białe plamy na skórze - czy może to być bielactwo ??;/;/;/ - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-11-04 18:47:59

Agatulus181
Do zakochania jeden krok

białe plamy na skórze - czy może to być bielactwo ??;/;/;/

Drogie Kobietki !
Mam problem otóż na moim ciele (na brzuchu) pojawiły się białe plamy przypominające bielactwo;/ troche sie o tym naczytałam. Byłam u dermatologa powiedział ze to łupież pstry i zapisał mi masc kazał stosowac przez 6 tyg i mowil ze nie bedzie śladu , stosowałam ale plamy nadal pozostały . to juz jest kolo roku , wczoraj wyczułam ze węzeł chłonny pod pacha jest znacznie powiekszony , czy jedno z drugim moze miec cos wspolnego ? jutro ide do lekarza rodzinnego zobaczymy co on powie;./

#2 2013-11-04 22:56:36

Averyl
100% Netkobieta

Re: białe plamy na skórze - czy może to być bielactwo ??;/;/;/

Skoro lekarz powiedział ci na co chorujesz, nie ma sensu diagnozować się na forum, możesz iść do innego dermatologa na konsultacje.
Bielactwo to choroba autoimmunologiczna, w większości przypadków nie za bardzo wiadomo z czego się biorą i jak leczyć choroby autoimmunologiczne, ale nawet gdyby to było bielactwo - nie jest to schorzenie, która utrudnia funkcjonowanie w życiu, raczej taki defekt kosmetyczny. Bielactwo to nie białaczka (nowotwór).

Ostatnio edytowany przez Averyl (2013-11-04 22:58:14)

#3 2013-11-20 17:00:53

versovka
Niewinne początki

Re: białe plamy na skórze - czy może to być bielactwo ??;/;/;/

Też miałam łupież pstry, potrowrna rzecz, bo trudno się tego pozbyć. Najpierw stosowałam maść, ale niewiele pomagało. Wreszcie poszłam do innego lekarza, a ten przepisał mi trioxal. Łykałam przez jakiś czas i do tej pory nie mam śladu po plamkach. Czasami warto poszukać innej opcji.

Stopka forum