Sprawa o rentę. - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Sprawa o rentę.

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 7 ]

Temat: Sprawa o rentę.

Witam wszystkich. Jestem tu nowa, mam na imie Lidia. Składałam podanie o rentę i orzecznicy nie przyznali mi jej. Podczas badań wykryto u mnie: zespół toczniopodobny, choroba zwyrodnienowa kręgosłupa stawów obwodowych, dyskopatia kręgosłupa w odcinku szyjnym i lędźwiowym, Osteoporoza, nadciśnienie tętnicze chwiejne, infekcja układu moczowego, stłuszczenie wątroby, przebyta choroba wirusem CMV i podejrzenie jaskry. Cierpie na bóle kręgosłupa, mam zaburzenia koncentracji, ostre bóle nóg i rąk i posiadam trudności z chodzeniem. Odwołuje się do Sądu ponieważ nie zgadam się z tą decyzją. Sąd wyznaczył mi termin na koniec listopada, a od czerwca jestem na zwolnieniu, dwa razy byłam w szpitalu z powodu opuchnietych nóg ( problemy z poruszaniem się ) i w czasie tego pobytu wykryto u mnie także padaczke, parkinsonizm i Zespół Arnold-Chiari. Konczy mi się zwolnienie. Co mam robić? Czy dalej składać o nową rente? Pomóżcie ...

Zobacz podobne tematy :

2

Odp: Sprawa o rentę.

Witaj!
Ja od 15 r.ż leczę sie na epilepsję, do kwietnia tego roku dostawałam rentę. W tym roku mi ja zabrali twierdząc że "skoro dałam radę skończyć studia to jestem w stanie isć do pracy"... Napady mam co miesiac, dość mocne i musze być pod stałą opieką bliskich...
Odwoływałam sie ponieważ cena moich leków strcia refundaję i miesięcznie koszt mojego leczenia wynosiłby ok 1000 zł hmm hmm Dawkę mialam niestety bardzo duża... ( leczona byłam Kepprą i Depakina) i mimo odwoływania się- nic to nie pomogło.
Podobnie było z kobietą która tego samego dnia co ja miala ponowną komisję- podczas wypadku straciła rękę... niestety nie wiem czy odzykała rentę w każdym razie na pierwszej komisji jej nie przyznali dlatego też się odwoływala.

Trzeba probować. ZUS jest bezlitosny no ale może w końcu coś sie zmienilo..

3

Odp: Sprawa o rentę.

Lidzia - czekaj spokojnie do końca listopada -na wyznaczony termin...
tylko mam pytanie ??  w tym listopadowym terminie tj. jest rozprawa sądowa ???
czy byłaś już u lekarza biegłego sadowego ????  - bo jego opinia liczy się w Sądzie ...

pamiętajcie : należy się odwoływać do Sądu       powodzenia smile

na drugiej komisji odwoławczej - zwracacie nadal się do ZUS- u

4

Odp: Sprawa o rentę.

Tak ale to było przed pójciem do szpitala. Tam lekarz orzekł, że jestem zdolna do pracy.

5 Ostatnio edytowany przez Ba-Cha (2013-11-05 08:19:47)

Odp: Sprawa o rentę.

Hey Lidzia no to masz sytuację nie ciekawą hmm

nie masz nic do stracenia - na tą rozprawę weź wszystkie zaświadczenia - ale czarno to widzę po takim orzeczeniu-że jesteś zdolna do pracy hmm:/

pod koniec miesiąca złóż ponownie - papiery do ZUS-u
( zaznaczając : pogorszenie stanu zdrowia hmm !! )
może tym razem - trafisz na ludzkiego orzecznika - apiat od nowa - Twoje prawo ... hmm

pozdrawiam smile

6

Odp: Sprawa o rentę.

Dziekuję bardzo za pomoc!!!

Posty [ 7 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » MOJA NIESAMOWITA HISTORIA » Sprawa o rentę.

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024