Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 19 ]

1 Ostatnio edytowany przez muzykaduszy (2013-11-13 23:21:38)

Temat: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Witam.

Od dłuższego czasu mam bóle głowy w okolicy zatoki czołowej i sitowej (nasada nosa). Czuję taki promieniujący ucisk w tych miejscach. Kiedyś miałam je sporadycznie, brałam tabletkę przeciwbólową i przechodziło jednak ostatnio bóle nasiliły się. Praktycznie codziennie boli mnie głowa w tych okolicach i nie chcę brać codziennie tabletek, szkoda mi wątroby. hmm
Dodam, że praktycznie non stop mam katar i czasem mam wrażenie, że spływa mi wydzielina tylnią ścianą gardła.
Ponadto czuję się tak ogólnie słabo, ciągle jestem zmęczona, nawet jak się wyśpię, nic mi się nie chce, mam złe samopoczucie, wydaje mi się, że jestem niskociśnieniowcem bo po kawie czuję się o niebo lepiej, niestety - na krótka chwilę.

Podejrzewałam, że te bóle głowy są od zatok bo wiele na to wskazywało. Poszłam do laryngologa, zbadał mnie, zrobili mi rtg i czyste są ku memu zdziwieniu. Dostałam skierowanie do neurologa. Czekam na wizytę obecnie.

Może ktoś z was miał podobne objawy, problem? Będę wdzięczna za jakieś wskazówki, porady, podzielenie się podobnymi doświadczeniami, może to naprowadzi mnie na jakiś trop bo szczerze mówiąc trochę zgłupiałam...
A jestem teraz taka nie do życia, matura przede mną co mnie dodatkowo stresuje bo chcę się uczyć a nie mam siły...
Ostatnio też zaczęła mi wychodzić stopniowo ósemka - ząb. Zaczęłam się zastanawiać czy może boleć tam głowa od zęba?
Tylko zanim mi zaczął wychodzić i boleć czasem to bóle głowy były takie same tylko rzadsze.

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

To co opisałaś idealnie pasuje mi do bólu zatok, skoro to nie zatoki, to nie mam pojęcia co to może być. Wątpię, żeby ból pochodził od zęba, mi wychodziły ósemki wszystkie cztery praktycznie jednocześnie, ale ból temu towarzyszący nijak miał się do opisanego przez Ciebie.

3

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Na pewno będę szukać przyczyny, choć już zaczyna mnie to męczyć to chodzenie od lekarza od lekarza.
Jednakże dodatkowe wypowiedzi są bardzo przydatne. Dzięki za odpowiedź. smile

4

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Witam.
Przyczyn bólu głowy może być wiele. Mogą to być różnego rodzaju schorzenia somatyczna jak i  np. zwyrodnienia kręgosłupa. Jak wspominasz nie są to zatoki a więc już coś wiesz więcej. Być może jest to napięciowy ból głowy? Neurolog z pewnością ustali powód, jednak może byłoby dobrze abyś przed wizytą wykonała podstawowe badania ambulatoryjne? Nie wiem jak u Ciebie, ale u nas są strasznie długie kolejki  do tego specjalisty.

5

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Też kiedyś cierpiałam na silne bóle głowy w tych okolicach co opisujesz i też bolało jak zatoki. Tylko że ja raczej nie miałam kataru. Zaczęło się w gimnazjum (głowa bolała często i mocno), potem w liceum ale tylko czasami i później na początku studiów znowu mi się nasiliło. Czasami tak jak u Ciebie głowa bolała codziennie i często musiałam brać leki przeciwbólowe. Ból zawsze mnie dopadał popołudniami, najgorzej po powrocie z zajęć i najczęściej w okresie jesiennym i wczesną wiosną. Byłam u lekarza z tym problemem. Powiedział że to nie są zatoki, morfologia krwi też wyszła dobrze i w zasadzie przyczyna nie została odkryta.

Od jakiegoś czasu całkiem zapomniałam o tym problemie, owszem czasem głowa boli ale to jest raz na jakiś czas, nie jak kiedyś codziennie. Chyba po prostu zmienił się trochę mój tryb życia i dlatego bóle zniknęły. Wtedy potrafiłam naprawdę często zarywać noce, rzadko kiedy byłam porządnie wyspana idąc na zajęcia, na dodatek bardzo się wszystkim stresowałam. Wracałam z zajęć, byłam przemęczona i głodna, potem siadałam do nauki albo spędzałam czas przy komputerze. Tak że w moim przypadku te bóle wynikały najprawdopodobniej z nerwów i zmęczenia (pewnie dlatego też najczęściej cierpiałam na nie jesienią i wczesną wiosną bo wtedy są te przesilenia, które powodują, że gorzej funkcjonujemy i łatwiej się przemęczamy).

6

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Ja mam bole glowy ;-( Podobno typu migrenowego, ale dodatkowo zmagam się z nerwicą tak więc też powiązane ze stresem,

7

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

W sumie mogłoby być to i od stresu, bo ostatnio mam wiele na głowie... Sama już nie wiem.
Wizytę mam u neurologa umówioną na 12 grudnia więc sobie prawie miesiąc poczekam. hmm
Jeszcze mam zlecone badania morfologiczne i skierowanie do alergologa.
Moja doktórka stwierdziła, że mogą to być alergiczne bóle głowy...
Zobaczymy, a do tego czasu chyba będę skazana na tabletki przeciwbólowe.

