wyjazd do pracy - Finlandia - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: wyjazd do pracy - Finlandia

Witam

Nie wiem czy to dobre miejsce na forum, ale cóż, żeby zapytać się czy ktoś piszący tutaj wyjeżdżał właśnie do Finlandii  do pracy i jak można znaleźć sobie tam pracę, oczywiście legalną.
Będę wdzięczna jeśli ktoś udzieli mi jakiejkolwiek porady na en temat:)

Reklama
Zobacz podobne tematy :

2

Odp: wyjazd do pracy - Finlandia

a co umiesz? i jakim jezykiem mowisz poza polskim? Bez finskiego ciezko Ci bedzie ale oczywiscie sa i miejsca, gdzie wystarczy angielski albo i nic (bardziej na budowach). Sa przedszkola i szkoly dla cudzoziemcow, tylko ze musisz miec wyksztalcenie w tym kierunku.

Jesli myslisz o takiej pracy jak w UK (restauracje, puby, opieka nad starszymi) - bez jeszyka ani rusz, bez odpowiednich papierow tez. Chociazby kurs higieny..zdawany po finsku:)

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

3

Z rzeczy które potrafię to na pewno angielski (właśnie jestem w trakcie studiów magisterskich na filologii angielskiej), do tego mam uprawnienia pedagogiczne. A jeśli chodzi o moje doświadczenie zawodowe to pracowałam już w szkole językowej, restauracji, jako pomoc kuchenna i kelnerka, pracowałam także w hotelu jako pokojówka.

Reklama

4

Aurinko87 napisał/a:

Z rzeczy które potrafię to na pewno angielski (właśnie jestem w trakcie studiów magisterskich na filologii angielskiej), do tego mam uprawnienia pedagogiczne. A jeśli chodzi o moje doświadczenie zawodowe to pracowałam już w szkole językowej, restauracji, jako pomoc kuchenna i kelnerka, pracowałam także w hotelu jako pokojówka.

to poszukaj wlasnie ofert w szkolach albo przedszkolach dla dzieci obcokrajowcow. W restauracji czy jako pokojowka nie zarobisz nawet na czynsz, Finlandia to bardzo drogi kraj.
Na Twoim miejscu skupilabym sie na Helsinkach i okolicach ew. Tampere, Turku, Vaasa, Oulu..im wyzej na polnoc tym mniej cudzoziemcow no i bardziej finski jest potrzebny.

www.mol.fi, www.monster.fi

Ten najwiecej mowi o przeszlosci, kto nie ma planow na przyszlosc

5

Dzięki baardzo za radę:)
Mam nadzieję, że uda mi się coś tam znaleźć dla siebie:)

Reklama

6

Jeśli chodzi o legalną prace w Finlandii, to jeśli nie znasz języka (a tak zakładam) to będzie Ci bardzo trudno znaleźć coś na własną rękę. Pozostaje posiłkować się agencjami pracy. Na ogół to może brzmieć jak zły pomysł, ale znam jedną która oferuje bardzo dobre warunki i nie dorabia się na cudzej krzywdzie - http://zeitmann.pl/ zdecydowanie różnią się od innych. Oferty pracy za granicą są wszechobecne, trzeba tylko dobrze się rozejrzeć. Jak masz wykształcenie zawodowe, albo inżynierskie to będzie Ci z pewnością duuużoo łatwiej smile. Szczególnie cenią tam sobie dobrych specjalistów - tylko w Twoim przypadku musiałaby być to praca niewymagająca znajomości języka, co trochę utrudnia sprawę hmm.. Chyba że znasz bardzo dobrze angielski i jakieś fajne corpo Cię przyjmie smile.

7

Jest taka skandynawska strona https://www.eworkgroup.com/en/. Poszukaj tam, zobacz jakie są oferty do Finlandii. Tam przy ofertach są na ogół nazwiska i telefony doradców prowadzących te projekty. Możesz zadzwonić, powiedzieć, że szukasz w Finlandii, może będzie mógł doradzić albo polecić inne agencje.

8

Jeszcze jeden pomysł przyszedł mi do głowy - możesz pisać bezpośrednio do firm. Łatwo znajdziesz w necie jakie firmy mają siedziby w miastach, które cię interesują. Jak wejdziesz na strony firm, to często mają one zakładkę Careers, ewentualnie kontakt do HR.  Gdybyś chciała iść w pokojówkę albo recepcjonistkę w hotelu to możesz napisać do HR sieci, no Hilton, Continental, Sas Radisson, Holiday Inn, etc, że jesteś taką pracą zainteresowana, może mogliby pomóc z relokacją albo szukaniem lokum na początku ale to raczej nie na stanowisku pokojówki. Jak już ktoś napisał, pokojówki zarabiają bardzo mało, lepiej próbować na recepcjonistkę. Widziałam już w hotelach recepcjonistów nie mówiących lokalnymi językami.

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin
© www.netkobiety.pl 2007-2016