Wasze ulubione,stare filmy. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Wasze ulubione,stare filmy.

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 85 ]

Temat: Wasze ulubione,stare filmy.

Pisząc stare, nie mam na myśli tylko czarno-białych, bardzo zamierzchłych produkcji, mogą być i takie co mają po dwadzieścia albo dziesięć lat. Chodzi mi głównie o ich klimat. Mam niewiele lat i czasem bardzo żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, zwłaszcza gdy wszyscy narzekają, jak to kiedyś było lepiej, dlatego lubię sobie chociaż pooglądać dawne, nie moje, czasy. Moglibyście mi coś polecić?

Reklama
Zobacz podobne tematy :
Odp: Wasze ulubione,stare filmy.
Lotta97 napisał/a:

Pisząc stare, nie mam na myśli tylko czarno-białych, bardzo zamierzchłych produkcji, mogą być i takie co mają po dwadzieścia albo dziesięć lat. Chodzi mi głównie o ich klimat. Mam niewiele lat i czasem bardzo żałuję, że nie urodziłam się wcześniej, zwłaszcza gdy wszyscy narzekają, jak to kiedyś było lepiej, dlatego lubię sobie chociaż pooglądać dawne, nie moje, czasy. Moglibyście mi coś polecić?

Romantyczna, kultowa "Casablanca". Jak dla mnie arcydzieło sztuki filmowej i gry aktorskiej.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

3

Ze starych (na prawdę starych) to Metropolis (1927 bodajże) i Nosferatu (1922) to filmy oczywiście nieme.

Nawiedzony dom (horror w którym nie chodzi o efekty a o klimat) rok 1960 z groszem.

Coma (78) thriller, mogę go oglądać w kółko smile

Wszystkie filmy z Louisem De Funesem, kocham go, on nie musiał grać, był tak barwnym człowiekiem.

Z polskich oczywiście Miś, Nic śmiesznego, seksmisja. Jak już o Misiu mowa, to brunet wieczorową porą i serial- alternatywy 4.

Może małe anime? Mój sąsiad totoro (88) piękny film i nie ma mocno mangowej kreski więc nawet jak ktoś ogólnie anime nie lubi to będzie się podobać.

Madmax, nieśmiertelny, Amadeusz, Lśnienie

Czy kiedyś było lepiej? Było inaczej, teraz dla wielu młodych ludzi super film, to taki który jest głupawy, lekki, efekciarski i żeby było dużo cyckuff, jest popyt to takie robią.

Ok na razie tyle z mojej strony wink

Reklama

4

Tam gdzie rosną poziomki, Piknik pod wisząca Skałą,  Dziecko Rosemary.

5

"Skarb" jeśli chodzi o stare przedwojenne polskie filmy.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę miłego pobytu na forum.
Reklama

6

Moje dwa,nie przebite do tej pory, starocie to "Leon Zawodowiec" i "Kiedy mężczyzna kocha kobietę" smile

Matylda
16.01.15

7

"Przeminęło z wiatrem"  w wersji  z Clarkiem Gable'em i Vivien Leigh w roli Scarlett.

"Grease"
z Johnem Travoltą i Oliwią Newton- John

8

Wielokrotnie wracałam do "Pożegnanie z Afryką" i "Kochanica Francuza" z Meryl Streep. Przepadam za Wajdy "Ziemią Obiecaną", "Panny z Wilka" i "Brzezina". Kocham malarskie filmy.

Ruda wiolonczela, radosna i szczera.
Supergirls don't cry, supergirls just fly.
Witches don't need drugs to fly.
Summerka napisał/a:

"Przeminęło z wiatrem"  w wersji  z Clarkiem Gable'em i Vivien Leigh w roli Scarlett.

"Grease"

Summerko przepraszam, ale z tego co wiem istnieje, tylko jedna wersja "Przeminęło z wiatrem". Chyba, że masz na myśli serial powstały na motywach powieści "Scarlett" Alexandry Ripley.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

10

Wymienię tylko polskie bo inaczej byłoby tego strasznie dużo
Ostatni dzwonek
Hydrozagadka- właśnie oglądam
Seksmisja
Plac zbawiciela
Pograbek
Jańcio Wodnik
Wszystkie komedie Barei
Nad rzeką,której nie ma
Yesterday
Pianista
Krótki film o zabijaniu
Amator
Dzień świra
Trzy kolory

"Brak seksu flustruje" smile
z cyklu: mądrości forumowe smile

11

Dziękuję Wam za tyle odpowiedzi. smile

12

Moim ulubionym starym filmem jest Dangerous Minds. Przez wiele lat utrzymuje się u mnie w czołówce ulubionych filmów i zawsze z chęcią go oglądam.

Jeszcze sentyment mam do starych horrorów, Koszmar z ulicy Wiązów i Piątek 13.

Leon zawodowiec też świetny.

13

Filmy z Marylin Monroe <3

14

Dirty Dancing !

15

"Przeminęło z wiatrem" - długaśny, ale cudowny.
"12 gniewnych ludzi" - baaardzo polecam

16

Wielbiciel Lidiji Bacic napisał/a:
Summerka napisał/a:

"Grease"

Summerko przepraszam, ale z tego co wiem istnieje, tylko jedna wersja "Przeminęło z wiatrem". Chyba, że masz na myśli serial powstały na motywach powieści "Scarlett" Alexandry Ripley.