8

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

A czy badałyście sobie wzrok? Bóle głowy czasem mogą być związane z wadą wzroku - czasem tego się nie czuje "wzrokowo" a właśnie objawem jest ból głowy związany z długotrwałym napięciem mięsni gałek ocznych - warto to wykluczyć, bo akurat badanie u okulisty to jedno z łatwiej dostępnych wink

9

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Mówisz że podejrzewasz zatoki i że RTG nic nie wykazało, problem w tym że RTG nie obejmuje wszystkich zatok i do zbadania wszystkich potrzebny jest tomograf.

10

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Wlasnie mialam zakladac wątek jesli chodzi o bol glowy, co dzien rano sie budze z bolem i nie wiem czym jest to spowodowane, zaczal sie sezon grzewczy moze to chodzi o wilgoc w powietrzu ? Dzis myslalam ze zwymiotuje z bólu sad Wiem tez ze chrapie w nocy, kwestia lekko skrzywionej przegrody nosowej, ale czy moglby byc to powod?Moze zle ustawione lozko?? Ajc sad

11

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Mercedeska Sprawdź sobie ciśnienie tętnicze. Byś może, choć niekoniecznie niskie ciśnienie jest powodem. Jednak należy brać również pod uwagę różne inne przyczyny bólu głowy.

12

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.
Iceni napisał/a:

A czy badałyście sobie wzrok? Bóle głowy czasem mogą być związane z wadą wzroku - czasem tego się nie czuje "wzrokowo" a właśnie objawem jest ból głowy związany z długotrwałym napięciem mięsni gałek ocznych - warto to wykluczyć, bo akurat badanie u okulisty to jedno z łatwiej dostępnych wink

Co do wzroku to kiedyś badałam i mam lekką wadę i noszę okulary do czytania, komputera, oglądania telewizji, one są takie nawet z powłoką, która ma chronić, nie wiem jak to dokładnie się nazywa, w każdym razie jak noszę a jak nie noszę to różnicy mi to w samopoczuciu nie robi.

Odebrałam właśnie opis rtg, bo laryngolog powiedział, że zatoki mam czyste ale kazał jeszcze dokładnie zdjęcie opisać i mu pokazać.
Jest napisane, że mam: lekki przerost błony śluzowej zatoki czołowej i prawej szczękowej, przerost małżowiny nosowej i lekkie skrzywienie przegrody nosowej.

Muszę mu to pokazać, bo... teraz już jestem nieźle skołowana. Pewnie ten nieustanny katar może wiązać się z tym złym ukształtowaniem a co do zatok to nie wiem czy ten lekki przerost się kwalifikuje do tego.

13

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Mercedeska, być może pojawił się u Ciebie stan zapalny zatok - dobrze byłoby skonsultować się z lekarzem.

Muzykaduszy, przerost śluzówki może świadczyć o przewlekłym procesie zapalnym. I raczej w tym upatrywałbym męczącego Cię kataru. Być może stąd też ten ból głowy.

14

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Tak czy inaczej musi się wypowiedzieć specjalista. Neurolog na podstawie  opinii laryngologa i okulisty zapewne wyciągnie właściwe wnioski.

15

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Miałam kiedyś takie bóle, przez półtora roku nie do wytrzymania, mam to dziedziczne po mamie -migrena. Może ktoś u Ciebie w rodzinie ma migrene? No ale to nie wszystko postanowiłam się zbadać, poszłam do lekarza i miałam skierowanie na wszystkie badania. pobranie krwi, przeswietlenie zatok, laryngolog, eeg, neurolog.. Okazało się, że mam do tego chore zatoki, na szczęście zostałam z nich wyleczona, ale nie całkowicie, niestety z tym problemem trzeba się borykać cały czas, tak samo jak z opryszczką.. wink a migrenowe bóle czasem są nie do wytrzymania niestety ;/ czasem pozostaje mi tylko wziąć ketonal i mieć spokój na jakiś czas:(

16

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

angi1212 ketonal to silny lek przeciwbólowy oparty na składnikach morfiny. Nie wiem u jakiego lekarza byłaś ale to nie jest lek typowo przeciwmigrenowy. Stosuje się go bardzo często u osób chorych na choroby nowotworowe. Zapytaj lepiej lekarza o sumamigren. Mnie pomaga a przy okazji likwiduje to co najgorsze... mdłości.

17 Ostatnio edytowany przez Halina555 (2013-12-11 07:42:04)

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Nie pamietam już od kiedy mam migrenę. Czasem myślę, że od zawsze. Też biorę sumamigren a próbowałam już wielu leków. Staram się ją wziąć jak najszybciej i dzięki temu zdarza się, że migrena odpuszcza.

18

Odp: Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Znacie jakiś lek, który można wziąć już w czasie aury? Sumamigren działa ale podany po jej ustąpieniu.

Posty [ 19 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » ZDROWIE KOBIETY » Bóle głowy... Ktoś miał podobnie? Porady.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024