Chorwacka kafejka w cieniu palm - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Chorwacka kafejka w cieniu palm

Strony 1 2 3 27 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 1 do 38 z 1,024 ]

Temat: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Prawdę powiedziawszy myślałem, już o tym wcześniej. Dopiero teraz zdecydowałem się założyć taki temat. Nie wiem jednak, czy jest to dobry pomysł? Liczę Moi Drodzy na Wasze opinie. W tej kafejce poruszane byłyby sprawy związane z krajem lawendy, oliwki i skał. Porady, opisy wartych obejrzenia miejsc i wiele innych wątków.

Hrvatska Ljubavi Te!
Wierzę w miłość od pierwszego spojrzenia,
Serca ukojenia
Non omnis moriar?
Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Chorwacka kafejka w cieniu palm

Bardzo popieram tę Kafejkę big_smile Uwielbiam Chorwację i ja osobiście nazwałabym ją: krajem ...skał smile, cudownego morza, pysznych ryb i sympatycznych ludzi smile

Catwoman napisał/a:

Bardzo popieram tę Kafejkę big_smile Uwielbiam Chorwację i ja osobiście nazwałabym ją: krajem ...skał smile, cudownego morza, pysznych ryb i sympatycznych ludzi smile

Potwierdzam te słowa w pełnej rozciągłości. W Hrvatskiej zawsze spotykają mnie: uśmiech, życzliwość i serdeczność. Barwy chorwackiej części Adriatyku są magiczne i romantyczne. Od niebieskiej na płyciznach, przez granatową na większej głębokości do ciemnogranatowej (głębia Jadranu). Trudno to opisać, po prostu trzeba to zobaczyć na własne oczy.
Catwoman, jeżeli można wiedzieć w jakich miejscach Chorwacji przebywałaś?

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?
Reklama

4

Byłam w Splicie, Trogirze i na północy Chorwacji w miejscowości, której nazwy za Chiny Ludowe nie umiem sobie przypomnieć a i na mapie jej znaleźć smile Ale kiedyś znajdę i napiszę! smile
Stamtąd pamiętam gipsowe posążki np. lwów przed każdym domem wink
Wielbiciel Lidiji Bacic a w jaki sposób Ty jesteś powiązany z Chorwacją?

5

A mój nick na tym forum to pierwsze literki nazwy najpiękniejszego morza jakie było mi dane oglądać ;-)
Pozdrav!

Reklama
Catwoman napisał/a:

Byłam w Splicie, Trogirze i na północy Chorwacji w miejscowości, której nazwy za Chiny Ludowe nie umiem sobie przypomnieć a i na mapie jej znaleźć smile Ale kiedyś znajdę i napiszę! smile
Stamtąd pamiętam gipsowe posążki np. lwów przed każdym domem wink
Wielbiciel Lidiji Bacic a w jaki sposób Ty jesteś powiązany z Chorwacją?

Trogir (stara grecka osada Tragurion), Split (drugie co do wielkości chorwackie miasto, tu urodziła się Lidija Bacic). Ale się rozmarzyłem. Catwoman zakochałem się w tym kraju od pierwszego spojrzenia. Wielką miłością! Miłość dojrzała i dołączyła do niej życiowa pasja. Jeżeli jesteście ciekawi, gdzie w Chorwacji stanęła moja noga służę. Te miejsca są następujące: Biograd na Moru, Szybenik, Zadar, Zagrzeb, Njivice, (wyspa Krk), Krk (główne miasto na wyspie Krk), Vrbnik, Omisalj, Supetar (stolica wyspy Brac), Novi Vinodolski, Crikvenica, Park Narodowy Paklenica, Park Narodowy Wodospadów Krka, Park Narodowy Plitvicke Jezera, Park Narodowy Kornati (z atrakcją w postaci osiołków).
Adrio serdecznie witam! Pozdrav!

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

7

Crikvenica!!! To było to miejsce, gdzie byłam po raz pierwszy smile

Wielbiciel Lidiji Bacic a czy mieszkałeś kiedyś w Chorwacji? W jakich okolicznościach tam bywałeś?