Dziękuję za sprostowanie. Rzeczywiście miałam na myśli ten serial, pisząc o wersji filmowej:)

17

Przeminęło z wiatrem i Pół żartem pół serio z kultowym tekstem: Nikt nie jest doskonały.

18

Jeśli ktoś ma pewne poczucie nostalgii za dawnymi czasami, to polecam produkcję naszych czasów, ale opartą na kinie lat 20. XX wieku, czyli zdobywcę Oscara za rok 2012 "Artystę". Film, gdzie obraz i muzyka zastępują dialogi i wszechobecne teraz sceny łóżkowe. Wspaniale się to ogląda.

19

A mnie się właśnie Artysta nie podobał w ogóle jako pomysł, wydał mi się wymuszony i na siłę. Tak samo jak ktoś by malował miniatury na wzór średniowiecznych - mogą być fajnie zrobione albo nie, ale wielka sztuka to to była 800 lat temu, teraz to tylko kopiowanie.

20

Pump up the volume
Koniec niewinności

21

Dźwięki muzyki(1965) i Śniadanie u Tiffany'ego (96)!!! :-)  a tak to może:
Zabawna buzia (1957)
Amerykanin w Paryżu (1951)
Grease (1978)
Deszczowa piosenka (1952)
Więzienie kobiet (1983)
Piątek trzynastego (1980)
Tess (1979)
Zniknięcie (1988)
Rzeczpospolita babska (1969)
I obie części Kogel-mogel :-)

22

pasikonik napisał/a:

Pół żartem pół serio z kultowym tekstem: Nikt nie jest doskonały.

Dokładnie! big_smile

23

El Cid (1961)
Ben-Hur (1959)
Abboth i Costello - wszystkie filmy tych komików są po prostu kapitalne. Ale "Bud Abbott, Lou Costello Meet Frankenstein" to po prostu coś wspaniałego ;]

24

Uwielbiam absolutnie wszystkie filmy z Charlie Chaplinem smile
Z tych "nowszych" czyli z czasów mojego wieku nastoletniego to:
"Młodzi gniewni", "Klient", "Niemoralna propozycja", "Thelma i Louise"..... można by dużo wymieniać. Uważamy ze znajomymi zbliżonych roczników, że lata '90 były najlepsze w amerykańskiej kinematografii. W polskiej najprawdopodobniej też.

25

"Kabaret" smile

26

Seksmisję mogę oglądać tysiąc razy i nigdy mnie nie nudzi. Podobnie jak inne starsze polskie filmy typu Sami swoi itd. Z zagranicznych Przeminęło z wiatrem, Wichry namiętności i wiele innych.

27

"Pół żartem pół serio"
"Rzymskie wakacje"

28

"Leon Zawodowiec" i "Pulp Fiction" - mam do nich bardzo osobisty, wręcz sentymentalny stosunek wink.

Regulamin Forum Netkobiety.pl - koniecznie przeczytaj, a będzie Ci z nami łatwiej smile 

Nie czyń samego siebie przedmiotem kompromisu, bo jesteś wszystkim, co masz.

29

Pretty Women, Dziewczyna w różowej sukience, Dirty Dancing, Uwierz w ducha, Flashdance, Fame..

30

Przeminęło z wiatrem wink

Miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie.

31

Oczywiście klasyka polskiego kina "Sami Swoi" cała trylogia

32

"Żebro Adama", "Dwunastu gniewnych ludzi", praktycznie cały Hitchcock

"Kto nie wie, dokąd zmierza, nigdy nigdzie nie dojdzie". C. R. Zafón
"Lepiej jest nie odzywać się wcale i wydać się głupim, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości" M. Twain

Przede wszystkim stare, dobre, polskie komedie z czasów PRL-u. Wtedy humor w polskim kinie był na zupełnie innym poziomie

34

Jeśli chodzi o naprawdę stare filmy, to u mnie na czele "Arszenik i stare koronki" z Cary Grantem i Borisem Karloffem za całokształt oraz "Deszczowa piosenka" za popis akrobatycznej wręcz choreografii i brawurowego wykonania numeru z tańcem i piosenką przez Donalda O'Connora.
To z zagranicznych.
Z polskich to oczywiście "Miś" Barei.
Poza tym, że to świetny film, także ze względu na ostatnią scenę, w której starszy, sterany człowiek wyjaśnia młodszym prawdziwe znaczenie słowa "tradycja", a w tle brzmi kołysanka w wykonaniu Ewy Bem.
Piękna, wzruszająca scena...

facet po przejściach

35

Ja lubię polskie filmy.
Całą 'trylogię' Samych swoich
Nie lubię poniedziałku
Jak i te typowo dziecięco/młodzieżowe jak 'Podróż za jeden uśmiech', 'Stawiam na Tolka Banana', 'Trzy szalone zera'.

Uśmiechnij się, życie nie jest Twoim wrogiem...

36

''Sportowiec mimo woli''- nastalgiczny film z czasów, gdy aktorzy znali język, którym się posługiwali.

37

Może być serial?
Alternatywy4 big_smile

gg 48623644

38

rossanka napisał/a:

Może być serial?
Alternatywy4 big_smile

Jeśli serial, to tego samego reżysera: ''zmiennicy''. - doskonały przykład, że można opowiadać o miłości bez gołych dup i cycków; i można się pośmiać bez chamstwa i wulgarności.

Posty [ 1 do 38 z 85 ]

Strony 1 2 3 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ŚWIAT FILMU » Wasze ulubione,stare filmy.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016