Tabletki antykoncepcyjne- odstawienie tabletek, co kilka miesięcy - Netkobiety.pl

Witaj na Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone przez kobiety dla aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Porozmawiasz na takie tematy jak : miłość, związki, psychologia, edukacja, finanse, religia, zdrowie i uroda...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!

#1 2013-10-16 10:01:45

liliova38
Na razie czysta sympatia

Tabletki antykoncepcyjne- odstawienie tabletek, co kilka miesięcy

Witam :-)
3 miesiące temu zaczęłam używać tabletki antykoncepcyjne (Yasminelle 28). Przy badaniu ginekologicznym lekarz wyjaśniał mi jak powinnam zażywać ów tabletki, żeby wszystko było w porządku. Jednak mam koleżankę, która mieszka w innym mieście, która również używa tabletki i jej lekarz powiedział, że każdy rodzaj tabletek antykoncepcyjnych nie powinien być dłużej zażywany niż na przykład 3-6 miesięcy. Po upływie 3-6 miesięcy powinna kobieta zrobić miesięczną lub kilku miesięczną przerwę (odstawienie tabletek) i znów na nowo zacząć je brać.
Koleżanki lekarz tłumaczył to tym, że tabletki antykoncepcyjne mogą przyczynić się do problemów z zajściem w ciążę, lecz gdy odstawiamy tabletki na kilka miesięcy, organizm ma odpowiadni balans.

Co o tym myślicie? Narazie zabezpieczam się, ponieważ nie czuję, że teraz jestem przygotowana na bycie mamą, lecz za kilka lat kiedy stopa życiowa będzie stabilniejsza na pewno będę chciała założyć własną rodzinę.
Wiem, że tabletki antykoncepcyjne nie są najzdrowszą metodą na zapobieganie ciąży, jednak teraz tabletki mają "lepszą technologię" o powinny być mniej szkodliwe.

Czy któraś z Was również odstawia tabletki co kilka miesięcy?

Pozdrawiam, Liliova

#2 2013-10-18 14:25:10

karolcia2106
Mój jest ten kawałek podłogi

Re: Tabletki antykoncepcyjne- odstawienie tabletek, co kilka miesięcy

ja biorę tabletki naraya, brałam przez trzy miesiące, później mąż wyjechał za granicę na 3miesiące i przez ten czas sama zrobiłam sobie przerwę od owych tabletek, mąż przyjeżdża za tydzień i parę dni temu byłam po receptę i mówiłam mojej pani dr że miałam przerwę 3miesięczna przerwę i czy mogę znów zacząć je zażywać. dokrorka powiedziała że jak najbardziej przerwy w braniu tabletek anty są wręcz wskazane co jakis czas, więc jeśli nie muszę, nie biorę tabletek jak męża nie ma przy mnie smile

#3 2013-10-19 17:00:46

liliova38
Na razie czysta sympatia

Dziękuję za odpowiedź :-)
W takim razie, będę co jakiś czas robiła przerwy..

#4 2013-10-19 20:34:33

poziomka182
Wróżka Bajuszka

radzę przede wszystkim skonsultować się z lekarzem.

Stopka forum