8

Teraz ja się rozmarzyłam wink
Do Trogiru koniecznie muszę wrócić, bo to niewielkie miasteczko kompletnie mnie w sobie rozkochało! Dużo bardziej niż Park Wodospadów Krka (chociaż właśnie stąd dowiozłam do domu przepyszną cytrynówkę smile)) urzekły mnie Plitvickie Jezera. Widoki zapierają dech, a ten ogromny wodospad... jak w bajce!!!

Teraz marzy mi się Korcula... W tym roku. Może mi się uda smile

Catwoman napisał/a:

Crikvenica!!! To było to miejsce, gdzie byłam po raz pierwszy smile

Wielbiciel Lidiji Bacic a czy mieszkałeś kiedyś w Chorwacji? W jakich okolicznościach tam bywałeś?

Crikvenica- wspaniała plaża ciągnąca się przez całe miasteczko. Catwoman nie mieszkałem nigdy w Chorwacji. Przebywałem tam na wakacjach. Adrio mnie się marzy Split, Trogir, Dubrownik.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

10

A znasz chorwacki?;)

Catwoman napisał/a:

A znasz chorwacki?;)

Moim wielkim marzeniem jest posługiwanie się nim w sposób perfekcyjny, jak rodowity Chorwat. Moja znajomość chorwackiego jest niezwykle fragmentaryczna (czytaj Catwoman mniejsza niż wierzchołek góry lodowej). Jestem w stanie zamówić obiad, przywitać się, przeprosić, podziękować, znam nazwy miesięcy, umiem zapytać się o godzinę itd. W pamięci przechowuję również fragmenty tekstów moich ukochanych piosenek chorwackich. Uwielbiam wyszukiwać pułapki lingwistyczne tego języka. Stale się w tym temacie rozwijam, choć zdecydowanie zbyt wolno.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

Moi Drodzy, może mały okruch (właściwie okruszek) historii Chorwacji? Dwie niezwykle ważne dla Chorwatów daty. Pierwsza to rok 800. W nim Chorwaci przyjęli chrześcijaństwo. Druga data dotyka czasów współczesnych. 25 maja 1991 roku Chorwacja i Słowenia ogłosiły niepodległość. Co działo się na Bałkanach po tym wydarzeniu- zapewne doskonale wiecie.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

Kafejka stale jest czynna czekając na Miłych Gości. W Szybeniku uruchomiono wcześniej oświetlenie elektryczne niż w Budapeszcie, Rzymie, Londynie, czy też Wiedniu. Jeżeli wspomniałem Szybenik, to dołączam piosenkę o Dalmacji.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

14

Cześć Wielbiciel

Jakoś tak ostatnio, albo Ciebie na forum pełno, albo ja za bardzo grzebię w archiwach, albo jakimś dziwnym trafem jesteśmy na forum prawie równocześnie i Twoje posty wyświetlają się jako ?najświeższe? ? może wszystko na raz(?).

Widzę, że jesteś zafascynowany Chorwacją, chyba tak jak ja Krakowem, intrygujące, że ludzie czasem mają takiego hopla na punkcie jakiegoś miejsca na tym globie, więc zapytam bez ogródek o dwie sprawy.
Jak to się zaczęło?
Też masz wrażenie, że jak nie jesteś tam, to z biegiem czasu tęsknota narasta i bardziej chciałoby się tam być?

iajagoda napisał/a:

Cześć Wielbiciel

Jakoś tak ostatnio, albo Ciebie na forum pełno, albo ja za bardzo grzebię w archiwach, albo jakimś dziwnym trafem jesteśmy na forum prawie równocześnie i Twoje posty wyświetlają się jako ?najświeższe? ? może wszystko na raz(?).

Widzę, że jesteś zafascynowany Chorwacją, chyba tak jak ja Krakowem, intrygujące, że ludzie czasem mają takiego hopla na punkcie jakiegoś miejsca na tym globie, więc zapytam bez ogródek o dwie sprawy.
Jak to się zaczęło?
Też masz wrażenie, że jak nie jesteś tam, to z biegiem czasu tęsknota narasta i bardziej chciałoby się tam być?

