Chyba to już kłopoty... - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Chyba to już kłopoty...

Hej! mam takie pytanie co daje pracownikowi umowa o prace na czas nieokreślony? Kiedy kierownik może Cię zwolnić i za co?

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chyba to już kłopoty...

Okres wypowiedzenia od miesiąca w górę, a zwolnić można pracownika w każdej chwili, powód się zawsze znajdzie. Ale generalnie przyczyna może leżeć po stronie pracodawcy, np. sytuacja ekonomiczna firmy, redukcja etatów itp. lub pracownika, np. rażące zaniedbanie obowiązków służbowych, niedopełnienie ich, przyjście do pracy po pijanemu, kradzież itd.

Odp: Chyba to już kłopoty...

Opowiem z grubsza w czym rzecz, a mianowicie pracowalam na okresie próbnym 3 m-ce, póżniej umowa na czas nieokreślony na stanowisku kasjer- sprzedawca i wszystko było w porządku, aż do momentu, że niby ktoś się na mnie skarży do nadzoru kasowego,że jestem niemiła i niesympatyczna dla klientów hmm..mogę powiedzieć, że to nie prawda. Kierowniczka powiedziała mi na rozmowie, że nie mam" uśmiechu w głosie" hmm...i daje mi tydzień na poprawę albo przeniose się na inny dział bądź sie zwolnie hmm...Normalnie nie wiem o co chodzi nie miałam żadnych problemów z klientami, a przede wszystkim oni ze mną.

4

Odp: Chyba to już kłopoty...

Nagrywaj sobie rozmowy z kierowniczką na dyktafon, szczególnie tego rodzaju głupie sugestie mogą się potem okazać bardzo pomocne. Zwłaszcza jeśli będą cię próbowali zwolnić z twojej winy - niezasłużona dyscyplinarka. Będziesz miała dowód i jak pójdziesz z tym do PIP-u to były pracodawca się nie wykręci. Będą próbowali cię zmusić, żebyś się sama zwolniła - tylko że wtedy nie przysługuje ci prawo do zasiłku dla bezrobotnego. Zostaniesz na lodzie. Lepiej się zabezpieczyć. A zrobią tak na pewno - bo jeśli zakład pracy zatrudnia powyżej 20 osób, to jeśli masz umowę na czas nieokreślony muszą dać ci odprawę - tyle ile wynosi okres wypowiedzenia - czyli pensję do końca i albo 1 dodatkową albo 3. Chcą tego uniknąć i będą cię szantażować i pewnie już mają kogoś na twoje miejsce - czyjąś ciotkę albo siostrę. Masz mało czasu - tydzień - więc działaj. A tydzień dlatego, że jak ci wręczą wypowiedzenie albo zmuszą do zwolnienia to jego bieg liczy się od ostatniego dnia miesiąca - czyli zostajesz w pracy do końca kwietnia i papa.

Odp: Chyba to już kłopoty...

Myślisz, że nie da mi drugiej szansy o której wspomniała?

6

Odp: Chyba to już kłopoty...

Hm, nie wiem, ale ten tekst o tym, że masz się sama zwolnić nie rokuje dobrze.

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024