domu grasują hordy komarów i innego latającego paskudztwa, zainwestuj w moskitiery na okna. Szmatom nad łóżeczkiem mówimy, jak już wspomniałam, nie!
-Przybornik na łóżeczko - jak dla mnie, kompletnie bez sensu.

3

My mieliśmy : prześcieradło, poduszkę, kołderkę ( mamy nadal w sumie wink ) mieliśmy też ochraniacz ale tylko taki koło główki i myślę że tyle wystarczy nie zdecydowałabym sie na taki naokoło łóżeczka

Co do poduszki Babo osiadło NIE ZGODZĘ SIĘ z Tobą...moje dziecko w 2 miesiącu życia zaczeło rehabilitacje ( wzmozone napięcie mięśniowe i niewielka asymetria ? nieważne) zarówno lekarz rehabilitacji jak i rehabilitant ćwiczący z córką kazali kłaść małą normalnie na poduszce bo większośc dzieci kładzonych bez poduszek trafia potem do nich ze skoliozą. Wcześniej też myślałam że dziecku poduszek sie nie daje ale ponoć to błędne myślenie.

"W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca" - Paulo Coelho
Reklama

4

witam ja miałam łóżeczko "turystyczne tzw czy kojec " w każdym razie bez szczebli Bo mi tak lepiej było spokojniejsza że dziecko się nie udarze w nocy itd , twardy materac a na nim prześcieradło , poduszeczka ale nie miękka ani nie twarda ..zwykły mały jasiek i kołderka dziecięca cienka(lub kocyk ) kładłam dziecko w rożku spać więc dlatego .
Co do poduszek dla niemowląt racja jest w tym że nie należy dawać dużych poduch i takich które po położeniu dziecka na nie się "unoszą boczki "falbanki pufki itp bo przekręci sobie główkę minimalnie a nosek sobie "zatka" i tzw śmierć łóżeczkowa murowana ....dobrym sposobem który mi położna zaproponowała to danie podusi pod prześcieradło ..czyli ma główkę leciuśko uniesioną( no ile 5 mm ??) a jednocześnie leży tak aby nic mu nie przytykało buzi ..ja stosowałam jaśka . Mówiono mi żeby lepiej dziecko było minimalnie podniesione podusią...nawet w szpitalach w tych wózeczkach dzieci nie są genał w lini prostej tylko odrobinkę podniesione ale na twardym materacu ...więc ja tego się trzymałam .

19.10.2010 r 1750 g 46 cm szczęścia o imieniu Nadia Kocham najmocniej :*
28.10.2016 r 1700 g 47 cm  synuś Fabianek :*

5

Ja za swój zestaw porządnej 3-elementowej pościeli dałam 165 zł i uważam, że to w zupełności starczyło. Nie potrzebowałam do kompletu jakiś rożków, przyborników na łóżeczko, baldachimów i innych tego typu zbieraczy kurzu. Kołdra, poduszka, ochraniacz na szczebelki ? tyle. Reszta to dla mnie zbędny wydatek. No chyba, że po prostu ktoś te inne elementy traktuje jako ozdobę, to luz, jego wybór wink

Reklama

6

Ja u synka pierwszego jak i u drugiego zainwestowałam w porządną kołderkę antyalergiczną i podusie(straszy jest alergikiem ja też, więc w 80% młodszy też będzie miał, choć puki co odpukać jest ok). Prześcieradełko z ceratką, ochraniacz wokół strefy gdzie jest główka no i przybornik na łóżeczko.

Więc spal mnie w ogniu, utop w deszczu
Będę się budzić krzycząc twe imię
Tak, jestem grzeszna, tak, jestem święta
Cokolwiek się stanie. Przetrwamy

7

nasza pediatra zalecała poduszkę, ale pod materac, bo młody bardzo ulewał, więc spał na takiej równi pochyłej wink co do ilości pościeli to miałam dwie na zmianę, prześcieradło, poduszka, kołderka i ochraniacz, reszta dla mnie zbędna, niepotrzebne ozdobniki tylko kurz zbierają, ewentualnie rożek albo kocyk się przydawały, w śpiworku młody się strasznie wściekał, więc używałam go tylko w wózku na dworze, wtedy było mu wszystko jedno wink

8

brzoskwinia napisał/a:

Ja za swój zestaw porządnej 3-elementowej pościeli dałam 165 zł i uważam, że to w zupełności starczyło. Nie potrzebowałam do kompletu jakiś rożków, przyborników na łóżeczko, baldachimów i innych tego typu zbieraczy kurzu. Kołdra, poduszka, ochraniacz na szczebelki ? tyle. Reszta to dla mnie zbędny wydatek. No chyba, że po prostu ktoś te inne elementy traktuje jako ozdobę, to luz, jego wybór wink

A jaką kupowałaś? To nie aż taka droga jak patrzę na ceny tych wszystkich zestawów.

