Problem z soczewkami - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Problem z soczewkami

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Problem z soczewkami

Witam, soczewki noszę od niedawna i do tej pory nosiłam soczewki firmy Iwear. Ale zachciało mi się soczewek kolorowych, więc zaopatrzyłam się w soczewki firmy FreshLook i na razie na tym skończyła się moja przygoda z kolorowymi soczewkami, ponieważ zwyczajnie nie mogę ich założyć.
Czy ktoś miał podobny problem z FreshLookami?
Wydają mi się bardzo delikatne, sklejają się, wywijają... Jak trzymam soczewkę na palcu to nie jest równą połówką kuli, ale odkształca się w miejscu palca (nie wiem czy jasno to napisałam, ale nie wiem jak to opisać tongue). Mam wrazenie, że ona po prostu nie chce się przykleić do oka. Próby założenia jej kończa się tym, że zostaje mi na palcu, albo "składa się" w pół podczas zamknięcia oka.
Krzywizna niby jest ok. Więc o co chodzi?
Może wkładam ją na "lewą" stronę? Te soczewki mają oznaczenia "FL" które niby mają ułatwiać rozpoznanie czy soczewka jest wywinięta na dobrą stronę. I może to głupie ale łatwiej mi było rozpoznać bez tych oznaczeń. Bo nie wiem jak czytać to oznaczenie. Czy jak patrzę na soczewkę "od góry" to powinnam to normalnie przeczytać wewnątrz soczewki? Czy odwrotnie?

Wszystkie dziewczyny i panie, które miały kontakt z soczewkami FreshLook proszę o pomoc.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Problem z soczewkami

Nosiłam soczewki tej firmy przez wiele lat, głównie kolorowe i nigdy nie miałam problemów, o których piszesz. Jak dla mnie one są  dosyć twarde, łatwo je wywinąć na drugą stronę i ładnie przylegały do oka. Może być tak, że przyzwyczaiłaś się do jednego rodzaju soczewek i tylko kwestia kilku założeń i będzie ok. Chociaż z używaniu freshlooka mam sporą przerwę, teraz gdy chciałam do nich wrócić, nie mogłam ich nosić, dyskomfort ogromny, wywaliłam po jednym założeniu.
Ale gdy piszesz o tym, że soczewka skleja się, czy deformuje, to ja miałam podobnie i nawet byłam zmuszona je wyrzucić, bo w końcu się przerwała. To może się czasami zdarzyć ( mi w ciągu 15lat może 2-3-razy ) może jakaś felerna partia nam się trafiła smile
Jeśli założysz soczewkę na lewej stronie będziesz czuła dyskomfort i długo nie wytrzymasz (ja tak bynajmniej mam ).
Jak sprawdzam czy strona jest właściwa- soczewka na lewej stronie jest bardziej wywinięta,ma ostro zakończony brzeg, na prawej zaokrąglona, nie wiem czy zrozumiale tłumaczę smile Nigdy nie kierowałam się oznaczeniami.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłam.
pozdrawiam

3

Odp: Problem z soczewkami

Wczoraj udało mi się założyć, ale dopiero po jakichś 15 minutach prób. Przynajmniej jednak już wiem, że można je założyć big_smile
Dziękuję za pomoc, nie będę zatem patrzyła na oznaczenia tylko jak z poprzednimi będę zwracała uwagę na krawędź soczewki. Mam nadzieję, że to rzeczywiście kwestia przyzwyczajenia...

4 Ostatnio edytowany przez Olinka (2014-03-06 23:49:58)

Odp: Problem z soczewkami

Polecam najlepsze soczewki, które nie sprawiają żadnych problemów. Odwiedzajcie spam

5

Odp: Problem z soczewkami

W kolorowych soczewkach oczy męczą się dużo szybciej niż w takich z salonu optycznego przepisanych przez okulistę. Służą one raczej do  jednorazowego noszenia niż całomiesięcznego. a polecam johnson & johnson smile)

6

Odp: Problem z soczewkami

Ja noszę FitView Color i są bardzo fajne (w spoko cenie). Nie miałam z nimi nigdy żadnych problemów. Może ich wypróbuj?
Ogólnie z samymi soczewkami często miewałam problemy na początku. Ale teraz już jest dużo lepiej:)

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Problem z soczewkami

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024