Witaj Iajagodo!
Zaczęło się wszystko w 2002 roku (mój pierwszy pobyt w Hrvatskiej). Autobus przekroczył granicę Słowenii z Chorwacją. Zaniemówiłem z wrażenia i zachwytu. To, był dopiero początek. Potem zobaczyłem z bliska Adriatyk, usłyszałem język chorwacki. Zakochałem się w tej ziemi bez pamięci. Ostatnio przebywałem w Chorwacji w 2012 roku i moja tęsknota sięga zenitu emocjonalnego. Tak więc mam podobne odczucie. 
Na marginesie mój Dziadek urodził się na krakowskim Kazimierzu. Gród Kraka jest bliski memu sercu.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

16

Wielbicielu smile
A jakie miejsce polecasz komuś, kto jeszcze nigdy tam nie  był?
Takie, które na pewno odciśnie niezapomniane wrażenie i zachęci do powrotu w te strony?

17

O właśnie podpinam się pod pytanie moniaCo. smile

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie." Peter Drucker
moniaCo napisał/a:

Wielbicielu smile
A jakie miejsce polecasz komuś, kto jeszcze nigdy tam nie  był?
Takie, które na pewno odciśnie niezapomniane wrażenie i zachęci do powrotu w te strony?

Moniu bardzo dobre pytania. Park Narodowy Plitvicke Jezera, Park Narodowy Wodospadów Krka, Zagrzeb, Split, Zadar, Szybenik, Dubrownik, Varażdin, Hvar na wyspie Hvar (w ogóle cała wyspa), Pula, Trogir, Opatija (nazywana starą damą chorwackiej turystyki). Tak na gorąco. Nie we wszystkich wymienionych miejscach byłem. Wiem jedno, wszystkie z pewnością wywrą na odwiedzających niezapomniane wrażenia i emocje. Przepraszam, że tak poskakałem sobie po mapie Chorwacji.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

19

Chorwacji nigdy osobiście nie odwiedziłam, jakoś zeszło, znam tylko ze zdjęć, bo znajomi jeżdżą często i nic tylko Rogoźnica im w głowie. W tym roku wszystkim opowiadają, że jadą gdzie indziej, Riwiera Masarska (tzn. inaczej się ta Riwiera nazywa, ale zapomniałam, bo wszyscy dla jaja tak przekręcają)

Wielbiciel, prawie cała moja rodzinka to rodowite Krakusy, ja jako jedyna w familii nie urodziłam się w Kraku, więc Krakuską nie jestem tylko co najwyżej Krakowianką.  Teraz już nawet tam nie mieszkam!

Tęsknisz ? nie dobrze?  ale dobrze słyszeć - już myślałam, że tylko ja tak mam.

20

Wielbiciel Lidiji Bacic  a czy nie podjąłbyś się tego, by tam po prostu wyjechać? Raz na zawsze?

21

a ja lubię chorwackiego aktora Gorana Visnjic smile

21.12.2011- ...You're My Life now...
20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,
Catwoman napisał/a:

Wielbiciel Lidiji Bacic  a czy nie podjąłbyś się tego, by tam po prostu wyjechać? Raz na zawsze?

Catwoman podjąłbym to wyzwanie. Jak, już pisałem ograniczają mnie takie kwestie jak: lokum, zatrudnienie, język, sprawy rodzinne (moja Mama).
Iajagodo Riwiera Makarska.
Julio UK jeżeli można, w jakich grał filmach? Nazwisko jest mi kompletnie obce (choć z racji mej pasji, nie powinno być takim).
A teraz piosenka.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

23

Julia UK napisał/a:

a ja lubię chorwackiego aktora Gorana Visnjic smile

W pierwszej chwili nie poznałam go na tym teledysku u Madonny ("The Power of Goodbye")

24

A ja znam tego aktora z serialu "Ostry dyżur" gdzie wcielił się w rolę lekarza Luka Kovac smile oraz film pt."Elektra". W "The Peacemaker" miał małą rolę i wyżej wymienionym teledysku Madonny smile

20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,
Julia UK napisał/a:

A ja znam tego aktora z serialu "Ostry dyżur" gdzie wcielił się w rolę lekarza Luka Kovac smile oraz film pt."Elektra". W "The Peacemaker" miał małą rolę i wyżej wymienionym teledysku Madonny smile

