Staż 3-miesięczny z urzędu pracy a ciąża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Staż 3-miesięczny z urzędu pracy a ciąża

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 6 ]

1

Temat: Staż 3-miesięczny z urzędu pracy a ciąża

Mam taką sprawę. Moja koleżanka właśnie zaczęła 3-miesięczny staż z urzędu pracy. okazało się,że jest w ciąży, w drugim miesiącu. Nikogo nie informowała o tym jeszcze w miejscu pracy. I teraz zastanawia się czy w związku z tą ciążą jej umowa ulegnie przedłużeniu. Z tego co słyszałam gdyby to była zwykła umowa o pracę na czas określony to zostałaby ona przedłużona a to jest jednak staż. Jeśli ktoś zna się na prawie pracy proszę o odpowiedź.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Staż 3-miesięczny z urzędu pracy a ciąża

Jeśli byłaby to umowa na czas określony zostałaby przedłużona do czasu zakończenia urlopu macierzyńskiego. Według mojej wiedzy ta umowa powinna ulec przedłuzeniu.

3

Niestety reszka nie masz racji umowa przedłuża sie tylko do okresu odbywanego stazu czyli tylko 3 miesiące.

"Nie ma czegoś takiego jak lęk przed słowami, nie w świecie wszechobecnego słowotoku i werbalnego ekshibicjonizmu" ("Dom na zakręcie")
Reklama

4 Ostatnio edytowany przez marta_t (2009-09-30 13:39:00)

stażu się nie przedłuża.... niestety... chyba, że pracodawca zgodzi się na przedłużenie stażu w takich okolicznościach.... poza tym w 3 maiesiącu masz obowiązek poinformowac pracodawcę o tym ,ze spodziewasz się dziecka, tylko do trzeciego miesiąca możesz to zataić.
teraz słyszałam też o ustawie, którą wprowadzono ze względu na kryzys, że nie ma czegoś takiego jak przedłużanie jakichkolwiek umów kobietom, które zaszły w ciążę i w jej trakcie umowa im się kończy:]

5

umowa się nie przedłuża:) po 3 miesiącach ie ma prawa nawet do macierzyńskiego;/

Reklama

Posty [ 6 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » PRAWO , ODSZKODOWANIA , FINANSE , UBEZPIECZENIA » Staż 3-miesięczny z urzędu pracy a ciąża

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności

© www.netkobiety.pl 2007-2018