Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy? - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 11 ]

Temat: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Pytanie jak w temacie.
Ja jestem wyczulona na krzywdę dzieci, zwierząt, starszych ludzi, którym trzeba pomóc dojść do domu, i nie uważam, że moje potencjalne spóźnienie jest wystarczającym powodem, by nie zareagować, ale ignorowałam pijaków. Po reportażu Filipa Chajzera mam nadzieję, że tego więcej nie zrobię.

Polecam obejrzenie krótkiego materiału, nie mogę dać linka, ale wystarczy wyguglować "kierowca pijany cukrem"

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Jak byłam młodsza, reagowałam w każdym przypadku. Nie zniechęcało mnie nawet to, że często miałam później z tego powodu problemy. Odkąd mam dziecko, nie reaguję w sytuacjach, w których mogę oberwać - i życzę sobie, by mój mąż również nie reagował. My skończymy z nożem w brzuchu, a dziecko wychowa się samo...

3

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?
BabaOsiadła napisał/a:

Jak byłam młodsza, reagowałam w każdym przypadku. Nie zniechęcało mnie nawet to, że często miałam później z tego powodu problemy. Odkąd mam dziecko, nie reaguję w sytuacjach, w których mogę oberwać - i życzę sobie, by mój mąż również nie reagował. My skończymy z nożem w brzuchu, a dziecko wychowa się samo...

ale jak sie wychowa Babo? Ja reaguje i zawsze bede, oczywiscie namiare sil. Nie bede sie brala za grupe osilkow kopiacych w przystanek autobusowy ale na pewno wrzasne do nich jesli zobacze, ze kogos bija. Wrzasne i zadzwonie z miejsca po policje. Kiedys tak naparzalam podpitego kolesia na przystanku torebka (a ciezka byla i na dlugim pasku), ze z tego szoku wzial i zwial.

Wiem, ze to ryzyko ale zawsze w takich sytuacjach pytam sie sama siebie - a gdyby to mnie albo mojego bliskiego tak atakowano i nikt by nic nie zrobil?

4 Ostatnio edytowany przez Viggo (2013-11-28 15:09:58)

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Z racji wykonywanej pracy reaguję ZAWSZE, głównie po godzinach pracy, po cywilnemu.

Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której nie zainterweniowałabym, widząc grupkę wyrostków bijących słabszego, lub co gorsza zaczepiających starszą osobę, bądź kobietę w ciąży.

Przez osoby, które ?udają,że nie widzą?, ?że to ich nie dotyczy?, dwa lata temu życie stracił policjant, który zwrócił uwagę wandalom, demolującym przystanek autobusowy, gdzie notabene stała duża grupa osób, oczekujących na przyjazd autobusu. Również żadna z tych osób nie zareagowała, gdy policjant konał na ich oczach w kałuży krwi, od ciosów nożem. Oprawców było dwóch przystanek pełen-przede wszystkim postawnych, dorosłych mężczyzn, którzy nie zareagowali w żaden sposób, gdy zabijano człowieka.
Nie wyobrażam sobie takiej sytuacji. Równie dobrze kiedyś ja mogę potrzebować pomocy?też mam patrzyć zakrwawiona na brak reakcji osób patrzących, gdy umieram?

Nawet zwierzęta pomagają sobie w sytuacji zagrożenia życia?nie wierzę,że lepiej udawać trzy sławne małpki ?Nic nie widziałem?, ?Nic nie słyszałem?, ?Nic nie powiem??.

5

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Zawsze reaguje tak jak tego wymaga sytuacja. Jeśli więcej pomogę wołając policje niż angażując się bezpośrednio to tak robie, jeśli wiem, że jestem w stanie komuś fizycznie pomóc to to robie.
Cena no cóż - być może mogę postawić siebie w sytuacji zagrożenia, ale nie wyobrażam sobie odwrócić wzroku i później płacić inną cenę - życie z wiedzą, że zignorowałam,
Najbardziej boli mnie krzywda zwierząt i ludzi starszych. Co do innych krzywd czuje obrzydzenie, ale nie aż taki smutek. W każdym razie najważniejsze jest by skutecznie pomóc ofierze, a nie się rozczulać.
Jak widzę chorego kota, albo gołębia albo płaczącą kobietę siedzącą na chodniku to robię coś z tym to naturalne.

6

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Są różne sytuacje i tak naprawdę to czy pomogę czy nie zależy od wielu czynników.
Bo jeśli idę sama przykładowo, a widzę że nastolatki się biją to JA osobiście nie zareaguję. Bo zazwyczaj jest tak, że są pijani, naćpani i Bóg wie co jeszcze.
A ja mam córkę i nie mogę sobie pozwolić na to, aby stała mi się krzywda, która wykluczałaby zajmowanie się dzieckiem. Niestety, brutalna prawda.
Prędzej zadzwoniłabym na policję, niż sama się wtrąciła w bójkę czy kłótnie.

Co do osób leżących na chodniku czy w parku. Zawsze podchodzę i pytam czy wszystko w porządku.
Jeśli ktoś jest pijany to czuć, bo chcąc nie chcąc człowiek się nachyli i stara się poniuchać.
Jeśli wszystko ok i koleś odsypia zakrapiany wieczór i oświadcza, że nie chce pomocy to odchodzę. Jeśli osoba się nie odzywa przykładam palec do nosa (inaczej nie odważę się sprawdzić czy oddycha), patrzę czy nie ma jakichś ran itp. i zazwyczaj dzwonię na pogotowie.

