Ból brzucha,a ciąża - Netkobiety.pl

Dołącz do Forum Kobiet Netkobiety.pl! To miejsce zostało stworzone dla pełnoletnich, aktywnych i wyjątkowych kobiet, właśnie takich jak Ty! Otrzymasz tutaj wsparcie oraz porady użytkowniczek forum! Zobacz jak wiele nas łączy ...

Szukasz darmowej porady, wsparcia ? Nie zwlekaj zarejestruj się !!!


Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ból brzucha,a ciąża

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Posty [ 8 ]

Temat: Ból brzucha,a ciąża

Witam wszystkie mamy i przyszłe też:)

Jestem juz w 36 tygodniu ciąży i od 2 dni rano i wieczorem mam bóle brzucha. Nie są to jakieś bóle silne , ból mogłabym porównać to bólu miesiączkowego choć ten jest trochę łagodniejszy ale boli. Ból pojawia się nie na dole brzucha tylko wyżej. Czy to są już jakieś oznaki czy obawiać się czego?:(

Zobacz podobne tematy :

2 Ostatnio edytowany przez Nataluszek (2013-10-10 19:28:39)

Odp: Ból brzucha,a ciąża

Nie masz się czego obawiać, choć jeśli nie daje Ci to spokoju to zadzwoń do swojego lekarza prowadzącego.
Dzidziuś z dnia na dzień jest coraz większy i macica musi się jakoś dostosować do jego potrzeby wariowania w Twoim brzuchu. To zupełnie normalne i wręcz to dobrze, że Cię boli o ile temu bólowi nie towarzyszą inne niepokojące objawy np. krwawienia czy dziwne plamienia.

Dla uspokojenia nerwów wklejam kawałek artykułu, który powinien Cię uspokoić.:)


Ból brzucha pod koniec ciąży

''Początek trzeciego trymestru to w dalszym ciągu bardzo szybki wzrost dziecka, co oznacza, że rosnąca jednocześnie macica zwiększa nacisk na okoliczne narządy. W dodatku twoje maleństwo jest coraz bardziej ruchliwe i silniejsze, ma coraz mniej miejsca, więc bardziej odczuwasz jego ruchy. Po 36. tygodniu pojawiają się tzw. skurcze przepowiadające, które objawiają się twardnieniem brzucha i bywają bolesne. Możesz je odczuwać kilka razy w tygodniu. Cechą charakterystyczną tych skurczów jest to, że występują nieregularnie. Skurcze przepowiadające to znak, że macica intensywnie trenuje przed godziną zero. Ale dopiero regularne, trwające kilka godzin bóle, których częstotliwość i siła wzrasta z każdym skurczem, są oznaką, że nareszcie zaczyna się poród.''

3

Odp: Ból brzucha,a ciąża

Ja jestem w 25 tygodniu ciąży i od połowy ciąży mi takie bóle towarzyszą.Podczas wizyty pytałam się lekarza czy mam się martwić i usłyszałam że gdyby ból był ciągły to mam się zgłosić a jak jest raz na jakiś czas to żebym się nie przejmowała;)

4

Odp: Ból brzucha,a ciąża

Na tego typu bóle lekarz polecił mi No-spę, która jest bezpieczna dla dziecka.

5

Odp: Ból brzucha,a ciąża

No spe także mi zalecił lekarz.;)Jak leżałam w szpitalu tydzien temu na zapalenie pęcherza to dostawałam nospe 3 razy w ciągu doby i w 100% jest bezpieczna;)

6

Odp: Ból brzucha,a ciąża

Nospa jest dobra na skurcze twardy brzuch w okolicach jajników ale jak Cię boli w okolicach żołądka czy wątroby to może ruchy dziecka, albo zjadłaś coś co Ci siadło gdzieś czasem nawet pomidor może spowodować że boli hmm

7

Odp: Ból brzucha,a ciąża

czesc wszystkim jestem nowa, trafilam tu bo jestem strasznie zaniepokojona,Bylam u gin ale stwierdzila ze ciąza jest za mala aby ja zobaczyc -okolo 4 tygodni nie bylo nic.....testy wyszly pozytywnie płytkowy i  beta 771,bol piersi  generalnie wszystko ok,tylko dziecka nie bylo.....potem pojawilo sie plamienie i bol brzucha, po no-spie przeszlo, dostalam  duphaston  i od tygodnia biore,ale 2 dni temu plamienie przeszlo w krew nie jest jej duzo ale jest,juz tyle materialow przeczytalam  ze oszaleje za chwile, a mam czekac do czwartku.Boje sie ze to ciąża pozamaciczna,albo martwa tak mowila gin,ale nie wykluczyla tez normalnej ciazy tylkoze za wczesnie, ale dlaczego pojawila sie krew??????slyszalyscie o takim przypadku, generalnie nic mnie nie boli,nie mam mdlosci nie wiem co o tym myslec

Posty [ 8 ]

Strony 1

Zaloguj się lub zarejestruj by napisać odpowiedź

Forum Kobiet » CIĄŻA I PORÓD » Ból brzucha,a ciąża

Zobacz popularne tematy :

Mapa strony - Archiwum | Regulamin | Polityka Prywatności



© www.netkobiety.pl 2007-2024