Witam. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Witam.

Slyszalem od znajomych ze jest to dobre forum udzielajacy dobrych i trafnych rad. Mowia mi ze jestem przystojny i moglbym miec kazda dziewczyne gdybym tylko chcial. Jestem mlody i dbam o siebie ( silka,boks) Jednak moim problemem jest NIESMIALOSC. Prosilbym uprzejmie o jakies rady aby ja zneutralizowac i zaczac rozmawiac normalnie z kobietami. Dziekuje z gory i pozdrawiam wszystkich uzytkownikow.

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez tiaMaria (2014-02-19 13:02:03)

Odp: Witam.

Po pierwsze nie każdy musi rzucać żartami i być duszą towarzystwa, chodzi raczej o to żebyś umiał zachęcić do poznania Ciebie - coś od czego można zacząć dalszą znajomość.

Nie ma chyba innego sposobu jak oswajać się z kobietami, rozmawiać jak najczęściej - może z siostrą ? Albo koleżanką której się nie krępujesz ? A potem z obcymi kobietami może być już łatwiej.
Kobiety są nieco inne niż Wy ale mówią tym samym językiem - tak samo mają różne hobby, rodziny, studia, pracę - można zacząć rozmowę na tysiące tematów, tylko nie wolno się bać.
Uszy do góry, pierś do przodu, uśmiech na facjatę i spokojnie bez durnego szpanu czy picu.

I myśl o tym co chcesz jej powiedzieć i słuchaj co ona mówi, a nie "Matko, ale ma usta... ciekawe czy ma faceta...i czy podoba jej się mój T-shirt".

3

A z czego wynika Twoja nieśmiałość? Analizowałeś siebie? Czy masz niskie poczucie wartości? Może zachowujesz się w jakiś irytujący sposób?

Nie izoluj się od ludzi, bywaj tam gdzie są kobiety. Jeżeli będziesz się izolował od ludzi to grozi Ci, że zaczniesz się skupiać wyłącznie na sobie.
Uśmiech na twarzy, dobre maniery (może przepuścisz do kasy jakąś dziewczynę) trochę życzliwości.
Szczerze interesuj się ludźmi. Nie martw się ? nie musisz od razu być duszą towarzystwa. Zacznij od okazania zainteresowania jednej osobie.
Jeśli boisz się, że nie będziesz wiedział co powiedzieć to miej przygotowane jakieś neutralne pytanie, albo tekst, że "dla Ciebie codziennie jest dzień kobiet" i uśmiech.
Nawet jeżeli się z kimś nie zgadzasz, okaż cierpliwość i pozwól mu się wypowiedzieć. Skup się na tym, co was łączy. Gdy masz w jakiejś sprawie odmienne zdanie i uważasz, że powinieneś je wyrazić, zrób to w sposób taktowny.
Zwracaj się do innych tak, jak chciałbyś, żeby oni zwracali się do ciebie.
Osoba kłótliwa, pozwalająca sobie na drwiny, obraźliwe uwagi lub zarozumiałą krytykę po prostu zraża do siebie ludzi.
Staraj się podtrzymywać rozmowę. Jeżeli na przykład ktoś pyta, jak ci minął weekend, nie odpowiadaj zdawkowym ?fajnie?. Wyjaśnij, co robiłeś. A potem zapytaj o to samo rozmówcę.
Tu na forum możesz poczytać o nieśmiałości, ale możesz też rozmawiać, pisać, udzielać się w różnych tematach - poznasz psychikę kobiet, będziesz miał większą wiedzę i łatwiej będzie nawiązać z dziewczynami wspólną płaszczyznę.

Reklama

4

To racja co mówią osoby przede mną.  Musisz najpierw rozmawiać z bliskimi koleżankami,siostra-z kimś przy kim nie masz krępacji...Pomału pomału i nabierzesz wprawy.Początek rozmowy jest trudny ale dziewczyna też zacznie dialog z Tobą i rozmowa nabierze biegu smile uwierz w siebie i spróbuj przełamać tą barierę. Życzę powodzenia.

Życie to wielka niewiadoma,ale je kocham:)

5

Witaj.

Po pierwsze od razu proponuje Ci abyś zapomniał myśleć w ten sposób, że możesz mieć każdą, pierwsza lepsza porażka i ... masz duży problem wink.

Interesuje się tematem od długiego czasu ponieważ mam podobny problem i proponuje Ci zacząć od tego e-booka:
(ok ,zapomniałem o linkach tongue) - ABC pewności siebie.pdf.

OK ktoś napiszę rozmawiać z ludźmi, wychodzić, zapisywać się na kursy, zaczepiać, interesować się itd. itp. ale to jest jedna strona medalu, druga natomiast i moim zdaniem ważniejsza to dobrze zdiagnozować swój problem, znaleźć jego przyczynę(-y) by w następstwie jeszcze z większą skutecznością z nim walczyć, a może go i wyeliminować czego Ci życzę.

Poza tym udzielanie rad na tym forum (a przynajmniej staranie się wink) jest również dobry sposobem na poprawę wartości samych siebie smile (chyba rozkminiłem wszystkich tutaj, którzy piszą wink).

Reklama

6

Skoczek w szachach napisał/a:

Prosilbym uprzejmie o jakies rady aby ja zneutralizowac i zaczac rozmawiac normalnie z kobietami.

Witaj Skoczek,
Moim zdaniem pomysłem wartym rozważenia jest po prostu spróbować kogoś poznać np. na Badoo.
Ludzie tam wiedzą po co się rejestrują i kto wie, może coś fajnego mogłoby Cię tam spotkać:) skoro piszesz, że fizycznie/wizualnie jest dobrze, to trzeba podszlifować jedynie kontakt. Wydaję mi się, że na neutralnym gruncie, gdzie wszyscy w jakimś stopniu są uzależnieni od innych, poziom dyskusji czy przełamywania pierwszych lodów jest w znacznej mierze mniejszym stresem i niepokojem, co w normalnych warunkach ulicznych/miejskich objawia się najczęściej blokadą i najzwyczajniej w świecie niemożnością prowadzenia rozmowy:)

Spróbuj, konto nic nie kosztuje, otworzysz się i co życzę Ci z całego serca, może nawet poznasz jakąś miłą Kobietkę. Poza tym, jak już kogoś poznasz, to rozmawiać możecie sobie miesiącami, więc nabierzesz też tej naturalności i swobody...po prostu taka przyjazna, spokojna szkółka zawierania znajomości, budowania więzi i poczucia własnej wartości.

Trenujesz i dbasz o siebie...już widzę, że jako młody chłopak masz JUŻ bardzo wiele do zaoferowania...Sam ćwiczę boks i trenuję na siłowni więc wiem jak wiele wyrzeczeń i wysiłku trzeba dać od siebie, żeby to wszytsko sprawnie funkcjonowało z poziomu zarządzania, dyscypliny i cierpliwości...doskonale wiesz o czym mówię.
Oczywiście nie zrozumie tego absolutnie nikt kto nie miał nigdy z tymi dwiema dyscyplinami sportu do czynienia, ja jednak juz teraz wiem, że jesli to wszystko u Ciebie konsekwentnie i sprawnie łączysz z codziennymi obowiązkami, to naprawdę może być z Ciebie fajny facet.
Ps: długo już trenujes boks?

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016