Ubezpieczenie dla dziecka - umowa zlecenie, Urząd Pracy? - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-12-12 13:46:19

Kareena
Wróżka Bajuszka

Ubezpieczenie dla dziecka - umowa zlecenie, Urząd Pracy?

Pracuję na umowę o dzieło, a mam dziecko, które w tej chwili nie ma ubezpieczenia i szukam sposobu by szybko (znalezienie pracy na normalną umowę takie szybkie nie jest) to ubezpieczenie zdobyć.
Czy gdybym zmieniła formę zatrudnienia na umowę zlecenie (ale w niepełnym wymiarze godzin, np. 1/4 etatu) pracodawca może od tej umowy odprowadzać składki na nfz dla mnie i dziecka?
Czy pracując na umowę o dzieło mogłabym zarejestrować się w UP jako poszukująca pracy i z tego tytułu otrzymać prawo do ubezpieczenia?
Proszę o konkretne odpowiedzi kogoś kto jest bardziej zorientowany ode mnie, z góry dzięki.

#2 2013-12-12 14:50:40

bbasia
Redaktor Działu Psychologia

Re: Ubezpieczenie dla dziecka - umowa zlecenie, Urząd Pracy?

http://www.nfz-krakow.pl/stronadlapacje … &idd=3
Z tego wynika, że musisz się chyba udać do ZUS i zgłosić swoje dziecko do ubezpieczenia zdrowotnego.

#3 2013-12-12 16:03:08

LeeBee
100% Netkobieta

Możesz poprosić seojego zleceniodawce żeby zmienił Ci umowę na zlecenie. Wtedy ma obowiazek odprowadzania składek i dodatkowo wtedy zgłaszasz dziecko. Tylko licz się z tym, że stawka godzinowa, którą dostaniesz na rękę będzie niższa.

Lub jesli masz mozliwosc popros ktoregos z dziadkow o ubezpieczenie dziecka (to nic dodatkowo nie kosztuje).

W urzedzie nie zostaniesz ubezpieczona jesli pracujesz na jaką kolwiek umowę.

12.03.2014 - KOCHAM :*

#4 2013-12-12 16:23:14

Snake
Net-facet

A mnie mówiono już nie raz, że w Polsce każde dziecko do 18 roku życia ma prawo do bezpłatnych świadczeń niezależnie czy rodzice odprowadzają jakieś składki czy nie.

Ptaki, zwierzaki pod drzwiami stały, jak do nich strzelano, to umierały...(dziecinna wyliczanka)

#5 2013-12-12 17:47:53

bbasia
Redaktor Działu Psychologia

No właśnie ma... tylko trzeba je zgłosić do ubezpieczenia w ZUS-ie. Bo inaczej skąd NFZ ma wiedzieć, że dziecko istnieje i jaki ma pesel?
Najlepiej jednak chyba się zapytać bezpośrednio w NFZ lub ZUS-ie. Będzie szybciej i na pewno bardziej pewnie niż zapytanie na forum.

Stopka forum