Jaka fryzura do okrągłej twarzy? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2008-02-16 22:29:12

Jolka76
Gość Netkobiet

Jaka fryzura do okrągłej twarzy?

Mam półdługie sięgające ramion włosy, chcialabym coś zminić na wiosnę i zastanawiam się czy przy okrągłej twarzy powinnam pozostać przy długich czy może będą mi pasowały też krótkie. Nigdy nie miałam krótkich włosów,ale boję się, że taka zmiana nie byłaby zbyt korzystna dla mojej urody i okrągłe policzki byłyby znów zbyt wyeksponowane. A Wy jak myślicie?

#2 2008-02-17 17:42:10

Aiste
Zaglądam tu coraz częściej

Re: Jaka fryzura do okrągłej twarzy?

Zdecydowanie takie włosy, żeby zakrywały trochę policzki. Krótkie odradzam. Możesz  sobie jakoś wycieniować,żeby końcówki zachodzące na twarz były lekko wystrzępione.

#3 2008-02-17 21:38:14

Wirgine
Gość Netkobiet

Hmm, ja nosiłam krótkie przy okrągłej twarzy i dodawały mi takiego, hmm dynamizmu i nowoczesności. W długich czułam się delikatna romantyczką, a w krótkich taką silną niezależną kobietą. Ten drugi wizerunek bardziej wolę,nie wiem czym to jest spowodowane,ale mimo,że mam pulchną twarz lubię siebie w krótkich włosach:)

#4 2008-02-18 19:29:32

kknd
O krok od uzależnienia

wszystko zalezy od tego jak bardzo okragla jest twoja twarz. nie skupiaj sie tylko na twarz ale rowniez na proporcj swojej szyi ( jak sie ma krepa szyje to lepiej jest nosic wlosy dluzsze - zakryje to dysproporcje) najlepiej zeby byla asymetria np.grzywka na ukos a baczki wypazurkowane siegajace kosci policzkowej (choc mozliwe sa tez baczki wypazurkowane nie siegajace kosci policzkowej)
Ciezko tak napisac nie widzac Twojego wizerunku, nic nie piszesz o swoich wlosach (moze przeslij mi swoja fotke) Cos Ci zaproponuje smile

Fryzjerstwo to nasza pasja

#5 2008-02-19 22:07:12

Jolka76
Gość Netkobiet

Dziękuję, hmm nie miałam pojęcia, że aż tyle elementów jest ważnych przy doborze odpowiedniej fryzury!Szyję raczej mam podłużną,a pazurków nigdy nie miałam, może rzeczywiście to będzie dla mnie ciekawa odmiana. Powiem mojej fryzjerce,zeby mi coś takiego zrobiła.Może na początek tylko troche zmienię, żeby nie przesadzić jakbym tak na całkiem  na krótko się obcięła. Dzękuję Ci za radę!smile

#6 2009-01-02 17:52:29

Dobór Fryzury
Gość Netkobiet

kknd napisał:

wszystko zalezy od tego jak bardzo okragla jest twoja twarz. nie skupiaj sie tylko na twarz ale rowniez na proporcj swojej szyi ( jak sie ma krepa szyje to lepiej jest nosic wlosy dluzsze - zakryje to dysproporcje) najlepiej zeby byla asymetria np.grzywka na ukos a baczki wypazurkowane siegajace kosci policzkowej (choc mozliwe sa tez baczki wypazurkowane nie siegajace kosci policzkowej)
Ciezko tak napisac nie widzac Twojego wizerunku, nic nie piszesz o swoich wlosach (moze przeslij mi swoja fotke) Cos Ci zaproponuje smile

Hej:) widze ze orientujesz sie troche w sprawach doboru fryzury, czy ja mogla bym Cie prosic o pomoc??

#7 2009-01-20 13:11:46

DuŚś
Wkręcam się coraz bardziej

Ja też mam pół długiewłosy, twarz lekko okrągłą.
Dobrze czuję się bez grzywki, z przodu lekko wypazurkowane. wink

Pozdróffki;**
..._...
...bo życie jest piękne!!!
x]

#8 2009-03-09 20:57:57

brukselka
Mój jest ten kawałek podłogi

zdecydowanie wycieniowane włoski - żeby trochę zachodziły na policzki. jeśli myślisz o krótkiej fryzurce, to najlepiej zostaw sobie postrzępione końce nad karkiem i uszami - takie jakby baki, to optycznie wysłuży buzie

#9 2009-03-09 21:23:13

oazuu
100% Netkobieta

moja jest średnio okrągła. włosy trochę za ramiona.
jakieś rady ?

jeśli chcesz wiedzieć coś o mnie, to coś Ci zdradzę.
miłość dla mnie to huśtawka, która stoi w równowadze.
bo chcę Cię z każdą wadą. Nic nie zmienię.

mój narkotyku, mój tlenie. < 3

#10 2009-03-18 19:21:13

natalkajot
Niewinne początki

To może ja również mogłabym liczyć na pomoc, jeśli chodzi o dobór fryzury do okrągłej twarzy??smile

#11 2009-03-18 19:27:04

natalkajot
Niewinne początki

dodałabym swoje zdjęcie, żeby pokazać jak bardzo okrągła jest moja twarz, tzn jak u dziecka;), ale niestety nie umiem tego zrobic, może ktoś pomoże??