A wypełnienia kołderki jakie polecacie ?

I już właśnie doczytałam też o tych klinach pod materac i bardzo podoba mi się takie rozwiązanie ! smile

9

agness ja mam pościel bebelini. Wygoogluj sobie to znajdziesz stronkę. Ja mam wzór Shiny Nights wink
no i faktycznie musze przyznać że wcale nie taka droga jak na taką dobrą jakość bawełny. aha i z tym klinem to ja też na początku miałam.

10

O dziękuję Ci bardzo chętnie sobie przejrzę. Bo szczerze mówiąc to muszę się w końcu na coś zdecydować i coś zamówić.
A może jeszcze ktoś coś może polecić to chętnie sobie poprzeglądam tongue

11

Pierwszą pościel kupiłam taka ful wypas, nie pamiętam, ale miała chyba z 15 elementów, czyli było w tym wszystko (kołderka, podusia, prześcieradło, jakaś falbana, baldachim, ochraniacz na szczeble, rożek, organizer itd) Co się przydało? Kołderka, podusia (cieniutka), ochraniacz ( mamy jeden pokój, ochraniacz stanowił też odizolowanie maluszka od tv czy światła jak wieczorem już spał a my byliśmy "na chodzie"), Baldachim (jak najbardziej mi się przydał, raz że łapał kurz który nie wpadał mi do łóżeczka, dwa odgradzał młodego od ciemnej siany przy której stało łóżeczko), organizer (miałam tam zapas pampersów i pieluch.

Wszystko zależy czy mieszkacie w jednym pokoju czy mały będzie miał swój. Ja mam mało miejsca, dlatego nawet organizer mi się przyda. Co teraz bym zmieniła? Baldachim muszę kupić większy, taki by mi całe łóżeczko osłaniało, czyli szukam baldachimu-mositiery. Mam w oknie moskitierę, ale niewiele pomogła i synek często był pogryziony, choć zawsze wieczorem razem z mężem walczyliśmy z tymi krwiopijcami. WIęc ja polecam zwłaszcza gdy będziesz rodzisz latem smile

Ile ludzi tyle opinii wink

Nie trać wiary w marzenia, tylko dąż do ich spełnienia !!!

12

I jak, udało Ci się podjąć jakąś decyzję? smile

13

brzoskwinia napisał/a:

Tak!! Zdecydowałam, że nie będę wydziwiać, bo tak jak większość pisała to te wszystkie elementy wcale nie są później potrzebne wink
Dlatego padło na zestaw 3-elementowy i starczy smile
Ostatecznie po przekopaniu neta zdecydowałam się na wzór sweety dotti z bebelini. A kolor wybrałam beżowy wink

14

Agness napisał/a:
brzoskwinia napisał/a:

Tak!! Zdecydowałam, że nie będę wydziwiać, bo tak jak większość pisała to te wszystkie elementy wcale nie są później potrzebne wink
Dlatego padło na zestaw 3-elementowy i starczy smile
Ostatecznie po przekopaniu neta zdecydowałam się na wzór sweety dotti z bebelini. A kolor wybrałam beżowy wink

aż sobie wyszukałam w necie tą pościel bo byłam ciekawa o czym piszecie smile i przyznaję, że faktycznie wzór zachwyca. mam nadzieję, że na żywo też taka ładna i fajnie się sprawdza smile

15

Dla naszego malucha kupiliśmy dwustronną pościel z babydoro.pl  Idealnie pasuje do wystroju pokoju, który urządziliśmy w kolorach błękitno - szarym. Jest przyjemna w dotyku i nasz Michałek szybciutko zasypia. Wraz z mężem jesteśmy bardzo zadowoleni smile

16

żadnych poduszek dla niemowlaka, to szkodliwe dla jego kręgosłupa! Należy zrobić lekki spad podkladając pod nogi łożeczka (tam gdzie głowa) dwie ksiażki tej samej grubości, ewentualnie kupić specjalny klin pod materac.

Posty [ 16 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » WYCHOWANIE, ZDROWIE I EDUKACJA DZIECKA » Ilu częściowy komplet pościeli dla noworodka?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016