Julio UK dziękuję za informację. Najstarszy w Europie teatr publiczny powstał w miasteczku Hvar w 1612 roku. Poniższa piosenka w sposób doskonały oddaje możliwości wokalne Lidiji Bacic.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

26

Nie wyświetla mi się piosenka sad Język chorwacki troszeczkę podobny do polskiego big_smile
W serialu "Ostry dyżur" Goran Visnjic często grał jakąś scenkę gdzie mówił w swoim ojczystym języku smile Raz się modlił big_smile bardzo fajnie mi się ten język słuchało:)

20.09.2013- happy event
20.04.2014- wedding
08.08.2014-Emily,

27

Witam smile
Uwielbiam "Ostry dyżur" pamiętam jeszcze czas jak zaczynali emitować go w tv i na każdy odcinek się tak wyczekiwało. smile Mi również podobało się, jak Goran Visnjic mówił w swym ojczystym języku wydawało mi się to takie piękne wręcz nastrojowe.

"Najlepszą metodą przewidywania przyszłości jest jej tworzenie." Peter Drucker
Julia UK napisał/a:

Nie wyświetla mi się piosenka sad Język chorwacki troszeczkę podobny do polskiego big_smile
W serialu "Ostry dyżur" Goran Visnjic często grał jakąś scenkę gdzie mówił w swoim ojczystym języku smile Raz się modlił big_smile bardzo fajnie mi się ten język słuchało:)

U mnie z piosenką wszystko w porządku. Dużo bardziej podobne do chorwackiego są serbski i słoweński (prawdopodobnie powstał z jednego z dialektów chorwackiego).

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

29

W sam raz na  zakonczenie dnia -  piękna  liryczna piosenka  na wyciszenie  po całym dniu - dziekuję.
http://img819.imageshack.us/img819/5784/s2lp.jpg

. Miej czas na uśmiech - to muzyka duszy

Niu7nia ja dziękuję za sympatyczne Twe słowa. Tomislav Ivcić, był wybitnym chorwackim piosenkarzem, a także politykiem. Zginął w wypadku samochodowym. Bardzo polubiłem Jego aksamitny i dostojny wokal.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

31

I jak tu nie zaglądać  ???? sympatyczny gospodarz, nastrojowa muza  aż chce się  życ .
                Od zawsze lubie nastrojową , romantyczną  muzykę  , a slowa ???  niejednokrotnie nie potrzeba
                znajomości języka bo dusza   i serce wie co jest grane  i śpiewane.
http://img856.imageshack.us/img856/6028/t6l.gif

Niu7nia jakie cudowne ryby wraz z delfinami. Przekazałaś słowami, co odczuwam emocjami i myślami. Pięknie dziękuję za Twój post. Piosenka, oczywiście musi być.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

33 Ostatnio edytowany przez niu7nia (2014-03-12 11:26:31)

Wielbicielu   co tu taka cisza ????
                             Panie Gospodarzu ?????

34

Ciepłego  dnia zyczę .
http://img33.imageshack.us/img33/9471/q77.gif

Niu7nia pięknie dziękuję za piosenkę i śliczny kwiatek. Słynny reżyser filmowy Alfred Hitchcock (1899-1980) przebywając w Zadarze stwierdził, że tutejszy zachód Słońca jest najpiękniejszy na świecie. Niezwykle miło mi, że kafejka cieszy się powodzeniem.

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

36

Ukradli moja piosenkę  ??    co się  stało ??  naprawdę była  ale się  zmyła .
      Wielbicielu   widziałeś ???

niu7nia napisał/a:

Ukradli moja piosenkę  ??    co się  stało ??  naprawdę była  ale się  zmyła .
      Wielbicielu   widziałeś ???

Niu7nia u mnie na komputerze jest. Chodzi Ci o utwór Drazena Zecicia?

Hrvatska Ljubavi Te!
Serca ukojenia
Non omnis moriar?

38

Witaj  Wielbicielu   hhii  nie  ma u mnie  nic   ale numeros  co ???
Pozdrawiam  dzięki za nutki  dzisiejsze .

http://img836.imageshack.us/img836/597/7ixt.jpg

Posty [ 1 do 38 z 1,024 ]

Strony 1 2 3 27 Następna

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » NASZA SPOŁECZNOŚĆ » Chorwacka kafejka w cieniu palm

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016