#12 2009-03-18 19:34:07

Noelle
Przyjaciółka Forum

ja mam włosy długie-grzywkę na skos i czuję się świetnie-mimo że fryzjerzy twierdzą że do okrągłej buzi to nie pasuje to wszyscy-rodzina, znajomi mówią że wyglądam teraz drapiezniej, sexy i w ogóle lepiej- wydaje mi się że dobrze dobrana fryzura to nie wszystko-makijaż, strój- dbałośc o szczegóły jest ważna, aaa i oczywiście umiejętnośc dbania o włosy tj. o fryzurkę- układanie i modelowanie..

"Jesteś tym, czym wierzysz, że jesteś." Paulo Coelho

#13 2009-03-24 22:06:30

Alwara
Zaglądam tu coraz częściej

Ja też mam okrągłą twarz i praktycznie nie pamiętam, żebym nosiła długie włosy. Grzywka, z tyłu krótsze i z przodu dłuższe. Mnie się podoba smile Ostatnio pan fryzjer stworzył mi coś bardziej asymetrycznego, z jednej strony jakieś 3 cm dłuższe. Wszystko byłoby super, gdyby nie trzeba było tego cholerstwa modelować tongue

#14 2009-03-24 22:25:26

LANDA
Cioteczka Dobra Rada

Moja twarz też jest okrągła. Właśnie od 2 miesięcy mam krótkie włosy, wycieniowane, bo mam ich bardzo dużo, baczki wypazurkowane i grzywkę krótką wyszczępioną. Prawdopodobnie przez tę fryzurkę ubyło mi kilka lat.

#15 2009-03-25 00:01:57

kasiulka188
Przyjaciółka Forum

A ja przeczytałam kiedyś w jakiejś mądrej gazecie że słynny BOB pasuje do każdego rodzaju twarzy więc do okrągłęj też:)

Super jest niekiedy a niekiedy to wcale...
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Wczoraj to już historia, jutro to tajemnica, a dzisiaj to dar losu!

#16 2009-04-24 13:00:43

dorrottaa
Na razie czysta sympatia

Powinnaś , moim zdaniem, pozostać przy długich przy Twoim kształcie twarzy.
Ponieważ krótkie włosy ( a także grzywka ) przytłacza taką twarz!

#17 2009-04-27 10:46:35

jagotha
Niewinne początki

Witajcie;)
Ja mam okrągłą twarz,nosiłóam wiele fryzur,na jeżyka,krótkie,półdlugie..
ale wresszcie znalazłam sposób!z tyłu włosy mam do łopatek a z przodu mam krótkie z skośną grzywką i wycięte z ucha,fryzura odważna ale nie uwydatnia okrągłej twarzy

życie to nie koncert życzeń

#18 2010-04-29 08:40:28

beacia8891
Niewinne początki

kknd napisał:

czesc napisałam ci wiadomosc na poczte prosze o odczytanie wink

#19 2010-05-13 11:23:07

andzia1000
Na razie czysta sympatia

Ja mam bardzo okragla twarz-jak pyza normalnie:)Balam sie sama zmian i zawsze nosilam dluzsze wlosy lekko pocieniowane opadajace na policzki-do czasu..............Jakies dwa lata temu zdecydowalam koniec-czas na zmiane:)
I scielam wlosy.......na krotko,tzn.dokladniej na pazia(boba).Tyl bardzo krotki ciety maszynka,przody lekko za brode i oczywiscie proste(moje z natury krecone wiec nie obywa sie bez prostownicy).Wygladam dobrze-a najwazniejsze czuje sie dobrze w tej fryzurze-i narazie nie zamierzam znowu zapuszczac wlosow:)

Sila kobiet nie tkwi w tym co mowia-ale ile razy to powtarzaja:)

#20 2010-10-11 09:57:17

ola15r
Niewinne początki

nie tylko twarz jest wazna, tez czolo itd. najlepiej pojsc do dobrego fryzjera (typu Denique) i tam sie dopytac

Stopka forum