świadectwo maturalne - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2014-02-08 17:37:50

angi1212
Tajemnicza Lady

świadectwo maturalne

Hej. Jestem na profilu politechnicznym i w tym roku piszę maturę. Postanowiłam napisać rozszerzoną matematykę, myśląc skoro jestem na rozszerzeniu to coś umiem. Teraz do mnie doszło, że nie umiem właściwie nic. Próbna z rozszerzenia też wyszła bardzo bardzo kiepsko.. 4% (myślałam, że skoro w całej szkole poszło tak źle to matura musiała być nieciekawa). Okazało się, że bardzo mało wiem. Z podstawy wiele ale z roszerzenia cienko. Jak myślicie, ponieważ nie mogę już zmienić deklaracji, jak by np na świadectwie maturalnym wyglądały 4% z matematyki rozszerzonej? Bardzo kiepsko, jeśli np podstawe będę miała na 80/90 % ? Nie wiem jeszcze gdzie chce iść na studia, pytam ogólnie, jeśli np nie potrzebaby mi było na dane studia matematyki rozszerzonej ale jednak te 4% tam widać.. Nie mam możliwości wziąć korepetycji, za dużo nie nadrobie przez tak krótki czas, tym bardziej, że jest jeszcze wiele innej nauki . Jak bardzo źle to będzie wyglądać ?

"I aniołowie mają swoich szatanów, i szatani swoich aniołów. "

#2 2014-02-08 17:47:13

marioosh666
Net-facet

Re: świadectwo maturalne

Najpierw pomyśl nad uczelnią, a później sprawdź jakie mają kryteria przyjęcia i przelicz. Za moich czasów (pierwsza nowa matura) było warto pisać nawet dla 1% Ja miałem 12%, czyli też bardzo słabo, a to mogło pomóc dostać się na studia.

By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego „współdecydowania” w rodzinie! (…) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!   Janusz Korwin-Mikke

#3 2014-02-08 18:02:25

angi1212
Tajemnicza Lady

Oo, szukam cały czas smile Mam nadzieję, że nadal warto pisać chociaż i dla tego 1% smile Dzięki wielkie za odpowiedź, pocieszyłeś mnie smile

#4 2014-02-08 19:32:53

marioosh666
Net-facet

@angi1212, nie wiem jak jest dzisiaj. Kiedyś było warto. Jeżeli chcesz ogólne zasady to sprawdź jakiekolwiek uczelnie.

By oszczędzić ludzkości kolejnych konwulsji, musimy jasno i stanowczo powiedzieć naszym kobietom, starcom i dzieciom: My tu rządzimy! Żadnych eksperymentów! Żadnego „współdecydowania” w rodzinie! (…) Panowie! Zachowujmy się odważnie, po męsku!   Janusz Korwin-Mikke

#5 2014-02-08 20:05:04

angi1212
Tajemnicza Lady

chodzi mi też o to, że widzisz, mogą niby nie brać tego pod uwagę, wystarczy im podstawa, ale jednak te kilka procent widniałoby na świadectwie i może brzydko wyglądać, czy wtedy na to nie patrzą?

#6 2014-02-08 20:20:02

luc
Mistrzyni Gry

Angi - dwie kwestie.
Jedna, to, że rzeczywiście kilka procent na maturze nie wygląda najlepiej.
Druga, to, że jeżeli na studiach jest matematyka, a umiesz ją tak słabo (jak sama piszesz) to możesz po prostu nie dać rady.

Do matury jeszcze trochę (choć rzeczywiście niezbyt dużo) czasu zostało. Odłożyć wszystko inne i przysiąść do nauki. Nawet jeżeli wszystkiego nie nadrobisz, to i tak może być tylko lepiej.
Jeżeli nie masz możliwości wziąć korepetycji, to może pomoc koleżeńska?

#7 2014-02-08 21:06:05

angi1212
Tajemnicza Lady

hm podstawe umiem bardzo dobrze. Poszłam na ten profil ze względu na to, że był to dla mnie najłatwiejszy i najfajniejszy przedmiot. Po prostu olałam sobie dwa lata i dlatego mam te zaległości. Na studiach nie widzę się w niczym innym, tylko matmie i mam nadzieje, że tam uda mi się to nadrobić.. Przynajmniej miałam taka nadzieje, teraz to mnie załamałas

#8 2014-02-08 23:08:26

marioosh666
Net-facet

angi1212 napisał:

chodzi mi też o to, że widzisz, mogą niby nie brać tego pod uwagę, wystarczy im podstawa, ale jednak te kilka procent widniałoby na świadectwie i może brzydko wyglądać, czy wtedy na to nie patrzą?

Nowa matura polega na tym, że są obiektywne kryteria i przeliczniki. Skoro idziesz na studia to matury raczej nie będziesz pokazywać, ale dyplom uczelni wyższej. W tej sytuacji nie ma powodu, żeby przejmować się tym jak to wygląda, ale czy dzięki tym dodatkowym procentom coś zyskasz.

#9 2014-02-08 23:11:03

angi1212
Tajemnicza Lady

Dzięki smile

#10 2014-02-08 23:37:46

luc
Mistrzyni Gry

marioosh666 napisał:

Skoro idziesz na studia to matury raczej nie będziesz pokazywać, ale dyplom uczelni wyższej.

Tylko na te studia trzeba się najpierw dostać, a potem utrzymać smile
Autorce chyba chodziło o to jak takie wyniki będą odbierane przy rekrutacji na studia, a nie w przyszłości.

Angie - nie było moim celem dołowanie Cię. Wręcz przeciwnie smile
Po prostu weź się teraz ostro do pracy, a nie dołuj się jak mało umiesz.

#11 2014-02-08 23:56:51

marioosh666
Net-facet

@luc, nie wiem jak jest dzisiaj. Za moich czasów (niedawno wink) opłaciło się zdawać chociażby dla jednego dodatkowego punktu, bo to pomagało przy rekrutacji. Jeżeli ktoś planuje studia to nie powinien się przejmować tym, że brzydko wygląda, bo nikt się w to nie będzie zagłębiał.

#12 2014-02-09 00:12:24

luc
Mistrzyni Gry

marioosh666 napisał:

@luc, nie wiem jak jest dzisiaj. Za moich czasów (niedawno wink) opłaciło się zdawać chociażby dla jednego dodatkowego punktu, bo to pomagało przy rekrutacji. Jeżeli ktoś planuje studia to nie powinien się przejmować tym, że brzydko wygląda, bo nikt się w to nie będzie zagłębiał.

Jestem na bieżąco bo mój syn zdał maturę w zeszłym roku.
Nie chodzi o to czy "brzydko wygląda", tylko właśnie czy pomaga przy rekrutacji. Oczywiście finalnie liczy się ilość punktów.
Jeśli braknie z matematyki (a jest ona wysoko punktowana przy rekrutacji na niektóre kierunki) to właśnie w tym problem.

#13 2014-02-09 11:32:38

angi1212
Tajemnicza Lady

Więc mam nadzieje, że warto pisać mimo wszystko. Oczywiście przygotowuje się do rozszerzenia, nie jest tak, że się dołuje i nic nie robie, bo ucze się. Po prostu robiąc zadania widze ile mi brakuje i że wszystkiego nie zdąrze nadrobić smile I na wszelki wypadek, żeby cały czas o tym nie myśleć, odezwałam się na forum smile Dzięki za odpowiedzi smile

Stopka forum