No i dzieciom pomogłabym bezgranicznie. Raz na festynie pomogłam małej 'zgubie' znaleźć mamę bo nikt inny tyłka nie ruszył...

7

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Jak ktoś się kłóci to nie reaguje. To nie mój problem. Jak ktoś się bije też nie. Jak ktoś jest bity to owszem. Można łatwo rozpoznać sytuacje. Czy dwoje naćpanych nastolatków równie agresywnych się wzajemnie pozabija mówiąc szczerze nie bardzo mnie interesuje.

8 Ostatnio edytowany przez chaber05 (2013-11-29 07:40:52)

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Tak, reaguję. Jedynym wyjątkiem są bójki pseudo kibiców. Mam kamerkę w samochodzie, podjeżdżam i filmuję, tak samo telefonem. Krzyczę, że dzwonię po policję. Jeszcze się nie zdarzyło, żeby ruszyli na mnie.

Odgrażano się, że zostanę załatwiona. Nikt nic nie zrobił. Widocznie wyglądam na taką, która nie ma nic do stracenia. Synów uprzedzam, że mi grożono, oni też moga oberwac. Uważają, no i dużego chłopa raczej się omija.

Nie znaczy to jednak, że do agresora podchodzę blisko. Mam świadomosc, że może posiadac broń. Dzieci odchowane, strach kto się nimi zajmie już mnie nie dotyczy.

W składaniu zeznań mam praktykę. Pijany niech lepiej za "wytrzeźwiałkę" zapłaci. Chory na cukrzycę ma szansę przeżyc. Trzeba dzwonic i już.

Jeszcze taki mały apel: jeśli jesteście chorzy - noście bransoletki, krewnych, znajomych też do tego namówcie.

9

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?
Mussuka napisał/a:

ale jak sie wychowa Babo? Ja reaguje i zawsze bede

Ale ja nie napisałam, że nie reaguję smile

10 Ostatnio edytowany przez Vian (2013-11-30 04:54:37)

Odp: Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

A ja bym chciała, żeby ktoś napisał "a ja nie reaguję! bo się boję, bo mam w dupie, bo cokolwiek". Mnie np. kiedyś napadnięto w autobusie pełnym ludzi, 7 podpitych byczków literalnie wyrzuciło mnie z tego autobusu na przystanek, dziennego autobusu, była 20:00, może 21:00, autobus przegubowy pełen ludzi i nikt nawet przez komórkę policji nie zawiadomił, bo byłam na tym przystanku dość długo, pies z kulawą nogą się nie zainteresował.

Zresztą nie tylko w przypadku napadów nie reagują - siedziała ostatnio dziewczyna pod ścianą w EMPiKu i płakała jak bóbr, no lejek dosłownie, ludzie koło niej przechodzili jak koło kupy, udawali, że nie widzą. Fakt, pogadać nie chciała, pomocy nie chciała, chusteczki tylko wzięła, ale sam fakt, że nikt się nawet nie zapytał, czy jej nie pomóc jest dla mnie niefajny.

Przyjaciółka podrzuciła mi wczoraj temat z innego forum - do dorosłej babki "przykleiła" się 11-latka, chodziła za nią, zapytała, czy może u niej pobyć, proponowała pomoc w lekcjach jej 6-letniemu dziecku, bodajże pomoc w sprzątaniu czy coś, a babka zatrzasnęła jej drzwi przed nosem. Uznała, że dziewczynka czysta więc na pewno z dobrego domu, chciała wiedzieć, czy mała może jest psychiczna. Zero zainteresowania, dlaczego się przykleiła, czy czegoś jej potrzeba, nie, po co.

No ale żeby nie było ponuro - kiedyś na schodach do przejścia podziemnego omsknęła mi się noga i ryms! jak padłam tak już się podnieść nie mogłam. Zaraz jakaś babka narobiła rumoru, że stać, bo tej pani cos się stało i trzeba jej pomóc, wezwali karetkę, podłożyli coś pod głowę, parę osób nawet poczekało i pogadało ze mną, nie tylko właściciel "poduszki", no kochani byli. smile

Albo ostatnio babka sprawdzała puls jak się okazało pijaczkowi, chciała mu pomagać wstać chociaż śmierdział jak szambo i wzgardził pomocą.

Ale ogólnie to takie fifty-fifty.

Reaguję, często reaguję, podobno nawet za często, ale nie zawsze, od różnych czynników zależy, czy i jak reaguję.

Jak ktoś się kłóci to nie reaguje. To nie mój problem. Jak ktoś się bije też nie.

Kiedyś przed domem strasznie się kłóciła i prała taka para, chłopak i dziewczyna. Kotłowali się i darli tak, że pół dzielnicy słyszało. Polałam ich wodą ze szlauchu, lato było, mogło tylko pomóc. Podarli się chwilę na mnie i chyba wspólny wróg ich pogodził, bo chwilę później poszli.

Ale jak dwóch (powiedzmy) dorosłych chłopów chce sobie nosy poprzestawiać, bo mają jakiś tam konflikt, to też nie reaguję, bo i po co. Niech wyżyją trochę energii i emocji, wyjaśnią nieporozumienie i tyle.

Posty [ 11 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » STYL ŻYCIA I SPOŁECZEŃSTWO KOBIECYM OKIEM » Znieczulica. Czy reagujecie, gdy widzicie, że ktoś potrzebuje pomocy?

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024